Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Kakor jaz razumem gospoda s francoskim naglasom, imajo namen poseči v dve "kategoriji" orožja:


1. Bivšo kategorijo A oz. polavtomatsko orožje, ki je bilo predelano iz avtomatskega orožja. Sem bi šteli originalne vojaške kalaše in podobne klone, šturmgevere, uzije, stene, tompsone... ki so bili predelani v polavtomate, ker se jih kao z nakupom komponent na prostem trgu da predelati nazaj v avtomate.

2. Deko kategorijo A, ki se jo kao da z nakupom delov na prostem trgu usposobit nazaj v ubojne stroje.
Odgovori
Bomo vidl kaj bodo pripravili za naslednjo rundo zaenkrat je še čisto vse kar so predlagal na mizi . Zdaj je treba poslancem poslat nekaj odgovorov na lažne trditve komisarjev,

*Če se sprejme to direktivo, bo brez skrbi tudi pravilnik za B4 tak ,da vse kar je podobnega Ar15,AK47 spoh pa VZ58 (predelano iz avtomatskega orožja) konča v A7
Odgovori
(08-12-2015, 01:34)sdt Napisal: 2. Deko kategorijo A, ki se jo kao da z nakupom delov na prostem trgu usposobit nazaj v ubojne stroje.

Deko (pa ni važno katere kategorije) se z nakupom delov na prostem trgu NE MORE usposobiti. Pri deko so onesposobljeni vsi ključni deli orožja (cev, zaklep, zaklepišče), ključni deli orožja pa se že po sedajšnjih zakonih smatrajo kot orožje tiste kategorije, katerim pripadajo - je za njih potrebno imeti nabavno dovoljenje.

Tehtnih argumentov za prepoved katerega koli deko orožja enostavno NI (če je deaktivirano po standardih ki so jih predlagali prejšnji teden)! Argumenti EC, ki to sploh niso, so zgolj populistične narave. V duhu paranoje ki vlada zadnjih nekaj tednov, ko omeniš ˝Kalašnikov˝ ljudje dobijo kar kurjo polt.
Odgovori
Po včeraj videnem jaz sem jaz še bolj zaskrbljen ker je očitno da ne vedo o čem govorijo.... govorijo aktivaciji deaktiviranega orožja.. ona druga trdi da lahko kalaš kupiš čez 5min na netu, 10k ljudi je ubitih z orožjem, športni strelci ne uporabljajo takega orožja itd itd.... tile ne vedo kaj bodo in kaj sprejemajo... včerajšnji entuziazem udeleženih je bil samo posledica vseh pritiskov... ta bo sedaj strmo padel in se bojim da na naslednji razpravi bodo še samo kimali... čez pol leta pa bo prepovedano še tole... http://1funnyclick.com/main/ready-for-safari
Odgovori
Bombomet?
Odgovori
(08-12-2015, 01:34)sdt Napisal: Kakor jaz razumem gospoda s francoskim naglasom, imajo namen poseči v dve "kategoriji" orožja:


1. Bivšo kategorijo A oz. polavtomatsko orožje, ki je bilo predelano iz avtomatskega orožja. Sem bi šteli originalne vojaške kalaše in podobne klone, šturmgevere, uzije, stene, tompsone... ki so bili predelani v polavtomate, ker se jih kao z nakupom komponent na prostem trgu da  predelati nazaj v avtomate.

Kaj niso CZ858, ki so sicer registrirane kot B4, vse predelane iz auto na semi? Tiste pocenske, ne nove, ki so narejene kot semi?
Odgovori
nisem spremljal diskusije ampak sem zvečer samo na hitro preletel tale cirkus
prvo... to je tipična seja EU poslancev; folk je nepripravljen,  nabija na pamet, generalizira, v resnici pa nima pojma kaj govori ampak sledi strankarski agendi, pa kljub temu kroji življenje 500 miljonom ljudi.

