Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Los +Tinčk arms
#1
Za tiste ki še ne vedo Los in Tinčk Arms sta domači firmi, ampak kar je zanimivo je to da sta dvesto metrov narazen
ampak glavno je pa to da sem sam doma sedemsto metrov stran
  Dumb 
Kaj dela Los strelci vejo saj jih pošiljajo skozi cev...manj je poznano da Los izdeluje tudi stroje in priprave.

Tinčk arms pa izdeluje svoje puške, ter dele zanje Eek neki od teh je danes končalo v mojem Troju in Sigu mpx 
ki ima identično varovalko in sta oba dobila 45 stopinsko...obojestransko.

Ja živlenje je lepo, pravi hitchok 45...


Priponke Male slike
           
Odgovori
#2
(25-04-2021, 20:33)jabolko Napisal: Za tiste ki še ne vedo Los in Tinčk Arms sta domači firmi, ampak kar je zanimivo je to da sta dvesto metrov narazen
ampak glavno je pa to da sem sam doma sedemsto metrov stran
  Dumb 
Kaj dela Los strelci vejo saj jih pošiljajo skozi cev...manj je poznano da Los izdeluje tudi stroje in priprave.

Tinčk arms pa izdeluje svoje puške, ter dele zanje Eek neki od teh je danes končalo v mojem Troju in Sigu mpx 
ki ima identično varovalko in sta oba dobila 45 stopinsko...obojestransko.

Ja živlenje je lepo, pravi hitchok 45...
Hitchcocku 45 je življenje lepo, ker ima vse sponzorirano...kaj pa za nas navadne zemljane, zaloga, cene - Tinčkarms?
Dobrodošla bi bila tudi obširnejša reportaža oziroma predstavitev njegove ponudbe končnih izdelkov in delov zanje?
Odgovori
#3
(25-04-2021, 23:51)Ivan 22Lr Napisal:
(25-04-2021, 20:33)jabolko Napisal: Za tiste ki še ne vedo Los in Tinčk Arms sta domači firmi, ampak kar je zanimivo je to da sta dvesto metrov narazen
ampak glavno je pa to da sem sam doma sedemsto metrov stran
  Dumb 
Kaj dela Los strelci vejo saj jih pošiljajo skozi cev...manj je poznano da Los izdeluje tudi stroje in priprave.

Tinčk arms pa izdeluje svoje puške, ter dele zanje Eek neki od teh je danes končalo v mojem Troju in Sigu mpx 
ki ima identično varovalko in sta oba dobila 45 stopinsko...obojestransko.

Ja živlenje je lepo, pravi hitchok 45...
Hitchcocku 45 je življenje lepo, ker ima vse sponzorirano...kaj pa za nas navadne zemljane, zaloga, cene - Tinčkarms?
Dobrodošla bi bila tudi obširnejša reportaža oziroma predstavitev njegove ponudbe končnih izdelkov in delov zanje?

Navadni zemljani držijo vse skupaj pokonc z lastnimi prispevki...ilizurno je pričakovat da bo pa vsak imel vse zastonj
ker to ne bo nikoli, sam si zadeve kupim niti ne prosim nikogar za nič...če mi kdo od naštetih da kakšno kroglo ali delček je seveda dobrodošlo.
Oba Los in Tinčk sta na netu...kdor hoče videt bo najdu ali poklical...

Kapo dol, zlasti Losu ki zaposluje že preko 40 ljudi...upam da gre tudi Tinčk Arms po isti poti 
čeprav izdelava pušk in delov ni njegova osnovna dejavnost.
Clap Clap
Odgovori
#4
https://www.los.si/sl/o-podjetju/
https://www.tinck-ar.com/
Odgovori
#5
Vsaka čast tako Losu kot Ticku.
Mislim da smo tehničen narod in industrija to vedno znova potrjuje.

Je bila nekje na FB pred časom debata glede Tinckovega Peruna in je nekdo omenil ceno 3000+ eur in v isti sapi dodal, kako dobra cena naj bi to bila za tak kos. No, osebno se ne strinjam ravno, saj za ta denar v tem segmentu kupiš pravzaprav karkoli želiš, skratka preverjene, zanesljive zadeve (daniel defense, haenel, Tavor, Sig MCX,...).

