Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prevoz oziroma prenos orožja znotraj SCHENGENSKE meje.
#1
Torej informativno sem poklical UE ter se pozanimal na kakšen način lahko imetnik orožne listine prenaša orožje znotraj schengenske meje.
Malo sem iskal v iskalniku strelskega foruma informacije na to temo ter nisem našel nekih koristnih informacij za prenos orožja znotraj Schengenske meje.
Torej imetnik orožne listine mora na UE upravni enoti zaprositi za "Evropsko dovolilnico" točnega poimenovanja ne vem.
V dovolilnico za prenos orožja lahko vpiše več različnih kosov orožja, ki si jih lasti ter ima vpisana v orožno listino.
Dovoljenje velja za dobo 5 let
Za ceno dovoljenja se nisem zanimal.
Čas pridobitve dovoljenja, preverjanja, oziroma kar koli počno, je 30 dni tako me je informirala zaposlena na moji UE.

Za dodatne informacije na to temo lahko še ostali poznavalci dodajo kakšen post.

Bil bi vesel kakšnega +.  Eh Dare
Odgovori
#2
OL + EU prepustnica + za na hrvaško sem še imel povabilo na tekmovanje z datumom ter vpisanim kosom v to povabilo.
in kolikor sem si zapomnil odlomek iz zorota si potem na meji dolžan povedati da imaš orožje v avtu; čeprav po mojih izkušnjah je vsem na meji dol viselo...
Odgovori
#3
ce sploh kdo je na meji, sem sel veckrat ze in ni blo kontrole oz. interesa. Seveda ne zbujamo pozornosti iz camo oblacili.
tko kot napisano, ol+eu dovolilnica in vabilo na tekmo/trening za vsak slucaj.. upravicen razlog
Odgovori
#4
Dokumentu se reče Evropska orožna prepustnica in ne precej neugleden kos papirja, v katerega na roko napišejo kdo si kin kaj želiš nesti čez. Na meji se vsem resno žvižga kaj nosiš... Če pa greš v tujino, moraš s sebooj imeti vabilo, bodosi organizatorja tekme, lova, treninga ... oz. kot bi rekli pri nas - izkazati upravičen razlog za to početje.

aja, pa še to... nič ni treba čakati, spišejo ga kar pred tabo.

... je pa tudi res, da so na ljubljanski UE dokaj nekomplicirani in hitro rešujejo zadeve.
Odgovori
#5
pa se kako mors met locene zadeve.. avstija naj bi bil zaklep iz puske oz. pistole
Odgovori
#6
Ravno na to temo sem v soboto govoril z avstrijskim kolegom. Pokazal mi je t.i. Europas dokument, s katerim on prenaša orožje znotraj EU. Gre za dokument formata A3 ( ki je nato zložen na dimenzijo prometnega dovoljenja) , ki je opremljen s sliko in podatki o lastniku orožja ter o orožju samemu. Veljavnost dokumenta je 5 let. Po njegovih besedah na meji ponavadi orožja ne prijavlja, saj se s tem izogne čakanju, ki bi ga organi pregona porabijo za preverjanje. Poleg t.i. Europasa ima poleg vedno tudi vabilo na tekmovanje. Me pa je opozoril, da moraš pri prenašanju orožja biti pazljiv in poznati tudi specifike orožarskih pravil države v kateri se z orožjem nahajaš. Kot primer je navedel orožje kalibra 9x19 ki je pri nas precej pogost.... v Italiji pa prepovedan. Torej kljub temu da imaš veljaven dokument za prenašanje tega kosa po EU .... z njim v Italijo ne smeš.
Odgovori
#7
(23-09-2019, 13:55)Kristian Napisal: Dokumentu se reče Evropska orožna prepustnica in ne precej neugleden kos papirja, v katerega na roko napišejo kdo si kin kaj želiš nesti čez. Na meji se vsem resno žvižga kaj nosiš... Če pa greš v tujino, moraš s sebooj imeti vabilo, bodosi organizatorja tekme, lova, treninga ... oz. kot bi rekli pri nas - izkazati upravičen razlog za to početje.

aja, pa še to... nič ni treba čakati, spišejo ga kar pred tabo.

... je pa tudi res, da so na ljubljanski UE dokaj nekomplicirani in hitro rešujejo zadeve.

