Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] H&K MP5
#1
Zanima me koliko so rabljeni ti kosi in kaj je obnovljeno? Pravite, da so ostali od večjega posla. Torej niste prodajali novih kosov?
Odgovori
#2
Katera kategorija?
Moons out, goons out!
Odgovori
#3
Goldi - Vsi kosi so rabljeni. Ohranjeno so zelo dobro, pridi v trgovino in si poglej.

Deadbeef - B4, ker so tovarniško narejene Semi only!

Lp

G
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#4
Gledam ti sliki in v kolikor sta od orožja, ki ga prodajate ima ta HK MP5 ročaj in sprožilni mehanizem kot licenčni proizvod MKE. Gre res za originalni HK, ker originalni imajo gladke površine pri varovalki streljanja pa tudi sam ročaj nima izboklin za prste.
https://blog.cheaperthandirt.com/review-...p5-masses/
Odgovori
#5
Goldi, ne vem zakaj nam nebi verjel od štarta kar smo napisali? Da MP5 so Original HK :). Trenutno je samo še ena na voljo, se pa potrudimo, da mogoče do konca meseca dobimo še kakšno za Slovenski trg.

lp

G
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#6
Goldi:

Prvi H&K MP5 so imeli kovinski lower. Nato so imeli takšnega, kot je ta na fotografijah. Kasnejši so imeli in še imajo polimernega s pictogramom. Iz slik, ki so dane v tej temi, ne moreš ugotoviti proizvajalca. To se vidi iz vrha receiverja, kjer je datecode, serijska številka in preizkusni žig - proofmark. Vsi H&K imajo isti preizkusni žig - jelenovo rogovje, ker so vsi preizkušeni v Ulmu, v Nemčiji. Kloni nimajo datecode in nimajo Ulm proof mark.
Odgovori
#7
Ne me narobe razumet samo koliko sam vem ima HK MP5 ročaj brez izboklin za prste in okrog varovala je tudi raven brez utorov. Na priloženem linku se prodajojo trije MP5 dva sta od MKE torej klona eden pa je original. Oba od MKE imata enak relief okrog varovala kot je na teh dveh slikah, ki ste jih priložili. Še enkrat na nič nočem namigovati samo sprašujem in kot sami pravite, če je original je temu verjetno res tako in super da ste skoraj vse prodali. Original zanima tudi mene zato tudi sprašujem je pa HK letos prestavil tudi to verzijo v polavtomatskem delovanju za civilni trg.
https://efa.one/im-geschaeft-vorraetige-...ge-waffen/
Odgovori
#8
Goldi noben problem. Evo sem šel glih mimo firme pa sem reku, da še jaz preverim tele jelenčke in orle. Spodej slika kjer dokaziju, še to.

Na žalost jih je sedajle zmankalo, lahko se prednaročijo oz jih bomo nekaj dobavili še exta. Gre pa po principu prvi pride prvi odpelje.

lp

Gašper


Priponke Male slike
   
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#9
Prav je napisal Matej045. Res so imeli starejši HK MP5 tako obliko pri varovalih. Iz zadnje priložene slike pa je to tudi potrjeno saj gre za HK MP5 iz leta 1989 kar je razvidno iz oznake IK in ja zagotovo so originalni Hecklerji.
Odgovori
#10
Originalni ali MKE , a ima kaj veze ? Turčin ni nič slabši

Te z zložljivim kopitom je treba gledat ,da so zloženi dolžine nad 60cm drugače bodo slej kot prej prekvalificirani v kako A kategorijo
Odgovori
#11
Pa kaj ste eni obsedeni z tem originalom... imam MKE med drugim, ni nič drugačen ali slabši od originala, kaj mislite da so Turki delal svoje štance in priprave za njeno izdelavo...o uporabnosti ali praktičnosti te puške 
in o njenih dobrih in slabih lastnostih vem veliko... treba uporabljat pa se pokaže.

V glavnem ni ravno tako kot v filmih, cena je pa čist ok, glede na to da je bila pred leti v Trstu 3800e 
ste lahko veseli da vam Gašper zadevo sploh ponudi.  Clap
.
Odgovori
#12
(01-08-2020, 17:11)mr.T Napisal: Originalni ali MKE , a ima kaj veze ? Turčin ni nič slabši

Te z zložljivim kopitom je treba gledat ,da so zloženi dolžine nad 60cm drugače bodo slej kot prej prekvalificirani v kako  A kategorijo
No pol se definitivno splača vzet original kurtz varianto v B1. 

