Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 3.33 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Javna obravnava Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o orožju
A lahko prosim namesto takih brezveznih nabijanj preberete predlog zakona in podate svoje komentarje? Ne bo bolelo, obljubim, bo pa neskončno bolj koristno kot pa tako kokodajsanje.
V komentar vidika svobode ki ga drugi ne razumejo... ideja da se osebna svoboda konča tam kjer se začne pravica drugega je milo rečeno znedena. Trdiš da se sosed počuti ogroženega ker imaš orožje (bilokakšno, dokler spoštuješ zakonodajo je nepomembno, ko pa je ne, pa zakonodaja spet ni pomembna - ker je ne spoštuješ; primer črno orožje). To je samo blodnja moderne politično korektne družbe za vsako ceno. Butcu ne smeš reči butec, ker bo užaljen - ergo tvoja osebna svoboda govora trči ob pravico drugega da je užaljen. Recimo. Vege pleme je prizadeto ker gledajo ostale kako bašejo šnicle. Spet travma. Moderna emancipirana (in v večini primerov žal zakompleksana babnica) je spet užaljena in prizadeta ker jo je povabil na pijačo Janez (ki ji ni všeč) in zato kriči spolno nadlegovanj; ker če bi ji isto rekel Jože (ki ji je všeč) pa bi bilo le flirtanje... itd.
Taka filozofija ugajanja vsemu in vsakomu je izredno nevarna; to postane očitno ko jo apliciraš na bolj vsakdanje okolje. Recimo sosed ima nov avto s 300+konji. JAz se počutim ogroženega ker se otroci igrajo na cesti in kaj ima on za imet tako močan avto, saj je 80km dovolj za vožnjo po omejitvah. A bi rad kršil zakon , a?
Drug sosed ima velikega in kosmatega psa, jebemti se počutim ogroženega + strah me je da bo otrokom kaj naredil ko se igrajo zunaj. Takoj ga mora dati na uspavanje, ali vsaj zapreti v pesjak, s trikratnim varovanjem in alarmom povezanim na varnostno službo. 
Tretji sosed ime tri hčerke in je ves ogrožen ob misli da imamo ostali sosedje funkcionalne lulčke. Kaj vse se lahko zgodi njegovi ženi in hčerkam, od vizuelnega nadlegovanja in posledično strahu, ko opazijo prenašanje lulčka (sicer varno zaprtega v embalaži) in se sprašujejo za upravičen razlog prenašanja. Do seveda groze ob misli na potencialno posilstvo, ker so sosedje opremljeni za takšno delovanje... ker tvoja osebna svoboda po imetju funkcionalnega lulčka trči ob pravico soseda da varno in mirno živi, boš dobil poziv na odvzem/amputacijo in vsi bodo srečno živeli (vsaka podobnost z orožjem seveda ni naključna).

Skratka, kolizija osebne svobode s pravico soseda je oslarija. Sem svoboden da delam kar hočem, v okviru obstoječe zakonodaje. Če mi država zaupa orožje, avto, psa ali karkoli tretjega do vključno takna ali manevrirne rakete (ker je očitno presodila da ta posest ne ogroža družbe) potem se lahko sosed veselo jebe v svoji ogroženosti in to ne more in ne sme biti razlog da meni krati svoje od države podeljene pravice.

Se opravičujem ker sem se malo razpisal ampak me neskončno jezijo posamezniki v naši strelski družbi ki se skrivajo in sklanjajo glave "joj, kaj bodo pa sosedje rekli, ko izvedo da imam orožje". Nič ne bodo, ker se jih ne tiče, tako kot se tebe ne tiče njegov avto, cucek ali kaj tretjega.

Zdej pa obljubim da se omejim samo še na predloge novega ZORO. S kolegi smo pripravili kar dolg seznam ki bo poslan na dotične in upam da tudi kaj zaleže.
Odgovori
(27-12-2018, 11:22)Kristian Napisal: A lahko prosim namesto takih brezveznih nabijanj preberete predlog zakona in podate svoje komentarje? ...

