Strelec.si - Slovenski strelski forum
Zaostritev EU zakonodaje o orožju - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: Sprememba zakonodaje glede strelišč 2015 (https://www.strelec.si/forum/forum-62.html)
+--- Thread: Zaostritev EU zakonodaje o orožju (/thread-15386.html)



RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - romunov - 16-11-2015

Sicer je bilo tole posneto za "Čarli Hebdo", pa je še vedno relevantno danes.




RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - MPMatchMaster - 16-11-2015




RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - Kristian - 16-11-2015

če šef Interpola to pravi, bo že nekaj na tem...

http://10news.dk/?p=760


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - 95krogov - 16-11-2015

(16-11-2015, 18:37)Kristian Napisal: če šef Interpola to pravi, bo že nekaj na tem...

http://10news.dk/?p=760


Mi je prav žal, da sedaj to pri vseh EU in SLO proti-orožjarskih dušebrižnikih izpade prav ironično.
Kot sem že napisal, če bodo napovedi o omejevanju orožja in pretiranim zahtevam glede strelišč uresničena potem bodo orožje posedovali samo še teroristi in kriminalci.
Zato se sprašujem, kakšen je pravzaprav namen tih EU in SLO predlogov za spremembo zakonodaje? (to je samo retorično vprašanje)


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - kimber - 16-11-2015

Občutek varnosti, hare hare


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - mr.T - 16-11-2015

Merica!! še ljudje za katere bi si mislil ,da so vsaj minimalno razgledani, tip je namreč nevrokirurg ,tupijo bedastoče .

Holokoavst  je bil primer počasnega kuhanja žabe , tudi če bi imel vsak židek flinto ne bi bilo razlike ,sistematična PR kampanija je poskrbela da ni bilo pretiranega upora ,saj žid je šel 'samo na boljše' , ''preselili so ga na vzhod''  ali šel na ''prevzgojo'' 'arbeit macht frei' poleg tega so za ene 2mio kar sami Poljaki in Ukrajinci poskrbeli z takrat zelo popularnimi pogromi , ki so bili podobni javnim linčem. Tudi bi po tem tudi imeli svoje flinte ne samo židi ampak tudi lokalc,i ki so jih malo za šport in zabavo potokli.

Vsi malce pozabljalo, da so žide imeli povsod polhn kufer .

Poleg tega je spomin na Holokavst prov neukusno selektiven  zelo sistematično se drži samo židov, kot, da so bili židi edini ki so jih fasal.Podobno so selektivne reparacije ,ki po neki logiki pripadajo ''Izraelu'' ne pa ostalim državam , Nemčija v raznih oblikah še vedno plačuje reparacije , ko pa Grki omenijo, da bi bilo fino vrjniti vsaj kredit ,ki so ga 'dobili' nemci pa razburjenje kaj se ti usraneti grejo.

Ta pravi govorijo Wall 
Citat:Far-right settler rabbi: Paris attacks are payback for the Holocaust


The quote from Dov Lior, the chief rabbi of the Israeli settlement of Kiryat Arba, was first reported by the Walla! news agency.
[Image: ShowImage.ashx?id=250084&h=530&w=758]
Rabbi Dov Lior. (photo credit:Courtesy)

A religious Zionist cleric from a Jewish settlement on the West Bank told mourners on Saturday during the funeral of an Israeli father and son gunned down by Palestinian terrorists that the attacks in Paris were deserved due to what Europeans "did to our people 70 years ago."

The quote from Dov Lior, the chief rabbi of the Israeli settlement of Kiryat Arba, was first reported by the Walla! news agency.

"The wicked ones in blood-soaked Europe deserve it for what they did to our people 70 years ago," Lior said.

The controversial rabbi once wrote an approbation for a book called The King’s Torah that was co-written in 2009 by radical settler figure Rabbi Yitzhak Shapira, which permitted killing civilian non-Jews in times of war.

