Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spet o slovenski NRA
#41
:)) Stafordcic, se strinjam s teboj. Po mnenju nekaterih bi moral najmanj gladovno stavkati pred MNZ, da bi dokazal, kako se borim za strelstvo. Meni je vse skupaj hobi (in ne poslanstvo, kot menijo nekateri). Lepo bi bilo, da bi imeli neko tako organizacijo, osebno pa nimam ambicij, časa, volje niti sredstev premikati gor na tem področju. Nisem Mojzes. Če pa ma kdo ambicije in se konkretno loti zadeve, pa svaka čast.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#42
Citat:Po mnenju nekaterih bi moral najmanj gladovno stavkati pred MNZ, da bi dokazal, kako se borim za strelstvo.


Nikakor ne sej si naprej napisal kakšno je tvoje stališče do situacije. Hkrati pa samo dokazuješ, da imamo nekateri precej prav, ko trdimo da je v trenutni situaciji velik del problema prav v takih lastnikih orožja kot si ti. Ko sem prej pisal o tistih, ki so politično neaktivni oz. se jim jebe hkrati so lastniki in še mnenja da nadzor mora bit sem mislil ravno nate. Tvoj oz. tak odnos in stališče je sinonim za težave slovenskega strelstva in še česa drugega tudi.


Jebao bih a da ti ne udje... Streljal bi a ne bi nič naredil za to (naj drugi)... 

Edino kjer si glasen si v irelevantnih temah, ko ti pa nekdo pove kar ti gre pa glumiš užaljenost pa projeciraš lastne manjke na druge in jamraš kako imajo drugi ego napihnjen aroganco pa še kaj...


Situacija je žal taka, da bo treba nekaj naredit za svoj hobi, ker ljudje, ki so na oblasti pravijo, da se nimaš kej iti hobi imenovan strelstvo še celo tekmovanje če se ga greš mora biti nek nivo nad vaškim teniškim turnirjem s tem, da ti bodo še "tenis plac" predpisali kje in kako ga (ne) boš lahko imel...

Tako, da ti kar delaj nič samo ne se čudit, če te imamo pol drugi za irelevantnega in problem...
Odgovori
#43
(03-10-2019, 11:51)maus Napisal: Ali jaz to opažam nestrpnost do ljubiteljskih strelcev  Eek

Aja .. edino tahudi strelci so kompetentni o tem razpravljat ... ok ....  Dumb

Po mojih izkušnjah, so tisti, ki so se pred letom 91 udeleževali raznih streljanj in tekmovanj, kar nekako izgubili in jih nisem opazil ... nekaj jih je imelo nujno službeno pot v Avstrijo in Italijo.

Jaz lahko hodim in se udeležujem streljanj tudi brez OL, DP in ostalih kratic preko ZSČ, ZVVS in še nekaj kratic.

da ne bo kaj narobe razumljeno... forum je za izmenjavo mnenj, stališč in podobno .. ne pa merjenje kdo ima daljšega, ker sigurno zmagam  Dumb

Ne Maus,
ma kje pa, niti najmanj, verjetno nisi prav razumel. Za tekmovanja sem želel samo povedat, da je to eden od upravičenih vzrokov za športno lastništvo kosa orožja.
Na kakšnem nivoju bo potrebno, pa se bo kasneje zvedelo.
Toda po vsem prebranem in kaj nas čaka bomo pasivni strelci po novem Zoro izgubili pogoji za lastništvo ali pa bodo pogoji vse težji.
Samo to je poanta, nisem pa jaz nek hud strelec, hodim pa na tekmovanja.
Je pa Mato spodaj napisal kako in kaj in presneto prav ima.
Odgovori
#44
(03-10-2019, 13:40)Zlatgol Napisal:
(03-10-2019, 11:51)maus Napisal: Ali jaz to opažam nestrpnost do ljubiteljskih strelcev  Eek

Aja .. edino tahudi strelci so kompetentni o tem razpravljat ... ok ....  Dumb

Po mojih izkušnjah, so tisti, ki so se pred letom 91 udeleževali raznih streljanj in tekmovanj, kar nekako izgubili in jih nisem opazil ... nekaj jih je imelo nujno službeno pot v Avstrijo in Italijo.

