Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Nevem čist točno ali gre za sarkazem ali resnično mišljeno idejo, me je avtor mal zgubil v svojem mentalnem diskurzu (verjetno mal zmedeni možgani begajo sem ter tja hitreje kot uspejo prsti na tipkovnici slediti).
Odgovori
V zvezi s peticijo, objavljeno pred 5 min. na FB.


Update for today, nearly 25000 signatures in 24 hours.
Germany keeps coming with more
Poland slowing down a bit
Per Capita the best effort comes out of Malta, Finland and Slovenia, ...
This does not mean they produce most signatures, but it does mean they are getting the most per 1000 inhabitans.
The least would then be Cyprus, Romania and Greece. with nothing materializing there.
Of the Top 6 biggest member states Germany (Biggest of all) is doing very well per capita, followed by Poland (smallest of top 6).
Next is France, Uk, Italy and Spai where we see very little signatures.
So thanks to Germany and Poland the petition grow, France and UK are starting to warm up.. Italy and definately Spain are delivering at this time.
The Biggest 6 have the best potential, so it is important that those countries get organized.
Who is in Spain?
Have you contacted your rifle clubs and organisations?
Are people talking about it?
Can somebody get me a good Spanish translation
Odgovori
Ta avtor je najbolj všeč ostarelim zakajencem in novodobni avadgardi in njim všečno tudi piše.
Odgovori
http://www.obramba.com/novice/bo-eu-prep...omatskemu/
Odgovori
(24-11-2015, 20:01)MPMatchMaster Napisal: Na žalost po radiu objavljajo takšne zgodbe in vlivajo vodo na mlin novemu zakonu: http://val202.rtvslo.si/2015/11/z-zaviha...co-v-roki/

99 % državljanov SLO še ni slišalo za predlog zakona, kaj šele za njegove "posebnosti", tko, da takšni utopistično-bizarni zmazki avtorjev s plašnicami, ne bodo vplivali na odločitev našega parlamenta. 

»Pariz je izgubljen; tukaj kraljuje sovraštvo do brezbožnih in muftiji hočejo spreobračati laične zakone v prid šerijatskemu pravu«
(Oriana Fallaci, Jeza in ponos, 2001).
Odgovori
(24-11-2015, 20:58)sekira Napisal: http://www.obramba.com/novice/bo-eu-prep...omatskemu/

Bravo avtorju!

Clap
Odgovori
ZDravo.

Še moje mnenje, razmišljanje, ki sem ga poslal na tale link:

https://ec.europa.eu/transparency/regdoc...Id=3085376

Bolj kot spodbuda, da se opogumi še kak laik (beri amater v pisanju), kot sem sam.


Spoštovani.

 
Po pregledu zgoraj omenjenega predloga direktive Council Directive 91/477/EEC on control of the acquisition and possession of weapons sem ugotovil, da ne zasleduje samo osnovnega cilja zaščite državljanov EU pred teroristi, ampak z določenimi določili izvaja teror nad državljani, zakonitimi posestniki športnega in drugega orožja, kakršnemu smo že bili priča v nekaterih totalitarnih režimih.
 
Zakaj takšna ugotovitev:
Nekatera določila zahtevajo, da se določene kategorije orožja (v mojem primeru B4 in B7), ki sedaj spadajo v skupino orožja, ki ga lahko posedujemo, uvrstijo na seznam orožja, ki ga posamezniki ne smemo posedovati.
S tem bi se kljub vsem potrebnim dokumentom, usposabljanjem, preverjanjem in v končni fazi materialnim sredstvom, ki smo jih namenili za nakup tega športnega orožja, znašli v položaju, ko bi nam država lahko to orožje odvzela.
To je zelo nedemokratičen in nevaren način delovanja institucij, ki bi morale delovati v skladu z najvišjimi normami demokratičnosti in pravne države.
Retroaktivnost zakonov je že po osnovnih načelih prava nedopustna. Še posebej pa v tem primeru, ko bi državljani, ki se striktno držimo zakonodaje in z nobenim dejanjem v nobenem pogledu ne delujemo družbi v škodo, zaradi nepremišljenih potez posameznih birokratov postali državljani, ki kršimo zakonodajo in nas je treba inkriminirati ter razlastniniti.
Ta predlog direktive pa me je zelo prizadel tudi po človeški plati.
Sem vesten družbeno aktiven državljan in pripadnik rezervne sestave oboroženih sil, ki smo pripravljeni s svojimi življenji braniti našo državo in vrednote, ki so skupne vsem državam EU. Glede na to, da trdite, da so ti ukrepi namenjeni proti teroristom in glede na to, da so ti ukrepi uperjeni tudi proti meni, lahko zgrožen in razočaran ugotovim, da me (in tudi večino športnih strelcev) skuša EU izenačiti s teroristi, kar se mi zdi popolnoma nedopustno.
 
Zaradi vseh navedenih dejstev vas pozivam, da popravite direktivo tako, da bo reševala probleme zaradi katerih je nastala, ne pa da povzroča dodatne probleme ljudem, ki smo že tako ali drugače posredno ali neposredno prizadeti zaradi terorizma.
 