Ampak vseeno me zanima če ima kdo več info iz prve roke glede cene Peruna? Za pravi denar bi znala biti zanimiva zadeva...
Odgovori
#6
(26-04-2021, 19:18)lovro14 Napisal: Vsaka čast tako Losu kot Ticku.
Mislim da smo tehničen narod in industrija to vedno znova potrjuje.

Je bila nekje na FB pred časom debata glede Tinckovega Peruna in je nekdo omenil ceno 3000+ eur in v isti sapi dodal, kako dobra cena naj bi to bila za tak kos. No, osebno se ne strinjam ravno, saj za ta denar v tem segmentu kupiš pravzaprav karkoli želiš, skratka preverjene, zanesljive zadeve (daniel defense, haenel, Tavor, Sig MCX,...).

Ampak vseeno me zanima če ima kdo več info iz prve roke glede cene Peruna? Za pravi denar bi znala biti zanimiva zadeva...

Po svoje je zelo težko primerjat kose ,ki proizvajajo v desettisočih ali stotisočih z kosi ,ki so narejeni maloserijsko . Že cene sestavnih delov se zelo razlikujejo kaj cena šele delo in razvoj na kos.

Tako malce za ilustracijo , pri OEM proizvajalcu stane  upper+ lower za Ar15 krepko pod 60Eur ,mil spec drobnrarija za notri je prav tako zelo poceni , cevi po 50 eur so kar norma. Ko pa zastaviš izdelavo teh kosov malo serijsko vse košta nekakrat več. Veliki proizvajalci ogromno investirajo v to ,da je izdelava poceni.

Ideja , da bi moral biti proizvod slovenskega proizvajalca cenovno na nivoju oz celo cenejši od goraj naštetih je precej skregana z realnostjo proizvodnje , dokler ta proizvajalec ni industrialec na nivoju Arex to ni mogoče.
Odgovori
#7
Pa še Arex nima tako velikoserijske proizvodnje, da bi s cenami konkuriral nam ljubim orožarskim velikanom, čeprav marsikaterga v kvaliteti lahko tudi prekaša.
Odgovori
#8
(26-04-2021, 22:06)mr.T Napisal:
(26-04-2021, 19:18)lovro14 Napisal: Vsaka čast tako Losu kot Ticku.
Mislim da smo tehničen narod in industrija to vedno znova potrjuje.

Je bila nekje na FB pred časom debata glede Tinckovega Peruna in je nekdo omenil ceno 3000+ eur in v isti sapi dodal, kako dobra cena naj bi to bila za tak kos. No, osebno se ne strinjam ravno, saj za ta denar v tem segmentu kupiš pravzaprav karkoli želiš, skratka preverjene, zanesljive zadeve (daniel defense, haenel, Tavor, Sig MCX,...).

Ampak vseeno me zanima če ima kdo več info iz prve roke glede cene Peruna? Za pravi denar bi znala biti zanimiva zadeva...

Po svoje je zelo težko primerjat kose ,ki proizvajajo v desettisočih ali stotisočih z kosi ,ki so narejeni maloserijsko . Že cene sestavnih delov se zelo razlikujejo kaj cena šele delo in razvoj na kos.

Tako malce za ilustracijo , pri OEM proizvajalcu stane  upper+ lower za Ar15 krepko pod 60Eur ,mil spec drobnrarija za notri je prav tako zelo poceni , cevi po 50 eur so kar norma. Ko pa zastaviš izdelavo teh kosov malo serijsko vse košta nekakrat več. Veliki proizvajalci ogromno investirajo v to ,da je izdelava poceni.

Ideja , da bi moral biti proizvod slovenskega proizvajalca cenovno na nivoju oz celo cenejši od goraj naštetih je precej skregana z realnostjo proizvodnje , dokler ta proizvajalec ni industrialec na nivoju Arex to ni mogoče.

To mi je vse jasno, sem le strojnik po "fohu".
Nikoli pa ne zastopim da plačaš več za to, da si takorekoč beta tester.
Maloserijska proizvodnja in visoka cena ne garantirata zanesljivega izdelka, pravzaprav ravno obratno. Temeljito testiranje kateregakoli izdelka je zelo draga stvar in manjšim podjetjem zato še težje dosegljiva.

Sicer pa Tinck tu uporablja standardni ar lower z odrezkanim nosilčkom za buffer tube, standardno ar cev, handguard, bolt, trigger grupo,...
res custom del je alu upper in pa vodilo in zaklep.
torej so tudi sami poenostavili izdelavo produkta z uporabo enostavno dobavljivih delov.
S čim potem upravičijo tako visoko ceno?