Moja draga žena je 4 leta sodelovala kot pogajalec RS pri sprejemanju pravne zakonodaje, kjer je bila diskusija zelo podobna
Grški poslanec: nesprejetje zakonodaje je do sedaj povzročilo izgubo stotisoče delovnih mest. 
MM: komisijo pozivamo da podpre trditev s konkretnimi podatki.
Poslanec: podatki so splošno znani
MM: še enkrat prosim komisijo da tako pomembne ukrepe podpre s konkretnimi podatki
Poslanec(vidno nejevoljen): a niste prebrali "bele knjige"?
MM: seveda sem jo, imam jo pred sabo in vas pozivam da mi pokažete  stran in odstavek kje so navedeni vaši podatki.
Poslanec: tišina
MM: Spoštovana komisija, prosim da pozovete grškega poslanca da podpre svoje trditve s konkretnimi viri...
(seveda je na koncu tako dolgo težila, da je dosegla svoje, podatkov pa seveda ni bilo ker si jih je izmislil)

Torej iz te epizode se vidi, da je način delovanja približno enak.

Drugo: očitno je nivo nadloge z našimi pismi, objavami in generalnim teženjem bil dovolj, da smo vsaj pri nekaterih dosegli aktivacijo.
Tretje: treba je poslati pisanja vsem tem ki so se javili in jih opozoriti na nebuloze, še posebej o tem da se orožje ne kupuje kar s košarico po internetu, da naj za božjo voljo dokažejo 10.000 žrtev z AK na leto (Ukrajina ne šteje!)

Skratka, vsi ki smo/ste pisali, nadaljujmo s pritiski in dobrim delom. Te argumente je treba pobiti in jih razgaliti kot neumnosti in populizme, tako kot v resnici so.
Odgovori
Za drugo rundo pisanja bi bilo dobro vedet, kaksne bedarije so se sli na vcerajsni seji. Nismo vsi gledali v zivo, posnetek pa se ni objavljen.

Lahko bi nekdo povzel v par tockah njihove bedaste izjave z imeni poslancev, da se lahko pripravijo odgovori in zadeva ponovno razposlje na vse emaile.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
Vse kar je polavtomatsko je lahko avtomatsko to je point, ki ga nihče ne omenja v tej fazi še. Ko sprejmejo to načelno prepoved bodo sledile pa še take dodatne argumentacije kaj tu ni jasno -> v ZDA to delajo že od 80ih dalje.

To kar debatirate je zgolj izraz strahu, kaj mi bodo vzeli, a bi lahko mojo ljubico prebarval v roza in potem ne bo zgledala grozno, kaj če moja ljubica nosi normalne hlačke namesto tangic a jo bodo še vedno birokrati poželjivo gledali itd....

Preprosto treba je ostat na stališču, da noben od teh ukrepov ne vpliva na črni trg in na načine pridobivanja orožja s strani teroristov ali wanna be "medijskih zvezd". Stvar glede deko orožja se pa vleče že iz 2010 ali 2011 ko bi Komisija že ZDAVNAJ morala sprožiti postopke proti tistim državam, ki niso spoštovale deaktivacijskih standardov (KI SO ŽE VELJAVNI) in posledično je Komisija tista (če se že gremo kdo je kao kriv -razen seveda muslijev), ki ima umazane roke in se sedaj poizkuša s taktiko zamegljevanja in preusmerjanja pozornosti rešiti odgovornosti.

V končni fazi se nihče od poslancev niti vas ne vpraša:

Fakti:
- komisija oz. birokrati so vedeli, da se v določenih državah ne držijo oz. uporabljajo različne standarde za deaktivacijo
- države s takimi standardi so to vedele
-prodajali so zadeve po internetu in pošiljali zadeve na določene naslove

Vprašanja:

Kje je bila policija, varnostne službe?
Ob vsej tej noriji po zbiranju podatkov, spremljanju ljudi, novi tehnologiji, kratenju osebne svobode, nadzoru, izmenjavi podatkov, vohljanju za državljani KAKO JE MOŽNO, da neka oseba mirno kupi ZNANO pomanjkljivo deaktivirano orožje brez da bi kdor koli to vedel in z njim pobije v glavnem mestu ~130 folka?
Kdo je odgovoren, da nobenemu ni bilo jasno kaj se pripravlja kljub vsakodnevnemu trobljenju o nevem kakšnih aktivnostih varnostnih služb?

