Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
(06-12-2015, 13:13)Ales Napisal: In če streljajo na vas in ne morete v kritje, si pokrijte vitlne dele telesa... Rolleyes

pa tudi takšne da "odstranite rastje pred okni, da se neznanec ne more skriti" in "ne zadržujte se pred okni brez žaluzij", "med sprehodom se večkrat oozrite, da opazite če vas kdo zasleduje" ...

bom poiskal in objavil v rubriki "humor".
Odgovori
(06-12-2015, 12:22)www.rojal.si Napisal:
(06-12-2015, 09:50)Desc Napisal: Kot vedno odlična stran:

https://kavarnahayek.wordpress.com/2015/...moobrambe/

Ne vem, koliko od vas ima osebno izkušnjo glede pridobitve varnostnega... Pri nas, ko je šef dal vlogo, razlog je bil seveda narava posla, vožnja več sto pušk na enkrat iz Brnika do skladišča ter sklicevanje na incident, ki se je zgodil v MShopu v fužinah, ko je prišel nekdo kupovati namesto z denarjem, s pištolo, ni pomagalo (ta je par dni za tem umoril eno osebo). Ni pomagalo niti, da smo se sklicevali, da nekateri trgovci z orožjem imajo varnostni OL, katerega so dobili iz istih razlogov (torej nekako preventivni razlogi, brez resnih osebnih iskušenj/srečanj, ki opravičuje varnostni OL). 

Odgovor enostaven. Na kratko, če povzamem celotni tekst; če smo poslovali do sedaj brez varnostnega, potem očitno znamo in naj kar tako naprej delamo, ker se očitno znamo izognit težavam. Ter, da strmijo k temu, da je čim manj orožja v obtoku. Pritožba je potem šla tudi na MNZ, kjer so sporočili, da se strinjajo z odločitvijo UE. Cca 70 eur.

Par dni za našo vlogo pa je poslovni partner, tudi trgovec z orožjem na drugi UE iz istega razloga dobil varnostni OL.

 simpl, poznanstvo... lahko se ga izda naj pa bo tega čim manj ni pa prepovedan taka so navodila,kaj tu ni jasno.
Odgovori
(06-12-2015, 13:01)Kristian Napisal: varnostni OL je ob obstoječi zakonodaji bolj šmorn, tudi če ga imaš in ga bognedaj nekoč uporabiš, si izpostavljen nanjmanj kazenski obravnavi za prekoračen silobran, nato pa še odškodninski tožbi preživelega nasprotnika in/ali njegovih svojcev (če si v danem trenutnu zadel alfo).

Torej brez pravne imunitete v trenutku upravičene uporabe, je trenutno stanje bolj v prid napadalcu kot pa tistemu, ki se brani.

Javno razmišljanje je trenutno zelo nenaklonjeno varnostnemu orožju. Pri nas doma smo imeli primer, ko so moji boljši polovici stranke v (pravnem) postopku dokaj resno grozili, pa je minister zavrnil vlogo za varnostno orožje (gospa imajo OL), rekoč da v službi bo pred vrata dobila varnostnika, na poti domov, pa naj izvaja "postopke za samovarovanje". To je tanek zveščič modrosti kot so npr. "v službo hodite vsak dan po drugi poti in večkrat prečkajte cesto" in "obujte se v tekaške superge in nosite spete lase pod kapo" ter podobne...

in v torbici čebelico pol pa res zaleže :))
Odgovori
Če predpostavimo, da terorist začne streljati vsevprek, da bi pobil čim več ljudi, ta verjetno v naših (Evropskih) razmerah ne pričakuje, da bo kdo streljal nazaj. Naključni oborožen obiskovalec bi imel kar dobre možnosti, da namen prepreči, oziroma omili. Seveda pod pogojem, da terorist ni prišel že trdno odločen da gre k devicam. Roparji po navadi zbežijo že, ko pri žrtvi zagledajo orožje, ko pa začne ta streljati takoj pobegne. Seveda pa je rizik, ki ga je terorist pripravljen vložiti v namen, precej višji, tako da razmere niso čisto primerljive. Ni pa dvoma, da bi ta oseba pritegnila pozornost na sebe, ki pa bi bila lahko v prednosti kritja, ki bi si ga pridobila v pripravi na obrambo oziroma posredovanjem. Bi pa v nastali zmedi, ostali obiskovalci lahko izkoristili priložnost in pobegnili.