Jaz lahko hodim in se udeležujem streljanj tudi brez OL, DP in ostalih kratic preko ZSČ, ZVVS in še nekaj kratic.

da ne bo kaj narobe razumljeno... forum je za izmenjavo mnenj, stališč in podobno .. ne pa merjenje kdo ima daljšega, ker sigurno zmagam  Dumb

Ne Maus,
ma kje pa, niti najmanj, verjetno nisi prav razumel. Za tekmovanja sem želel samo povedat, da je to eden od upravičenih vzrokov za športno lastništvo kosa orožja.
Na kakšnem nivoju bo potrebno, pa se bo kasneje zvedelo.
Toda po vsem prebranem in kaj nas čaka bomo pasivni strelci po novem Zoro izgubili pogoji za lastništvo ali pa bodo pogoji vse težji.
Samo to je poanta, nisem pa jaz nek hud strelec, hodim pa na tekmovanja.
Je pa Mato spodaj napisal kako in kaj in presneto prav ima.

Saj je eden od razlogov športno .. se strinjam ... ampak... če pomeni športno, to ne pomeni, da moraš  hodit na tekmovanja ... ali spet jaz napačno kaj razumem in si napačno razlagam zakon, kjer govori o upravičenosti do športnega orožja

rade volje bi tudi sam hodil na kakšno tekmovanje ampak pod milim bogom, res nimam časa ... še cca 6 let, pa bom po vsej verjetnosti v penziji ... pol se bo pa dalo kaj zmenit.

najlažje se je na silo udeležit nekaj tekmovanj... strelat ... dobiti potrdilo, da tekmuješ ... a to je poanta vsega ... jaz mislim, da ne..

p.s.
mislil sem na splošno .. če komu želim povedati kaj, ga ponavadi imenujem ali citiram ....
imam tudi športni motor in sem z njim redko na dirkališču  Razz
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#45
To posiljevanje folka, da mora hodit na tekmovaje se mi zdi preverzno do skrajne meje. Naj hodi kdor želi, OK je tudi če ljudje streljajo rekreativno in kot hobi in se zapeljelo na strelišče plačajo linijo, kupijo strelivo. Od tega ima trgovec nekej in strelišče... Kaj je s tem narobe? A mislite, da sedaj mormo vsi na vaša tekmovanja hodit? tko je tako kot bi rekel ne smeš si kupit smuč ali žoge, ker ne hodiš na tekmovanja v smučanju ali na fuzbal turnirje.. lepo vas prosim...

Prav upam da spremejo najstrožji zakon ever, da nam ko nismo vrhunski in ne hodimo na nevem kakšna tekmovanja na državnem nivoju, da nam vse poberejo.. in da se bojo osebe ala Mato lahko v svojem peskovniku sami igral. Pa še propade naj par strelišč in par trgovin naj zapre svoja vrata.. pa uvedejo nej obvezne zdravniške preglede 1 na leto in če se ne udeležiš vsaj 1 tekme na mesec na državnem nivoju nisi opravičen od orožja!!! To naj naredijo ker eni očitno res to želite tu.
Moons out, goons out!
Odgovori
#46
pa upam da en iz IRSNZ zdele bere tale topic in da sem mu dal par dobrih idej kaj naj napiše v nov ZORO
Moons out, goons out!
Odgovori
#47
Deadbeef ti prav ne razumes kaj ti zelijo povedat.

Strelcem tlele ni interesu, da bi teb vse pobral, to je v interesu MNZja. Zelja je samo, da se ti (in vecina tebi podobnih) aktiviras in da nekaj naredis glede tega. Ampak ocitno je ze na tekmo it pretezko.
Samo cakat, da se pojavi neka zveza, kamor bos lahko dal 50eur clanarine in ne bos mel skrbi pa prav kaze, da nimas stika z realnostjo. Hoces zvezo? Ni problema, zacni DELAT na temu! Samo sanjavo nabijanje na forumu pa ne vodi nikamor, ker takih tem smo v zadnjih 5 letih dali skoz ze nesteto.

Ker si pa zacetnik ti pa povem se to, teh nekaj ki jih tlele pluvas je zasluznih, da MNZju se ni uspelo vsega zaostrit do amena. In ne IRSNZju nisi dal nobene ideje, ker so meli vse te ideje pa se kako hujso.
Odgovori
#48
Lahko ampak je tud za razumet da je zakonodajalec predvidel -> OL šport ,za tiste ki se športno udejstvujejo , OL zbiranje za tiste ,ki zbirajo , OL varnost za politčne aparčike.

Za ostale bleferje je bil predviden posestni list z njim še vedno lahko hodiš na strelišče in glede na porabo zaprosiš za nabavca streliva na UE.