He was summoned by police for questioning on grounds of incitement to violence but refused to report for questioning, saying the Torah was not open to police investigation. He was subsequently arrested and brought for questioning but no charges were made.

Last year, Lior published a letter saying that Jewish law permits destroying the entire Gaza Strip to bring peace to the south of the country.

Lior said that he had received questions about whether Jewish law permits harming a civilian population not directly involved with the combatants.

He first cited the opinion of the Maharal of Prague, a renowned 16th-century rabbi, who wrote that a nation under attack can wage a fierce war against the assaulting nation, and that it is not obligated regarding the safety of people who are personally involved in hostilities.

“At a time of war, the nation under attack is allowed to punish the enemy population with measures it finds suitable, such as blocking supplies or electricity, as well as shelling the entire area according to the army minister’s judgment, and not to needlessly endanger soldiers but rather to take crushing deterring steps to exterminate the enemy,” Lior wrote.

Addressing the hostilities with Hamas, the rabbi continued to say that “in the case of Gaza, it would be permitted for the defense minister to even order the destruction of all of Gaza so that the South will no longer suffer and to prevent injury to our people, who have been suffering for so long from the enemies surrounding us.”

“Talk of humanitarianism and consideration are nothing when weighed against saving our brothers in the South and across the country and the restoration of quiet to our land,” he said



RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - Mato - 16-11-2015

Staro a aktualno in seveda resnično -> to, da oboroženi državljani zagotavljajo večji red in mir je dejstvo, ki ga potrjuje ne samo statistika (ZDA, kjer so povečali število CCW dovoljenj in na sploh oboroženosti) ampak tudi normalna pamet in celo besednjak vseh vrst zabitih politikov, levakov in ostalih.

Namreč vsi so polni besed o navadnih državljanih in redkih primerih kriminalcev in podobne "neprilagojene" svojati, ki da so manjšina med nami ampak, da vseeno ima policija težave pri zagotavljanju reda in mira...

TOREJ  OBOROŽITE VEČINO IN BO TA ČISTO LEPO POSKRBELA ZA MANJŠINO, KI ZGANJA TEROR IN SPLOH NE BO VEČ TEŽAVE.


PS: Vsak bi se pa pri sebi moral vprašati ali bi tam na koncertu ali pa v kafiču raje imel kos pri sebi ali pa ne. Verjetno bi tisti, ki jih več ni lahko marsikaj na to temo povedali, če bi še lahko govorili...


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - 95krogov - 16-11-2015

(16-11-2015, 20:11)Mato Napisal: Staro a aktualno in seveda resnično -> to, da oboroženi državljani zagotavljajo večji red in mir je dejstvo, ki ga potrjuje ne samo statistika (ZDA, kjer so povečali število CCW dovoljenj in na sploh oboroženosti) ampak tudi normalna pamet in celo besednjak vseh vrst zabitih politikov, levakov in ostalih.

Namreč vsi so polni besed o navadnih državljanih in redkih primerih kriminalcev in podobne "neprilagojene" svojati, ki da so manjšina med nami ampak, da vseeno ima policija težave pri zagotavljanju reda in mira...

TOREJ  OBOROŽITE VEČINO IN BO TA ČISTO LEPO POSKRBELA ZA MANJŠINO, KI ZGANJA TEROR IN SPLOH NE BO VEČ TEŽAVE.


PS: Vsak bi se pa pri sebi moral vprašati ali bi tam na koncertu ali pa v kafiču raje imel kos pri sebi ali pa ne. Verjetno bi tisti, ki jih več ni lahko marsikaj na to temo povedali, če bi še lahko govorili...