Clap 

lp upor500
Odgovori
(27-12-2018, 11:22)Kristian Napisal: ...

Se opravičujem ker sem se malo razpisal ampak me neskončno jezijo posamezniki v naši strelski družbi ki se skrivajo in sklanjajo glave "joj, kaj bodo pa sosedje rekli, ko izvedo da imam orožje". Nič ne bodo, ker se jih ne tiče, tako kot se tebe ne tiče njegov avto, cucek ali kaj tretjega.
...

Pozabil si da ima ded od sosede vecjega ... ;)

(27-12-2018, 11:22)Kristian Napisal: ...
Zdej pa obljubim da se omejim samo še na predloge novega ZORO. S kolegi smo pripravili kar dolg seznam ki bo poslan na dotične in upam da tudi kaj zaleže.

Prilimaj kako pametno tu gor. Pa se kdo poslje tja pod predloge. Do 19. 1. 2019 je kao cajt.
Odgovori
Thumbs Up 
(27-12-2018, 11:22)Kristian Napisal: S kolegi smo pripravili kar dolg seznam ki bo poslan na dotične in upam da tudi kaj zaleže.

Bravo Kristian,
pametno, konstruktivno vse ostale debate so odveč.
Clap
Odgovori
(27-12-2018, 11:53)MarkB Napisal:
(27-12-2018, 11:22)Kristian Napisal: ...

Se opravičujem ker sem se malo razpisal ampak me neskončno jezijo posamezniki v naši strelski družbi ki se skrivajo in sklanjajo glave "joj, kaj bodo pa sosedje rekli, ko izvedo da imam orožje". Nič ne bodo, ker se jih ne tiče, tako kot se tebe ne tiče njegov avto, cucek ali kaj tretjega.
...

Pozabil si da ima ded od sosede vecjega ... ;)

(27-12-2018, 11:22)Kristian Napisal: ...
Zdej pa obljubim da se omejim samo še na predloge novega ZORO. S kolegi smo pripravili kar dolg seznam ki bo poslan na dotične in upam da tudi kaj zaleže.

