Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BARNAUL .223 55gr
#1
Zanima me, če kdo uporablja to strelivo v teži 55gr, vseeno kateri tip krogle.
Kako se kaj obnese?

Ima kdo izkušnje z PPU strelivom v tem kalibru?

LP
Odgovori
#2
Strelivo je več kot OK. Govorim seveda o dinamičnih disciplinah. Če si mislil na precizno pozabi na Barnaula.
Odgovori
#3
"Balty" Napisal:Kako se kaj obnese?

Kot je rekel Bobo - odvisno, za kaj ga boš uporabljal - sicer pa kolegu na MR223 korak navoja ne stabilizira tako lahke krogle in mu v tarčo vsaka 5-10a prileti postrani!

Kupi škatlo, pa probaj, potem boš pa sam videl...
Odgovori
#4
"Balty" Napisal:Zanima me, če kdo uporablja to strelivo v teži 55gr, vseeno kateri tip krogle.
Kako se kaj obnese?

Ima kdo izkušnje z PPU strelivom v tem kalibru?

LP
Js s Rugerjem Mini 14 večinoma streljam Barnaul-a,ker je enostavno tako poceni da se ne splača polnit.
S 55grs. kroglo dela na polavtomatu solidne grupe na 100m tako da glede na ceno naboja je kar OK!
Js sicer nimam namena streljati s Rugerjem precizno,vendar streljam predvsem na trače oddaljene 100m
Kar pa se tiče PPU-ja,moram povedati da imam PPU Match 75grs. naboje ki pa se niso obnesli najbolje v mojem Rugerju.
Zgleda da mu 75grs krogla ne paše in na 100 metrih je bilo po vsej tarči.
Tako da ne bom rekel da je slaba,vendar Ruger-ju enostavno ne paše!
Barnaul za treninge in dinamična tekmovanja ni slab,če pa hočeš imeti res kar se da precizen naboj,polni sam. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#5
Pozdravljeni

Ko sem pri določenem trgovcu povprašal o strelivu Barnaul za mojo Ruger American 223, mi je strelivo odsvetoval, ker naj bi bili jekleni tulci škodljivi za ležišče. Je res kaj na tem?
Odgovori
#6
Trditev temelji na predpostavki, da je jeklo trše od medenine... Dejansko pa se cev obrablja zaradi temperature smodniških plinov, korozije, trenja med cevjo in kroglo, ne pa zaradi materiala tulcev... Ležišče pa je konično, tako da je trenje med tulcem in ležiščem minimalno... Z zneskom razlike v ceni med poceni in dražjim strelivom pa si brez težav povrneš strošek menjave cevi...
Odgovori
#7
malenkost offtopic - kje v SLO dobiti tovarniško strelivo 223 teže 50, 52 ali max 53gr (za M85 repetirko). Povsod je samo 55 ali 62gr...
Odgovori
#8
http://www.rebec.si/si/naboj-remington-2...1543.shtml
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)