Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
To bi moralo biti B7, po novem v A.  :))
Odgovori
(20-01-2018, 15:14)Matej045 Napisal: To bi moralo biti B7, po novem v A.  :))
 A misliš da ne bi bilo pametno počakat in pol delat sklepe Question
Odgovori
Kdor bo želel streljati, bo pač streljal z MK. Kdo pa si še sploh želi imeti preplačani Ameriški vojaški polavtomat za šport?
Odgovori
http://nova24tv.si/svet/cehi-se-bojijo-t...ga-orozja/
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
Odgovori
(20-01-2018, 20:39)savinjčan Napisal: Kdor bo želel streljati, bo pač streljal z MK. Kdo pa si še sploh želi imeti preplačani Ameriški vojaški polavtomat za šport?

A ne govori dikcija zgolj o 'robnem vžigu'?

Čas je za vrnitev .58 miller (2000 J na ustju cevi) Twisted
Odgovori
Danes objavljeno na Firearm United - Slovenija


Kratek povzetek situacije glede tožbe, ki jo je Češka vložila pred Evropskim sodiščem.

Glavni zahtevi iz tožbenega zahtevka sta bili:
-zahtevek za umik Direktive v celoti ter
-zamrznitev vseh dejanj v smeri uveljavitve, dokler se pritožba ne pregleda s strani Evropskega sodišča in sprejme odločitev iz prve točke.
Predlog za zamrznitev je bil zavržen, ker Češka ni predložila ocene, koliko državljanov bi bilo s to Direktivo prizadetih (Impact Assesment-ocena vpliva). Posledično Evropsko sodišče ni moglo ugotoviti, kakšen obseg učinkovanja ima ta Direktiva.

Povzetek:

Izdelava ocene vpliva je dolžnost Evropske komisije. Evropska komisja te ocene ni izdelala. Nova Direktiva je bila sprejeta brez te ocene.
Evropski varuh človekovih pravic, ki je obravnaval pritožbo Paula van der Avorta v zvezi z Direktivo, je izjavil, da ocena vpliva ni potrebna.

Kolaps varovanja človekovih pravic, saj ni inštitucije, ki bi jih varovala, kaj šele zavarovala.

Povezava:
http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf

Odgovori
Catch 22 to je v vseh totalitarnih režimih enako in tako je tudi v EU.
Odgovori
Kristian, nekaj je narobe s povezavo..facebook pa to.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
Gre za staro novico, nič novega.

Pravilna povezava je tukaj, je pa samo v češčini in francoščini - http://curia.europa.eu/juris/document/do...cid=542882
Odgovori
Freedom fries ,za pametnjakoviče ,ki mislijo ,da so upravičeni do kakega centa ,če jim gre orožja v plavž.  Ja pa na ablasti so desni konzervativci ,ki pridigajo da so seveda to zahteve iz EU  LOL

https://www.vg.no/nyheter/innenriks/i/Kv...e-vaapnene

Norway plans to ban civilian semi-automatics by 2021.

[b]The right underlines that it is quite unrealistic to establish a compensation scheme for those who own such weapons - and now have to get rid of them ,owners have 3 years to sell them abroad or otherwise dispose of them [/b]

"We know that those who are hunters and engage in sports shooting are not in any way suspicious or willing to do such actions(kriminalna dejanja). But we still have a responsibility as politicians to reduce the number of weapons in circulation. Because they end up in the wrong hands, events like Utøya can happen, says Frølich in the Right.
Odgovori
Ti šment, pa ravno ko sem hotel vse vrnit...

[Image: boating-accident.jpg]
Odgovori
Finci nas "prehitevajo"?

https://firearms-united.com/finnish-gunban/


Stay tuned. EU Gunban – Coming soon to your country as well.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Cenjeni strelski kolegi, v luči prihajajočih volitev sem si vzel čas in vsem vodjem stran na volilni listi poslal naslednje vprašanje:
"Spoštovani!
Evropska komisija je v maju 2017 potrdila sprejetje Direktive EU2017/853 (https://eur-lex.europa.eu/eli/dir/2017/853/oj) s katero želi zaostriti nabavo in posedovanje določenih vrst orožja. Kakšno je vaše mnenje glede omenjene problematike?
 
