Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o urjenju v kočevskih gozdovih
#1
Citat:https://www.24ur.com/novice/preverjeno/u...dovih.html

Urjenje v kočevskih gozdovih

Iz gornjega clanka: ...en naboj za puško M4 stane 20 centov, za tovrstno ostrostrelsko puško pa kar 5 evrov.
Od kje pobirajo te cene.
Odgovori
#2
(07-01-2020, 16:29)MarkB Napisal: Iz gornjega clanka: ...en naboj za puško M4 stane 20 centov, za tovrstno ostrostrelsko puško pa kar 5 evrov.
Od kje pobirajo te cene.

MarkB z lahkoto, če gre za M4 MK :o)
Odgovori
#3
Cene za municijo so kar normalne... 1E za .308....223 rem/0,45.... Drugače pa ni ta center tako slab... Nekaj novega v Sloveniji....Mene bolj zanima, kako lahko upravičijo nošenje orožja po gozdovih...
Odgovori
#4
sej cene niso tolk kočljiva zadeva.

tko k je @martin1 že načel:
- kako je z legalnostjo te zadeve
- z rentabilnostjo (center je ogromen, oglaševanja je precej, en kup inštruktorjev, oprema vrhunska,...)
- je uporaba strelišča možna tudi za civilne osebe itd

Odgovori
#5
Tukaj imate pa vprašajte:
https://www.strelec.si/forum/forum-74.html
Odgovori
#6
Biaggo Napisal:sej cene niso tolk kočljiva zadeva.

tko k je @martin1 že načel:
- kako je z legalnostjo te zadeve
- z rentabilnostjo (center je ogromen, oglaševanja je precej, en kup inštruktorjev, oprema vrhunska,...)
- je uporaba strelišča možna tudi za civilne osebe itd

- legalnost je v skladu z zakonodajo
- rentabilnost ni vprašljiva
- možno urjenje tudi za civilne osebe

Za športne strelce zelo priporočljivo za nadgradnjo znanja in izkušenj
Odgovori
#7
(07-01-2020, 23:49)Silver Napisal:
Biaggo Napisal:sej cene niso tolk kočljiva zadeva.

tko k je @martin1 že načel:
- kako je z legalnostjo te zadeve
- z rentabilnostjo (center je ogromen, oglaševanja je precej, en kup inštruktorjev, oprema vrhunska,...)
- je uporaba strelišča možna tudi za civilne osebe itd

- legalnost je v skladu z zakonodajo
- rentabilnost ni vprašljiva
- možno urjenje tudi za civilne osebe

Za športne strelce zelo priporočljivo za nadgradnjo znanja in izkušenj
za športne in ostale strelce je to predvsem to....€€€€€€
 [Image: th?id=OIP.563QO2APp4QYpq_SVOBuiAHaE8&pid=Api&rs=1]
Odgovori
#8
Ah zmeraj se jih bo našlo dosti takih, ki se jim da delat to kot je na sliki...
Tako pač je Pray
Odgovori
#9
za športne strelce, ki bi radi ustrelili dlje kot na klubskih 25/50/100m je to ena od opcij, ki je med cenejšimi. Alternative so vožnje vsaj 600km v eno smer.
Odgovori
#10
Men je dost, da zadanem na 10 m, ker če ne zadanem z metkom, vzamem kamen in vržem, to pa zihr zadanem
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#11
Meni se zdi odlična popestritev turistične ponudbe. Kje drugje lahko pa probaš simunition ? Če nič drugega menda boli manj kot paintball >< (se ne spomnim kdaj nazadnje ni bilo krvi, prebitih ustnic, počenih členkov....)

Marsikdo bo vesel tudi bona za rojstni dan, nekaj drugačnega pač, od kar ni obveznega vojaškega roka marsikateri mladenič/mladenka še ni videla orožja od blizu.

Jst sm vesel za njih, če lahko živijo od nečesa v čemer uživajo oziroma si obogatijo proračun s popoldanskim s.p.

Se mi zdi pa malo smešno, da to njihovo dejavnost pol oglašujejo mediji kot neko urjenje ?paravojaških skupin? in hkrati omenja folk v komentarjih Vardo.
Odgovori
#12
Pusti novinarje oz medije.
Pac poligon za urjenje kogar to zanima ali potrebuje. Nic groznega. Imajo v drugih drzavah tudi. Ne mores verjet, da celo vecje, z vec opreme in celo mehanizacijo.
Pohvalno da so se pri Lynxu tega lotili. Kogar zanima pac gre, kot civilno strelisce v naravi, recimo.

V prispevku je lepo povedala, da nasa vojska ne ve kaj bi z vojaki po 40 ali 45 letu. 45 letni zdrav clovek, ki je v penziji verjetno ne bo doma sedel ali vrta obdeloval. Ima pa specificno znanje. Ce jih ze vojska ne zeli uporabit za instruktorje se sami znajdejo.
Odgovori
#13
(08-01-2020, 11:09)MarkB Napisal: V prispevku je lepo povedala, da nasa vojska ne ve kaj bi z vojaki po 40 ali 45 letu. 45 letni zdrav clovek, ki je v penziji verjetno ne bo doma sedel ali vrta obdeloval. Ima pa specificno znanje. Ce jih ze vojska ne zeli uporabit za instruktorje se sami znajdejo.