Pravzaprav, če zase pomislim niti ne. Jaz si želim orožje čisto normalno uporabljati izključno samo na strelišču. Nimam niti želje, da bi bil lovec in da bi streljal na karkoli drugega kot na tarčo. Nebi si želel da ima v kafiču, na koncertu ali pa v trgovini orožje še kdo drug, pa čeprav naj bi orožje nosili samo tisti, ki so po SLO zakonih upravičeni...
Pa vendar, morda,  da se najdem v taki situaciji kot na koncertu v Parizu, bi mi kakršen kos orožja prišel gotovo prav. Vendar kako to doseči, da nočem nositi orožja izven strelišča in ga hkrati še uporabiti... ne vem!?

Vem pa da tale EU zakonodaja ni ravno rešitev!


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - SKALAR - 16-11-2015



Sori za video ampak dobro ponazarja kaj je pomeni imeti varnostno orožje.  Temu človeku na posnetku je (mogoče) rešilo življenje, ali pa vsaj hudih batin.
Univerzalna pravica vsakega posameznika je , da brani svoje življenje z vsemi redstvi.


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - 95krogov - 16-11-2015

(16-11-2015, 20:38)SKALAR Napisal:

Sori za video ampak dobro ponazarja kaj je pomeni imeti varnostno orožje.  Temu človeku na posnetku je (mogoče) rešilo življenje, ali pa vsaj hudih batin.
Univerzalna pravica vsakega posameznika je , da brani svoje življenje z vsemi redstvi.

https://www.youtube.com/watch?v=lHX5jsomq_U


To meni govori naslednje:
- EU je skup različnih držav z različno zgodovino in politiko. ene so bile kolonialistične, imperialistične... in so najprej iz kolonij uvažale surovine, z njimi pa tudi njihove prebivalce, predvsem, da bi bili služničad za najtežja in najbolj umazana opravila
- tako jih dojemajo tudi sedaj. Ti ljudje pa sebe dojemajo brez perspektive in so revoltirani. Zaradi revolta, so popustili občutki za mejo normalnega in pravičnega... saj na koncu nimajo veliko za zgubiti.
- Slovenija je marsičem popolnoma drugačna.
- EU snovalci zakonov pa želijo unikaten pristop čeprav bi morali v bistvu podpreti specifičnega, da vsaka država regulira zadevo po svoje v okviru svoje kulture in odnosa do orožja in strelskega športa.
- Na koncu bi imel raje varno in urejeno državo, kot pa nošenje orožja izven strelišč.

Se pa strinjam, da je v situaciji na posnetku prav prišlo!


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - dani_79 - 16-11-2015

Tu se razlikujemo... jaz bi se pa veliko bolje počutil če vem da nekje okoli mene kdo nosi, da nekdo nosi v šoli kjer so otroci itd... še posebej ker sem zelo blizu nedavnega napada in relacije napadalcev in ko ti otrok gre v takem okolju v šolo bi najraje prvi dan ravnatelja vprašal ali bojo kaj v tej smeri na šoli naredili vendar se bojim da bi mene potem kam odpeljali... gre samo za percepcijo ki jo dobiš ko si enkrat v takšni situaciji... nekje na vasi v Sloveniji se pač težko počutiš ogroženega na način da ne veš od kje bo prletelo (pač poznaš kaj se lokalno dogaja) ko pa si tam kjer ne moreš nič pričakovat oziroma lahko pričakuješ vse pa malo drugače razmišljaš... Če seveda gledamo zgolj iz stališča občutka strahu in varnosti in pustimo ob strani osnovno, univerzalno, v Sloveniji neobstoječo, človekovo pravico da brani sebe, svoje in svojo lastnino... Vsekakor bi raje videl da celo življenje nosim s sabo pa nikoli ne uporabim kot pa da se kdarkoli znajdem v situaciji ko bi moral čakat kdaj bom na vrsto prišel kot ljudje v tisti koncertni dvorani v petek.