Moj odgovor:

Ker je to kar vam politika predava popoln bullshit, vse tisto o nadzoru in spremljanju je pesek v oči in izgovor zato, da jemljejo svobodo košček po košček in da je pravi fokus ne na morebitnih teroristih ampak na omejevanju svobode poštenih državljanov in spremljanju predvsem denarja in za davčne potrebe vsi ostali zbrani podatki pa so ali ignorirani (ker jim koristi, da nekdo pobije mal ljudi zato, da lahko potem pod pretvezo varnosti prodajo omejevanje svobode) ali pa zaradi nesposobnosti spregledani. V Franciji sedaj kot odgovor na pokol pripravljajo spremembe Ustave, ki bodo zgolj in le omejevale pravice in omogočale državi legalno nadlegovanje državljanov, NIHČE pa ne vpraša kje so bili varnostni organi, ko se je deaktivirano orožje "po pošti peljalo v Francijo", ko so pacienti, ki so obiskovali Bližnji vzhod streljali, se urili in uvažali orožje in konec koncev KAKO bodo uradniki, ki jih državljani Francije plačujejo kaznovani za svojo nesposobnost.
Odgovori
na kratko...

- predlog posega v lastninsko pravico, ki je bila pridobljena na osnovi izponjevanja obstoječih zakonov
- gre za poskus reguliranja nelegalnega orožja z reguliranjem legalnega orožja
- gre za kolektivno kazen, za dejanje ki ni bilo storjeno
- gre za poseganje v način življenja posameznika
- obstoječa zakonodaja že sedaj sankcionira nepoblaščeno proizvodnjo orožja
Odgovori
Mato: katere države se pa ne držijo deko zakonodaje?
Odgovori
Včeraj je v okviru dela evropskega parlamenta potekala seja Odbora za notranji trg in varstvo potrošnikov na temo sprememb direktive o strelnem orožju, katere je predstavil ter rešitve zagovarjal predstavnik evropske komisije. Spremljanje zasedanja je bilo nedvomno izredno zanimivo, rekli bi lahko celo zabavno, če nebi pri tem vedeli, da so to ljudje ter institucije, ki v vedno večjem obsegu krojijo naša življenja pa tu ni mišljena zgolj trenutno tematiko.

Politična elita bi moralo biti sposobno svojim volivcem ponuditi vizijo, ob pomoči visokega uradništva pa tudi strategijo na izvedbenem nivoju. Rešitve naj bi vedno izhajale iz preverljivih dejstev, diskusija pa naj bi temeljila na moči argumentov, prav tako pa bi morale biti predlogi uravnoteženi ter pretehtani in nikakor posledica emocionalnega odziva.

Evropska komisija, ne nazadnje pa tudi poslanci, so na omenjeni seji padli na celotni črti, saj je prva pripravila predloge, ki ne sledi nobenem od zgornjih izhodišč, parlamentarci pa so z načinom na kakršnega so postavljali vprašanja, pristali na način diskusije, ki jim jo je zastavila evropska komisija. Tako se je celotna seja vrtela na domnevah ter doseganju političnih agend.

Zaradi tega predlagam, da se pripravi:
- kratek in za poslance razumljiv pojmovnik v katerem bi razjasnil nekatere pojme, ki jih poslanci ne razumejo, z istim problemom pa so soočeni celo predstavniki komisije;
- analizo včerajšnje seje, tako izjav komisije, kot tudi poslanskih vprašanj;
- kakovosten alternativni predlog uredbe, ki bo strokovno argumentiran.

