Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
(07-12-2015, 15:23)matjaz43 Napisal:
(07-12-2015, 14:26)tomygun Napisal: Tudi sam sem član ene izmed lovskih družin. Preden sem pa postal njihov član, sem kar nekaj let streljal IPSC in bil ljubitelj kot tudi zbiratelj orožja vseh kategorij. Po včlanitvi v LD sem spoznal, da nimajo pojma od pojma, razen par posameznikov, ki so se prav tako ukvarjali s športnim strelstvom. Po opravljenem lovskem izpitu, mi je sam mentor priča vseh dejal, da se je od mene veliko naučil, kar se tiče strelstva, pa je že takrat bil član LD 32 let. Jaz sem sedaj že 8let lovski referent za strelstvo in med pripravniki opažam, katastrofalno stanje znanja o varnem rokovanju z orožjem in poznavanju orožja. Toliko o njihovem znanju in učenju ...

Jaz opažam katastrofalno stanje znanja o varnem rokovanju z orožjem med starimi, preizkušenimi, dolgoletnimi,.... lovci.

Sej o tem sem pisal,če se u 30 letih ne naučiš potem pa Doh Doh Doh.
Odgovori
Cez dobrih 15 min.

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en...ITTEE-IMCO
Odgovori
Evo vam resnost, malo še spančkajo, pa malo zamujajo...
Odgovori
očitno malo zavlačujejo...
Odgovori
Bumbar, ki govori sedaj (16:47) trdi, da lahko kupiš orožje preko interneta.

Očitno še ni slišal za nabavno dovoljenje in ne loči, kaj je to "dati v košarico" in kaj "kupiti" oziroma "prevzeti" in registrirati!
Odgovori
Super, potem pa naj takoj sprejmejo prepoved nakupa brez nabavnega dovoljenja  Mrgreen
Odgovori
Najbolj se vrtijo okrog deaktiviranega orožja... ampak prevladuje miselnost, da lahko vsak kupi na spletu deaktivirano orožje in potem ga kar sami predelajo v delujoče...
Odgovori
nima to smisla poslušat ker je isto kot da gre pek razlagat operacijo možganov... pa sem prepričan da pek več ve o možganih kot toti o orožju!
Odgovori
Čehinja je zelo eksplicitno vprašala: ali boste prepovedali polavtomatsko orožje za šport in lov?

No, končno - Ivaskovič? Ne vem od kod?
Ampak ta je odlično povedal: predlog je brez veze, ker se ne nanaša na nelegalno orožje. In sprašuje, da bo taka direktiva povzročila veliko škodo imetnikom, ki so legalno kupili orožje. 
In zadaj je en še vneto prikimaval :-).

Govorcev je prijavljenih veliko. Nisem pa slišal, da bi se Šoltes prijavil k diskusiji.
Zdaj pa moram iti... naj spremlja še kdo drug in kaj napiše.
Odgovori
Čehinja vredu, plus od mene.

Odgovori
Za Čehinjo še Poljak. 100x pravim in 100x še bom: prošnja za pristop k višjegrajcem.

Odgovori
Vseno vidsm, da se najde nekaj malega razumnih vpašanj kolikor lahko sledim daj težko je spremljat zadeve v tolk jezikih.
Odgovori
(07-12-2015, 18:12)mr.T Napisal: Vseno vidsm, da se najde nekaj malega razumnih vpašanj kolikor lahko sledim daj težko je spremljat zadeve v tolk jezikih.

nastavi si na angleški prevod (nemški, slovenski).

Se pa strinjam, da so bile vse replike poslancev identične tem, k smo jih mi tu postavljal.

Odgovori
Samo se vidi, da so tem poslacem ljudje pisali , brez te akcije bi trosili še večje neumnosti.
Odgovori
Bilo pa je eno dobro vprašanje: Kaj narediti z polavtomatskim orožjem, ki ga že posedujemo, kako bodo to regulirali!?
Drugače je pa res, da s komisijo na čelu ne razumejo prav dobro za kaj gre.
Odgovori
danes je komisija malo pogorela. Predsednica pravi, a bo najverjetneje potrebna dodatna razprava.

Je pa bumbar iz komisije izjavil, da je v evropi v preteklem letu ubitih 10.000 ljudi z zakonitim orožjem! Ali je ta normalen!?

Pravi, da je cel amandma o prepovedi B7 samo zaradi prepovedi uupoabe Kalašnjikova.
Odgovori
lepo je čuti da športni strelci ne uporabljajo polavtomatskega orožja tipa kalaš...  Whistle
Odgovori
Je pa dejansko odgovorajal že malo znerviran! :)
Odgovori
Tale Grk je strupen , 10.000 mrtvih letno z legalnim orožje, AK se z navodili iz interneta hitro naredi v avtomat. Lovci in športni strelci nimajo kaj z tem Doh
Odgovori
(07-12-2015, 18:42)95krogov Napisal: danes je komisija malo pogorela. Predsednica pravi, a bo najverjetneje potrebna dodatna razprava.

Je pa bumbar iz komisije izjavil, da je v evropi v preteklem letu ubitih 10.000 ljudi z zakonitim orožjem! Ali je ta normalen!?

njegova reakcija na debato je smešno nevrotična. :D

Ko pa je rekel, "da je zelo zaskrbljujoče, če res uporabljajo športni strelci in lovci pol-avtomatske puške podobnim AK...", tu me je pa mal streslo.

Ta je zgubljen...ornk zgubljen...

Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 9 Gost(ov)