Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kratkocevni šarm poželenja
#1
Za malce popestritve, medtem ko so strelišča zaprta.

Verjetno ima vsak kakšno skrito željo, pištolo ali revolver, ki bi ga zelo rad imel, o katerem že dolgo sanja, in upa, da morda pa ga bo kdaj vendarle imel, za zdaj pa vseeno ostaja le želja, bodisi zato, ker je predrag, ker ga ni (več) mogoče dobiti ali iz kakšnega tretjega razloga.

Torej, jaz že lep čas sanjam o repliki legendarnega angleškega Webleya mk VI, proizvodu butične angleške firme Anderson Wheeler (mk VII .357 mag). Lepotec, s hudo zasoljeno ceno, menda vsaj 7500 evrov. Mogoče pa kdaj vseeno bo;-)

[Image: attachment.php?attachmentid=16808&d=1495505985]
Odgovori
#2
Brez zamere, ampak bi raje imel tista dva zrna nad revolverjem!
Odgovori
#3
Meni deluje revolver kar v redu in za tiste čase 1887–1963 ko je bil v uporabi.Ogledal sem si video in je zelo precizen za streljanje v tarčo.Moti me,da ima bobnič ejektor in izvrže tulce kar je dobro za hitro polnjenje slabo pa,ker se je potrebno sklanjat.Nisem gledal kakšne naboje uporablja očitno je,da v kalibru 11.37 kot je naboj 45 acp saj je 45 acp naboje tudi uporabljal
s pomočjo moon clipa.
Eno vprašanje?Ali obstaja ta clip za 38 spl s katerim bi lahko streljal naboje 9x19? Vem,da je za malenkost različna krogla ampak meni je kar uspevalo na tarči.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#4
Moj, ima nekaj čez 100let, nepredelan - se pravi v 455Webley.
Flyer je najverjetneje moja zasluga.. Na 15m
   
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#5
Uuuu lep. Cena pac je taka kot je. Tisti ki si ga bo dovolj zelel si ga bo kupil :)
Tulec 9mm ne pade v lukno od 38/357, ker je tulec 9mm narejen v konus, 38/357 pa je razen. Kar pomeni da kljub priblizno enako veliki krogli, je tulec 9mm na podnu "dosti' sirsi.
Odgovori
#6
tole bi bilo zanimivo sprobat: Webley-Fosbery Model 1902 'Semi-Automatic' Revolver


Priponke Male slike
   
Odgovori
#7
Oh okusi in želje. A lahko zabašem temo?
No tole je nekaj v stilu Webleya-po šarmu in drugačnosti.
Pa z malo truda čisto na dosegu roke in denarnice.
ZKR 551 v .38 Spec.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#8
jst imam zelo realno željo:

[Image: Taurus_Raging_Bull_454_2-454069M_L.png]

ampak trenutno imam drugega, ki je posledica zamenjave...
Odgovori
#9
(28-04-2020, 18:05)rmarin Napisal: Oh okusi in želje. A lahko zabašem temo?
No tole je nekaj v stilu Webleya-po šarmu in drugačnosti.
Pa z malo truda čisto na dosegu roke in denarnice.
ZKR 551 v .38 Spec.
Ja, sem pozabil poudariti, da je tema namenjena temu, da vsak pokaže svoj kos poželenja. Da vidimo, kaj si strelci želiji imeti (pa še nimajo).
Odgovori
#10
Ruger Super Redhawk .454 Casull.....nekoč bom tudi to imel   Drool


Priponke Male slike
       
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#11
pa pravi colt more bit:)


Priponke Male slike
   
Odgovori
#12
Nekaj takega    
Odgovori
#13
Marks .. sva že dva
Odgovori
#14
(28-04-2020, 18:05)rmarin Napisal: Oh okusi in želje. A lahko zabašem temo?
No tole je nekaj v stilu Webleya-po šarmu in drugačnosti.
Pa z malo truda čisto na dosegu roke in denarnice.
ZKR 551 v .38 Spec.

ZKR 551 je zanimiv... edino pazit moras na prst, ko odstranjujes ustreljene tulce ali sem pa jaz bolj nerodne sorte in se opecem.
Odgovori
#15
Photo 
Na zalogi imamo še dva zbirateljska rabljena revolverja Webley & Scott MkIV, kaliber .38 S&W, cena 299,00 Euro z DDV. Oba imata angleški CIP test.
[Image: webleymk4.jpg]
Odgovori
#16
Dan Wesson v komplet...


Priponke Male slike
   
lp Melly
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)