Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
streljal na brezpilotno letalo
#1
https://www.dnevnik.si/1042715679


Citat:Bizeljsko.  -  Brežiški policisti so na območju Brezovice na Bizeljskem predvčerajšnjim obravnavali zelo nenavaden primer streljanja na radijsko vodeni kvadrokopter, kot se imenuje letalna naprava, namenjena snemanju ali fotografiranju pokrajine ali dogodkov s ptičje perspektive. Ranjenih na srečo ni bilo.


če si našse očitno ne odvzame takoj?
Odgovori
#2
Ne najprej se stvari vzame pod "drobnogled" dokler ne pridejo navodila iz ustreznih inštanc kako aplicirati zakonodajo na konkreten primer.

Generalno gledano pa je potrebno za določene druge aktivnosti, (recimo strelišča cough cough) aplicirati poleg balističnih ekspertov še gradbene eksperte, okoljske eksperte in še koga ter na koncu postaviti lestvico varnosti tako visoko, da je potrebno soglasje vseh božanstev kar si jih je človeški um zmislil, da lahko opališ eno 9mm v hrib...

Preberi si tisto o TNP in outdoor Soča festivalu...
Odgovori
#3
(24-06-2015, 19:50)Kristian Napisal: https://www.dnevnik.si/1042715679

če si našse očitno ne odvzame takoj ?

Lej, tu dam pa strelcu prav (pa čeprav je v prestopku, prav tako, kot je "šofer" quadra); s tem sranjem po zraku so postali pa že prav nasilni... Klatit dol!

https://www.youtube.com/watch?v=zWYcsRr7T6E
Odgovori
#4
glede na to da je link zaklenjen;  človek je najel šoferja kopterja, da mu posname njegov vinograd. Kopterji seveda ne snemajo s teleobjektivi, zato je letel NAD lastnikovo parcelo (vsaj tako piše). Sosed, s katerim je skregan pa je opalil po kopterju.
Klatit dol... mnja, zanimiv način razmišljanja:
- par strelcev naredi videokamere, ampak ker je ostala srenja prelena, da bi si jih naredila je seveda fajn streljat v kamere. Po tvoje - klatit dol!
- mularija divja z mopedom po dvorišču in mi gredo na kurac - klatit dol!
- Ademi na štantu prodaja uvelo solato - klatit dol!
- Bavčarju razveljavijo sodbo in vrnejo 3 mio zaseženega denarja. Klatit dol (samo njega, al kr vse po vrsti, pa naj jih bog posortira?)
Odgovori
#5
I stand corrected... Če si kdo hoče snemat SVOJO parcelo, naj kar izvoli, me nima kaj boleti, še manj imam kaj za streljati po kopterju. Ampak takoj, ko pride nad mojo parcelo past radovednost, pade dol. Pika. 

Primeri, ki si jih navedel, pa mi ne gredo preveč v kontekst (še posebej prvi ne...).
Odgovori
#6
Itaq smo banana republika - eni pijani nardijo stalo pol dobijo pa se nagrado za to.
Drgac pa Kristjan se strinjam s tabo, vse ne ampak na svoji lastnini sem jaz gospodar in tu bi morali imeti ustavno pravico to braniti z cimerkoli brez posledic.
Odgovori
#7
Očitno pojem "moja lastnina" znamo uporabljati tako, kot nam pač ustreza v danem trenutku.

"Žal" si lastnik samo zemljišča, ki ga poseduješ, nikakor pa nisi lastnik tega, kar je pod zemljo (poskusi kopati in prodajati npr. prod, ki se morda nahaja 2+ metrov pod površino) in seveda tudi ne zračnega prostora, ki je nad tvojim zemljiščem.
Tako da izjave "nad mojo zemljo ne bo letel" nekako ne vzdržijo. 

Je pa seveda tudi res, da to področje pri nas ni urejeno in da lahko ravno zaradi pojmovanja "vse je naše" vsak dela kar hoče.

V omenjenem primeru je pač "pilot" letel nekje v zračnem prostoru (vprašanje, ali je prestopil mejo sosedovega zemljišča), član "protiletalske obrambe" je pa ukrepal po sistemu "jaz imam prav".

Ne glede na to, da je morda bil pilot res "vsiljiv" pa to še vedno ne opravičuje protiukrepa, ki si ga je privoščil strelec. In tukaj je prav, da uradni organi ukrepajo v skladu z zakonom ter mu po hitrem postopku odvzamejo orožje ter sprožijo ustrezne pravne ukrepe.

lp upor500
Odgovori
#8
(25-06-2015, 10:06)upor500 Napisal: Ne glede na to, da je morda bil pilot res "vsiljiv" pa to še vedno ne opravičuje protiukrepa, ki si ga je privoščil strelec...
In tako lahko vlečemo vzporednice v nedogled... Ko se bo en tip spomnil in mi s krosarjem razril travnik ali gozd, jaz seveda ne smem ukrepat. Ko me pridejo ponoči oropat, jim naj še skuham kavico in pomagam robo v kombi znosit. Ko se bo uni mlečnozobi kurec v Ljubljani spomnil, moj sadovnjak ne bo več moj, ampak ga bodo tovariši obrali itd.