Pa ne me narobe razumeti, podpiram trud in idejo. A žal ne vidim nobenega velike plusa če bo cena res taka.
Odgovori
#9
(27-04-2021, 00:31)lovro14 Napisal:
(26-04-2021, 22:06)mr.T Napisal:
(26-04-2021, 19:18)lovro14 Napisal: Vsaka čast tako Losu kot Ticku.
Mislim da smo tehničen narod in industrija to vedno znova potrjuje.

Je bila nekje na FB pred časom debata glede Tinckovega Peruna in je nekdo omenil ceno 3000+ eur in v isti sapi dodal, kako dobra cena naj bi to bila za tak kos. No, osebno se ne strinjam ravno, saj za ta denar v tem segmentu kupiš pravzaprav karkoli želiš, skratka preverjene, zanesljive zadeve (daniel defense, haenel, Tavor, Sig MCX,...).

Ampak vseeno me zanima če ima kdo več info iz prve roke glede cene Peruna? Za pravi denar bi znala biti zanimiva zadeva...

Po svoje je zelo težko primerjat kose ,ki proizvajajo v desettisočih ali stotisočih z kosi ,ki so narejeni maloserijsko . Že cene sestavnih delov se zelo razlikujejo kaj cena šele delo in razvoj na kos.

Tako malce za ilustracijo , pri OEM proizvajalcu stane  upper+ lower za Ar15 krepko pod 60Eur ,mil spec drobnrarija za notri je prav tako zelo poceni , cevi po 50 eur so kar norma. Ko pa zastaviš izdelavo teh kosov malo serijsko vse košta nekakrat več. Veliki proizvajalci ogromno investirajo v to ,da je izdelava poceni.

Ideja , da bi moral biti proizvod slovenskega proizvajalca cenovno na nivoju oz celo cenejši od goraj naštetih je precej skregana z realnostjo proizvodnje , dokler ta proizvajalec ni industrialec na nivoju Arex to ni mogoče.

To mi je vse jasno, sem le strojnik po "fohu".
Nikoli pa ne zastopim da plačaš več za to, da si takorekoč beta tester.
Maloserijska proizvodnja in visoka cena ne garantirata zanesljivega izdelka, pravzaprav ravno obratno. Temeljito testiranje kateregakoli izdelka je zelo draga stvar in manjšim podjetjem zato še težje dosegljiva.

Sicer pa Tinck tu uporablja standardni ar lower z odrezkanim nosilčkom za buffer tube, standardno ar cev, handguard, bolt, trigger grupo,...
res custom del je alu upper in pa vodilo in zaklep.
torej so tudi sami poenostavili izdelavo produkta z uporabo enostavno dobavljivih delov.
S čim potem upravičijo tako visoko ceno?

Pa ne me narobe razumeti, podpiram trud in idejo. A žal ne vidim nobenega velike plusa če bo cena res taka.

Pozabljaš da je lover z odrezkanim nosilčkom izdelan v firmi iz namenskega odlitka ki pa je kupljen...isto upper, isto deli ki so na mojih slikah...
počas bo tega zmeraj več in izdelava pušk ni njegova osnovna dejavnost bolj uresničena mladostna želja da se da.
Odgovori
#10
Tudi zemljo premakniti iz tirnice...
Odgovori
#11
Meni so v tem kontekstu poslovne poteze Arexa mnogo bolj jasne.

V tistem segmentu trga je kralj Glock in vse se primerja z njim. Arex se zaveda, da morejo v želji, da odgriznejo del tržnega deleža glocku, ponuditi boljši paket.
Glock stane 720 eur, primerljiva delta 500.
Glock MOS stane 850 eur, primerljiva delta OR 600.
Poleg tega za boljšo ceno dobiš še par sicer subjektivnih bombončkov; boljši trigger, boljšo ergonomijo,...
In kljub temu bo še vedno marsikdo izbral glocka.

