Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Malo na temo orožja uporabljenega v napadih ,nekaj signalnega v glavnem pa orožje z katerim so hendlal po jugo vojni coni tudi 'naši' , nov predlog izrecno dopušča državam in industriji neovirano in direktno opremlanje teroristov.

http://www.spiegel.de/international/euro...83461.html
Odgovori
Kombiniran predlog - nova A6 točka - avtomatsko orožje, ki je bilo predelano v polavtomatsko orožje. V  kolikor bo to sprejeto, bodo vsi predelani AK, ki so sedaj B7 (ali B4) postali A6, to pa vemo, kaj pomeni. Očitno je v veliki meri res vse uperjeno proti AK oz. tukaj ne bo popuščanja, predlog bo pa usklajevan, dokler ne bo dovolj podpore v EU parlamentu, da gre čez.
Odgovori
Pri nas je bolj relevaten VZ58, ki so praktično vse predelane iz full avto kosov in bi postali po novem A kategorija


Drzave in veliki biznis pa brez omejitev za svoje rabote.To niso izključno projekti velikih , tudi slovenija posredno podpria in opremlja teroriste. Orožje, ki ga pošiljamo v krizne cone se porazgubi praktično čim se ga pobere iz kontejnerja.


Pozor ni 'tax deductable' lol

[Image: f7cac647235b2bda6142ed3c2d16176b.jpg]

[Image: nicaragua2-copygif.gif?w=420&h=510]

[Image: CXjp5LCWMAEUEYf.jpg]
Odgovori
Sploh mi ni jasno kaj naj bi parlament uredil bolj milo kot komissija. Vbistvu so isto vsebino zapakirali malo drugače. Aja plus v splošnem delu piše, d a bojo stvar nadzora tudi deli srteliva, tulci, krogle, netilke, smodnik....
Kot sem lahko pregledal tekst je razlika med komisijo in parlamentom samo v tem, da  so se iz nadzora izločili proizvajalci in države, civiliste pa bojo še bolj zajebal...
Odgovori
Al sm blesav, al pa še nihče ni pripopal linka do izvornega dokumenta. Tule najdete predlog direktive odbora za notranje trge in zaščito potrošnikov (pretceduje Vicky Ford).
Odgovori
kot sem rekel, AK in VZ verzije v A kategorijo :(

Odgovori
Pobi kalupe v roke pa sami kugle delat..pa na črn pulfr bom strelal,ko si ga bomo lahk sami doma delal..
Pol pa bojo mel nadzor ja...
Odgovori
(29-03-2016, 21:41)goldy Napisal: Sploh mi ni jasno kaj naj bi parlament uredil bolj milo kot komissija. Vbistvu so isto vsebino zapakirali malo drugače. Aja plus v splošnem delu piše, d a bojo stvar nadzora tudi deli srteliva, tulci, krogle, netilke, smodnik....
Kot sem lahko pregledal tekst je razlika med komisijo in parlamentom samo v tem, da  so se iz nadzora izločili proizvajalci in države, civiliste pa bojo še bolj zajebal...

Zgleda da sem to glede municije spregledal. V katerem amandmaju pa to pise?
Odgovori
zelo na začetku, modro obarvano...
Odgovori
(29-03-2016, 14:09)mr.T Napisal:
(29-03-2016, 13:45)Uroš Palhartinger Napisal: Videti je da je direktiva EK o orožju padla...

https://www.facebook.com/FirearmsUnited/...nref=story

Ne vem kaj je padlo po tvoje ,v tem tvojem linku je samo kup sprememb in niso dosti boljše nekatere so celo slabše