Pred časom sem objavil povzetek pravil za deaktivacijo strelnega orožja, pri tem pa sem poudaril, da so skrajno problematična. Posledično sem bil deležen kritik, da se to ne tiče strelcev, da je tako pravilno, ipd. Neposredno se področja resda ne prekrivajo, posredno pa se to in nerazrešena nekatera druga osnovna vprašanja, kažejo pri razumevanju drugih segmentov zakonodaje, včeraj pa se je to nazorno pokazalo.
Odgovori
http://www.europarl.europa.eu/news/en/ne...Protection

Je to od vceraj? Datum v naslovu je 7. december, datum objave videa pa 3. december..
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
Slovaška recimo pa verjetno še kakšna ne poznam tega področja toliko, da bi vedel kako je kje glede tega... Bo kak zbiratelj kaj več povedal.
Odgovori
(08-12-2015, 10:43)markojelen Napisal: http://www.europarl.europa.eu/news/en/ne...Protection

Je to od vceraj? Datum v naslovu je 7. december, datum objave videa pa 3. december..

Ki ste zdaj? Je to razprava od vceraj al ne? Pri 1:22 priblizno se zacne o orozju..
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
http://www.europarl.europa.eu/news/en/ne...Protection
Odgovori
To je čisto maslo francoskega interesa!
Francozi se niso nikoli držali finančnih obvez v EU i še manj se bodo kdajkoli držali obvez na področju orožja.
Njihov evidentni interes je, da preko svojega velikega vpliva omejijo pravice okoliških držav. Sedaj so gor dali Le Penovo in niti v sanjah jim ne pada na pamet, da bi svoje državljane ovirali pri legalnem orožju.
Slovenci imamo večstoletno lovsko in strelsko tradicijo. Z vstopom v Unijo smo zavrgli stik s Švico in pričeli za drobtine (za nič) prodajati svojo suverenost.
 
Namesto, da bi orožje 91. razdelili, se je ukinilo naborništvo in uvedlo plačance za tuj interes in naš denar.  Namesto, da bi razvijali svojo kulturo, se je v Ljublani porušilo 300 metrsko strelišče, ki ga je postavil cesar. Namesto usposabljanja se na vsakem koraku seje strah in zaklepanje v kleti.
V kratkem pričakujem direktivo o jedilnem priboru z nožem rezila pod 5 cm.
 
Če se tale naš Šoltes ne bo pobrigal za našo tradicijo in kulturo, bi sam predlagal podpise za odpoklic.
... sicer bo v resnici izpadlo, da Slovenke so v nedeljo za v cerkev, Slovenci pa za v gostilno.
Odgovori
Morda še ena težava povezana z definicijami, ki se trenutno še ne kaže, se pa bo v prihodnje. Komisija naj bi predstavila tudi standarde za »ekspanzijsko orožje«, imenovano tudi »pozdravno orožje«. Ni za pozabiti, da mora v tem primeru celoten mehanizem delovati, le izstrelku mora biti preprečeno, da bi poletel. Ker so se docela »zaštrikali« že s pogoji za deaktiviranje ter dikcijo »nemogoče«, potem lahko mirne duše ukinemo uprizoritve bitk ter vso drugo industrijo, ki takšne naprave uporablja.

Če se k problemu ne pristopi sistematično, potem, kot sem enkrat že zapisal, se prične loviti lasten rep, kar pomeni nekonsistentno zakonodajo.
Odgovori
Jaz bom poskusil čim prej zbrati vse trditve s seje, ki se jih bo dalo strukturirano demantirati in razsejati med poslance in druge zainteresirane.
Mislim, da je pot, ki jo predlaga Mato edina prava (tako kot pri spremembi zakonodaje na temo strelišč, ki se bije na drugem polju) - ostati na mestu saj je sprememba zakonodaje takole na ho-ruk brez analiz in dobre (in dolge) debate lahko na kratki in dolgi rok škodujoča.
Odgovori
(08-12-2015, 10:26)JRC Napisal: Mato: katere države se pa ne držijo deko zakonodaje?

Slovaški filmski deko je full avto na slepe naboje.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 6 Gost(ov)