Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
@Kristian: kje si pa zdaj UE našel? Saj še direktiva ni spisana in sprejeta, kaj šele novi ZORO, ti pa že veš, kako bodo UE izdajale ali zavračale dovoljenja?
"Generalno" sem že povedal, da nasprotujem direktivi in omejitvam, ampak to še ne pomeni, da bom kritiziral delovanje in prizadevanja tistih, ki sodelujejo pri oblikovanju končnega besedila direktive. Ravno nasprotno: podpiram jih, saj bi bilo brez njihove angažiranosti še bistveno slabše.

@Krgolob: seveda je nesmiselno sprejeti zakon, potem pa omogočiti 99% izjem.
Zakaj je do tega prišlo lahko samo ugibam, saj nisem v Bruslju na sestankih. Morda je pa to kompromis, ko bodo v EK lahko rekli, da je parlament sprejel novo direktivo, ki se bori proti terorizmu, istočasno pa se razen dodatnega birokratiziranja za imetnike legalnega orožja ne bo nič spremenilo? Ne vem.
(moja navedba o športnih strelcih ni bila najbolj jasno napisana, zato sem jo dopolnil.)

Prav tako ne vem, kaj vse imajo sedaj na mizi - vem toliko, kot preberem na Firearms United in na spletnih straneh EU.
Tule se oglašam v glavnem zato, ker se ne strinjam s tistimi, ki pišejo v stilu:
- to je vse zanič, treba zavreči celo uredbo (kot ste slišali Fordovo, za zavrnitev ni bilo parlamentarne večine)
- brez veze se je pogajati (druge realne možnosti jaz ne vidim)
- treba je pokazati večjo odločnost (kako in na kakšen način?)
- ne smemo sprejeti nobenih omejitev (ker to pač ni realno, saj smo lastniki orožja izrazita manjšina)
- itd.
Odgovori

Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od JRC - 23-11-2016, 14:39