Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Morda bi malo pomiril vročo kri. Tudi če bo predlog ŽAL sprejet, bomo lahko obdržali naše ljubljenčke :-)

Sem bral predlog EU komisije in navajam nekaj bistvenih točk (bistvene za večino nas povprečnih športnih strelcev, tako da ne bo pomote):

1. "Stricter rules to ban certain semi-automatic firearms, which will not, under any circumstance, be allowed to be held by private persons, even if they have been permanently deactivated;" .....navaja prepoved določenega polavtomatskega orožja
2. "Tighter rules on the online acquisition of firearms, to avoid the acquisition of firearms, key parts or ammunition through the Internet"; ...... navaja strožje predpise glede spletnih nakupov
3. "Common criteria concerning alarm weapons (e.g. distress flares and starter pistols)in order to prevent their transformation into fully functioning firearms"; .... navaja poenotene kriterije za signalno in plašilno orožje, v izogib predelavi v pravo orožje
4. "Stricter conditions for the circulation of deactivated firearms";....navaja strožje predpise glede onesposobljenega orožja
5. "Stricter conditions for collectors to limit the risk of sale to criminals". ......navaja strožje pogoje za zbiralce

Dejstvo da vsakršno omejevanje naših sedanjih zakonskih pravic (iz mojega stališča) je nesprejemljivo in menim, da tudi ni vse tako črno kot zgleda na prvi pogled...... omejevali bi naj nekatere vrste polavtomatskega orožja (predvidevam B7 ali ?), signalno in plašilno orožje pod drugimi pogoji, strožja pravila glede deko orožja in žal strožja pravila za zbiralce.

Ima morda še kdo kaj več relavantnih informacij (prosim ne tistih, se mi zdi in podobnih) ?


lp.
Odgovori


Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od burt - 25-11-2015, 19:47
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50



Uporabnikov, ki berejo to temo: 14 Gost(ov)