Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
mm38... sem na koncu le izluščil pomen tvojega posta...

(za neumnost ni alternative)...

Se strinjam, vendar je včasih treba neumnost tudi izpodbijati, pa ne le s kritko, temveč alternativnimi rešitvami... 


Moj predlog je usmerjen v čim večje izpodbijanje neumnosti direktive s konkretnimi "kontra" predlogi, kajti ob odsotnosti tovrstnih predlogov, bodo neprepričani poslanci EK preprosto glasovali za obstoječ predlog direktive...

Dejstvo je, da so spremembe pred vrati, ne bo se jim mogoče izogniti, lahko pa dosežemo, da se odvrtijo v (za nas) čim manj škodljivi smeri, se pravi da ohranimo tako pravico do obstoječega orožja, kot tudi nabavo orožja v prihodnosti...

Pri tem sem se usmeril v informacijsko tehnologijo, na elektronske orožne liste, kjer bi bile vpisane vsa dovoljenja, izpiti, zdravniška spričevala. Odpadla bi nabavna dovoljenja, registracije, vse to bi opravili pooblaščeni prodajalci (podobno registraciji avta, kar opraviš kar pri izvajalcu tehničnega pregleda = zakonsiki termin pooblaščena organizacija)..

Pri svojem predlogu sem se oprl na izkazan namen direktive - zaostriti dostop do orožja, osebno imam raje strožje birokratske pogoje, kot pa fizično prepoved mojih športnih rekvizitov...

Če kdo misli drugače, je imel in še vedno ima možnost podati svoje rešitve (pa ne tukaj, tevmeč naj piše slovenskim poslancem EU)...
Odgovori


Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od Uroš Palhartinger - 26-02-2016, 14:42



Uporabnikov, ki berejo to temo: 21 Gost(ov)