Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Tole delovno gradivo ne prinaša kakšnih bistvenih sprememb, samo besede so malenkost premešane med sabo oz. nadomeščene z drugimi, za civilne uporabnike orožja pa ne prinaša nič novega.

Naprimer za predlog kategorije A7 (kamor naj bi premaknili zdajšnjo B7) navaja:

Citat:i. firearms and ammunition specially designed for military use" (cf Art 3(b) of Regulation 258/2012),

ii. centrefire semi-automatic rifled long firearms specially designed for military use

iii. Semi-automatic firearms for civilian use which resemble weapons with automatic mechanisms except in the case of firearms for hunting or for target shooting, for persons entitled to use them",

iv. semi-automatic firearms for civilian use which resemble weapons with automatic mechanisms, except where specially designed for hunting or target shooting",

v. semi-automatic long firearms for civilian use which have or can be equipped with a firing capacity exceeding 6 rounds without reloading, or which otherwise are constructed in a way that they are more appropriate for combat than for hunting"

Meni osebno točki i. in ii. ponujata možnost precej odprte interpretacije, za katero obstaja možnost, da jo bo kakšna samooklicana oligarhija zlorabila v svoj prid (pa ne mislim strelcev ali strelskih društev/zvez, da ne bo pomote). Nekako tako, kot je pri trgovcih, ki isto orožje na podlagi interpretacije ZOro npr. uvrščajo v kategorijo B7, drugi pa v B4 Think  Točki iii. in iv. sta spisani precej dvoumno...vsaj za moje pojme.

Tisto o omejitvi kapacitete nabojnikov pa spominja na britanski scenarij - oziroma žaba se kuha počasi.
Odgovori


Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od Matjaž_ - 25-02-2016, 21:40



Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)