Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medvedje in učinkovitost kratkocevk pri odvračanju teh zverin
#1
https://www.ammoland.com/2018/02/defense...z5utVl9P88

97% uspešnost, to me je povsem presenetilo
Odgovori
#2
Zanimiva oddaja je The Hunt (lov na Kodiak medveda).
Tam je dec spucal celo marlin 45/70 medveda parkat zadel pa je medved se vedno napadal...
Odgovori
#3
(27-07-2019, 23:08)ales1a Napisal: Zanimiva oddaja je The Hunt (lov na Kodiak medveda).
Tam je dec spucal celo marlin 45/70 medveda parkat zadel pa je medved se vedno napadal...
Predstavljaj si, kakšna panika bi zagospodarila med 5.56 taktićarji, ko bi medved v 'berserker stanju' izkazal skoraj popolno imunost na njih 0.0001 MOA orožja :D
Odgovori
#4
Aleš,

Mislim da te ne Taktičarji, Lovci, teška artilerija ne ubrani pred 300kg mišico k sploh ne veš, da te bo napadla. Pusti ti tisto če bi bil tam na unmu drevesu pa bi imel glih tam un kaliber. Poznam Človeka iz Slovaške k se je stepu in preživel z medvedom in Da tudi rane sem vidu.... Mislim pa da bi tako imenovani taktičarji prej reagiral kot pa kdo drug, kaliber pa sustimo ;)

Lp
Odgovori
#5
(28-07-2019, 00:30)Unknown Napisal: Aleš,

Mislim da te ne Taktičarji, Lovci, teška artilerija ne ubrani pred 300kg mišico k sploh ne veš, da te bo napadla. Pusti ti tisto če bi bil tam na unmu drevesu pa bi imel glih tam un kaliber. Poznam Človeka iz Slovaške k se je stepu in preživel z medvedom in Da tudi rane sem vidu.... Mislim pa da bi tako imenovani taktičarji prej reagiral kot pa kdo drug, kaliber pa sustimo ;)

Lp
Jaz bi se glede hitre in pravilne reakcije bolj zanesel na psa kot nase. Ne, da bi pes zrihtal medveda (to je skoraj neverjetno), ampak da bi ga speljal proč od mene. Taktićarji bi najbrž res blikovito reagirali in ugotovili, da bodo verjetno hitreje tekli brez gevera kot njim? :)
Odgovori
#6
(28-07-2019, 02:44)Ales Napisal:
(28-07-2019, 00:30)Unknown Napisal: Aleš,

Mislim da te ne Taktičarji, Lovci, teška artilerija ne ubrani pred 300kg mišico k sploh ne veš, da te bo napadla. Pusti ti tisto če bi bil tam na unmu drevesu pa bi imel glih tam un kaliber. Poznam Človeka iz Slovaške k se je stepu in preživel z medvedom in Da tudi rane sem vidu.... Mislim pa da bi tako imenovani taktičarji prej reagiral kot pa kdo drug, kaliber pa sustimo ;)

Lp
Jaz bi se glede hitre in pravilne reakcije bolj zanesel na psa kot nase. Ne, da bi pes zrihtal medveda (to je skoraj neverjetno), ampak da bi ga speljal proč od mene. Taktićarji bi najbrž res blikovito reagirali in ugotovili, da bodo verjetno hitreje tekli brez gevera kot njim? :)
Tudi zelo realističen scenarij :) :) :)
Odgovori
#7
Pes praviloma ne spelje medveda proč od lastnika ampak jo zaradi strahu ucvre k lastniku. Kar se teka pred medvedom tiče, pozabi, ga ni človeškega šprinerja, ki bi bil hitrejši od medveda.
Odgovori
#8
Kar se medvedove hitrosti tiče, imam podatke iz lastne malhe - sem imel bližnje srečanje z grizlijevim mladičem v Yellowstonu. Sva se zagledala na 3-4 metre in sem jaz zmrznil, medo pa jo je ucvrl z neverjetno hirostjo do najbližje smreke in prav tako hitro splezal gor, kot je tekel po ravnem. No, jaz sem bil kljub skromni velikosti medota kar šokiran,, ampak se uspel dobiti eno (bolj streseno) fotko:

https://www.dropbox.com/s/t8qvhtf8r4dgln...a.jpg?dl=0
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#9
Ales Napisal:https://www.ammoland.com/2018/02/defense...z5utVl9P88