Mi je seveda jasno, da je Arex še vedno mnogo večji player na trgu kot Tinck. Tudi je marsikaj odvisno od poslovnega modela. V kolikor Tinck želi bolj za hobi narediti in prodati 50,100, 500 kosov pade na butični trg s čimer seveda ni nič narobe in tam so cene višje zaradi razvojnih stroškov in ekskluzivnosti. Čeprav, kot rečeno, višja cena v tem primeru ne garantira zanesljivosti in vzdržljivosti kosa, kar pa bo verjetno odgnalo precej velik del potencialnih strank, ki bi morda lahko izdelek popeljali v bolj velikoserijsko proizvodnjo.

Kot primer mi je recimo zanimiv launch Alien pištole, kjer so prvih 500 kos pač prodali po visoki ceni v želji in popolnoma odkrito do strank, da dobijo s tem kapital za optimizacijo proizvodnje in nabavo strojev, zaposlitev ljudi,...
Po izpolnitvi tega pa naj bi dali na trg tudi cenovno bolj dostopno verzijo te pištole seveda nelimitirano.

Kakorkoli, fantom iz Cerkna želim da izpolnijo in presežejo plane svojega poslovnega modela s Perunom Dance
Očitno le ne zastopim produkta dovolj dobro, da bi bil potencialna stranka  Dumb
Odgovori
#12
Vsaj pri kakem SIG si vedno beta tester ,frima v zadnjih nekaj letih lansira na trg samo polizdelke ,ki tako ali drugače potem razpadejo ali pa streljajo sami od sebe. Tako ,da me kar malo čudi kako ,da so spoh še v biznisu.
Odgovori
#13
Lovro,

poglej si recimo AR sisteme finskega puškarja Uronena. Velja za dokaj cenjenega, cene pa se dvigajo v nebo...
https://www.asejaosa.fi/index.php?id_cat...&id_lang=1
Odgovori
#14
Smešno, večini se zdi nek Pagani cenovno sprejemljiv ker je dvajsetkrat dražji od zvezdice iz Stuttgarta ker je kao ročno izdelan, za športni strelski kos je pa dvojna cena v primerjavi z deavtomatiziranim vojaškim kosom nezaslišana. Za tiste ki tega ne veste: ura manipulacije stane. Pika. Nižja cena, manj ur. Zakon.
Odgovori
#15
(27-04-2021, 21:48)rmarin Napisal: Smešno, večini se zdi nek Pagani cenovno sprejemljiv ker je dvajsetkrat dražji od zvezdice iz Stuttgarta ker je kao ročno izdelan, za športni strelski kos je pa dvojna cena v primerjavi z deavtomatiziranim vojaškim kosom nezaslišana. Za tiste ki tega ne veste: ura manipulacije stane. Pika. Nižja cena, manj ur. Zakon.

Smešno se mi zdi posploševanje. Paganija kupiš za 1 miljon, čez 5 let pa je čisto vsak vreden 2 ali 3 miljone, torej vsekakor dober nakup.
Ima ime, renome, prestiž in nenazadnje take kupce, ki zaradi prejšnjih razlogov razgrabijo vse, kar lahko italjani izdelajo.

No očitno ima tudi Tinček kupcev dovolj čeprav na vseh ostalih primerjavah s Paganijem še ni tam  Dumb
Sicer pa je zgoraj nekdo naštel cene raznih ar komponent. Ponavljam; Tincek uporablja vecino obstojecih ar komponent (zaklep, trigger grupa, lower, cev, plinski sistem,...), resnicno njihov izdelek oz tisto kar verjetno izdelajo sami je alu upper in sistem vodila zaklepa.

Glede na to da sam vem koliko pride strojna ura in očitno to veste tudi vsi ostali mi vprašanje ostaja, kaj upraviči toliko
 višjo ceno napram ostalim primerljivim kosom.
Cena strojnih ur in manipulacije sigurno ne. Zaklep in vodilo je kopija sistema od Tavorja tako da tudi tu razvojni stroški v veliki meri odpadejo.
Torej puška je v resnici kombinacija ar15 in tavorjevega sistema zaklepa, da ni potrebno imeti bufferja, kar spet ni unikat na trgu.
Res unikatni del puške je torej samo upper/handguard.

Pa ponavljam, ni moj namen kritizirat Tincka in podpiram ves trud in voljo spravit produkt na trg.
Samo rad bi razumel, če vsi plusi in minusi odtehtajo ceno kosa in zakaj se ocitno veliko ljudem 3000+ eur zdi ugodna cena.
Kdor utemeljeno odgovori na to moje razmisljanje dobi za pir! Kaj pir, ma dobi plato pira   Dumb
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)