Prilimaj kako pametno tu gor. Pa se kdo poslje tja pod predloge. Do 19. 1. 2019 je kao cajt.
Odgovori
Zdej ste me prepričal da še js povem svoje mnenje. Se pa opravičujem če bom komu stopil na rep. Kakorkoli že sem bral ta osnutek zakona in ostal brez besed,najbolje da kar pištolo vržem v UE. Vse lepo in prav da je zakonodaja taka da nebo vsak bedak dobil neki ror na lepe oči,mi gre pa na jetra da se naša država klanja nekim takim direktivam,ker je pač potrebno vsako državo v eu gledat zase. Naj dajo narok da država po svojih potrebah ureja svojo zakonodajo,nevem kako je lahko npr. Italija šla v kontra,pa verjetno ne za brzveze,pa tudi drugi vidijo da je to navadno sr***e. Vem da bojo sprejel zakon ,tudi drugi,zaradi določenih pritiskov. Zaradi gunbanovcev ki se tega bojijo pa ne razumejo in niti raziskav ne pogledajo. Sem mnenja da orožje ni tak bavbav (ko sem postal lastnik sem hitro spremenil mnenje da ni potreben strah in zato kontriranje vsakemu s pokalco) dokler je strelec izobražen o orožju in ima papirje poštimane,in mi "legalni strelci" nismo problem varnosti v evropi,kvečjemu pripomogli bi k zavedanju in varnosti če bi nam dali priložnost. Bognedaj da v evropi zagusti,vas bo vojska in policija ščitila ;) zato se brez strahu odrečete svojim pravicam in upate na najboljše. Sem mnenja da največji problem tega zakona predstavlja prav povečanje črnega trga ki pa definitivno ni pod kontrolo tistih ki zdaj lajajo kako je hudo nujna ta zakonodaja. Verjemite da tisti borci ki sranje delajo po evropi v največji meri niso in nebodo legalni lastnik ;). Sej veste,zato imamo organe nadzora in pregona in vso pravico imajo da tebe ki imaš legalno orožje preverijo ali si skrajni pajac. Samo svoje delo naj opravljajo. Glede naše skupnosti strelcev pa lepo vas prosim ne delite se na OL DP ipd pa tisti ki ste profiji ne nas rekreativcev postavljat na stran in kontra,ker mislim da nobenemu ni v interesu da izgubimo orožje,pa verjemte da brez tega da se postavmo za nas,sledi še vsesplošen odvzem. A veš un pregovor, skrajnost rata skrajnost ko je prepozno za preprečevanje,pa se dajmo takrat bunit da bi mi meli pravice. Poglejte v vsaki stvari je pol tega pol onega,vsako odstopanje se kaže v pretiravanju manjšine za zadovoljitev izenačenja.rezultat pa je vsem znano da nebo dober,dajmo se dogovort da bo za vse prav. Tisti ki ste normalni strelci in poznate zakonodajo dajte nam povedat neko normalno informacijo na koga apelirat in pa kaj povedat da bo za vseskupaj dobro ne samo za določene strelce ki so jim vrata odprta npr olimpijci blabla sej veste.
No zdaj me pa pojejte hitro ker komaj čakate da dobite kost :P.
P.s. mam DP pa nočem dat pištole od sebe,valda je to moja lastnina,nebom nikoli neki profi samo streljam pa s srcem in pametjo,zato se tud mi tamali sekiramo kaj bo z nami. Če pa smo tko nevarni naj pa še avte prepovejo.sem v takem poklicu da sem stoprocenten da je smrt za volanom bolj gotova kot kugla in precejprecej bolj nagravžna in za seboj puščajo posredno škodo veliko hujšo.
Odgovori
Po prebranih sprememvah in dopolnitvah ZORO sem dobil občutek da zakonodajalec želi popraviti nekaj nesmislov in lapsusov starega zakona, kar je čisto v redu.
 Po drugi strani pa se mi zdi, da hočejo še dodatno zamegliti pravila igre. Uvajanje novega izrazoslovja in besednih zvez, navadnemu smrtniku povzroča občutek da nikoli ni povsem prepričan ali je na varni strani zakona. In verjetno bi organi pri vasemu od nas v skladu z tem predlogom zakona našli nek nezakonit detajl, pa čeprav sem siguren da se vsi trudimo maksimalno spoštovati pravila igre. 
Vsaka oblast se boji oboroženih državljanov in želi da jih je čim manj, razen ko gre za njeno eksistenco. Takrat državljanom sama deli orožje in pričakuje da se bodo borili zanjo.
Odgovori
(27-12-2018, 10:35)Marks Napisal: gaber pač želi svobodno in pravno državo, kar je tudi edini smisel civilizacije. sploh v 2019 letu ki bliskovito prihaja.

kdor tega ne vidi je pač vzgojen za tlačana za kolešček v mehanizmu tiranije in oligarhije. cca 95% slovencev.

Se bi strinjal s tabo glede tega zapisanega zgoraj (za % nevem številke, ampak je sigurno visoka), z ostalim ki pa nisem citiral si pa nekam zalutal... je Kristjan lepo povedal.




Jaz hočem državo kjer bom lahko svoboden, trenutno Slovenije ne vidim kot take...

V tem primeru imel kakršno koli orožje za osebno uporabo, tudi za nošenje če tako jaz želim ne pa da mi nek birokrat pove kaj jaz ne smem počet in kaj lahko počnem....