97% uspešnost, to me je povsem presenetilo
Vćasih so priporočali tistim, ki so šli lovit medvede s pištolami, naj na pištolah pobrusijo muhe.
Odgovori
#10
Če se medved odloči za napad je bolje vsakršna pištola kot nič. Še najboljša pa je preventiva da do napada sploh ne pride. Pes je največkrat glavni krivec za napad medveda na človeka, saj medveda razjezi, ko pa ugotovi, da je vrag vzel šalo, pobegne po zaščito k lastniku.
Sicer naj bi bil prvi zares učinkovit kaliber za samoobrambo pred medvedom (in d. prašičem) med polavtomatskimi pištolami 10 mm Auto (čeprav je najbrž tudi kak 9 mm p+ ali 40 S&W bolje kot nič). Pri revolverjih pa 357 mag. Prava medvedja medicina pa je 44 mag. Ampak potem je treba še zadeti hitro premikajočo se zver. Tisti, ki je že kdaj streljal s pištolo ve, da to najbrž ni enostavno. Napad je bliskovit. Primeri so med lovci, ki ob napadu niti puške niso uspeli sneti z rame.
Zanimiv je 10 mm Avto, ki je prišel na trg kot kaliber za službeno polavtomatsko pištolo za razne policijske enote in agencije. Pa se je izkazalo da ima premočan odsun za službeno uporabo. Tako bi skoraj utonil v pozabo. Vendar se je izkazalo, da je zadeva zaradi moči uporabna kot priročno zanesljivo sekundarno orožje z veliko kapaciteto nabojnika za samoobrambo pri lovu. Potem je prišel Glock 20 in 10 mm Auto je postal legenda.
Odgovori
#11
(28-07-2019, 10:02)40cal Napisal: Primeri so med lovci, ki ob napadu niti puške niso uspeli sneti z rame.
Imaš mogoče v mislih primer iz LD Taborska jama pred precej leti nazaj?
Odgovori
#12
Če medved napade, te ne reši niti beg niti plezanje na drevo.
Nazoren primer (iz Amerike) kako hitro spleza na drevo:
https://www.youtube.com/watch?v=hURgA_BNSGc
Odgovori
#13
https://www.nezavisne.com/novosti/drustv...ima/193675

https://youtu.be/FRdzf3lGD-E
Odgovori
#14
(28-07-2019, 10:27)matjaz43 Napisal:
(28-07-2019, 10:02)40cal Napisal: Primeri so med lovci, ki ob napadu niti puške niso uspeli sneti z rame.
Imaš mogoče v mislih primer iz LD Taborska jama pred precej leti nazaj?

Nisem govoril o kakšnem specifičnem primeru. Tega je na netu dosti. Predvsem iz tujine. Omenjeni primer mi ni znan.
Odgovori
#15
Ehja, ko sem jaz šotoril ob Kolpi v deželi medvedov, sem si spalno vrečo delil z 500SW, 8" pa pol ćevapa.
Nič kaj prijeten občutek če veš da te lahko medo pride pogledat...
Sem pa takrat na ameriških forumih bral, da je najbolje imeti vsaj 357mag.

Čeprav na forumu je dosti takih, ki jim že 2 naboja 22lr zadostujeta.
Levi uč, desni uč, pa se znajdi medo... ???
Odgovori
#16
(28-07-2019, 10:40)jgm Napisal: Če medved napade, te ne reši niti beg niti plezanje na drevo.
Nazoren primer (iz Amerike) kako hitro spleza na drevo:
https://www.youtube.com/watch?v=hURgA_BNSGc

To je nekaj čisto drugega. To je mama medvedka z mladičem. Zraven je prišel nek medved in se je bala, da ji bo pobil mladiča. To bo medvedka takoj napadla.

Da bi tako reagirala na človeka, dvomim. Ponavadi je problem, če človek nezavedno stopi med njo in mladiča.
Odgovori
#17
Pravijo da je 22LR odlicna zascita pred medvedom. Kolega poknes v nogo, ti pa medtem ko ga medved mrcvari lahko mirno pobegnes.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori
#18
(28-07-2019, 13:06)bbbbbb2011 Napisal:
(28-07-2019, 10:40)jgm Napisal: Če medved napade, te ne reši niti beg niti plezanje na drevo.
Nazoren primer (iz Amerike) kako hitro spleza na drevo:
https://www.youtube.com/watch?v=hURgA_BNSGc

To je nekaj čisto drugega. To je mama medvedka z mladičem. Zraven je prišel nek medved in se je bala, da ji bo pobil mladiča. To bo medvedka takoj napadla.