Lep pozdrav.
Zoran Kačičnik
Odgovori
BRAVO!!!
Odgovori
Zanimanje v Slo za orožje močno naraslo

http://www.planet.si/novice/slovenija/vi...raslo.html

Mislim, da je čas, da predstavnikew kakšne strelske zveze gre pred enega od glavnih medijev in pove Slovencem, da ne bo nič z orožjem, da jim EK skuša to prepričiati in da so na udrau pošteni državljani, ki jim hočejo pobrati orožje, pa čeprav so morali za to izpolniti veliko pogojev, tudi zdr pregled s psihotestom (recimo za avto ne rabiš), sedja pa hočejo še preglede na 5 let (za avto ne rabiš) itd itd

pa naj pove tudi, da ne bo več na partizanskih proslavah 'častne čete partizanov' z orožjem saj bo celo deaktivirnao avtomastko orožje prepovedano.

Zravn pa je treba omenit zelo liberalen avstrijski zakon...
Odgovori
http://www.rtvslo.si/kolumne/zapisi-iz-m...nja/379402
tu še pisni del prispevka VAL202. citiram: "blablabla.... če bi se vsa intelektualna energija, ki se proži v debatah o protiterorističnih taktikah in metodah, usmerila v enostavno prepoved vsega strelnega orožja, bi problem rešili v enem samem dnevu."
ta pa je z veliko žlico zajemal...
Odgovori
Radio City

Ta kratek prispevek je bil vceraj v novicah na Radio City. Na zalost so Georga veliko izrezali, tudi del, ki se je nanasal na spremembe strelisc, ampak je pa novinar lepo povzel bistvo.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
Mah... važno da burke prepovemo... zanimivo da niti za doseganje političnih točk JJ ni pripravljen podati zakona o večji zaščiti državljanov z lastnim orožjem... verjetno so celo za podporo EU direktivi....
Odgovori
Pri Radmiloviču je vprašanje kaj dejansko misli meni se zdi da je to zelo dobro prikrit sarkazem - dopuščam pa možnost da je res tako zašraufan...
Odgovori
(25-11-2015, 08:18)dani_79 Napisal: Mah... važno da burke prepovemo... zanimivo da niti za doseganje političnih točk JJ ni pripravljen podati zakona o večji zaščiti državljanov z lastnim orožjem... verjetno so celo za podporo EU direktivi....

Ma nehajmo vpletati takšne politične race v te naše diskusije. Snooty  Burke gor ali dol mi imamo bolj resen problem.


LP
Odgovori
Seveda imamo resen problem (sem pozabit dodati sarcasm of)... kar sem želel povedati je, da je ni stranke pri nas ki bi samo za nabiranje političnih točk (čeprav bi potem zakon itak ne bil sprejet) bila pripravljena narediti kaj v tej smeri (kot SD kao o legalizaciji konoplje)... pa čeprav je situacija za nabiranje pol točk v situaciji kakršni smo idealna...
Odgovori
MEP for Finnish Central party Anneli Jäätteenmäki has filed a written interpellation in European parliament against revisioning of firearms directive.
According to Jäätteenmäki the commission should make clear separation between criminal terrorists and law abiding shooters.
- Proposal of the European Commission falsely binds these two groups together. Most European countries have professional armies and they do not care, but to Finland this is vital, states Jäätteenmäki.
Commission is proposing banning the private ownership of semiautomatic firearms from civilians.
If this proposal is accepted, its a clear threat to Finnish defense systes which is based on competent reserve who maintains their firearms skills, she states.
Jäätteenmäki asks from the European commission how it will ensure, that weapons directive is targeting illegal arms trafficing, criminal activity and terrorism and not hindering the corner stone of Finnish national defense - active reserve
Odgovori
http://www.publishwall.si/aktualno.hrvatska/post/152314
Odgovori
(25-11-2015, 08:18)dani_79 Napisal: Mah... važno da burke prepovemo... zanimivo da niti za doseganje političnih točk JJ ni pripravljen podati zakona o večji zaščiti državljanov z lastnim orožjem... verjetno so celo za podporo EU direktivi....
 verjetno pravš...ma si naivn, samo 100%+
le glej da boš letu na naslednje volitve Hand
Odgovori
(25-11-2015, 09:11)Klemenc Napisal: MEP for Finnish Central party Anneli Jäätteenmäki has filed a written interpellation in European parliament against revisioning of firearms directive.
According to Jäätteenmäki the commission should make clear separation between criminal terrorists and law abiding shooters.
- Proposal of the European Commission falsely binds these two groups together. Most European countries have professional armies and they do not care, but to Finland this is vital, states Jäätteenmäki.
Commission is proposing banning the private ownership of semiautomatic firearms from civilians.
If this proposal is accepted, its a clear threat to Finnish defense systes which is based on competent reserve who maintains their firearms skills, she states.
Jäätteenmäki asks from the European commission how it will ensure, that weapons directive is targeting illegal arms trafficing, criminal activity and terrorism and not hindering the corner stone of Finnish national defense - active reserve

