Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rossler Titan16
#41
Za prvi kos je polna upravna taksa (trenutno cca 73€), za 2., 3., 4. in 5. kos polovična, potem pa spet polna.  Tudi zato kakšni prastari kosi ne gredo več v promet...za prastaro ČZ šrotarco  12/12 letnik 1978 sem prodajalcu dal 100€, za takso pa 73€    Doh  aja, za lep usnjeni pas, ki je bil na puški, sem dobil 15€.
Kljub starosti in nizki ceni je to čisto uporaben kos, ampak ga dam ven iz omare samo 4 do 5x letno, ko je skupna "šrot" jaga na lisice. 
Lovski kolega mi ponuja izpravno in uporabno češko kombinirko  7x57R/12 za 100€. Da je izpravna vem, ker je bil z njo 2x na nastrelu.  Ampak me ne zanima, ker tistih dodatnih 73€ ne dam za nekaj, kar ne bom uporabljal.  Ko je dal oglas, da jo proda za 150€, ni imel niti enega klica, da bi kupcu lahko vsaj rekel "ajde za 100 jo dam"

Da ne bom čisto off-topic:  imam Rosler Titan 16 kal. 9,3x62. Zelo natančna, zelo uporabna tudi za pogone predvsem zaradi  hitrega repetiranja.  Ampak za na tekmo pa ta kos niti slučajno ni. Po dveh strelih je cev že preveč topla, da bi še tretji bil precizen za na kakšno tekmo, tudi če streljam z menjalno cevjo 7x57 in kakšno nežno polnitvijo. Na pristrelu ustrelim samo 2 strela -  oba zadetka sta več kot dovolj za predpisani minimum.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#42
Mislim da 2 strela nista dovolj.
Odgovori
#43
Lahko ustreliš 3x, od tega morata biti vsaj 2 zadetka znotraj enice na tisti tarči.  To je predpisani minimum za pristrel lovskih pušk z risano cevjo in optiko s povečavo.  
Če vas v vaši LD silijo, da morate ustreliti 3x, si pravila razlagajo malo po svoje, tako kot nekateri uradniki orožno zakonodajo na UE-jih, o čemer  je bilo tu že znucanih nekaj tipkovnic.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#44
(18-05-2020, 20:53)Robert91922 Napisal: Lahko ustreliš 3x, od tega morata biti vsaj 2 zadetka znotraj enice na tisti tarči.  To je predpisani minimum za pristrel lovskih pušk z risano cevjo in optiko s povečavo.     
Če vas v vaši LD silijo, da morate ustreliti 3x, si pravila razlagajo malo po svoje, tako kot nekateri uradniki orožno zakonodajo na UE-jih, o čemer  je bilo tu že znucanih nekaj tipkovnic.

Robert mislim da piše vsak lovec MORA streljat trikrat...je pa res da je 10 ali več let mimo ko sem bil sam strelski referent tako da ne bom trdil kako je sedaj
in mimogrede tudi šesti kos je taksa polovična  Shhh
Odgovori
#45
Iz pravilnika o LOVSKEM STRELSTVU  lovska zveza Slovenije...

Vsak lovec MORA BREZ VMESNEGA KAZANJA ZADETKOV STRELJATI TRIKRAT, mora pa dvakrat zadeti v kroge premera 15,4 cm (krogi pomanjšane tarče srnjaka). Za člane, ki prvič ne opravijo pristrelitve risanice, upravni odbor lovske družine določi datum ponovne pristrelitve oziroma preizkusa. Člani, ki ne opravijo pristrelitve risanic, ne smejo loviti z risanico. Shhh
Odgovori
#46
(18-05-2020, 20:21)Robert91922 Napisal: ...
Lovski kolega mi ponuja izpravno in uporabno češko kombinirko  7x57R/12 za 100€. Da je izpravna vem, ker je bil z njo 2x na nastrelu.  Ampak me ne zanima, ker tistih dodatnih 73€ ne dam za nekaj, kar ne bom uporabljal.  Ko je dal oglas, da jo proda za 150€, ni imel niti enega klica, da bi kupcu lahko vsaj rekel "ajde za 100 jo dam"
...

... tole bi pa potencialno zanimalo mene ...

lp upor500
Odgovori
#47
(17-05-2020, 03:17)aHa Napisal: Če se pa zdaj vrnem nazaj k Rosslerju16, mi kdo lahko pove, kaj je fora teh bradavic (2,3,6,16) na zaklepu? A velja "več bradavic večja natančnost" ali je to bolj "več bradavic, več problemov)? Ali pa sploh nima nobenega pmena? Me res zanima, kaj je fora tega zaklepa:

Že Strasserjev zaklep se mi zdi bolj logičen, varnejši, ...

Bi prosil, da me kdo malo poduči, katera so dobra zaklepišča/zaklepi in zakaj. Verjetno se bo izkazalo, da imajo najnatančnejša in najzaneslivejša samo dve bradavici...ali ...?

https://www.strelec.si/forum/thread-8319...l#pid57297
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)