Da bi tako reagirala na človeka, dvomim. Ponavadi je problem, če človek nezavedno stopi med njo in mladiča.
Nisi razumel bistva. Poudarek je bil na tem, kako hitro spleza na drevo!
Odgovori
#19
(28-07-2019, 02:44)Ales Napisal: Jaz bi se glede hitre in pravilne reakcije bolj zanesel na psa kot nase. Ne, da bi pes zrihtal medveda (to je skoraj neverjetno), ampak da bi ga speljal proč od mene. Taktićarji bi najbrž res blikovito reagirali in ugotovili, da bodo verjetno hitreje tekli brez gevera kot njim? :)

Ne vem od kje ideja da bi ga pes odpeljal kamor koli drugam kot do tebe . Če kaj je vretnost da se madved zglasi še pri tebi zaradi pse neskončno večja kot brez.

Medved se tako kot vse ostali živali zelo potrudi izogibat ljudem in njihovim psom. Vsake toliko slučajno ne rata ali pa se medvedka zaradi mladičev ne more umaknit.
Ta star je z našimi psi enkrat pred cca 10leti na Mokrecu slučajno naletel na medveda ki se ni pravočasno umaknil ,ali jih ni slišal ali ni vonjal a ko so pri rundal okoli ovinka so se gledal na par metrov , psica je takoj rep med noge pa zadaj za gospodarja, pes je bil malce bolj korajžne sorte pa pred lastnika pripravljen za borbo , medved na zadnje noge pes se je še nekaj repenčil in silil v medveda ,ko ga je fotr odpoklical sta tako pes kot medved največjim veseljem odkorakala vsak na svojo stran. Preostanek sprehoda sta bila oba psa vidno nervozna in se gospodarja držala kot klopa , drugače je sprehod  ob 6 zjutraj vedno zgledal tako da sta prosto letala po hosti po dolgem in pocez in si jih bolj slišal kot videl dokler se nista malce zmatrala in zožala ruto
Odgovori
#20
(28-07-2019, 18:17)mr.T Napisal:
(28-07-2019, 02:44)Ales Napisal: Jaz bi se glede hitre in pravilne reakcije bolj zanesel na psa kot nase. Ne, da bi pes zrihtal medveda (to je skoraj neverjetno), ampak da bi ga speljal proč od mene. Taktićarji bi najbrž res blikovito reagirali in ugotovili, da bodo verjetno hitreje tekli brez gevera kot njim? :)

Ne vem od kje ideja da bi ga pes odpeljal kamor koli drugam kot do tebe . Če kaj je vretnost da se madved zglasi še pri tebi zaradi pse neskončno večja kot brez.

Medved se tako kot vse ostali živali zelo potrudi izogibat ljudem in njihovim psom. Vsake toliko slučajno ne rata ali pa se medvedka zaradi mladičev ne more umaknit.
Ta star je z našimi psi enkrat pred cca 10leti na Mokrecu slučajno naletel na medveda ki se ni pravočasno umaknil ,ali jih ni slišal ali ni vonjal a ko so pri rundal okoli ovinka so se gledal na par metrov , psica je takoj rep med noge pa zadaj za gospodarja, pes je bil malce bolj korajžne sorte pa pred lastnika pripravljen za borbo , medved na zadnje noge pes se je še nekaj repenčil in silil v medveda ,ko ga je fotr odpoklical sta tako pes kot medved največjim veseljem odkorakala vsak na svojo stran. Preostanek sprehoda sta bila oba psa vidno nervozna in se gospodarja držala kot klopa , drugače je sprehod  ob 6 zjutraj vedno zgledal tako da sta prosto letala po hosti po dolgem in pocez in si jih bolj slišal kot videl dokler se nista malce zmatrala in zožala ruto
Ok, naj razjasnim to s psom. Jaz imam psa ob sebi, tudi po gozdu (tiste 2x na leto ko grem). Pravzaprav ga imam v gozdu na 2 metra povodcu (sicer tudi na daljših). Tako da pes ne bi tekal okrog in pripeljal medveda. Če pa bi medveda iz nekega razloga presenetili, računam, da bi pes skakal okrog njega, lajal, renčal, izvajal lažne napade, skratka, da bi zaposlil zverino v tej meri, da bi se jaz uspel umakniti. Ako bi potem stekel proč od njega (k meni) še pes, upam, da bi zver dala mir.

Pa če se vrnem na kratkocevne kalibre - presenečen sem, da učinkovito deluje vse od 9 mm (vključno z) navzgor, kako je s 6,35 ne vemo, ker ni podan kak primer.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)