Predvsem je problem, da s penzijo ne preživi do 10. v mesecu in mora nekaj delat.
Odgovori
#14
na njihovi strani obljubljajo streljanje samo na 400m, ne 1km.

me pa resno mika da bi si enkrat to privoščil; januarja so že zasedeni, prirejajo pa sniper kurse samo 2× letno če sem prav zastopil.
Odgovori
#15
(08-01-2020, 00:04)Ivan 22Lr Napisal:
(07-01-2020, 23:49)Silver Napisal:
Biaggo Napisal:sej cene niso tolk kočljiva zadeva.

tko k je @martin1 že načel:
- kako je z legalnostjo te zadeve
- z rentabilnostjo (center je ogromen, oglaševanja je precej, en kup inštruktorjev, oprema vrhunska,...)
- je uporaba strelišča možna tudi za civilne osebe itd

- legalnost je v skladu z zakonodajo
- rentabilnost ni vprašljiva
- možno urjenje tudi za civilne osebe

Za športne strelce zelo priporočljivo za nadgradnjo znanja in izkušenj
za športne in ostale strelce je to predvsem to....€€€€€€
 [Image: th?id=OIP.563QO2APp4QYpq_SVOBuiAHaE8&pid=Api&rs=1]
To sem pa tudi jaz delal..molzel krave namreč.
Odgovori
#16
Sej mate cenik na njihovem page-u lahko najameš strelišče plača se pa na osebo/ura

Kako pa da po gozdovih hodjo oboroženi pa nevem, če je nihova lastnina potem lahko vrjetno?
Moons out, goons out!
Odgovori
#17
 Privat gozdovi v Sloveniji ne obstajajo... Kot tudi vsi gozdovi v Sloveniji se štejejo, kot lovna površina(državna, koncesijska).... Edini, kateri imajo pravico biti oboroženi v gozdu so lovci, lovski čuvaji in organi pregona, vojska(v izrednih primerih)... In tudi imetniki OL za varnost(samo ta orožje mora biti prekrito)... Ostali ne... Lepo bi bilo, če bi to oni pojasnili.. Me res zanima.
Odgovori
#18
Ne rabjo nc razlagat.. zadeva pelje, fajn da so. Ce pa eni spet iscete probleme v eni stvari in pojasnila iz 1001 zornih kotov, pejte raj krave molzt.

Fantje imajo nekaj o cemer eni zaenkat le sanjamo
Odgovori
#19
(09-01-2020, 15:48)Martin1 Napisal:  Privat gozdovi v Sloveniji ne obstajajo... Kot tudi vsi gozdovi v Sloveniji se štejejo, kot lovna površina(državna, koncesijska).... Edini, kateri imajo pravico biti oboroženi v gozdu so lovci, lovski čuvaji in organi pregona, vojska(v izrednih primerih)... In tudi imetniki OL za varnost(samo ta orožje mora biti prekrito)... Ostali ne... Lepo bi bilo, če bi to oni pojasnili.. Me res zanima.
Preživetje v naravi !!!!! Pa še to naj pojasnijo:
Sedaj bi radi celo snemali oddajo na to temo. Pa je bilo že v reklami prikazano nabadanje ribe na vilice ipd, bedaki preobžrti bi lahko ribe, piščance in drugo meso kupili v trgovini, ne pa da se grejo mučenje živali. Zanima me, kdo bo nadziral prireditelje, ki očitno načrtujejo pobijanje živali in rib ali pa bodo izvajali krivolov nekaznovano.
Odgovori
#20
(09-01-2020, 16:00)Perse Napisal: Ne rabjo nc razlagat.. zadeva pelje, fajn da so. Ce pa eni spet iscete probleme v eni stvari in pojasnila iz 1001 zornih kotov, pejte raj krave molzt.

Fantje imajo nekaj o cemer eni zaenkat le sanjamo

to je to

Clap Clap Clap

(09-01-2020, 16:13)malija Napisal:
(09-01-2020, 15:48)Martin1 Napisal:  Privat gozdovi v Sloveniji ne obstajajo... Kot tudi vsi gozdovi v Sloveniji se štejejo, kot lovna površina(državna, koncesijska).... Edini, kateri imajo pravico biti oboroženi v gozdu so lovci, lovski čuvaji in organi pregona, vojska(v izrednih primerih)... In tudi imetniki OL za varnost(samo ta orožje mora biti prekrito)... Ostali ne... Lepo bi bilo, če bi to oni pojasnili.. Me res zanima.
Preživetje v naravi !!!!! Pa še to naj pojasnijo:
Sedaj bi radi celo snemali oddajo na to temo. Pa je bilo že v reklami prikazano nabadanje ribe na vilice ipd, bedaki preobžrti bi lahko ribe, piščance in drugo meso kupili v trgovini, ne pa da se grejo mučenje živali. Zanima me, kdo bo nadziral prireditelje, ki očitno načrtujejo pobijanje živali in rib ali pa bodo izvajali krivolov nekaznovano.

A pol so ribiči tud "bedaki preobžrti" ali je po tvoje najbolje, da ribe kupujejo kar v ribarnici.
Daj ne serji ga no..
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)