Tako poslansko vprašanje bi lahko vložil tudi kak slovenski EU poslanec . Samo podpisat in vložit jo rabi napišemo jo lahko sami
Odgovori
Citat:Spoštovani,
 
V imenu evropskega poslanca dr. Igorja Šoltesa vam v nadaljevanju pošiljam odgovor na vaš poziv glede zakonodajnega predloga o spremembi Direktive 91/477/EEC :
 
»Vedno bolj kompleksne, hibridne, asimetrične, nekonvencionalne, mednarodne in hitro spreminjajoče grožnje notranji varnosti Unije so razlog, da je Evropska komisija aprila 2015 predstavila evropsko agendo o varnosti za obdobje 2015-2020. Zaradi izzivov, s katerimi se EU trenutno sooča, so v agendi določene nekatere prednostne naloge: terorizem, nasilni ekstremizem, čezmejno organizirani kriminal in kibernetska kriminaliteta najvišje grožnje. Te zahtevajo usklajeno delovanje na nacionalni, evropski in globalni ravni. V resoluciji, s katero je Evropski parlament 9. julija 2015 podprl predlog Komisije o evropski agendi o varnosti, je že opredeljeno, da se mora EU nujno bolj osredotočiti na boj proti nezakoniti trgovini z orožjem.
 
18.11.2015 je Evropska komisija predstavila sveženj ukrepov, ki zaostrujejo možnosti pridobitve strelnega orožja v EU, izboljšujejo sledenje zakonitemu hranjenju orožja, krepijo sodelovanje med državami članicami in zagotavljajo, da onesposobljeno strelno orožje postane neuporabno. Kot že omenjeno, so bili ti ukrepi predvideni že v Evropski agendi o varnosti, vendar pa so nedavni tragični dogodki pospešili njihov sprejem. S temi ukrepi naj bi Evropska komisija pokazala svojo podporo državam članicam pri njihovih prizadevanjih za zaščito svojih državljanov in preprečevanju dostopa do orožja kriminalcem in teroristom. Komisija je predlagala spremembo direktive o nadzoru nabave in posedovanja orožja, s katero določa predvsem:
 
  • strožja pravila za prepoved nekaterih polavtomatskih strelnih orožij, ki odslej naj ne bi bila dovoljena nobeni fizični osebi, tudi v primeru, ko je bilo to strelno orožje onesposobljeno,

  • strožje predpise o spletni nabavi orožja in streliva,

  • skupna pravila o označevanju strelnega orožja za izboljšanje njihova sledljivosti,

  • boljšo izmenjavo informacij med državami članicami (npr. o morebitni zavrnitvi dovoljenja za pridobitev in posedovanje strelnega orožja s strani nacionalnega organa) in obveznost medsebojnega povezovanja med nacionalnimi registri orožja,

  • skupna merila v zvezi z alarmnimi orožji, da bi se preprečilo njihovo morebitno preoblikovanje v delujoče strelno orožje,

  • strožje pogoje za kroženje onesposobljenega orožja,

  • strožje pogoje za zbiratelje, saj bi se tako omejilo tveganje preprodaje orožja kriminalcem.
 
Ti ukrepi predvsem predstavljajo rezultat nedavnih terorističnih napadov, kjer naj bi teroristi uporabili tudi že deaktivirana strelna orožja, med drugim tudi v napadih na Charlie Hebdo. Preiskave so tako pokazale, da je takšno orožje možno dobiti brez posebnih težav, saj so predmet prostega pretoka, možno pa jih je tudi ponovno uporabiti. V Skupini Zelenih, ki ji pripadam, se zavedamo tragičnosti teh dogodkov, zato podpiramo aktivnosti za preprečitev  morebitnih ponovnih napadov, tudi če to morda pomeni prepoved imetja polavtomatskega strelnega orožja poštenim in odgovornim državljanom, saj je tveganje v trenutni situaciji enostavno preveliko. V Sloveniji je postopek pridobitve orožnega dovoljenja urejen po Zakonu o orožju (ZOro-1, Ur. l. RS št. 23/2005), ki za to predpisuje precej stroge pogoje. Vendar pa je razvoj varnostne politike EU  deljena pristojnost, ki zahteva usklajena prizadevanja vseh držav članic, institucij in agencij EU, civilne družbe ter organov pregona.  Sam sem mnenja, da je pri tem potrebno poiskati pravo ravnotežje, da sprejmemo ukrepe, ki bodo zagotovili varnost in preprečili takšna grozovita dejanja, vendar pa po drugi strani še vedno ohranili svobodo in pravice vseh evropskih državljank in državljanov. Zato se zavzemam za to, da se varnostne ukrepe izvaja v skladu z načeli pravne države in varstva temeljnih pravic ter pri tem upošteva tudi načeli nujnosti in sorazmernosti.«
 
Z lepimi pozdravi,
Lina
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 16 Gost(ov)