Ko sem ta dokument dobil v roke, sem mislil, da se hecajo...
No še zdaj nisem prepričan, da se ne.
Odgovori
#8
(23-09-2019, 18:32)bostjanmeh Napisal: Ravno na to temo sem v soboto govoril z avstrijskim kolegom. Pokazal mi je t.i. Europas dokument, s katerim on prenaša orožje znotraj EU. Gre za dokument formata A3 ( ki je nato zložen na dimenzijo prometnega dovoljenja) , ki je opremljen s sliko in podatki o lastniku orožja ter o orožju samemu. Veljavnost dokumenta je 5 let. Po njegovih besedah na meji ponavadi orožja ne prijavlja, saj se s tem izogne čakanju, ki bi ga organi pregona porabijo za preverjanje. Poleg t.i. Europasa ima poleg vedno tudi vabilo na tekmovanje. Me pa je opozoril, da moraš pri prenašanju orožja biti pazljiv in poznati tudi specifike orožarskih pravil države v kateri se z orožjem nahajaš. Kot primer je navedel orožje kalibra 9x19 ki je pri nas precej pogost.... v Italiji pa prepovedan. Torej kljub temu da imaš veljaven dokument za prenašanje tega kosa po EU .... z njim v Italijo ne smeš.

Si siguren v to kar si napisal ali bi bilo dobro prej se mal pozanimat glede Italije Pray
Odgovori
#9
tole za Italijo 9x19 tud mene zanima, ker smo letos nase 9ke doma pustil in si dol rentali pistole.
Odgovori
#10
Limitations
Italian gun laws pose restrictions to the kind of firearms, calibers and magazine available to civilians. Semi-automatic firearms can be bought by licensees without additional restrictions.

FORBIDDEN: Noise Suppressor as well as Semiautomatic pistols in 9mm Parabellum are restricted for the civil market.

v italiji bi se nam bolj slabo pisalo:

Ammunition is also regulated. While each licensed individual can keep 1500 rounds of hunting ammunition, only 200 rounds of handgun ammunition are allowed. A license to store additional 1500 rounds of pistol ammunition can be obtained, provided specific requirements are met. Ammunition purchases must also be registered.
Odgovori
#11
(23-09-2019, 21:33)Perse Napisal: tole za Italijo 9x19 tud mene zanima, ker smo letos nase 9ke doma pustil in si dol rentali pistole.

Pištola v 9 luger ne gre...gre pa puška v 9 luger z cevjo dolžine nad 30cm in skupno dolžino nad 60cm...
Smo prijavljeni na njihovem državnem PCC prvenstvu naslednji mesec. Smile
Odgovori
#12
(23-09-2019, 18:32)bostjanmeh Napisal: Ravno na to temo sem v soboto govoril z avstrijskim kolegom. Pokazal mi je t.i. Europas dokument, s katerim on prenaša orožje znotraj EU. Gre za dokument formata A3 ( ki je nato zložen na dimenzijo prometnega dovoljenja) , ki je opremljen s sliko in podatki o lastniku orožja ter o orožju samemu. Veljavnost dokumenta je 5 let. Po njegovih besedah na meji ponavadi orožja ne prijavlja, saj se s tem izogne čakanju, ki bi ga organi pregona porabijo za preverjanje. Poleg t.i. Europasa ima poleg vedno tudi vabilo na tekmovanje. Me pa je opozoril, da moraš pri prenašanju orožja biti pazljiv in poznati tudi specifike orožarskih pravil države v kateri se z orožjem nahajaš. Kot primer je navedel orožje kalibra 9x19 ki je pri nas precej pogost.... v Italiji pa prepovedan. Torej kljub temu da imaš veljaven dokument za prenašanje tega kosa po EU .... z njim v Italijo ne smeš.