Naš ustavni sodnik ddr. Jaklič na spodnjem posnetku lepo razloži zakaj Slovenija ni to kar bi morala biti.. svobodna in pravna država...

https://youtu.be/F8e2ppvMLqU

Mislim, da če bom hotel živeti v taki državi se bom moral preseliti ali pa se bodo morale stvari začeti spreminjati na bolje.
Odgovori
Malo sem prebral predlog zakona - dušilci poka za lovsko uporabo še vedno A kategorija, če prav razumem?
Odgovori
(29-12-2018, 11:21)40cal Napisal: Malo sem prebral predlog zakona - dušilci poka za lovsko uporabo še vedno A kategorija, če prav razumem?

Če si lovec, vprašaj svojo LZS, kateri za delovanje in zastopanje tvojih interesov plačuješ 60€ letno, zakaj je proti sprostitvi dušilcev? Oni so pravi naslov, ne ta forum. Slovenija je ena izmed redkih držav, ki še vedno prepoveduje dušilce. In zato je zasluženo predvsem vodstvo LZS. Pardon, pasivni člani LZS.

Država (vodstvo, oblast...) namreč ni nekaj tam daleč stran, temveč so to posamezniki na položajih, kamor smo jih mi postavili. Ja mi. Tudi tisti, ki niste šli na volitve, pa naj bodo to EU, državne, lovske, strelske ali pa volitve za svet staršev v šoli. Osnove demokracije...
Odgovori
... ali kot pravijo:

... slabo (vstavi po lastni želji) izvolijo dobri ljudje, ki ne gredo na volitve ...

lp upor500
Odgovori
In kaj kakšne spremembe prinese predlog novega Zoro za zbiratelje?
Odgovori
Old man know best (tole sem našel na FB) - pa tako res je vse kar piše...
Why Carry a Gun?
My old Grandpa said to me, 'Son, there comes a time in every man's life when he stops bustin' knuckles and starts bustin' caps and usually it's when he becomes too old to take a whoopin'.'
I don't carry a gun to kill people; I carry a gun to keep from being killed.
I don't carry a gun because I'm evil; I carry a gun because I have lived long enough to see the evil in the World.
I don't carry a gun because I hate the government; I carry a gun because I understand the limitations of government.
I don't carry a gun because I'm angry; I carry a gun so that I don't have to spend the rest of my life hating myself for failing to be prepared.
I don't carry a gun because I want to shoot someone; I carry a gun because I want to die at a ripe old age in my bed and not on a sidewalk somewhere tomorrow afternoon.
I don't carry a gun to make me feel like a man; I carry a gun because men know how to take care of themselves and the ones they love.
I don't carry a gun because I feel inadequate; I carry a gun because unarmed and facing three armed thugs, I am inadequate.
I don't carry a gun because I love it; I carry a gun because I love life and the people who make it meaningful to me.
Police protection is an oxymoron: Free citizens must protect themselves because police do not protect you from crime; they just investigate the crime after it happens and then call someone in to clean up the mess.
Personally, I carry a gun because I'm too young to die and too old to take a whoopin'!
-----------------------
A LITTLE GUN HISTORY
PLEASE DON'T THINK FOR A MOMENT, THAT THIS COULDN'T HAPPEN IN OUR COUNTRY ALSO !!!!!!
In 1911, Turkey established gun control:
· From 1915 to 1917, 1.5 million Armenians, unable to defend themselves, were rounded up and exterminated.
-----------------------
In 1929, the Soviet Union established gun control:
· From 1929 to 1953, about 20 million dissidents, unable to defend themselves, were rounded up and exterminated.
-----------------------
In 1938 Germany established gun control:
. From 1939 to 1945, a total of 13 million Jews and others who were unable to defend themselves were rounded up and exterminated.
-----------------------
China established gun control in 1935:
. From 1948 to 1952, 20 million political dissidents, unable to defend themselves, were rounded up and exterminated.
-----------------------
Cambodia established gun control in 1956:
. From 1975 to 1977, one million educated people, unable to defend themselves, were rounded up and exterminated. 
-----------------------
Guatemala established gun control in 1964:
· From 1964 to 1981, 100,000 Mayan Indians, unable to defend themselves, were rounded up and exterminated.
-----------------------
Uganda established gun control in 1970:
· From 1971 to 1979, 300,000 Christians, unable to defend themselves, were rounded up and exterminated.
-----------------------
56 million defenseless people were rounded up and exterminated in the 20th Century because of gun control. 
-----------------------
You won't see this data on the US evening news, or hear politicians disseminating this information.
*Guns in the hands of honest citizens save lives and property and, yes, gun-control laws adversely affect ONLY the law-abiding citizens.
With guns, we are 'citizens'; without them, we are 'subjects'.
During WW II, the Japanese decided not to invade America because they knew most Americans were ARMED!
Gun owners in the USA are the largest armed forces in the World!
If you value your freedom, please spread this anti-gun control message to all of your friends.
The purpose of fighting is to win. There is no possible victory in defense.
The sword is more important than the shield and skill is more important than either.
· SWITZERLAND ISSUES A GUN TO EVERY HOUSEHOLD! SWITZERLAND'S GOVERNMENT ISSUES AND TRAINS EVERY ADULT IN THE USE OF A RIFLE.
· SWITZERLAND HAS THE LOWEST GUN RELATED CRIME RATE OF ANY CIVILIZED COUNTRY IN THE WORLD!!!
· IT'S A NO BRAINER! DON'T LET OUR GOVERNMENT WASTE MILLIONS OF OUR TAX DOLLARS IN AN EFFORT TO MAKE ALL LAW-ABIDING CITIZENS AN EASY TARGET.
· I'm a firm believer in the 2nd Amendment! If you are too, please forward this. If you're not a believer, please reconsider the true facts. This is history; and if we do not want history to repeat itself, we must wake up.
Odgovori
(29-12-2018, 17:51)RugerMagnum Napisal: In kaj kakšne spremembe prinese predlog novega Zoro za zbiratelje?