Dobro so nas skuhali. Enim je to jasno. Drugi bi pa še plinske bombe zraven nosili, da slučajno ne ugasne ogenj pod piskrom... 
Odgovori
#9
(25-06-2015, 11:35)Orien Napisal: ... Ko se bo en tip spomnil in mi s krosarjem razril travnik ali gozd, jaz seveda ne smem ukrepat. Ko me pridejo ponoči oropat, jim naj še skuham kavico in pomagam robo v kombi znosit ...

Seveda lahko ukrepaš. Samo potem se moraš sprijazniti tudi s tem, da boš nosil vse posledice svojih dejanj.
Tako pač imamo.

Ni pa problem v tem, da je regulativa neustrezna ... problem je v nas in v našem pojmovanju demokracije ... kjer pač vsak misli, da lahko o vsem odloča ... samo tak sistem delovanja smo imeli pred 25+ leti, pa nam ni bil preveč všeč ... za spremembo regulative pa obstajajo legalne poti (vsaka 4 leta imamo možnost kaj narediti, samo migat je treba začeti prej kot pa zadnja 2 meseca pred rokom).

Ko pa že govoriš o vzporednicah: recimo, da je strelsko društvo lastnik travnika/globeli, na katerem ima urejeno strelišče, ki ga pridno uporablja ... breg nad tarčami pa si lasti nek XY kmet ... in ker vsake toliko časa lahko odleti kakšna krogla v hosto (odboj), prihaja do nehotenega "zastrela" vegetacije ... in tukaj sledi vprašanje: ali lahko kmet strelce "jaga" z vilami, ker uničujejo njegovo lastnino?
Odgovori
#10
(25-06-2015, 10:06)upor500 Napisal: Očitno pojem "moja lastnina" znamo uporabljati tako, kot nam pač ustreza v danem trenutku...Je pa seveda tudi res, da to področje pri nas ni urejeno in da lahko ravno zaradi pojmovanja "vse je naše" vsak dela kar hoče.......V omenjenem primeru je pač "pilot" letel nekje v zračnem prostoru (vprašanje, ali je prestopil mejo sosedovega zemljišča), član "protiletalske obrambe" je pa ukrepal po sistemu "jaz imam prav".

Ne glede na to, da je morda bil pilot res "vsiljiv" pa to še vedno ne opravičuje protiukrepa, ki si ga je privoščil strelec. In tukaj je prav, da uradni organi ukrepajo v skladu z zakonom ter mu po hitrem postopku odvzamejo orožje ter sprožijo ustrezne pravne ukrepe.

lp upor500

Kaj pa če je streljal v samoobrambi?
Če je dron ogrožal njegove otroke ali mačko naprimer?? Kaj ni nekemu pevcu posekal prste pred kratkim???
V samoobrambi pa ja lahko nardiš tudi kaj zase "in za svojo dušo"...
Kdo pa vidi kje dron letel recimo 1,5 m okrog tvoje glave ali 1,13 m okrog tvojih otrok na tvojem dvorišču. Kdo bo to dokazal? Najspretnejši odvetnik "protiletalske obrambe" ali odvetnik "agresorja"????

vskakor nima kaj iskati na mojem dvorišču!!!!
Odgovori
#11
(25-06-2015, 12:11)upor500 Napisal: Seveda lahko ukrepaš. Samo potem se moraš sprijazniti tudi s tem, da boš nosil vse posledice svojih dejanj.
Tako pač imamo.

Ni pa problem v tem, da je regulativa neustrezna ... problem je v nas in v našem pojmovanju demokracije ... kjer pač vsak misli, da lahko o vsem odloča ... samo tak sistem delovanja smo imeli pred 25+ leti, pa nam ni bil preveč všeč ... za spremembo regulative pa obstajajo legalne poti (vsaka 4 leta imamo možnost kaj narediti, samo migat je treba začeti prej kot pa zadnja 2 meseca pred rokom).

Ko pa že govoriš o vzporednicah: recimo, da je strelsko društvo lastnik travnika/globeli, na katerem ima urejeno strelišče, ki ga pridno uporablja ... breg nad tarčami pa si lasti nek XY kmet ... in ker vsake toliko časa lahko odleti kakšna krogla v hosto (odboj), prihaja do nehotenega "zastrela" vegetacije ... in tukaj sledi vprašanje: ali lahko kmet strelce "jaga" z vilami, ker uničujejo njegovo lastnino?

Primer strelišča je navaden oxymoron. Če bi imeli urejeno strelišče, potem odbojev NI.