No tole z neprijavljanjem si jaz ne bi privoščil. Če ti odpre prtljažnik in najde orožje boš izgubil veliko več časa kot če ga prijaviš. Pa še kaj drugega zraven tudi. Na meji si dolžan prijaviti orožje, policaj pa bo (ali pa ne) naredil kar mora. To ne traja več kot par minut zato niti ne razmišljaj,da bi počel kot ta tvoj kolega, ker ko te bo enkrat en "nagazil" na meji z orožjem boš ostal brez.
Odgovori
#13
Zanimivo za Italijo ter njihovo zakonodajo glede kalibra 9X19. Tega nisem vedel.
Pol pa 45 APC met zraven pa si miren.
Odgovori
#14
(24-09-2019, 07:54)Bobo Napisal: No tole z neprijavljanjem si jaz ne bi privoščil. Če ti odpre prtljažnik in najde orožje boš izgubil veliko več časa kot če ga prijaviš. Pa še kaj drugega zraven tudi. Na meji si dolžan prijaviti orožje, policaj pa bo (ali pa ne) naredil kar mora. To ne traja več kot par minut zato niti ne razmišljaj,da bi počel kot ta tvoj kolega, ker ko te bo enkrat en "nagazil" na meji z orožjem boš ostal brez.

prijavljanje orožja na meji jst razumem kot to, da poleg osebne/pasoša dam zraven OL + EU prepustnico + povabilo. to pa po navadi vzame dodatnih 15 sekund mejni kontroli...

je pa še glede datuma na povabilu na tekmo/trening...
jaz sem si raje upisal celoten čas koliko mislim bit v tujini, namreč sem šel v petek na trening in v soboto na tekmo, pa sem najprej dobil samo datum tekme na povabilo.
sem rekel naj mi pošljejo novega, še z datumom treninga; sicer mi je organizator rekel da pač jaz nisem omejen kdaj pridem prej na tekmo (prideš dan prej da se stacioniraš v hotel itd), ampak če ti kakšen prepotenten 'carinik' zakomplicira življenje ti ga morda tudi lahko na ta način, ko prideš v državo par dni prej kot piše na vabilu.
samo toliko v razmislek...
Odgovori
#15
Meni vedno tak hitro mahajo, da ne folgam "hvala, nasvidenje" rect
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#16
(24-09-2019, 09:19)Marks Napisal:
(24-09-2019, 07:54)Bobo Napisal: No tole z neprijavljanjem si jaz ne bi privoščil. Če ti odpre prtljažnik in najde orožje boš izgubil veliko več časa kot če ga prijaviš. Pa še kaj drugega zraven tudi. Na meji si dolžan prijaviti orožje, policaj pa bo (ali pa ne) naredil kar mora. To ne traja več kot par minut zato niti ne razmišljaj,da bi počel kot ta tvoj kolega, ker ko te bo enkrat en "nagazil" na meji z orožjem boš ostal brez.

prijavljanje orožja na meji jst razumem kot to, da poleg osebne/pasoša dam zraven OL + EU prepustnico + povabilo. to pa po navadi vzame dodatnih 15 sekund mejni kontroli...

je pa še glede datuma na povabilu na tekmo/trening...
jaz sem si raje upisal celoten čas koliko mislim bit v tujini, namreč sem šel v petek na trening in v soboto na tekmo, pa sem najprej dobil samo datum tekme na povabilo.
sem rekel naj mi pošljejo novega, še z datumom treninga; sicer mi je organizator rekel da pač jaz nisem omejen kdaj pridem prej na tekmo (prideš dan prej da se stacioniraš v hotel itd), ampak če ti kakšen prepotenten 'carinik' zakomplicira življenje ti ga morda tudi lahko na ta način, ko prideš v državo par dni prej kot piše na vabilu.
samo toliko v razmislek...
Clap Clap Clap
Odgovori
#17
ob prestopu meje si orožje dolžan prijaviti.
policaju samo daš pasoš in evropsko prepustnico, ponavadi sploh ne gledajo, če pa te kaj vpraša, daš še ostalo.
vedo, da bi ti moral vedeti, ga boš fejst naj... če bo kaj narobe, ter da zaradi tega ne boš delal neumnosti.

za na balkan včasih pogledajo srbski policaji za dol in/ali gor, včasih pa še hrvati, ko se vračaš iz srbije.

oni se obremenjujejo z nelegalnim orožjem, za tebe, ki mu poveš, da ga imaš pri sebi s papirji, jim dol visi
Odgovori
#18
(24-09-2019, 09:19)Marks Napisal: prijavljanje orožja na meji jst razumem kot to, da poleg osebne/pasoša dam zraven OL + EU prepustnico + povabilo. to pa po navadi vzame dodatnih 15 sekund mejni kontroli...