 Predlog nobenih...
Odgovori
No, za razliko od gabra, ki ocitno zivi v nekem "svojem filmu " in se mu zdi ful kul igrati nekega serifa in se razkazovat z orozjem( oz bi to zelel), sem pa jaz ravno nasprotnega misljenja. Niti pomisliti ne upam, kako bi bilo, če bi se vsak pajac, ki se bi mu zahotelo, se z orozjem sprehajal po Sloveniji. Groza in strah.

Zivimo v eni od najvarnejsih drzav na svetu in po tem ni nikakrsne potrebe, pravzaprav je celo neumno o tem razmisljati in debatirat. In lahko smo srecni, da je tako. Drugje po svetu nimajo take srece..
Odgovori
lamer, eni imajo radi dobre avtomobile, spet drugi še boljše motorje, tretji se napihujejo z bazeni ob vilah, četrti imajo radi Versacija, peti telefone za 1k€,....... pač eni imajo pa radi orožje.
Odgovori
(29-12-2018, 20:58). lamer Napisal: Zivimo v eni od najvarnejsih drzav na svetu in po tem ni nikakrsne potrebe, pravzaprav je celo neumno o tem razmisljati in debatirat. In lahko smo srecni, da je tako. Drugje po svetu nimajo take srece..

Prav zaradi tega si lahko pri nas privoščimo, ker smo Slovenci genotipsko, kulturološko, etnično in statistično zelo ne-agresiven narod, da je, oz. bi bil odnos do orožja bolj sproščen, nestigmatiziran, nedemoniziran, ne pa da se popušča EUju in dopolnjuje že tako dokaj rigorozen ZORO z drakonskimi določili.

Odgovori
(29-12-2018, 20:58)lamer Napisal: No, za razliko od gabra, ki ocitno zivi v nekem "svojem filmu " in se mu zdi ful kul igrati nekega serifa in se razkazovat z orozjem( oz bi to zelel), sem pa jaz ravno nasprotnega misljenja. Niti pomisliti ne upam, kako bi bilo, če bi se vsak pajac, ki se bi mu zahotelo, se z orozjem sprehajal po Sloveniji. Groza in strah.