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - 95krogov - 16-11-2015

(16-11-2015, 20:54)dani_79 Napisal: Tu se razlikujemo... jaz bi se pa veliko bolje počutil če vem da nekje okoli mene kdo nosi, da nekdo nosi v šoli kjer so otroci itd... še posebej ker sem zelo blizu nedavnega napada in relacije napadalcev in ko ti otrok gre v takem okolju v šolo bi najraje prvi dan ravnatelja vprašal ali bojo kaj v tej smeri na šoli naredili vendar se bojim da bi mene potem kam odpeljali... gre samo za percepcijo ki jo dobiš ko si enkrat v takšni situaciji... nekje na vasi v Sloveniji se pač težko počutiš ogroženega na način da ne veš od kje bo prletelo (pač poznaš kaj se lokalno dogaja) ko pa si tam kjer ne moreš nič pričakovat oziroma lahko pričakuješ vse pa malo drugače razmišljaš... Če seveda gledamo zgolj iz stališča občutka strahu in varnosti in pustimo ob strani osnovno, univerzalno, v Sloveniji neobstoječo, človekovo pravico da brani sebe, svoje in svojo lastnino... Vsekakor bi raje videl da celo življenje nosim s sabo pa nikoli ne uporabim kot pa da se kdarkoli znajdem v situaciji ko bi moral čakat kdaj bom na vrsto prišel kot ljudje v tisti koncertni dvorani v petek.

Po moje se lahko odpre več priložnosti za usposobljene varnostnike oz. za več policajev... vojske, za njihov boljši standard.
Dajmo se vprašat ali res mislimo na policijske in vojaške plače standard odgovornost tudi takrat, ko je vse lepo in mirno?
Al niso ravno takrat bili deležni največjih rezov v javni blagajni. Režejo jih že tako, da postaja že neokusno.


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - 95krogov - 16-11-2015

(16-11-2015, 21:03)95krogov Napisal:
(16-11-2015, 20:54)dani_79 Napisal: Tu se razlikujemo... jaz bi se pa veliko bolje počutil če vem da nekje okoli mene kdo nosi, da nekdo nosi v šoli kjer so otroci itd... še posebej ker sem zelo blizu nedavnega napada in relacije napadalcev in ko ti otrok gre v takem okolju v šolo bi najraje prvi dan ravnatelja vprašal ali bojo kaj v tej smeri na šoli naredili vendar se bojim da bi mene potem kam odpeljali... gre samo za percepcijo ki jo dobiš ko si enkrat v takšni situaciji... nekje na vasi v Sloveniji se pač težko počutiš ogroženega na način da ne veš od kje bo prletelo (pač poznaš kaj se lokalno dogaja) ko pa si tam kjer ne moreš nič pričakovat oziroma lahko pričakuješ vse pa malo drugače razmišljaš... Če seveda gledamo zgolj iz stališča občutka strahu in varnosti in pustimo ob strani osnovno, univerzalno, v Sloveniji neobstoječo, človekovo pravico da brani sebe, svoje in svojo lastnino... Vsekakor bi raje videl da celo življenje nosim s sabo pa nikoli ne uporabim kot pa da se kdarkoli znajdem v situaciji ko bi moral čakat kdaj bom na vrsto prišel kot ljudje v tisti koncertni dvorani v petek.

Po moje se lahko odpre več priložnosti za usposobljene varnostnike oz. za več policajev... vojske, za njihov boljši standard.
Dajmo se vprašat ali res mislimo na policijske in vojaške plače standard odgovornost tudi takrat, ko je vse lepo in mirno?
Al niso ravno takrat bili deležni največjih rezov v javni blagajni.  Režejo jih že tako, da postaja že neokusno.

Pa še to, varnostno učinkovita država pač stane in jo po mojem mnenju v sedanji koncepciji zagotavljanja varnosti nikakor ne more nadomestiti oborožen narod. Vsaj ne z prikritim nošenjem orožja.
Lahko pa bi spremenili koncepcijo, zagotovili sredstva in izkoristili interese posameznikov za nošenje orožja in izšolali par tisoč ljudi in jim dali posebna varnostna pooblastila...