Kakšna je pa razlika v “barvanju” med original in MKE ?
Odgovori
#13
(02-08-2020, 12:36)SU84 Napisal:
(01-08-2020, 17:11)mr.T Napisal: Originalni ali MKE , a ima kaj veze ? Turčin ni nič slabši

Te z zložljivim kopitom je treba gledat ,da so zloženi dolžine nad 60cm drugače bodo slej kot prej prekvalificirani v kako  A kategorijo
No pol se definitivno splača vzet original kurtz varianto v B1. 

Kakšna je pa razlika v “barvanju” med original in MKE ?

Dej Misteraš povej mu no.  Pray
Odgovori
#14
To je tema prodajalca, ki jo po nepotrebnem smetite. Naj admin naredi od zadnjega prispevka prodajalca naprej split z naslovom H&K MP5 in kloni in bomo tam opisali razlike.
Odgovori
#15
Če ima kdo željo lahko dobi tudi za v Kategorijo B1, potem kopita ni in je zdej ,,Cap,, .

lp

G
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#16
Mr. T, Jabolko:

H&K je od začetka proizvodnje do sedaj MP5 ves čas posodabljal in izpopolnjeval. MKE MP5 (Turčija) je MP5, kakršnega je H&K delal v 80-ih letih prejšnjega stoletja, enako velja za POF MP5 (Pakistan). Od takrat do sedaj je H&K spremenil glavo zaklepa (bolt head), tako, da je v sedaj proizvedenih že tretja generacija le te (Action-3 bolt head). Nadalje je spremenil število žlebov (flutes) v ležišču naboja v cevi iz 12 na 16. Spremenjena je bila tudi ročica za polnjenje, povratna vzmet, kopito, nosilec zaklepa. V prožilenem mehanizmu je bila spremenjena ročica, ki izbije tulec (ejector lever) in sicer 2 x, tako, da je sedaj že dalj časa zadnja tretja generacija le te v novih H&K MP5. POF MP5 ima še vedno prvo generacijo te ročice, ki lahko povzroči FTE (preverjeno). Tulec ne izleti, temveč se zagozdi med bolt head in cev ali celo pade v prožilni mehanizem lower-ja. MKE MP5 (enako POF MP5) ima pobarvan zadnji del cevi, kjer je trizobi nastavek za dodatke. Ta del je potrebno očistiti barve, da se dodatki (npr. kompenzator) lahko namestijo. H&K tega dela ne barva in z namestitvijo dodatkov ni težav.

H&K MP5 se razstavi in sestavi brez težav - kot lego kocke. MKE MP5 sva s trgovcem skušala razstaviti v trgovini, pa nisva uspela sneti kopita - sklepam da zato, ker so tolerance drugačne. Najbrž bi morala uporabiti večjo silo ali celo kakšno orodje. Tudi POF MP5 se razstavlja težko, tolerance so slabše, kopito ne teče gladko ven in not, temveč se zatika. H&K je znan po kvaliteti svojih cevi, cev H&K MP5 ni kromirana. MKE MP5 ima kromirano cev, zakaj so različne razlage. Pri POF MP5 se je zadnji merek premikal malo levo desno, čeprav bi moral stati v svojem položaju brez premikanja.

POF MP5 uporablja pakistanska vojska, MKE MP5 turška in sta obe puški povsem v redu in služita svojemu namenu - ko se pritisne sprožilec iz cevi odleti zrno. 

Med MKE MP5 (in POF MP5) in H&K MP5 zato so razlike in ne gre za povsem eno in isto stvar. Ali je ena boljša od druge pa naj vsak presodi sam.
Odgovori
#17
(03-08-2020, 11:11)Matej045 Napisal: Mr. T, Jabolko:

H&K je od začetka proizvodnje do sedaj MP5 ves čas posodabljal in izpopolnjeval. MKE MP5 (Turčija) je MP5, kakršnega je H&K delal v 80-ih letih prejšnjega stoletja, enako velja za POF MP5 (Pakistan). Od takrat do sedaj je H&K spremenil glavo zaklepa (bolt head), tako, da je v sedaj proizvedenih že tretja generacija le te (Action-3 bolt head). Nadalje je spremenil število žlebov (flutes) v ležišču naboja v cevi iz 12 na 16. Spremenjena je bila tudi ročica za polnjenje, povratna vzmet, kopito, nosilec zaklepa. V prožilenem mehanizmu je bila spremenjena ročica, ki izbije tulec (ejector lever) in sicer 2 x, tako, da je sedaj že dalj časa zadnja tretja generacija le te v novih H&K MP5. POF MP5 ima še vedno prvo generacijo te ročice, ki lahko povzroči FTE (preverjeno). Tulec ne izleti, temveč se zagozdi med bolt head in cev ali celo pade v prožilni mehanizem lower-ja. MKE MP5 (enako POF MP5) ima pobarvan zadnji del cevi, kjer je trizobi nastavek za dodatke. Ta del je potrebno očistiti barve, da se dodatki (npr. kompenzator) lahko namestijo. H&K tega dela ne barva in z namestitvijo dodatkov ni težav.