Sicer pa ni odlično znanje streljanja zadosten in nujen pogoj za uspeh. Veliko bolj je pomembno kako posameznik ostane skoncentriran in priseben v kritični situaciji, ki je nekaj popolnoma drugega, kot streljanje na športne tarče, pa naj bo te kakršnekoli.
Odgovori
Pred nekaj meseci sem se z referntko za orožje pogovarjal kako je s pridobitvijo OL za varnost - če res moram prinesti mrliški list z nasilnim vzrokom smrti? Več ali manj to za dotično UE drži. Vprašal ali bi ženska dobila OL, če ima proti bivšemu partnerju vloženo prepoved pribljiževanja? Referentka je rekla, da to še ni upravičen razlog.

Po drugi strani pa imamo v Sloveniji 5x več dovoljenj za varnost na glavo prebivca, kot v Californiji, tako da je verjetnost da bo kdo prej ustavil dva ponorela pripadnika veroispovedi miru.
Odgovori
Pri nas je pač tako, da je varnostno orožje v osnovi namenjeno varnostnim organom, policiji, varnostnikom, osebnemu varovanju oseb, zasebnim detektivom itd. Izdaja varnostnega orožja civilnim osebam oz. osebam brez posebnih pooblastil je mogoča le v skrajnih primerih, ko so izčrpane vse ostale metode zagotavljanja varnosti. Če bo tvoje življenje tako zelo ogroženo, boš prej dobil 24-urno policijsko varovanje, kot varnostno orožje.
Odgovori
Razen seveda razni partijski direktorji in politični aparatčiki ,ki imajo vsi OL varnost .

Druače pa glede na prejšne navedbe o samo obrambi in roparjih edini pod rušo tist zlatar, ki je pri oboroženem ropu potegnil pištolo .
Odgovori
(06-12-2015, 15:35)Desc Napisal: Če predpostavimo, da terorist začne streljati vsevprek, da bi pobil čim več ljudi, ta verjetno v naših (Evropskih) razmerah ne pričakuje, da bo kdo streljal nazaj. Naključni oborožen obiskovalec bi imel kar dobre možnosti, da namen prepreči, oziroma omili. Seveda pod pogojem, da terorist ni prišel že trdno odločen da gre k devicam. Roparji po navadi zbežijo že, ko pri žrtvi zagledajo orožje, ko pa začne ta streljati takoj pobegne. Seveda pa je rizik, ki ga je terorist pripravljen vložiti v namen, precej višji, tako da razmere niso čisto primerljive. Ni pa dvoma, da bi ta oseba pritegnila pozornost na sebe, ki pa bi bila lahko v prednosti kritja, ki bi si ga pridobila v pripravi na obrambo oziroma posredovanjem. Bi pa v nastali zmedi, ostali obiskovalci lahko izkoristili priložnost in pobegnili.

Sicer pa ni odlično znanje streljanja zadosten in nujen pogoj za uspeh. Veliko bolj je pomembno kako posameznik ostane skoncentriran in priseben v kritični situaciji, ki je nekaj popolnoma drugega, kot streljanje na športne tarče, pa naj bo te kakršnekoli.