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - dani_79 - 16-11-2015

Popoln nesmisel plačevati več ljudi za dogodek ki se lahko zgodi enkrat v 50 letih... če se lahko z min stroškom doseže še boljši rezultat...


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - mr.T - 16-11-2015

Je pa kar zabavno brat amere kako pametujejo zdaj  EU  hkrati pa pozabljajo, da pri njih ne rabijo teroristov saj so največji terorist Policisti, ki beri piši pobijejo cca 1000 ljudi letno.


Citat:''883rd fatal shooting by a law enforcement officer so far in 2015,  Another 47 people died after being shocked with an officer’s Taser, 33 died after being struck by a law enforcement officer’s vehicle, and 36 were killed in custody.''



RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - Mato - 16-11-2015

95krogov:

Citat:Pravzaprav, če zase pomislim niti ne. Jaz si želim orožje čisto normalno uporabljati izključno samo na strelišču. Nimam niti želje, da bi bil lovec in da bi streljal na karkoli drugega kot na tarčo. 
OK
Citat:Nebi si želel da ima v kafiču, na koncertu ali pa v trgovini orožje še kdo drug, pa čeprav naj bi orožje nosili samo tisti, ki so po SLO zakonih upravičeni...
Zakaj, ker te je strah drugih? Ker si mnenja, da če bo nekdo drug imel si tarča, ker misliš, da so vsi ostali idioti, kriminalci in psihopati, ki komaj čakajo da te ubijejo. Kako živiš, če pa te ravnotako kdorkoli na zelo podoben način prikrajša za življenje in zdravje (roke, noge, nož, kamen, palica, svinčnik, kladivo, pes, itd...)?
Citat:Pa vendar, morda,  da se najdem v taki situaciji kot na koncertu v Parizu, bi mi kakršen kos orožja prišel gotovo prav. Vendar kako to doseči, da nočem nositi orožja izven strelišča in ga hkrati še uporabiti... ne vem!?

Ti bi da se jebeš a da ti ne udje?
Citat:blabla (s katerim se celo deloma strinjam vendar te opozarjam, da mi danes počnemo ravno to kar so te "imperialistične, kolonialistične" države počele desetletja prej in mislite nekateri, da bo rezultat drugačen kot tam



Na koncu bi imel raje varno in urejeno državo, kot pa nošenje orožja izven strelišč.

Ja jst pa Eurojackpot brez da kupim listek... Ne moreš stvari gledat izolirano drugo od druge na eni strani uvažat psihopate, ki so se teden prej klali z mačetami in hkrati pričakovati, da bodo tu igrali šah in debatirali o smislu postmodernistične vegansko impresionistične umetnosti na floro v Argentinskem parku in ob oblici empiričnih dokazov, da zgornje početje ne deluje vztrajati na tem početju znak bolezni možgan.
Če hočeš bolj varno in urejeno državo v tem kontekstu je ravno prikrito nošenje in oboroženost posameznikov skupaj z zakonodajo, ki uporabo orožja v samoobrambi (pravi ne tisti pravniško zapisani in namenoma formulirani in interpretirani z namenom skopljenja vseh, ki se postavijo zase) dovoljuje in ne a priori kaznuje.


Citat:Po moje se lahko odpre več priložnosti za usposobljene varnostnike oz. za več policajev... vojske, za njihov boljši standard. 
Dajmo se vprašat ali res mislimo na policijske in vojaške plače standard odgovornost tudi takrat, ko je vse lepo in mirno? 
Al niso ravno takrat bili deležni največjih rezov v javni blagajni. Režejo jih že tako, da postaja že neokusno.
BTDT!!!

