Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Treba je iti pred nacionalnega zakonodajalca in mu izraziti naše nasprotovanje.

Peš, s transparenti, pred pročelje drržavnega zbora zmetati nekaj nabojnikov, da si jih lahko levičarji vstavijo primerno globoko.
Odgovori
Ena cvetka za gunbanarje

[Image: homicides-1900-20062.jpg?w=430&h=340]

[Image: institutionalization.png]

Obratna korelacija med grafoma je ocitna. Ko je v zaporih in norisnicah veliko ljudi, vidimo upad umorov. Ko so na prostosti, vidimo porast umorov.

Slika je iz:
http://blogs.berkeley.edu/2010/06/16/a-c...n-america/
Odgovori
(14-07-2016, 13:01)kimber Napisal: Treba je iti pred nacionalnega zakonodajalca in mu izraziti naše nasprotovanje.

Peš, s transparenti, pred pročelje drržavnega zbora zmetati nekaj nabojnikov, da si jih lahko levičarji vstavijo primerno globoko.

Kimber,bova šla sama pa mogoče še kdo, ker druga ni za pričakovat glede na to da ti model en post nazaj piše da bi lahko prepovedali nabojnike in ne pušk.
In takih modelov ki bi pristali na vsaj nekaj je tri četrtine ali več.
Odgovori
Narobe si razumel modela, ki je pisal o nabojnikih.
Ne jemlji iz konteksta enega stavka, ampak poskusi prebrati še enkrat, kaj sem napisal, ko sem komentiral o predlogu IMCO, ki je bil izglasovan včeraj.
Odgovori
Se oproščam ,nisem dovolj natančno prebral, vzamem nazaj, kar pa se tiče protesta pa ostanem pri istem mnenju.
Odgovori
Čeprav v znak protesta, je nabojnike škoda kamorkoli metati, ker jih bomo še potrebovali. Evropskim in državnim organom ter institucijam pa že sedaj sporočam, da...

[Image: 41006bx_019_02.jpg]
Odgovori
(12-07-2016, 18:24)Uroš Palhartinger Napisal: @sharky... 

Tudi ta scenarij sem obdelal... Prijava kaznivega dejanja ki se ni zgodil, je kaznivo dejanje. Razen kaj narediti z "odtujenim" orožjem... Zakopan pod solato strica od sosedine nečakinje mi nič ne koristi. v kolikor se takšno orožje ne bi oddalo, je tu zopet problem - zanesljivost, lahko nam odvzamejo ostalo orožje...

Sam razmišljam v drugi smeri...
Če orožja preprosto ne oddamo, kazenski zakonik obravnava le prepovedan promet in trgovino z orožjem, ni pa problem sama posest prepovedanega orožja... Če naše orožje postane nelegalno in prepovedano, nam oblasti ne morejo očitati prepovedane trgovine z orožjem, ker smo ga pridobili legalno, orožje je postalo nelegalno šele v nadaljevanju...

Zanimiva se mi zdi nova slovenska uredba o deko orožju... Orožje pridobljeno po "stari" zakonodaji, ostanje pri lastnikih pod istimi pogoji kot prej, pogoji se spremenijo le pri prodaji obstoječega deko orožja, ki mora takrat ustrezati novi uredbi...

Če to prenesemo na naše strelno orožje, se lahko zgodi, da lastniki ohranimo svoje orožje, dokler ga ne mislimo odtujiti (prodati), v tem primeru ga "odkupi" država...

Nisem pa zakonodajalec, prav tako se nobena juha ne poje tako vroča kot se skuha... Je pa EU po Brexitu zapadla v hudo politično krizo, nasprotja med pogledi držav članic se zaostrujejo, lahko upamo, da se bodo EU birokrati raje usmerili v reševanje politične krize, ne pa da bi jo poglabljali s kontraverznim predlogom direktive...

Odvisno kakšen ti je interes. Men pa velik strelcev k jih poznam je v interesu imet orožje ne zaradi streljanja samega, ampak tako za vsak slučaj še zraven.

Tako da, če ti je dovolj eventuelno malokalibrska pištolica z internim nabojnikom za 3 naboje... :-D

Moj post je bil mišljen za primer da bi prišlo do zaplembe.

