Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dedovanje puške iz Srbije
#1
Pozdravljeni.

Zadeva je sledeča. Znanki je umru oče ,ki je bil državljan Srbije, znanka je državljanka Slovenije. Oče je imel v lasti puško ( ne vem kakšno ). Znanka je dejala ,da mi jo podari ker sama nima želje posedovati doma orožja. Vse pravne zadeve v zvezi z dedovanjem so porihtane. Sedaj me zanima kako puško pripeljati v Slovenijo in jo vpisati v OL? Trenutno imam 3 kose, vse kupljene v Sloveniji.

hvala za pomoč

lp
Odgovori
#2
Vloži nabavno dovoljenje, na njem pa izberi možnost - nakup oz. darilo v tretji državi. Tudi overjena darilna pogodba bo dobrodošla. Mislim pa da moraš za nabavo v tujini že v vlogi navesti vrsto, kaliber in serijsko številko orožja. Glede Slovenije je to vse, na slovenski meji prijaviš policiji in carini.

Kako pa je s Srbijo in Hrvaško pa se pozanimaj.
Glede Srbije kako jo boš spravil do Hrvaške meje, kako jo boš izvozno ocarinil, izpisal iz srbskega registra, itd., pri Hrvatih pa se pozanimaj, kako te bodo z orožjem spustili v tranzit preko Hrvaške. Najelegantneje je, da jo odpremiš letalsko po pošti iz Srbije proti Sloveniji in se izogneš tranzitiranju Hrvaške.

Če pa ima kdo drug kakšen boljši predlog, pa tudi mene zanima.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)