Evo, tipičen primer, pa čeprav je bila mafija...vsaka jim čast..žal so najbrž imeli orožje na črno...

http://www.publishwall.si/aktualno.srbij...na-mafijce
Odgovori
(06-12-2015, 21:02)xd 45 Napisal: Evo, tipičen primer, pa čeprav je bila mafija...vsaka jim čast..žal so najbrž imeli orožje na črno...

http://www.publishwall.si/aktualno.srbij...na-mafijce
Smo že imeli te na tapeti kakih 30 strani postov nazaj
http://www.strelec.si/forum/thread-15386...#pid107233
Odgovori
Glede aktivnosti lovcev, oziroma lovske organizacije v teh orožnih zadevah smo povprašali na tiskovni konferenci lovske zveze prejšnji teden.
Odgovore lahko slišite v video posnetkih na koncu članka: http://www.forum-lov.org/aktualno/izven-...a-lzs-2015
Odgovori
Prvi del se mi je zdel korekten in sem bil že prijetno presenečen dokler nisem gledal zadnje minute... Žal a očitno tako je, nekateri vidijo samo svoje interese in sicer dopuščam možnost, da se je govornik (kdo je sploh?) zgolj osredotočal na lovstvo vendar govoriti o nevarnem in vojaškem orožju je smešno, ker če gremo gledat statistiko nesreč in zločinov z orožjem v Sloveniji je definitivno "bolj nevarno lovsko orožje" kot "vojaško orožje".

Ne glede na vse pa mislim, da je vseeno to nek premik stereotipno okostenele organizacije v pozitivno smer...
Odgovori
Danes, 07. 12. ob 16.20 bo Odbor za notranji trg in varstvo potrošnikov (kot nosilec zakonodajnega postopka) začel prvo dejanje v poizkusu spreminjanja obstoječe Direktive o orožju. Ne nazadnje se bo že tu videlo, kakšna je klima in, kolikšen odpor je pričakovati med poslanci.

Predstavnik Slovenije v njej je g. Šoltes.
Odgovori
(07-12-2015, 11:03)Iurium humanorum Napisal: Danes, 07. 12. ob 16.20 bo Odbor za notranji trg in varstvo potrošnikov (kot nosilec zakonodajnega postopka) začel prvo dejanje v poizkusu spreminjanja obstoječe Direktive o orožju. Ne nazadnje se bo že tu videlo, kakšna je klima in, kolikšen odpor je pričakovati med poslanci.

Predstavnik Slovenije v njej je g. Šoltes.

Saj se že ve, vse v škodo uporabnikov, vse slepo ubogat in še kaj dodati za vzor Bruslju..... Clap
Odgovori
(06-12-2015, 21:53)mr.T Napisal:
(06-12-2015, 21:02)xd 45 Napisal: Evo, tipičen primer, pa čeprav je bila mafija...vsaka jim čast..žal so najbrž imeli orožje na črno...

http://www.publishwall.si/aktualno.srbij...na-mafijce
Smo že imeli te na tapeti kakih 30 strani postov nazaj
http://www.strelec.si/forum/thread-15386...#pid107233

Ne se smešiti z razširjanjem neumnosti, ki se niso nikoli zgodile. Kdor pri argumentaciji uporablja takšne spletne potegavščine, se v očeh sogovornika avtomatično in trajno diskvalificira, ne glede na kvaliteto vseh ostali argumentov. Kako naj nekdo še kadarkoli vzame nekoga resno, če ta že napiše že zgolj eno samo neumnot, ker ni predhodno preveril dejstev?

Samo upam lahko, da ni tega kdo poslal tudi politikom v EU parlament ali pa v Državni zbor. Če bo kakšen politik, ki ima posluh za strelsko panogo slučajno ponovil takšno raco, bo na veke vek omadeževan in s takšno črno piko ne bo več mogel nikomur pomagati. Nihče ga več ne bo mogel resno jemati.

http://www.liberation.fr/desintox/2015/1...re_1415447


(07-12-2015, 11:03)Iurium humanorum Napisal: Danes, 07. 12. ob 16.20 bo Odbor za notranji trg in varstvo potrošnikov (kot nosilec zakonodajnega postopka) začel prvo dejanje v poizkusu spreminjanja obstoječe Direktive o orožju. Ne nazadnje se bo že tu videlo, kakšna je klima in, kolikšen odpor je pričakovati med poslanci.

Predstavnik Slovenije v njej je g. Šoltes.

