Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
24UR INŠPEKTOR
#1
To soboto v oddaji 24 ur inspektor prispevek na temo orozje na slovenskem.
Odgovori
#2
Ko ga enkrat imaš te nihče več ne preverja.... podnaslov, ki obeta...
Odgovori
#3
Napovednik:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/slo...verja.html
Odgovori
#4
A imajo manevre?
Še ena:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/nev...arjev.html
Odgovori
#5
(27-01-2017, 10:13)mm38 Napisal: A imajo manevre?
Še ena:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/nev...arjev.html

Tipični mojstri, ki ne vedo nič, o čem se menijo v EK. Razglabljajo na široko o nekih globalnih zadevah (v tri minutnem prispevku Rolleyes ), ki njih sploh ne zadeva in to znajo z lahkoto implementirati v našo družbo oz. dom slehernega povprečnega Janeza. Jebo te novinarstvo.

Grem rajš nazaj motor glancat, dokler ne ugotovijo, da je 50 kubikov in 5 kojnov več kot preveč za premikat se po naših cestah. Ker po tem, ko nam bodo pobrali VSE orožje, bodo populistično vzeli kaj še kakšnim drugim marginalcem Dumb .

Takle mamo Mrgreen ...

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#6
Novinarji iščejo samo senzacjonalne izjave s tem pa delajo samo škodo. Tudi sedaj nebo nič drugače, lastnike orožja pa prikazali za čudake ker smo ljubitelji orožja,kar pa večina dežavljanov ni. Maloverjetno ,da bo kaj pozitivnega o strelstvu in orožju. Vsaj jaz imam take izkušnje z novinarji!
Odgovori
#7
Medijska propaganda proti orožju je že v zagonu. Do glasovanja EP o novi orožarski direktivi bo tega najbrž vse več. Mediji po navodilih svojih ameriških šefov iz ozadja že forsirajo javno mnenje, ki bo prepričalo še neodločene poslance EP. Da se bojo lahko v predvolilnih soočenjih hvalili, da so pripomogli k varnosti državljanov EU.

In spet so prispevki oblikovani na način, da mešajo ilegalni in legalni trg. Vso orožje mečejo v isti koš, vso orožje je slabo, orožje ubija, orožje imajo kriminalci in teroristi, orožje je treba prepovedati. Ogromno pisem legalnih imetnikov orožja je bilo poslano na naše medijske hiše z obrazložitvijo situacije v kateri smo se znašli zakoniti imetniki orožja. A njihova agenda je že dolgo znana - stigmatizacija orožja vsepovprek.
Odgovori
#8
(27-01-2017, 12:44)fire Napisal: Novinarji iščejo samo senzacjonalne izjave s tem pa delajo samo škodo. Tudi sedaj nebo nič drugače, lastnike orožja pa prikazali za čudake ker smo ljubitelji orožja,kar pa večina dežavljanov ni. Maloverjetno ,da bo kaj pozitivnega o strelstvu in orožju. Vsaj jaz imam take izkušnje z novinarji!

Sej niso delč od resnice. Ker normaln člouk pa rabi orožje? Pa bo večina rekla tu je hobi, sej tarče strelamo, pa še šport je. 

Pejt šah igrat al se pa na košarko upiš. 

Novinarji imajo čist prav in še vse vejo. So najbl brihtne buče tega planeta. In glih zarad takih novinarjev folk nuca orožje. Ker s svojim nepristranskim poročanjem za 6€ na uro, prpeljejo cele nacije da se začnejo šicat med sabo. 

Se mi zdi da sm še nekoga pozabu. Nisem glih zihr a so to medicinske sestre al politiki.
Odgovori
#9
Clap Clap Clap 


http://www.24ur.com/bin/video.php?media_...id=4104704


Priponke Male slike
   
Odgovori
#10
Ko sem na normalni glasnosti gledal prispevek, je moja boljša polovica popenla, ker naj bi pri posnetkih streljanja, še dodatno navil zvok... :-D
Pa ga nisem.


lp
Odgovori
#11
(27-01-2017, 11:35)bobi Napisal:
(27-01-2017, 10:13)mm38 Napisal: A imajo manevre?
Še ena:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/nev...arjev.html

Tipični mojstri, ki ne vedo nič, o čem se menijo v EK. Razglabljajo na široko o nekih globalnih zadevah (v tri minutnem prispevku Rolleyes ), ki njih sploh ne zadeva in to znajo z lahkoto implementirati v našo družbo oz. dom slehernega povprečnega Janeza. Jebo te novinarstvo.

Grem rajš nazaj motor glancat, dokler ne ugotovijo, da je 50 kubikov in 5 kojnov več kot preveč za premikat se po naših cestah. Ker po tem, ko nam bodo pobrali VSE orožje, bodo populistično vzeli kaj še kakšnim drugim marginalcem Dumb .

Takle mamo Mrgreen ...

Ajd!

Bobi, ne mi zamerit, tak fin gospod si, pa +44 ugleda, a te moram začet vikat?

No, takle prispevek je odličen, dajte mi prosim povedat, kateri novinar je tole pripravil?

Ker grem takoj kupit v Intersport eno medaljo zlato. No, pozlačeno. Zadaj bom dal gravirat: "Za neprecenljive prispevke k športnemu strelstvu in strelstvu nasploh."

Spodaj pa: "Vaš hvaležen BB".

Skratka, da se razumemo (in to sem že večkrat povedal):

Strelski šport, za razliko od drugih športov, kot je tenis, recimo, rabi nekaj dovoljenj, recimo temu matranja. Za razliko od tenisa, greš v trgovino, kupiš lopar, navlečeš majčko in hlače (bele, če se da) in to je to.