Zivimo v eni od najvarnejsih drzav na svetu in po tem ni nikakrsne potrebe, pravzaprav je celo neumno o tem razmisljati in debatirat. In lahko smo srecni, da je tako. Drugje po svetu nimajo take srece..

Če bi ga poznal [Gabra] nebi tako napisal kot si.

Po Sloveniji se sprehaja okoli 7 tisoč imetnikov varnostnega orožnega lista...in velika večina teh je pajacov iz prejšnega režima ki jim je bil OL in tudi orožje ki je na njem vpisano  podarjeno [zasluge]  Nevarni so sebi in vsej okolici zato imajo tisti kos orožja [Običajno je to revolver Colt v 38 cal...oni drugorazredni pa so na čebelicah] spravljen v nogavici, in ga ne tikajo kar je u redu. Neki jih je tudi novejših, ki so OL pridobili na podlagi poznanstev. Tisti ki so ga pridobili po zakonu in ne spadajo med elito so tako redki, da jih na roko lahko prešteješ. 

PS. seveda imaš lahko mnenje kot ga imaš... zame je denimo butasto, glede pajacov pa mislim da bi ti komot bil njihov predsednik.  Nod
Odgovori
(29-12-2018, 21:54)jabolko Napisal: Po Sloveniji se sprehaja okoli 7 tisoč imetnikov varnostnega orožnega lista...in velika večina teh je pajacov iz prejšnega režima ki jim je bil OL in tudi orožje ki je na njem vpisano  podarjeno [zasluge]  Nevarni so sebi in vsej okolici zato imajo tisti kos orožja [Običajno je to revolver Colt v 38 cal...oni drugorazredni pa so na čebelicah] spravljen v nogavici, in ga ne tikajo kar je u redu. Neki jih je tudi novejših, ki so OL pridobili na podlagi poznanstev. Tisti ki so ga pridobili po zakonu in ne spadajo med elito so tako redki, da jih na roko lahko prešteješ. 

PS. seveda imaš lahko mnenje kot ga imaš... zame je denimo butasto, glede pajacov pa mislim da bi ti komot bil njihov predsednik.  Nod



in napisal sem "Slovenci", ne pa jugo nostalgična-vojna lica in ostala bagra, k se gredo šerife po Sloveniji.

Vemo komu se je talalo, ampak ali mora sedaj trpeti kulturna slovenska populacija zaradi etnične egotripne manjšine?

In kdo je omenil varnostno OL?

Kje sem napisal varnostni OL?

Visočanstvo si je dovolilo kar samo predvidevati, kaj jaz mislim s mojim prispevkom.

12 letniki uporabljajo strawman-e in adhominem-e, če pa hočeš, se pa lahko spustim na nivo kmetavzarja, pa ti še jst kak vzdevek dam.

Odgovori
Poglejte, povsem razumem, da so "mokre sanje" velikega stevila strelcev to, da bi orozje lahko imeli ves cas pri sebi in ga nosili naokoli, ker se jim to pac dopade. Razumem tudi odziv na moj post, saj smo nenazadnje vsi tukaj ljubitelji orozja oz. Imamo z njim tako ali drugace pac opravka. Vseeno pa je na zadeve v zvezi z orozjem treba gledati objektivno in realno.... In zapisi v stilu.."jaz hocem orozje nositi okrog, ker mi je to pac kul; zivimo v diktaturi, ker ne morem pokalice nositi za pasom, iin podobno jokanjet...pac niso ne objektivni, ne realni.. so pravzaprav neresni, nedorasli in otrocji.

Jabolko, se ti zahvaljujem, ker mi dopuscas, da lahko imam in izrazimm svoje mnenje.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)