Ti je Mr.T lepo razložil kako je v ZDA, kjer so po 2001 naredili točno to kar ti zagovarjaš, povzdignili vojake in policaje med male bogove, katerim se vsi klanjajo (no razen črncev in ostalih "depriviligirancev"), snemali, zbirali  obdelovali vse od velikosti gat dalje. Isto Francija, kaj jim pomaga deklarativno zbiranje nekih informacij in reklamiranje lokalnih  James Bondov, ko pa je vse samo izgovor in pretveza zato, da od folka nabirajo cekine na tak ali drugačen način.  In zopet ko star zgaran garjav pes EU caplja v isti smeri za gospodarjem ZDA in počne isto - recimo nihče se ne bo razburjal (kot se ni ko je naš parlament pod mizo potrdil FATCO) ko bodo decembra/januarja v parlamentu sprejeli nov zakon (pristopili k sporazumu so že naši kretenčki med prvimi) po katerem bo za vse finančne institucije obvezno poročanje premoženja vseh tujih državljanov FURS, ki bo pa od drugih pristopnikov dobil v zameno vse informacije o Slovencih in njihovem premoženju po svetu.  Problem je ker eni živite v iluziji, da smo varni, nevidni in še vedno zgolj neka mala Slovenija nekje v Alpski dolini - a big mistaka to maka....

Citat:Pa še to, varnostno učinkovita država pač stane in jo po mojem mnenju v sedanji koncepciji zagotavljanja varnosti nikakor ne more nadomestiti oborožen narod. Vsaj ne z prikritim nošenjem orožja. 

Lahko pa bi spremenili koncepcijo, zagotovili sredstva in izkoristili interese posameznikov za nošenje orožja in izšolali par tisoč ljudi in jim dali posebna varnostna pooblastila...

A res varnostno učinkovita država? Bi navedel prosim primer "varnostno učinkovite države"? DDR? USSR? Kambodža? Severna Koreja?

Najbolj varna je tista dežela, kjer je vsak sposoben sam zagotoviti svojo varnost in ki ne dopušča izvajanja svinjarij ne nad sabo ne nad drugimi in kjer se posameznik ne obrne stran, ko vidi neko svinjarijo. Taki ljudje pa ne čakajo na "državo" da nekaj naredi ampak stvari naredijo sami.

Kaj pa ko se ti "zainteresirani posamezniki" odločijo, da majo poln kurac skrbi za "nezainteresirane posameznike" in se odločijo, da bi bil sistem, kjer "zainteresirani posamezniki" pijejo pivo in jedo pečene koštrune in (če že lih treba) pritiskajo najboljše bejbe in kjer je edina naloga "nezainteresiranih posameznikov" skrb, da prve tri aktivnosti tečejo gladko?


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - Kristian - 16-11-2015

(16-11-2015, 20:28)95krogov Napisal: Pravzaprav, če zase pomislim niti ne. Jaz si želim orožje čisto normalno uporabljati izključno samo na strelišču. Nimam niti želje, da bi bil lovec in da bi streljal na karkoli drugega kot na tarčo. Nebi si želel da ima v kafiču, na koncertu ali pa v trgovini orožje še kdo drug, pa čeprav naj bi orožje nosili samo tisti, ki so po SLO zakonih upravičeni...
Pa vendar, morda,  da se najdem v taki situaciji kot na koncertu v Parizu, bi mi kakršen kos orožja prišel gotovo prav. Vendar kako to doseči, da nočem nositi orožja izven strelišča in ga hkrati še uporabiti... ne vem!?

Vem pa da tale EU zakonodaja ni ravno rešitev!

na teoretičnem nivoju je stvar dokaj preprosta. Za varnost naj bi skrbela država in imela monopol nad nasiljem, zato civilistom ni potrebno (=ni dovoljeno) imeti varnostno orožje. Vendar v razmerah kakršne so, in brez dvoma bomo takšne napade v kratkem spet videli, bo država prej ali slej priznala da svojim državljanom ne more zagotavljati varnosti. To bo priznala direktno z besedami, ali pa posredno, s tem da bi/bo dovolila CCW (kar, iskreno močno dvomim, da bo EU sposobna kaj takega).

