Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Ta dopis sem poslal Pisarni EU v Ljubljani in poslancem EP iz Slovenije.
Te ljudi moramo "zasuti" z našimi mnenji, sicer lahko le izgubimo...

[Image: cleardot.gif]

Spoštovani.

Evropska komisija pripravlja novo direktivo s katero naj bi omejila črni trg in otežila kriminalcem in teroristom dostop do orožja. Pravilno, le pristop do tega je napačen!

Sem zbiralec starega orožja, in da sem prišel do tega statusa sem moral izpolniti veliko zahtev, ki jih določa zakon.
Zdravniški pregled, varnostno preverjanje, tečaji o varnem rokovanju z orožjem. Primeren prostor za hrambo, varovan s fizičnimi preprekami (proti vlomna vrata, rešetke na oknu), in tehničnimi sredstvi (alarm). Po pregledu (upravni organ, policija) sem dobil dovoljenje za zbiranje (tudi orožja kategorije A2 in A6). Orožje je nabavljeno legalno, ima registrske številke, (izvor je sledljiv), pravilno hranjeno in vzdrževano. Med rednimi ogledi policistov ni bilo nikoli nobenih pripomb.

Po predlogu nove direktive sem zaskrbljen, da mi bodo odvzeti nekateri kosi orožja. Iz "zaupanja vrednega državljana" me v direktivi imenujejo "potencialnega oskrbovalca" teroristov in kriminalcev z orožjem! Bolj se ukvarjajo z odvzemom legalnega orožja, kot z preprečitvijo posesti ilegalnega orožja.

Je odvzem lastnine prava pot? Ne!

Pozivam vas, da preprečite to neumnost in zahtevate, da se pripravijo ukrepi, ki bodo resnično pripomogli k zmanjšanju trgovine in posesti nelegalnega orožja.

Lep pozdrav

Matjaž Urbanc     Kresnice
Odgovori

Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od konstantinopel - 12-12-2015, 12:02