Če smo iskreni, ta članek v bistvu namiguje, da se folk oborožuje do zob in to legalno. A vam privlečem švedske novice o tem, kako resno razpravljajo o tem, da bi si folk pripravil nekaj hrane, zaklonišča, naj preverijo, če imajo dovolj streliva, če jih bodo napadli medvedi (saj veste KATERI medvedi).
Švedska je iz MUZEJEV potegnila priobalni raketni sistem. Za primer, da medvedi z ladjami priplujejo.

Oni so čisto zares že sprobali, če tole še sploh dela. Če se sprašujete, če dela - odgovor je: dela ko mina:

http://www.thelocal.se/20161120/sweden-b...of-museums

No, tudi Avstrijci se oborožujejo:
https://www.youtube.com/watch?v=Wb6iqthjYSE

To je znano dejstvo. V meni znani trgovini z orožjem je vedno vladalo mrtvilo, ženske so prodajale petarde za konec leta. Škrti avstrijski jagri so kupovali pat tistih dragih RWS nabojev (to se nič ne zasluži, no).

V zadnjem času so punce v polnem pogonu, šibrence take in drugačne. 

V končni fazi je čisto vseeno, kaj je impulz nekoga, da gre v trgovino in zahteva kilo šibrenc, oziroma, zavijte kar pet kil, to vse prav pride.

Na koncu je športnih strelcev še več. Ker sami veste, da to potem zahteva neko skrb, omaro, dedovanje. Ampak bistvo zgodbe je, da je orožje pri hiši.

To je potem boljše ko tenis. Ker pri tenisu rabiš iti v trgovino kupit lopar, tu flinto že maš. Pa bele športne majčke in hlač za streljanje ne rabiš. Ravno obratno. To bolj ko belo imaš, bolj se spacaš z nečim, kar potem ne gre ven z nobenim pranjem. Strelci nismo taki snobi, ko tenisači.

Odlično skratka.
Odgovori
#12
Zanimivi komentarji in ocene
http://www.24ur.com/novice/slovenija/zbi...brali.html
Odgovori
#13
Kar korekten prispevek. Moti me le navedba dveh primerov umora in samomora z legalnim orožjem. Če bi človek uporabil nož in vrv bi bilo pa v redu. Saj je to slovenska klasika.
Odgovori
#14
men je hecna ta lovska ignoranca, ko mentalni domet seže samo do tega kar ma človek v omari.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#15
jaz pa nisem razumel,zakaj so navajali omejitev nabojnika za 10 nabojev pri pistolah, saj za pistole direktiva predvideva 20.
Odgovori
#16
Ja, jager o avtomatskem orožju, ter kako je že zdaj zakonsko urejeno, da ga ne smejo imeti. Ti ljudje so res nekaj posebnega. Zdaj, ko bi mogli lastniki orožja malo bolj v en glas zavpiti, se njih še vedno ne tiče in se jim jebe za ostale. 

Povprečen gledalec, ki nima z orožjem nič, pa vidi tak posnetek, je po ogledu takoj za še strožjo zakonodajo, če ne kar prepoved. Razmetan prispevek, nestrokoven, kurac od kurca.
Odgovori
#17
Bistvo:
Kriminalci, teroristi, koristijo orožje iz črnega trga, neprijavljeno,...

Novi zakon omejuje čisto in samo legalne imetnike. 

 Nobenega smisla!

To je treba razložit tem evropskim idiotom in vsem slovenskim, ki imajo moč odločanja, ter narodu, da bodo razumel za kaj gre!
Če to razumeš(kar ni težko..pomoje!??) potem veš da je to bedarija.

Howgh
Kaj je z vami, a ste na bombo stopu?  ...p o v r a t...
Kocka na belo, kocka na črno...

Za koga? ZA SLOVENIJO!
Odgovori
#18
(28-01-2017, 21:13)JRC Napisal: jaz pa nisem razumel,zakaj so navajali omejitev nabojnika za 10 nabojev pri pistolah, saj za pistole direktiva predvideva 20.

Ne bi to na dolgo...nekje po poti je bil tudi ta predlog če se ne motim...po drugi strani pa si predstavljaj da streljaš open, pa je zgodba ista. Greš v A. A to si opazu da so s tem v praksi pridobili cele 3 sekunde :)
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#19
Snipe Elite: Se strinjam.

Poltergeist: za pistole ni bilo nikoli govora o omejitvi na 10, vsaj jaz se ne spomnim.
Ok, za open je problem, ampak fantje niso imeli open pistol in dosegli medalj v open  Whistle
Odgovori
#20
(28-01-2017, 21:24)JRC Napisal: Snipe Elite: Se strinjam.

Poltergeist: za pistole ni bilo nikoli govora o omejitvi na 10, vsaj jaz se ne spomnim.
Ok, za open je problem, ampak fantje niso imeli open pistol in dosegli medalj v open  Whistle
"The Commission regrets that some parts of the original proposal were not supported by the European Parliament and the Council, in particular concerning semi-automatic firearms where the Commission had proposed a greater level of ambition with a complete ban of the most dangerous semi-automatic firearms, including all semi-automatic firearms of the AK47 or AR15 families. The Commission also favoured an approach whereby the magazine size would have been limited to 10 rounds for all semi-automatic firearms, be they long or short. The Commission further regrets that private collectors will be authorised, under certain conditions, to acquire fully active assault weapons."

link

aja pa IPSC del v prispevku je bil posnet pred 20 dec 2016
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)