Je pa res da verjetno ne bo šlo tako in bodo raj prek par generacij naredil nelegalno pridobivanje določenih kategorij, kar pa spet pomeni da ga ne moreš obdržat v družinski lasti.
Odgovori
(14-07-2016, 13:57)Klemenc Napisal: Ena cvetka za gunbanarje

Obratna korelacija med grafoma je ocitna. Ko je v zaporih in norisnicah veliko ljudi, vidimo upad umorov. Ko so na prostosti, vidimo porast umorov.

Slika je iz:
http://blogs.berkeley.edu/2010/06/16/a-c...n-america/
Še par cvetk
[Image: 5.png]
[Image: 10.png]
[Image: 13.png]
Odgovori
zderj bo Uroš predlagal kompromisni predlog da registrirajo še posamezna kolesa in pa da število sedežev v kabini ne sme preseči polovico vrednosti pH voznika...
Odgovori
(12-07-2016, 11:20)Uroš Palhartinger Napisal: @ "jagdspot"..

Vemo tudi da npr. Italija prepoveduje posest vojaških kalibrov, da Avstrija prepoveduje potezne repetirne šibrovke, da Nemčija prepoveduje mil-spec polavtoamatske puške, da Britanija dovoljuje le puške repetirke, da (mislim) Nizozemska ne dovoljuje nobenega orožja civilistom...

Spet pišeš neumnosti Uroš.
Odgovori
Pravkar sem se vrnil s seminarja Evropskega federalističnega gibanja v Avstriji (Europäische Föderalistische Bewegung) na gradu Forchtenstein nad Neumarktom na Štajerskem, ki je trajal tri dni, med petkom 15. julija do danes (v organizaciji Ljudske stranke Avstrije ÖVP)...

Prvi dan (v petek zvečer) nas nagovoril in pozdravil moderator - predsednik Federalističnega gibanja v Avstriji dr. Friedhelm Frischenschlagger (nekoč je bil obramni minister Avstrije), čemur je sledilo predavanje predstavnika Evropske komisije v Avstriji dr. Jörg-a Wojahn-a na temo Brexit-a...

Več kot očitno je bilo da je bil dr. Wojahn pod vplivom drog (v pol ure dolgem predavanju je spil šest 2-dl kozarcev vode, ves čas je smrkal, se z roko brisal pod nosom, se potil pri odprtem oknu (zunaj je bilo 15 stopinj) bil hiperakitven, med predavanjem je dobival hipne in kratke napade smeha...

Po predavanju je sledila večerja, naključje je hotelo, da se je dr. Wojahn pri večerji usedel ravno nasproti mene, stekel je neformalni pogovor... Izkoristil sem priložnost okoli nove orožne direktive, ga vprašal kaj se bo zgodilo z mojim orožjem, omenil sem mu da imam v lasti sedem polavtomatskih pušk, od tega so štiri konvertirane iz full auto na semi auto, da je lastnina zavarovana človekova pravica...

Doktorji za mizo so bili zaprepadeni, odgovorili so mi da je lastnina zavarovana z ustavo, dr. Wojahn pa jih je prekinil, povedal jim je, da je predlog EK, da se  v EU PREPOVE IN ODVZAME LASTNIKOM VSO POLAVTOMATSKO OROŽJE, mislil je da bo deležen odobravanja, vendar je bil učinek ravno nasproten...

Vsi pristni doktorji so nasprotovali predlogu EK, trdili da lahko zakonodaja učinkuje le vnaprej, nikakor pa ne za nazaj, torej da bi ljudem jemali pridobljene pravice povezane z lastnino...

Dr. Wojahn jim je odgovoril, da je takšen predlog EK komisije, da je demokracija, v demokraciji pa odloča parlament, kako bo, bo torej odločil parlament, zopet dobil napad smeha, takoj po tem je pogledal na uro, rekel da je pozen in zapustil jedilnico...

