Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
22lr slabo strelivo???
#21
(02-11-2020, 20:14)lovro14 Napisal: Zdravo,

Nedavno sem pri Rebcu nabavil nekaj streliva v 22lr in sicer Remington Thunderbolt.
Rabim poceni strelivo za ''nažiganje'', kaj drugega poceni (Aguila, CCI standard) pa takrat niso imeli.
Puška je PAP Kriss Defiance (ar-15 v 22lr).

Načeloma ta puška prebavlja vso municijo oz sem do sedaj imel res zelo malo zastojev. s CCI standard tudi nobenega v eni seansi cca 300 nabojev.
Pri Thunderboltu pa sem imel od ene škatle (50 kos) cca 30 zastojev.
Težava je, da se na puški zaklep ne zapre do konca in je potrebno naboj s forward assistom zabiti v cev.

Doma sem malo gledal naboje, marsikateri oz pri večini nabojev se krogla premika v tulcu; torej če z eno roko primeš kroglo in z drugo tulec in naboj ''ukriviš'', se čuti ohlap. In to je težava, saj se naboj, ko ga zaklep iz nabojnika porine v vodilo/strmino, zaradi ohlapa le ta ukrivi in krogla se zaleti postrani v cev in se deformira. Tudi se sicer slabo na sliki vidi vendar tak naboj je potem rahlo ukrivljen oz ni raven.
Slike so spodaj!

Je to težava tega streliva če ima kdo izkušnje ali je to lahko slaba serija?
Opazil sem da so CCI naboji povoščeni, teli pa ne in je svinec čisto pust/suh. Ali bi pomagalo, da jih namastim?

Imam cca 2000 kos tega streliva ki je kot tak bolj kot ne neuporaben zame...

Hvala!

Še linki do slik saj jih meni forum deformira:

http://shrani.si/f/46/Rk/2TaHh0yZ/img20201102184335.jpg
http://shrani.si/f/3X/95/3U8DG2rI/img20201102184408.jpg

Precej glomazna je tale puška glede na kaliber vsaj za moj pogled? Ni rečeno,da so ravno naboji krivi velja pa nek standard in verjetno piše kakšni naboji so zanjo primerni.Naboji,ki si jih opisal niso noben problem za repetirke za pap kjer se zaklep hitro premika naprej in nazaj pa,ker ne sme naboj zadeti ob rob ležišča.Jaz imam Cz brno 581 in mi dela super.Kupi si več različnih nabojev pa boš videl kaj dela in kaj ne.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#22
Federal Value pack 525kom misim da 34eur požira pa jo vse Glock 44 , AR15 Daniel Defense z 22lr adapterjem, Savage Mark II , skratka na celo škatlo skor edini zastoj če imam je na Savege pri repetiranju da se pokonc postavi sam to mislim da je neki v vezi z nabojnikom in ni do municije. Skratka Federal rules. Aja pa z to chip municijo lahko delaš grupo na 100m pod 4cm kar se men zdi super.

Poslano z mojega SM-G973F z uporabo Tapatalk
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)