Pravilno. S tem si ti izpolnil svojo dolžnost. Policaj se bo pa odločil kako bo (če bo) speljal postopek. Večina (znotraj šengena) samo pomaha ali pogleda in pomaha.

(24-09-2019, 13:41)kunstler Napisal: za na balkan včasih pogledajo srbski policaji za dol in/ali gor, včasih pa še hrvati, ko se vračaš iz srbije.

Srbski policaji vsakič pogledajo. Sploh, ker morajo še takso pokasirat, ki pa tudi ni več zanemarljiva.
Odgovori
#19
... jaz pa sem v Avstriji član športnega društva zvezne vojske. Vabil ne dobivam ker sem pač član, strelski termini so razpisani na spletni strani, dostop do terminov je na spletni strani, za ogled pa potrebuješ uporabniško ime in geslo. Streljamo izključno na streliščih ÖBH (avstrijske zvezne vojske), zato pri prijavi na strelski termin vedno najavim ne le število orožja, temveč tudi registrsko tablico avtomobila, katero potrebujem zaradi vstopa za civiliste zaprta območja. Orožje tam nadzira vojaška varnostna služba, ponekod je to dežurni oficir vojašnice, kateri pripada vojaško strelišče, ali pa nadzornik vojaškega poligona, kjer lahko izvajamo streljanje na dolge razdalje (do 1600 metrov oz. do ene milje).

Tarče pri long-range niso papirnate, temveč so to silhuete, katere se ob zadetku obrnejo za nekaj sekund in tako nakažejo da je cilj zadet. Število strelov ni omejeno, streljanje se izvaja celotni čas ukaza "Feuer frei", to je praviloma med 10:00 in 14:00. Pri elementarnem hitrem streljanju pa tarče padajo, avtomat jih po nekaj sekundah postavi nazaj. Kadar pa se strelja na papirnate tarče, pa oceno zadetkov preko akustičnega sistema v ozadju tarče opravi računalnik, tu se strelja na razdalji 200 metrov.

Kot slovenski državljan s prebivališčem v Celju sem Evropsko orožno prepustnico utemeljil ravno s potrdilom o članstvu v strelskem društvu Avstrijske zvezne vojske, refrentka mi je ob podaji vloge pojasnila, da gre za tako specifičen primer, da se rabi posvetovati z Ministrstvom za notranje zadeve v Ljubljani. Ti so ji odgovorili, naj si uredim orožne listine po Avstrijski zakonodaji, jaz pa da teh ne morem dobiti, ker nisem avstrijski državljan, niti ne prebivam tam. Šele nato sem dobil tri obrazce Evropske orožne prepustnice za 22 kosov orožja, s katerimi lahko prehajam meje Evropske unije. Od referentke na UE pa sem dobil namig, da lahko pri enkratnem prehodu meje prenesem le tri kose orožja, v Avstriji pa so mi kameradi rekli, da je pomembno le, da orožje pokrijem z Evropsko orožno prepustnico.

Po treh letih članstva že dobro vem, da več kot tri kose orožja na enkrat ne rabim. Pri long range strelstvu si s polavtomatskimi puškami kalibra 223 in 5,45x39 ne morem veliko pomagati, saj so do 300 metrov na voljo le tri silhuetne doprstne tarče, ena na 400 metrov in ena na 500 metrov, glavnina ostalih tarč pa se nahajajo na razdaljah med 750 metrov in 1000 metrov, s katerimi se še da zadevat z vojaškimi polnokrvnimi naboji (7,5 swiss, .308, 7,9 Mauser) nato so še tarče med 1200 do 1600 metrov, za slednje je potreben močnejši kaliber (npr. ..338 lapua ali 300 Winchester Magnum), puške v tako močnem kalibru nimam, si pa jo je mogoče sposoditi od katerega od kameradov, kajti moja najmočnejša puška je Steyr SSG69 v kalibru .308.

Do sedaj še nisem obremenjeval avstrijskih policistov in vojakov na meji z nekim prijavljanjem orožja, vedno pomahajo naj peljem naprej, tako da mi avta ni treba niti ustavljat.
Odgovori
#20
Zakaj bi pa moral utemeljit evropsko propustnico...preprosto daš vlogo.
Tisti trije kosi tudi prvič slišim Shifty
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)