Kdor želi gledati razpravo v živo, povezava do spletnega prenosa v živo: http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/schedule

Upoštevajte, da se dejanski dnevni red potrdi na začetku zasednja. 16:20 po srednjeevropskem času je zato informativne narave.
Odgovori
(07-12-2015, 09:54)Perun Napisal: Glede aktivnosti lovcev, oziroma lovske organizacije v teh orožnih zadevah smo povprašali na tiskovni konferenci lovske zveze prejšnji teden.
Odgovore lahko slišite v video posnetkih na koncu članka: http://www.forum-lov.org/aktualno/izven-...a-lzs-2015
Zadni stavek; sej se nimajo kje naučit ravnat z orožjem kot pri lovski zvezi..se pravi IPSC ipd....je pri jagrih manj kot pol pizde hladne vode??
Odgovori
http://www.siol.net/kultura/novice/2015/...rmans.aspx

Ko smo ravno govorili o stališčih glede orožja in mentalnem zdravju nekaterih z določenim pogledom glede tega...
Odgovori
Tudi sam sem član ene izmed lovskih družin. Preden sem pa postal njihov član, sem kar nekaj let streljal IPSC in bil ljubitelj kot tudi zbiratelj orožja vseh kategorij. Po včlanitvi v LD sem spoznal, da nimajo pojma od pojma, razen par posameznikov, ki so se prav tako ukvarjali s športnim strelstvom. Po opravljenem lovskem izpitu, mi je sam mentor priča vseh dejal, da se je od mene veliko naučil, kar se tiče strelstva, pa je že takrat bil član LD 32 let. Jaz sem sedaj že 8let lovski referent za strelstvo in med pripravniki opažam, katastrofalno stanje znanja o varnem rokovanju z orožjem in poznavanju orožja. Toliko o njihovem znanju in učenju ...
Odgovori
(07-12-2015, 11:03)Iurium humanorum Napisal: Danes, 07. 12. ob 16.20 bo Odbor za notranji trg in varstvo potrošnikov (kot nosilec zakonodajnega postopka) začel prvo dejanje v poizkusu spreminjanja obstoječe Direktive o orožju. Ne nazadnje se bo že tu videlo, kakšna je klima in, kolikšen odpor je pričakovati med poslanci.

Predstavnik Slovenije v njej je g. Šoltes.

Vsakič ,k preberem, da se je začelo debatirat pa odločat, me začne flešat... Pray :(

[Image: nervous-gif.gif]

Odgovori
(07-12-2015, 14:26)tomygun Napisal: Jaz sem sedaj že 8let lovski referent za strelstvo in med pripravniki opažam, katastrofalno stanje znanja o varnem rokovanju z orožjem in poznavanju orožja. Toliko o njihovem znanju in učenju ...

Ja kakšno znanje pa bi pričakoval od lovskega pripravnika, ki se prvič sreča z orožjem. Minili so časi, ko smo nekaj predznanja pridobili že v srednji šoli,  pa kasneje v vojski. Saj jih boš ti naučil, če si referent za strelstvo in mentorji...
Odgovori
(07-12-2015, 14:26)tomygun Napisal: Tudi sam sem član ene izmed lovskih družin. Preden sem pa postal njihov član, sem kar nekaj let streljal IPSC in bil ljubitelj kot tudi zbiratelj orožja vseh kategorij. Po včlanitvi v LD sem spoznal, da nimajo pojma od pojma, razen par posameznikov, ki so se prav tako ukvarjali s športnim strelstvom. Po opravljenem lovskem izpitu, mi je sam mentor priča vseh dejal, da se je od mene veliko naučil, kar se tiče strelstva, pa je že takrat bil član LD 32 let. Jaz sem sedaj že 8let lovski referent za strelstvo in med pripravniki opažam, katastrofalno stanje znanja o varnem rokovanju z orožjem in poznavanju orožja. Toliko o njihovem znanju in učenju ...

Jaz opažam katastrofalno stanje znanja o varnem rokovanju z orožjem med starimi, preizkušenimi, dolgoletnimi,.... lovci.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 10 Gost(ov)