Lep pozdrav,
 
Kristian Hajnšek"

Ker se mejl lahko včasih izgubi, sem isto hkrati poslal tudi na info@vstavipotrebno stranko.

Do vključno danes sem prejel točno 0 odgovorov.

Samo tolk da je vsem jasno kje kotiramo.
Odgovori
Ja če bi napisal ,da si penzionist in kaj bo z tvojo penzijo bi vrjetno dobil odgovor vseh , prav vse stranke nagovarjajo predvsem penziče , ki so očitno glavna sila na volitvah na katere hodi pod 40% upravičencev.
Odgovori
Men je jasno kje kotiramo...brez tvojega poslanega uprašanja.

Nekaterim [še] ni.
 
Početje pa odobravam kljub strelu v prazno. Clap
Odgovori
Kako je že tist scoring pri IPSC miss je bolje kot skip in proceduralna :)...
Odgovori
Si jih spomnil, kolko nas je v SLO lastnikov orožja?

Jih gremo v malo večjem številu povprašat po njihovem stališču do omenjenega ? Evil
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Tudi jaz sem se v luči prihajajočih volitev obrnil na vodilne stranke z vprašanjem:
Spoštovani!


Zanima me vaše mnenje glede predloga novega zakona o orožju, kateri v luči Evropske direktive močno zaostruje pravice legalnim posestnikom orožja.
Ali bi glasovali za sprejem takega zakona, kljub temu, da trenutni zakon Zoro1 ureja vse stvari več kot zadovoljivo, in da dejansko v Sloveniji nimamo problema z legalnim/registriranim strelnim orožjem.

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem!

Trenutno sem odgovor dobil samo od SDS:
Na ravni Evropske unije je bila sprejeta Direktiva 2017/853 Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi Direktive Sveta 91/477/EGS o nadzoru nabave in posedovanja orožja, ki jo morajo države članice v svoj pravni red prenesti do 14. septembra letos. V SDS menimo, da se z omenjeno direktivo, ki je bila sprejeta pod pritiskom terorističnih groženj, ne moremo uspešno boriti proti terorizmu. Do predloga Direktive so bile ob sprejemanju v okviru Evropskega parlamenta kritične vse politične skupine, saj je v neustrezen položaj postavljal lastnike zakonito pridobljenega strelnega orožja.

 
Na podlagi omenjene direktive je tudi koalicija predlagala zakonodajo, ki bo še bolj restriktivna pri državljankah in državljanih, ki orožje doma legalno posedujejo. Zakonodaja v zvezi s tem področjem je po naši oceni že dovolj striktna, sistem, kar se tiče pravice do nošenja, prenašanja in pa tudi posesti orožja, pa zgledno urejen in spremembe v tem pogledu niso potrebne.
 
Bojimo se, da bo posledice te direktive in koalicijskih sprememb zakonodaje nosila napačna ciljna skupina, to so lovci, športni strelci in zbiratelji, ki pa niso tisti, ki ogrožajo našo varnost. Prav tako niso tisti, ki bi predelovali orožje. Teroristi so tisti, ki bi morali biti cilj, in oni so tisti, ki pri svojih akcijah ne uporabljajo zakonito pridobljenega orožja. Na tem področju bi bilo treba sprejeti ukrepe.

Na vprašanje kako bi glasovali ob sprejemu zakona "so pozabili" odgovorit.
Na ostale odgovore še čakam....

Aja pa odgovoril mi je še Jelinčič v chatu na rtvslo (seveda pri njem ni bilo za pričakovat drugačnega odgovora):
[Image: capture.jpg]


Pa kar sem zasledil je še nekdo vprašal Nemca iz SD:
[Image: capture1.jpg]
Res ne vem zakaj je športne v "".

Ko/če se javijo še ostali, pa pripnem (seveda jih v roku nekaj dni ponovno povprašam).

LP Aleš
Odgovori
Zanimivo. No dajte prosim lepo, da se bomo znali "boljše" odločit.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 4 Gost(ov)