- dodatne B kategorije do 10
- dodatna kontrola in omejevanje reloading komponent ,smodnik netilke
- megla glede zdravniških
- javljanje in centralna evidenca nabave večje količne streliva ( to bo seveda po domači interpretaciji ali predlogih Uroša 100kom)
- signalno predelano orožje ostane v originalni kateoriji torej konec full auto renaaktorjem kar A dovoljena ne bodo dobili
- možnost ,da članice zelo omejeno izdajajo dovoljenja kategorie A (praktično enako prepovedi)
- iz avtomatov predelano orožje kot VZ58 gre še vedno pod nož etc. Saj jih je treba dati nazaj v A kategorijo za katero ne bo dovoljenj.
- internetna prodaja Doh , zgleda da bo treba orožje poslat na policisko postajo in ga od tam prevzet

Mogoče je za dodat še:

- poostrena hramba orožja. Zbiratelji naj bi hranili ločeno bistvene dele orožja in orožje  Rolleyes
- poročanje o nakupu sumljivih količin streliva. Papa skupinski nakupi?
- kategorija B8 vsebuje vse polavtomate s snemljivim nabojnikom - kere flinte so to?  Doh
Odgovori
(29-03-2016, 19:54)Matej045 Napisal:
Kombiniran predlog - nova A6 točka - avtomatsko orožje, ki je bilo predelano v polavtomatsko orožje. V  kolikor bo to sprejeto, bodo vsi predelani AK, ki so sedaj B7 (ali B4) postali A6, to pa vemo, kaj pomeni. Očitno je v veliki meri res vse uperjeno proti AK oz. tukaj ne bo popuščanja, predlog bo pa usklajevan, dokler ne bo dovolj podpore v EU parlamentu, da gre čez.

Kje je omenjena tocka A6? mogoce sem kaj spregledal.


A7. Semi-automatic firearms which have been converted into automatic firearms.

kot jaz razumem so v A7 FULL AUTO kosi, ki so bili prej semi auto.

B8. Semi-automatic firearms with detachable magazines

Amandma 19 (original komisije):
Some semi-automatic firearms can be easily converted to automatic firearms, thus posing a threat to security.
Even in the absence of conversion to category "A", certain semi-automatic firearms may be very dangerous when their capacity
regarding the number of rounds is high. such semi-automatic weapons should therefore be banned for civilian use.
[... PAP z visoko kapaciteto nabojnikov ... prepovedana za civilno uporabo]

Amandma 19 (predlog spremembe)
There is a risk that any firearms converted to firing blanks, irritants, other active substances or pyrotechnic ammunition can be converted back in
such a way as to make them capable of firing live ammunition. Such firearms should therefore remain in the categories in which they were classified
prior to their conversion.
[Obstaja nevarnost, da se KAKRSNO KOLI orozje na slepe naboje, drazilna sredstva, druge aktivne substance ali pirotehnicno strelivo, lahko predela nazaj na taksen
nacin, da se spet lahko strelja ostro strelivo. Taksna orozja bi zato morala ostati v kategorijah v katerih so bila klasificirana pred predelavo.]

Torej, prepoved polavtomatskega orozja z visoko kapaciteto nabojnikov je bila crtana in nadomescena z odstavkom, ki ohranja bivsa orozja predelana v akusticna itd. v njihovih originalnih kategorijah, neglede, ce so sedaj blank-firing. Torej spadajo v novo kategorijo A8 (ce so bivsa avtomatska, vojaska) ali B10 (ce so bivsa polavtomatska).


Neumno pa je, da se ustvarja nove kategorije za orozja, ki so ze sedaj klasificirana v B4 in B7 in bi po novem padla v B8 (veliki kaliber) in B9 (mali kaliber).
Stevilo kategorij bi morali cim zreducirati, ne pa jih povecati.
Odgovori
(29-03-2016, 22:36)goldy Napisal: zelo na začetku, modro obarvano...