H&K MP5 se razstavi in sestavi brez težav - kot lego kocke. MKE MP5 sva s trgovcem skušala razstaviti v trgovini, pa nisva uspela sneti kopita - sklepam da zato, ker so tolerance drugačne. Najbrž bi morala uporabiti večjo silo ali celo kakšno orodje. Tudi POF MP5 se razstavlja težko, tolerance so slabše, kopito ne teče gladko ven in not, temveč se zatika. H&K je znan po kvaliteti svojih cevi, cev H&K MP5 ni kromirana. MKE MP5 ima kromirano cev, zakaj so različne razlage. Pri POF MP5 se je zadnji merek premikal malo levo desno, čeprav bi moral stati v svojem položaju brez premikanja.

POF MP5 uporablja pakistanska vojska, MKE MP5 turška in sta obe puški povsem v redu in služita svojemu namenu - ko se pritisne sprožilec iz cevi odleti zrno. 

Med MKE MP5 (in POF MP5) in H&K MP5 zato so razlike in ne gre za povsem eno in isto stvar. Ali je ena boljša od druge pa naj vsak presodi sam.

 Moja se razstavi in sestavi brez težav - kot lego kocke...pusti tolerance, sklepam da nista znala, zato nista uspela...tudi naša policija jih uporablja turke in pakistance, celo več kot original in ko si res lepo opisal razlike  Clap mi povej kakšen čas pokaže timer, za puško ki ima na izbiro da odda dva strela z enim pritiskom sprožilca...tako imenovani dable tap, ki ga naredi sama... Shifty
Odgovori
#18
Nimam puške, ki naredi dva strela z enim pritiskom sprožilca in ti zato ne morem povedati časa, ki ga pokaže timer v takem primeru. Moj H&K MP5 se razstavi povsem preprosto in enako, tako kot tvoj in vsi drugi - zadnji pin lower-ja ven, kopito dol, sprednji pin lower-ja ven, lower dol, povratna vzmet z nosilcem zaklepa in glavo zaklepa ven  Whistle .
Odgovori
#19
(03-08-2020, 17:55)Matej045 Napisal: Nimam puške, ki naredi dva strela z enim pritiskom sprožilca in ti zato ne morem povedati časa, ki ga pokaže timer v takem primeru. Moj H&K MP5 se razstavi povsem preprosto in enako, tako kot tvoj in vsi drugi - zadnji pin lower-ja ven, kopito dol, sprednji pin lower-ja ven, lower dol, povratna vzmet z nosilcem zaklepa in glavo zaklepa ven  Whistle .

Ja vem tega ne moremo imeti, sem pa imel priliko streljat z policijskim in bil je celo pravi Nemški, to pa meni ne pomeni dosti...Golf 4  sem imel novega je bil tudi narejen v Nemčiji, in do sedaj avto z največ napakami in okvarami, tako da sem se ga po petih letih znebil, ker res ni imelo smisla...da ne omenjam Sig Sauerja x 5 krš od pištole, poišči na forumu sem vse opisal, tako da nad  Nemškimi izdelki ravno nisem navdušen... dabl tap naredi v desetinki, tudi 0,9 ali 0,11 je pokazal timer, v šali sem ta sprožilec imenoval kar Grafel dabl tap, to bi bilo krasno da bi lahko imel za IPSC ne  Dance žal bomo dobili v kratkem le 10 strelne okvirje pol se pa daj IPSC.
Odgovori
#20
Jaz bi malo skorigiral tvoj zgornji prispevek, ker ne veš, kdo vse to bere, policist pa ne sme posojati svojega orožja civilistu, da z njim strelja. Pišem dobronamerno, da ne bo kdo narobe razumel. Vsekakor pa ni vse, kar je nemško, dobro ali boljše in nisem imel nobenega namena poveličevati nemških proizvajalcev orožja ali česa drugega. Da je Sig Sauer zanič pištola, se pa ne bi mogel strinjati, čeprav nimam nobenega, bi ga pa z veseljem imel. Glede 10 strelnih okvirjev - bomo videli kaj bo ...Če pa bodo, bo pač zmagoval tisti, ki bo hitreje menjal (med drugim).
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)