Drugače pa ja, poznamo zakonodajo in kaj je dovoljeno navadnim smrtnikom...  Papers
Odgovori
#12
(25-06-2015, 12:14)M67 Napisal: Kaj pa če je streljal v samoobrambi?
Če je dron ogrožal njegove otroke ali mačko naprimer?? Kaj ni nekemu pevcu posekal prste pred kratkim???
V samoobrambi pa ja lahko nardiš tudi kaj zase "in za svojo dušo"...
Kdo pa vidi kje dron letel recimo 1,5 m okrog tvoje glave ali 1,13 m okrog tvojih otrok na tvojem dvorišču. Kdo bo to dokazal? Najspretnejši odvetnik "protiletalske obrambe" ali odvetnik "agresorja"????

vskakor nima kaj iskati na mojem dvorišču!!!!

... verjetno je moral biti zelo ogrožen, da je streljal v samoobrambi (mimogrede, če se jei zvajalo snemanje iz zraka, je verjetno zelo lahko preveriti iz posnetka, kje se je v trenutku strela nahajal dron).

... pevec in njegovi prsti ... vse skupaj je izvedel že večkrat (pač del nastopa), enkrat je pa naredil napako sam.

... in še glede ogrožanja: strel v "prazno" pomeni prav tako ogrožanje nekoga, ki se lahko nahaja nekje daleč stran v strelni liniji.

Verjetno vsak od vas ve (oziroma naj bi vedel) kdaj in pod kakšnimi pogoji se lahko uporablja strelno orožje ... in v tem primeru ni bil izpolnjen niti eden. Vsakršna obramba oziroma podpora (potuha) dejanju pa je žal samo negativna reklama za vse tiste, ki "železje" uporabljajo v skladu z zakonom ... in ko bo zaradi takšnih dejanj prišlo do zaostritve pogojev za posedovanje in uporabo orožja, bo zopet vik in krik ...

S tem zaključujem debato v tej temi ... vsem skupaj pa želim obilo užitkov pri pravilni uporabi vaše opreme (orožja in dronov).

lp upor500
Odgovori
#13
Baje se da v Ukrajini nabaviti kak rabljen BUK...nekateri bi še potniška letala dol klatili zato, ker letijo čez ali blizu njihove parcele Doh
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#14
(25-06-2015, 14:59)fritz Napisal: Baje se da v Ukrajini nabaviti kak rabljen BUK...nekateri bi še potniška letala dol klatili zato, ker letijo čez ali blizu njihove parcele Doh
Pobje, lastnik zracnega prostora nad vasimi cenjenimi parcelami je Republika Slovenija. Torej ni diskusije "nad mojim ne bo letel" ker potem lahko nà isto vizo omejis letenje zmajarjem, ultralightom, generalni in komercialni aviaciji.
Me pa zanima kok hitro boste ob svoje orozje ce bi streljali po luftu, razen ce si jager, CD Rom ali pa prave polit8cne barve (sledje odtenek je dokaj odvisen od trenutnega casa in kraja...)
Odgovori
#15
Zakaj je streljal v dron a ne bi bilo lažje v soseda?  Wall
Odgovori
#16
(25-06-2015, 16:09)Kristian Napisal: Pobje, lastnik zracnega prostora nad vasimi cenjenimi parcelami je Republika Slovenija. Torej ni diskusije...

Točno tako. What was I thinking...  :-D
Odgovori
#17
hmm...

Mene pa pri vsem tem moti nekaj povsem drugega...
Zakaj se je g. Franci Kelher(SDS) spravil na kvadrokopter z lovsko puško, ko pa bi mu lahko njegov strankarski kolega JJ priskrbel kako raketo zemlja - zrak... :flak: mislim totalni amater.... Doh :)) Kar je najhuje v tem primeru je pa še to, da njegov državni sovražnik št.1, v tem primeru kvadrokopter, preživi... To je nesprejemljivo .. :)) Če že ima "fetiš" napadanja na avijacijo, naj se nanjo spravlja v "stilu".... v stilu Janeza Bonda ... Drool :))
Odgovori
#18
Tkole zracni prostor je res os RS. Po drugimstrani pa je to motenje zasebnosti in nima veze od kje se dela. Se tudi strinjam, da z orozjem klatit drona dol je nevarno - stralsko pravilo kaj je za tarco !!
Kot je nekdo rekel, da je treba pomagat v kombi nosit no tu je pa definitivno oz. bi morala biti stvar jasna in me ne zanima nic drugega kot zascita mojega.
Odgovori
#19
(25-06-2015, 07:28)Orien Napisal: I stand corrected... Če si kdo hoče snemat SVOJO parcelo, naj kar izvoli, me nima kaj boleti, še manj imam kaj za streljati po kopterju. Ampak takoj, ko pride nad mojo parcelo past radovednost, pade dol. Pika. 

Primeri, ki si jih navedel, pa mi ne gredo preveč v kontekst (še posebej prvi ne...).

Kako zelo moraš šele trpeti, ko nad tvojo 'parcelo' leti kak balon, zmaj, padalec, letalo, helikopter...a bi te tud kar 'klatil'?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)