Torej.. Edino upanje je še da EU parlament zavrne direktivo...
Odgovori
Uroš, lahko bi izpostavil pa še druge države, ki imajo bolj liberalne zakone kar se tiče orožja. Zato to sploh ni argument. Samo zato, ker sosedov Tonček ne sme imet frače, še ni zadosten pogoj, da je ti tudi ne bi imel. Nekatere družbe so bolj pripravljene na orožje kot druge. Nekatere niso pripravljene na enakopravnost žensk, na primer. Imaš celo paleto možnosti, zakaj ne bi naredili še ene svoje?
Odgovori
Uroš ne širi lažnih informacij glede zakona o orožju.... v SLO ostaja zakon tak kot je bil do sedaj zato bi bil že čas, da prenehate z vašim pisanjem saj s tem vznemirjate vse imetnike športnega orožja.lp
Odgovori
Seveda, strela ve vse, pripravljal je Ustavo SHS, FLRJ in SFRJ...
Odgovori
(17-07-2016, 21:43)strela Napisal: Uroš ne širi lažnih informacij glede zakona o orožju.... v SLO ostaja zakon tak kot je bil do sedaj zato bi bil že čas, da prenehate z vašim pisanjem saj s tem vznemirjate vse imetnike športnega orožja.lp

Strela mene sploh ne uznemirjajo z pisanjem a je kaj narobe z mano Hand
Odgovori
Zakon o orožju ostaja tak kot je samo do najkasneje Julija 2017 , ko se bo odpiral tudi, če ne bo EU novitet, če pa tole v EU parlamentu skozi pride pa lahko tudi prej odvisno od situacije.
Kot eden tistih, ki smo bili že na par sestankih delovne skupine lahko samo povem, da je domača agenda po svoje vsaj toliko  grozeča že brez tiste župe iz Bruslja,vsaj za tiste, ki kaj streljamo manj za hrčke, ki robo samo nabirajo

Kar koli Strela trdi, če to gre skozi EU parlament se bo izvajalo tudi pri nas še v malce ostrejši obliki(eU direktiva je samo minimalni standard) tako , da to ni nek prazen bavbav.
Odgovori
Kako to misliš mr.T?
Kaj ne vemo??
Odgovori
Datum za odprianje ZORO je fiksen Julij 2017 ne glede na vse ostalo  tudi ,če se vlada zamenja ostaja Zoro na koledarju pa, če se sprejme EU direktiva ali ne .

Samo predlagane spremembe pravilnika o streliščih lahko zaprejo 90+% vseh strelišč in praktično vse dinamično streljanje ker je skoraj nemogoče izpolniti standard zanj . Tudi uporaba vojaških strelišč bo močno otežena oz reducirana na par strelišč kjer je varovanje enostavno.Tu je še kup drugih točk , res ni heca ,če bi obveljale .
 
Čez počitnice bomo napisali kontrapredloge in popravke z ciljem ,da ostanejo ZORO in podrejeni pravilniki življenski .
Odgovori
(17-07-2016, 22:04)mr.T Napisal: Tu je še kup drugih točk , res ni heca ,če bi obveljale .
 
Čez počitnice bomo napisali kontrapredloge in popravke z ciljem ,da ostanejo ZORO in podrejeni pravilniki življenski .

KATERE so še tiste druge točke, za katere praviš, da se z njimi ni za hecat??? Jih lahko prosim obelodaniš, da bomo tudi drugi seznanji, ki nismo ravno v centru dogajanja?
Odgovori
Večina točk je že bila predstavljena, nekatere smo poizkušali argumentirano zavreči, pa vedno znova stanejo in pridejo strašit, kot bi gledal film Petek,13.
Blende, preprečevanje izleta krogel, absurdni varnostni koti (12°, pa si zračunaj višino nasipa na 50m)... ravno tako ne pomaga da raznorazni entuzijasti gredo vse to prostovoljno naredit (beri temo o postavljanju strelišča) in to zraven zagovarjajo kot primer dobre prakse.
V primeru da to obvelja, padejo tudi vsa vojaška strelišča - ko jih najame civilno strelsko drutšvo, mora varovanje strelišča zadostiti civilni zakonodaji, tega pa nobeno vojaško strelišče ne bo zmoglo.Torej to odpade...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 6 Gost(ov)