Ocitno je prilozen pdf malo drugacen :)
V njemu so res barve. In tudi vidim kaj menis. Vendar je na prvi strani tudi razlaga barv in v modrem so predlogi komisije. Relavantno je roza.
(blue) proposal for amending directive (2015/0269 COD) 18.11.2015 
(mangenta) proposal for amending directive Parliament committee proposal 22.03.2016 

Romunov link je bolj mirodajen: http://www.europarl.europa.eu/sides/getD...V0%2F%2FEN
Odgovori
A6 je bil v prvotnem predlogu komisije, ki ga z amandmaji niso brisali oz. je ostal - tako jaz razumem, če se motim, naj me kdo popravi. Vse bi ostalo dovoljeno kot prej, če ne bi bilo nove A6.
Odgovori
Kategorija A za osebno varnostno orožje bo izjemoma dovoljena?
"(3k) Certain persons have a legitimate interest in accessing firearms classified in category A, provided that exemptions are granted on a strictly limited basis. These could include, inter alia, armourers, proof houses, manufacturers, forensic scientists and, in certain cases, those involved in film production, as well as individuals needing firearms for self-defence purposes."
Odgovori
Veliko slovenske zakonodaje se vidi v tem predlogu. Tistih nekaj cvetk (ki jih je napisal mr. T) bi bila za nas dejansko novost, in so po mojem mnenju tudi najbolj zgrešeni predlogi. Zasuti moramo poslance, da tudi ta predlog ne pije vode. T

Kar pa se avtomatov tiče, je pri nas tako že zdaj. Nuklearko baje ahtajo z avtomati.
Odgovori
(29-03-2016, 22:55)Matej045 Napisal:
A6 je bil v prvotnem predlogu komisije, ki ga z amandmaji niso brisali oz. je ostal - tako jaz razumem, če se motim, naj me kdo popravi. Vse bi ostalo dovoljeno kot prej, če ne bi bilo nove A6.

Imas prav. Je dvoumno, nic se ne govori kaj ostane v B in zakaj je A6 se vedno tukaj.
Odgovori
Sploh pa sta B8 in B9 za nas se bolj nevarni, saj se locuje PAP lovske od ostalih in veliko kalibrske od malo kalibrskih, kar je "odlicna" priprava, da se enkrat v prihodnosti prepove B8 - lovci ne bodo vec nasprotovali.
Odgovori
modro kar ni črtano naj bi po pripombah parlamenta ostalo. Tako A6 kot tudi deli streliva. naj bi se uredili po predlogu komisije in s soglasjem parlamenta. Ne smemo gledati izključno predloga parlamenta.
Odgovori
Tole se po pričakovanjih spreminja v en velik clusterfuck in bo verjetno treba kar vzeti besede Finca dobesedno in jih vse skupaj res imeti za idiote...

Nevem če ste spregledali ali ne ampak kljub sodelovanju strokovnjakov in vsem dokazom, da orožje kot tako vsaj iz civilne sfere ni problematično je več kot očitno, da je VSEM poslancem zadeva povsem problematična in kot sem rekel v drugih temah, vsakemu, ki ima od tega sistema korist ali je del tega sistema (ker je neumen in res verjame v ta bullshit) je v interesu, da se čimbolj omeji civilno lastništvo orožja, ker vedo, da s svojimi dejanji in agendami povzročajo nezadovoljstvo in prej ko slej 1779 part deux.
Odgovori
(29-03-2016, 19:54)mr.T Napisal: Pri nas je bolj relevaten VZ58, ki so praktično vse predelane iz full avto kosov in bi postali po novem A kategorija
 
http://www.czub.cz/en/produkty/automatic...tical.html
Hja, Čehi VZ ne ponujajo kot predelane puške, njihova opredelitev je taka:
"The CZ 858 cal. 7.69 x 39 mm is a semiautomatic rifle designed for sport shooting"

Torej v trgovine so dobavljene kot polavtomati, to je druga zgodba kot full-avto kosi, ki se znajdejo v trgovinah in se kasneje pred prodajo predelajo v semi-avto...

Think Think
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 8 Gost(ov)