Tudi jaz si želim uporabljati orožje izključn na strelišču, takrat ko hočem in ravno toliko kot jaz hočem. Nimam želje da bi nosil orožje naokoli niti nimam želje da bi živel v takšnem okolju in glede na geostrateško lego SLOupam da bo to še trajalo.
A vendar glede na trenutno varnostno situacijo v EU, ne vidim boljšega načina. Policija je tako daleč stran, da so lahko trije odločni in motivirani posamezniki spravili na drugi svet čez 100 ljudi preden je policiji uspelo zadevo omejiti. Koliko mislite da bi tole trajalo, če bi recimo cca 10% ljudi (~ 10oseb) v tisti koncertni dvorani imelo s sabo orožje?


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - Desc - 16-11-2015

Saj sem vedel, da se bo nekdo spravil na Američane. Amerika je presvobodna država, da bi barabe obravnavali tako kot pri nas in prav zato jih policaji tam postrelijo 1000. Si lahko predstavljaš kakšno štalo bi tam imeli, če ne bi policaji streljali že zato, ker tip ni upošteval njihovih ukazov. Zgornji video nam lahko služi kot primer, ko bi v Ameriki policaj zagotovo streljal, kar bi zelo vzgojno vplivalo na podobne bande cestnih razbojnikov. Će dobimo po kakšnem naključju k nam kakšnih 5000 podobnih, bo zelo zanimivo hoditi po ulicah, kjer bodo ti naseljeni, mogoče se bo pa šele tkrat kdo streznil in bo videl Ameriko v drugačni luči.

Ps:

Če bi bile ZDA tako "svobodne" kot Kuba, bi imeli policaji lažje delo in mrtvih skoraj ne bi bilo.


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - Mato - 16-11-2015

Mal si pomešal pojme namreč policaji tam ne streljajo na nekoga, ker so oni nekdo barabe ali ker uni nekdo ni upošteval navodil ampak predvsem zato ker so PRESRANI. Totalno napsihirani in usrani do vratu (zakaj je več razlogov prvi je predvsem v kvaliteti kadra, ki tam še hoče biti policaj, drugi pa ker so "nativi" povsem znoreli in po statistiki v ZDA je ravno največ pizdarij tam kjer je orožna zakonodaja najstrožja in tam kjer so črnci v večjem procentu kot drugje) in pač v strahu prvo streljajo pa potem sprašujejo - ne dvomit, da se tudi tu ne bo začelo dogajat to ob primernih rednih dražljajih...

Kristian: Kaj pa če se odloči to početi namesto recimo osamljenih 5 ali 10 tam okoli 100, 200, 500, 1000 pa niti ni potrebno da z bombami ali strelnim orožjem? Polcaji so zihr obdelal tak scenarij in grem stavit, da je nekje spravljen nek interni report, ki nedvomno govori o impotentnosti trenutnega sistema in so pripravili kak načrt, kjer bi v takem slučaju recimo v Sloveniji čez noč imeli "papirni vojaški udar" in bili tisti med nami, ki smo po besedah "Usposobljeni" kar naenkrat "zainteresirani posamezniki" in bi nas nekateri (ki nas sedaj jebejo) nagovarjali "Za koga...., Za Slovenijo"!!!!


RE: Zaostrovanje EU zakonodaje glede orožja!! - Desc - 16-11-2015

Dobro barabe ni pravi izraz. Nanašal se je predvsem na francoskega policaja v civilu, ki so ga napadli, oziroma mu grozili z kamni in bejsbolsko palico. Da so jo razbojniki verjetno odnesli brez kazni, verjetno ni pravi način da se tega znebijo. New Yorški župan Giuliani je začel z čiščenjem Harlema, kamor si policaji do tedaj niti niso upali, najprej z visokimi kaznimi za grafite, ki so znak "urbane kulture" in naprej. Ste opazili da so grafiti na javnih in privatnih stavbah, ki so bili znak barbarstva skoraj povsem izginili iz ZDA.