Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PUŠKA 9 LUGER
#1
Za disciplino IPSC puška, uporabljam puško v pištolskem naboju 9 luger. Tu se koj pojavi težava saj fabriški naboji ne dosegajo predpisanega faktorja in če ga na tekmi nimaš pol nimaš veljavnega rezultata...
Ni težava napolnit naboj na predpisano hitrost, težava se pojavi ko hočeš da je ta naboj tudi natančen da grupira.
Preiskusu sem vse losove pobakrenke z različnimi smodniki in iz večih pušk. Pokazalo se je da edino 100 greinska krogla
ki je namenjena naboju 380 ali kratka devetka, nudi res zadovoljivo natančnost...ok sam se koj pojavijo spremljevalne težave.
Krogla je sila kratka, v tulcu jo je malo posledično je kratek tudi izdelan naboj, krimpat ne smeš premočno ampak z občutkom posledično se krogla v okvirju kjer ima polno praznega prostora enostavno od sila neprijetnega odsuna[hitrost krogle je 1550 fps] sname iz tulca in obstane v okvirju z smodnikom vred in evo veselica.
Vse to sicer gre ampak moraš biti pri polnjenju res pozoren in uporabit ok tulce in primeren krimp pa še tako bi bilo najbolje uporabit za vsak stage nove naboje oziroma jih ne dopolnjevat v okvirje...

K sreči LOS po novem dela tudi oplaščene krogle... 9mm Makarov trenutno prednostno, je pa že bilo izdelano tudi nekaj 9mm teže 115 grein 
[stalna proizvodnja teh bo stekla v kratkem] tako da sem se neki dni ubadal s temi in njihovo polnitvijo prilagojeno zahtevani moči, hitrosti za ipsc puško.

Hitro se je pokazalo da je to prava krogla, ki zlahka doseže zahtevan faktor [150] in kar je najbolj pomembno grupira je natančna.
Streljano iz mize na komolcih kot običajno na razdaljo 51 metrov...očitno te puške rabijo tršo kroglo za take hitrosti da vse deluje optimalno.

Polnil sem z 6,1 greina ali lee luknja 57 chedite fino, dolžina naboja šolska vsaj 29 mm kar da hitrost okoli 1350 fps in zahtevan ipsc faktor celo 155 ob odličnem grupiranju. :-D


Priponke Male slike
               
Odgovori
#2
Do kakšne hitrosti so pa uporabne pobakrene Losove krogle?
Ste to kaj testirali?
Odgovori
#3
(16-05-2018, 20:53)ales1a Napisal: Do kakšne hitrosti so pa uporabne pobakrene Losove krogle?
Ste to kaj testirali?

Streljane iz open pištole imajo hitrost 1250, 1300 FPS tudi več... 123 RN deluje grupira ni težav ...nekateri zlasti Italijani hočejo diameter krogle 355 za ta namen. 
Saj iz puške so uporabne vse tud težje, da ne bo narobe razumljeno, ampak meni mora delovat optimalno pri zahtevanem 155 faktorju, tu pa so že razlike ki sem jih predstavu v uvodnem postu. Hand
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)