Sam sicer mislim da bi morali tako kot pri drugih športih štet tudi kadar gre v resnici skrajno ležerno udejstvovanje kjer je glavno pečenje čevapov ,delaboracija piva in pripovedovanje strelskih pravljic. A pravica do strelnega orožja ne obstaja pravi EU sodišče ,tako da se to vedno obravnava kot nek privileg za katerega se predpisuje razne zadeve.
Odgovori
#49
Ne ni posiljevanje to je REALNOST, ki je taka ker so AKTIVNI in DELAJO na tem da omejujejo.

Ti in tebi podobni pa imate SANJE, ker  NISTE aktivni in NE DELATE, da bi preprečili omejitve. Samo zato ker ti HOČEŠ nekaj še ne pomeni da boš nekaj DOBIL v tem svetu moraš za stvari DELATI in redko padejo v naročje same od sebe.


Še enkrat pa res počasi -> 

Če hočeš da boš mel mir v svojem lastništvu orožja potem se aktiviraj in spremeni družbeno pojmovanje do lastništva orožja to lahko narediš preko politike ali pa izobraževanja folka in spreminjanja mnenja...

Če hočeš še naprej imeti OL in v prihodnosti posest potem se včlani v aktivno društvo in aktivno prispevaj k temu, da bomo dovolj glasni da se oblast ali preneha ukvarjati z zaostrovanjem ali pa da vzpostavimo sistem, ki bo znosen....


Če boš pa sam jadal in jokal in sanjal bo pa kaj hitr konec lastništva orožja...
Odgovori
#50
(03-10-2019, 15:15)mr.T Napisal: Za ostale bleferje je bil predviden posestni list z njim še vedno lahko hodiš na strelišče in glede na porabo zaprosiš za nabavca streliva na UE.

meni je to dovolj  Razz

še škorpijona nj mi tko pustijo in jaz sem zadovljen  Cool
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#51
Pac velja, da se ljudje bojijo oz so proti orozju, taksnem in drugacnem. Tako je in verjetno tako vedno bo.
Nismo vsi, ki imamo orozje slabi ali bi z njim zeleli nekomu skodovati.

Politiki si tako nabirajo tocke, ker jim gre samo za svojo rit.
Skoda le da se trmasto vstraja pri zaostritvah dolocenih nepotrebnih zadev, ker s tem se ne bodo resili doloceni problemi. Pri nas je Zoro kot je cisto OK, vsaj meni se zdi. Slepo slediti smernicam EU, ker so imeli v Franciji problem... po eni strani pa politiki trdijo da migracije niso problem. WTF.

Budale zaostrujejo, ker mislijo, da bodo bolj varne - recimo. Mi, v tem primeru strelci, pa se naj jebemo in ustanavljamo organizacije. Ce ne bi bilo butcev tudi potrebe po organizaciji take vrste ni.
Da pa bi bila krovna zveza oz organizacija, ki bi skrbela za sport kot tak (organizacija in neprekrivanje dogokov, druzenja, izobrazevanja v glavnem bolj pozitivne stvari kar se strelskega sporta tice...) se pa strinjam in tudi podpiram taksno idejo.

Malo bi se mogoce lahko zgledovali po AT, ko se tako radi marsikdaj primerjamo z njimi.
Pravica do posesti orozja je po evropskem pravnem sistemu privilegij. Ne pomeni pa to, da si je potrebno dobesedno zmisljevat in zaostrovat zakonodajo do onemoglosti.

Moja zena je recimo prva, ki bi bila v prvih vrstah kdar gre za ukinitev orozja, pa je zaradi tega nimam nic manj rad.

(03-10-2019, 15:15)mr.T Napisal: ...OL varnost za politčne aparčike.

...

