Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spet o slovenski NRA
Obvezno neprofitna... nevem zakaj d.o.o. a zato, da bi si zaračunane članarine, donacije delilo nekaj ljudi zaposlenih tam? NE. Neprofitna z transparentim delovanjem in nadzorom, ki bi ga imenovali zveze, ki bi bile člani te organizacije.
Moons out, goons out!
Odgovori
Deadbeef, ne se sekirat in razburjat. Mato spet nabija o zadevah, o katerih pojma nima, seveda z uporabo njegovega značilnega (nesocializiranega) in bogatega) besednega zaklada. Si še nov na forumu, se boš že navadit in v prihodnje enostavno ignoriral neumne zapise..
Odgovori
Pojma nimam je prbil....

Pejt mal Dolenjko raje obiskat pa hkrati ko si tam še pritožbo zarad hrupa napiši.....
Odgovori
Obvezno neprofitna... no, fajn. Zdaj pa še v svoji veliki modrosti zapiši, kdo se bo ukvarjal s tem v svojem prostem času, ob službi in družinskimi obevznostmi in predvsem zakaj bi se... če pa od tega nima nič razen da mu bo par pametnjakovičev ves čas skakalo po glavi - seveda, lepo in varno iz svojega naslonjača.
Odgovori
Najboljse da se placajo da bodo delali enih par tu gor jih bo pa komandiralo hahahah eni res vcasih pozabijo da niso za sankom kjer take pravljice palijo...
Odgovori
Ne rabi biti neprofitna, lahko pa ima veliko lastnikov kateri najdejo, postavijo in placujejo kljucne zaposlene. Predvsem pa mora biti transparentna tudi do ‘kupcev nalepk’. Ce ni med strelci vrhunskih pravnikov/lobistov etc se jih pac najame oz placa po uspesnosti. Na tak nacin bi slo, kaj pravite?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
Absolutno. Javite podatke in IBAN za nakazilo...
Odgovori
Zakaj bi odkrivali toplo vodo in delovali lokalno, če lahko globalno. Firearms United, če bo seveda imel dovolj podpore, ima potencial, da morebiti postane nekakšen ekvivalent NRA. Glede na dejstvo, da nas v Evropi orožje legalno poseduje na desetine milijonov, bi morali imeti enotno, močno in vidno krovno organizacijo z nacionalnimi vejami. Samo takšna organizacija z vplivnimi predstavniki, ki imajo prave kompetence, lahko zagotavlja intenzivno lobiranje, ki je nujno za dosego ciljev, še posebej na stigmatiziranih področjih. Na področjih, ki niso uokvirjenje s pravico, ampak so podrejene zgolj s privilegijem. Slovenci na političnem parketu ne pomenimo nič in to dobro vem iz prve roke, ker sem aktivno udeležen in poskušam na svojem področju vsaj malo angažirati ljudi.

Članstvo v Firearms United je 25€, kar pomeni, da večine ne bo konec, četudi na koncu iz tega ne bo nič. Če pa nekdo tukaj misli, da bo nek amaterski posameznik kot sem jaz lahko aktivno sodeloval na strokovnem področju, pa izkazuje meni neverjetno naivnost, da ne uporabnim drugega izraza. To ni aktivno udejstvovanje v strelskem klubu, kjer vsak malo poprime za metlo ali čopič, ali pa čistilna akcija, kjer v soboto dopoldne z vrečko v roki brskaš po grmovju. Če nimaš ustreznih kompetenc, in jaz jih na tem področju nimam, potem lahko sodelujem le kot pasivni akter in sodelujem zgolj finančno ter oseba, ki osvešča okolico okoli sebe.
Odgovori
Recimo da si ti dal FU nek dnar ajt ok... Kok so učinkoviti so pokazal (basically zero, ker tud celotne države izven DEFR niso faktor) ob zadnji eskapadi EUSSR aparatčikov. Ampak tile pred tabo ki smetijo na polno grem stavit da tud € niso dal in ga tudi ne mislijo niti ne bi pa če bi jim sama Marija Terezija pripeljala EUSSRNRA s oblečenim Charlstonom Hestonom pred vrata ko bi se drl "from my cold dead hands"...

To je realnost podalpskega bisera aka Neues Schweiz -> jačina na keyboardu in u kafani a ko pride gazda uhe dole in mirno!
Odgovori
FU so res pusnali takrat na celi fronti, vendar mormo priznat, da so takrat se sele spomnali, da bi blo dobro nekaj naredit. In z razliko od nasih internet komadosov, ki niti na delovno akcijo v lastnem drustvu "nimajo cajta it", so se zadeve lotli in terajo agendo naprej. Tak da ce nic drugega je treba priznat, da so pokazali voljo in tudi, da se znajo skup spravit in organizirat.
Odgovori
Pa dajte ga srat s tem FU, oni so kot poslanci v Bruslju, preveč in predaleč. Misliš, da te bodo zastopali s kakšnim pravnim nasvetom, če ti samopašni gradeni inšpektor prepove streljanje na parceli? Ne bodite naivni. Poleg tega pa je zakonodaja v EU državah precej različna in še domač pravnik se včasih težko znajde, kako se bo pa potem tuj. Se pa strinjam, da bi morda bila ta slovenska "NRA" pofočkana s FU, da bi morda v širšem kontekstu lobirali pri bruseljskih birokratih...ampak to so res le pobožne želje.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
Če ste si prebrali spletno stran, FB, Twitter,..., potem je vsak posameznik lahko opazil, da aktivno ustanavljajo nacionalne veje. Je pa potem na drugi strani seveda potrebno tvorno pristopiti k temu in ne iskati 100 in en razlog zakaj nekaj ne bo imelo končnega uspeha. Meni že to, da je ima organizacija sedež v Višegrajski skupini držav, ki so pokazale kako se vzpostavi zdravo nasprotovanje EK in ne slovensko kimanje, vliva določeno mero pozitivnega pričakovanja. Kot rečeno, pa me ne bo konec za 25€ leto, ker lahko vsaj rečem, da sem poskusil. Vsekakor imam v tem trenutku več upanja kot v razne industrijske AECAC ali IEACS oz. lovske FACE. 