Ti naj raje posteno delajo pa jih ne bo potrebno biti strah.
Saj vem, da je to misija nemogoce in jim je lazje narediti, da bo njim lazje.
Odgovori
#52
Branje tega prispevka postaja vse bolj mučno! No pa mi prosim odgovorite vsi, ki se redno udeležujete tekem koliko od vas si sami plačujete štartnine? Vsi klubi, ki jih poznam imajo po dve ali tri tričlanske ekipe strelcev, ki jim štartnino na tekmah plača klub za katerega streljajo! In od kod klubu denar? V veliki meri od članarin torej tudi od tistih strelcev po katerih nekateri pljuvate!! Sam v preteklosti nisem zamudil nobene tekme sedaj pa se udeležim toliko tekem da zadostim zakonu. Sem bil torej v preteklosti boljši strelec? Ne! Se pa zavedam da so mi prav strelci, ki niso imeli interesa po nastopih na tekmah omogočili, da mi je klub lahko plačal štartnine, ker sam si jih toliko zagotovo ne bi mogel. Ljudje smo pač različni in strelci se ne bi smeli ločevati po ničemer! Zavedati se je potrebno da je najlažje zaostrovati zakonodajo tam kjer so ljudje med seboj sprti. Kaj pa, če nekdo reče da vsi, ki streljate dinamiko samo trošite strelivo pa nasploh čemu je to sploh namenjeno, saj je edino pravo strelstvo precizno streljanje na tarčo, kjer se mora človek umiriti maksimalno skoncentrirati... ...torej samo to je dopustno vse drugo pa bomo ukinili. Še enkrat strelci moramo biti med sabo prijatelji vse nas združuje ljubezen do orožja, streljanja.. ..v kolikor bomo tako nadaljevali bomo na koncu streljali samo še s fračami.
Odgovori
#53
Pa kdo je sprt? NIhče ne pljuva po nikomur vse kar sem napisal je da ste nekateri useless in irelevantni hkrati se pa še največ kurčite seveda kadar je djabe in za tipkovnico... Ful je težko napisat znosen članek ob prisotnosti tako hudega nerazumevanja...

Sistem, ki se ga gredo je malo po malo zgine igrača. TO da tebe danes ne boli AR ker kaj vem streljaš recimo MK še ne pomeni, da sedaj ker ti nimaš interesa se bo pa en drug boril... IN NE NIHČE VAS NE BO PUSTIL NA MIRU zakaj? Ker so pogruntal kako se žabo lepo skuha in začeli so z najbolj elegantnim napadom na dovoljenja za OL in potem v kombinaciji s teženjem zakaj rabiš dovoljenje za nakup streliva počasi narediti strelstvo tako tečno, da preden bo nekdo ki NIMA INTERESA  na tekmo pridt in hoče sam mal doma čačkat in ob priliki se mal postavit pred kom na komercialnem strelišču da tiste pajke ven prežene obupal in našel drug hobi, ki ne bo tako stresen zanj.

Sicer pa kar stokajte me zanima kako boste vili roke v kaki drugi ali tretji iteraciji, ko se bo šlo še za kaj drugega kot kapaciteto nabojnikov in polavtomate k grozn zgledajo...

Kar se pa plačevanja štartnin tiče so pljunek v morje proti ceni streliva, prevoza in še česa drugega tako da prosim lepo kavsni se v rit z argumentom štartnin, ker je aboten....
Odgovori
#54
No Mato ne zgubi zivcev :) Vem da je hudo, vendar ni vredno zgublat zivce.
Odgovori
#55
evo, še tu povem, da sem novinec tukaj in sicer v strelstvu pa mi stvari niso tako znane. A ko tole berem, razmišljam in se sprašujem, zakaj bi bilo sploh potrebno zaostrovati Zakon, to glede OL itd. Berem časopise pa web novice in se ne spomnim poročil o zlorabi/zločinu z legalno registriranim orožjem ? Ali se motim ?
Odgovori
#56
Zakaj? Enostavno. Ker lahko. Politika nabira točke. Najlažje je nabiranje točk z reševanjem problema, ki ga sam ustvariš. Ker je resne probleme zelo težko rešit in se je lažje delat, da ne obstajajo. Misliš, da bi se ljudje bali orožja, če jim to ne bi celo življenje ubijali v glavo. Večina prestrašenih ga življenju še videla ni, odkar ni treba v vojsko.
Odgovori
#57
Zakaj? Zakaj se pa o LGBT ali o <insert your favorite bullshit topic of the day> govori. Ker nekdo ni len in ga ne boli kurac in vrešči na ves glas ter tuli neko svojo zgodbo...

Logično je seveda, da ni za primerjat popularnost prej omenjenih z (ne)popularnostjo orožja ampak vsaj dokler se pretvarjamo da se gremo demokracijo je to vse ista pašta. Kaj se zgodi, ko pa nekdo ki ni len in ga ne boli kurac sprovocira oblast & co da se neha pretvarjat in odpre karte pa mislim, da je bilo obravnavano na urah zgodovine...
Odgovori
#58
(03-10-2019, 15:24)maus Napisal:
(03-10-2019, 15:15)mr.T Napisal: Za ostale bleferje je bil predviden posestni list z njim še vedno lahko hodiš na strelišče in glede na porabo zaprosiš za nabavca streliva na UE.

meni je to dovolj  Razz

še škorpijona nj mi tko pustijo in jaz sem zadovljen  Cool

se strinjam;

ha, si predstavljaš da bi za nabavo motorja ter pridobitev vozniškega dovoljenja za A kategorijo pogojevali udeležbo na moto dirkah/tekomovanjih (pa v slo sploh nimamo niti ene poštene piste za moto tekmovanje) .

(03-10-2019, 15:15)mr.T Napisal: Lahko ampak je tud za razumet da je zakonodajalec predvidel  ->  OL šport  ,za tiste ki se športno udejstvujejo , OL zbiranje za tiste ,ki zbirajo , OL varnost za politčne aparčike.

Za ostale bleferje je bil predviden posestni list z njim še vedno lahko hodiš na strelišče in glede na porabo zaprosiš za nabavca streliva na UE.

Sam sicer mislim da bi morali tako kot pri drugih športih štet tudi kadar gre v resnici skrajno ležerno udejstvovanje kjer je glavno pečenje čevapov ,delaboracija piva in pripovedovanje strelskih pravljic. A  pravica do strelnega orožja ne obstaja pravi EU sodišče ,tako da se to vedno obravnava kot nek privileg za katerega se predpisuje razne zadeve.


BLEFERJI ...   zakaj že ???
Odgovori
#59
(03-10-2019, 19:54)nejc_rx Napisal:
(03-10-2019, 15:24)maus Napisal:
(03-10-2019, 15:15)mr.T Napisal: Za ostale bleferje je bil predviden posestni list z njim še vedno lahko hodiš na strelišče in glede na porabo zaprosiš za nabavca streliva na UE.

meni je to dovolj  Razz

še škorpijona nj mi tko pustijo in jaz sem zadovljen  Cool

se strinjam;

ha, si predstavljaš da bi za nabavo motorja ter pridobitev vozniškega dovoljenja za A kategorijo pogojevali udeležbo na moto dirkah/tekomovanjih (pa v slo sploh nimamo niti ene poštene piste za moto tekmovanje) .

Nejc .. ne si ne predstavljam ... pa tudi za pridobitev izpita A kategorije moraš izponjevati kar nekaj pogojev in opravljati kar precej zahtevno praktično uspoabljanje. Izpit mimogrede izgubiš, pa tudi sankcije so precej velike.

in jutri sprejmejo nov zakon, da moram na Grobniku tekomovat, če se želim občasno voziti z 200+ KM motorjem ...
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#60
(03-10-2019, 17:27)goldi Napisal: Branje tega prispevka postaja vse bolj mučno! No pa mi prosim odgovorite vsi, ki se redno udeležujete tekem koliko od vas si sami plačujete štartnine? Vsi klubi, ki jih poznam imajo po dve ali tri  tričlanske ekipe strelcev, ki jim štartnino na tekmah plača klub za katerega streljajo! In od kod klubu denar? V veliki meri od članarin torej tudi od tistih strelcev po katerih nekateri pljuvate!! Sam v preteklosti nisem zamudil nobene tekme sedaj pa se udeležim toliko tekem da zadostim zakonu. Sem bil torej v preteklosti boljši strelec? Ne! Se pa zavedam da so mi prav strelci, ki niso imeli interesa po nastopih na tekmah omogočili, da mi je klub lahko plačal štartnine, ker sam si jih toliko zagotovo ne bi mogel. Ljudje smo pač različni in strelci se ne bi smeli ločevati po ničemer! Zavedati se je potrebno da je najlažje zaostrovati zakonodajo tam kjer so ljudje med seboj sprti. Kaj pa, če nekdo reče da vsi, ki streljate dinamiko samo trošite strelivo pa nasploh čemu je to sploh namenjeno, saj je edino pravo strelstvo precizno streljanje na tarčo, kjer se mora človek umiriti maksimalno skoncentrirati... ...torej samo to je dopustno vse drugo pa bomo ukinili. Še enkrat strelci moramo biti med sabo prijatelji vse nas združuje ljubezen do orožja, streljanja..  ..v kolikor bomo tako nadaljevali bomo na koncu streljali samo še s fračami.
Jaz sem član kluba in za vsako tekmo ki jo klub organizira plačam klubu štartnino, če nisem med pomočniki pri pripravi tekme, kar se mi zdi čisto ok, saj sem mnenja da kot član kluba moram klubu tudi nekaj dat, ne pa samo iskat in zahtevat privilegije. Kako ostali klubi funkcionirajo ne vem, meni je moj čisto ok takšen kot je.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)