Mnogo lažje je delovati, če imaš razvejano mrežo in si lahko deliš vire tako človeške, kot tudi finančne ter predvsem kompetenčne. Slednji pa so si bolj podobni kot bi lahko pričakoval, četudi so si nacionalne zakonodaje na prvi pogled lahko različne. Še v ZDA je temu tako, pa ne bo v EU. Kakorkoli že, pogoji so približno enaki v vseh državah. 

Če pa nekdo misli, da se bo tukaj par ljudi zbralo, pa se financiralo iz nalepk...potem pa kar :)
Bom pa tudi tukaj prispeval, da ne bo pomote, če bo pripravljena ustrezna strategija in program dela.
Odgovori
takole je (bo) to čez lužo ... https://www.ammoland.com/2019/10/rally-f...ington-dc/
Bomo videli koliko jih bo prišlo v podporo (me pa zanima koliko ljudi bi se zbralo pri nas, v podporo svojim lastnim interesom).
Članarina za NRA (zgolj v info):
- letna 45$
- dvoletna 75$
- triletna 100$
- petletna 150$
Odgovori
Kaj tocno ni jasno? Če ti nekdo izda po tvojem mnenju neupravičeno ali napačno odločbo se PRITOŽIŠ po uradni poti in eventuelno obvestiš javnost če gre za neko zanimivo zadevo še za ostale ali pa če bo od tega vsesplošna korist. Če pa samo po forumu jadaš in nisi sposoben odločbe niti prilepit si pa TEŽAVA in vzrok STANJU ne pa nevtralnež. Bilo je že kar nekaj primerov, ko so društva dobila kurčeve odločbe pa uhe dol pol pa en "bedak" prijavi za isto biatlonce pa namesto opa "kaj pa enakost po zakonu" in bravo da ma "ne k celo ni prizadet ima muda da se izpostavi" se najdejo jebeni moroni na tem forumu, ki celo to potem kritizirajo kao "češ kaj pa sedaj biatloncem nagajaš" ne dojamejo pa da če se gremo enakost pred zakonom je enakost za vse ...

Kup posranih pičk katerim je mantra  EN DRUG  BO....
Odgovori
Fantje a ste ze ustanovil da se lahko vclanimo?
Odgovori
Te kratice... prvic slisim za njih. Firearms United ---> Our first and most important mission is to stop the European Union from implementing new regulations making the EU citizen’s access to firearms more difficult. || Zgleda jim ni uspelo. Tudi za njih prvic slisim. se bom pa vclanil, kot je nekdo napisal, zgubit nimas kaj.
Te kratice ali ustanove bi lahko bile predstavljene na tecaju, recimo. Pac nebodiga treba, ki je nujen.
Odgovori
(09-10-2019, 09:50)MarkB Napisal: Po zakonodaji je orozje privilegij - alkohol in cigarete pa nekak niso. Drugace pa se mi zdi res boljsa primerjava kot avtomobil.
Pri orozju je zmeraj komentar oz argument, da ni nujno potrebno. Pa si bolj ali manj v riti.
Orože ni privilegij oziroma ravno toliko kot avto. Vsak lahko pride do njega, če izpolnjuje določene zahteve. Privilegij je nekaj drugega, nekaj kar ni vsakemu dosegljivo, dostopno. Včasih je bil privilegij naprimer plemiški naslov.

Tudi avto ni nujno potreben. Posameznik si lahko tako zaorganizira življenje, da shaja brez avta.
Odgovori
Na Češko pritožbo na EU sodišče so čehom odgovorili da v EU ne obstaja nikakršna pravica do orožja tako tudi potem ne obstaja kršenje te pravice.Hvala lepa več sreče prihodnič.
Odgovori
Marsikatera država EU se prav dosti ne ozira na nekatere direktive in usmeritve ...

Male bogaboječe države pa kimajo in se uklanjajo ...

Čehi bodo že znali zaobiti to direktivo, saj so zelo močan orožar in gredo, predvsem Nemcem in Avstrijcem, malo v nos
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
Kar se pa tiče Firearms United , no ja razen pisanje po FB več ali manj na relaciji FU-njihov fen base ni nakakršenga učinka .Kar se tiče ustanavljanja podružnic so bolj v stilu a kdo hoče imet lokalno FU faceboook skupino. https://www.facebook.com/FirearmsUnitedSlovenia/
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)