Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
puška 6.5 Creedmoor vs 308 win - kaj bi se bolje prodajalo
#81
Tu jo lahko dobiš takoj: https://www.strelec.si/forum/showthread.php?tid=23815
Odgovori
#82
(13-06-2019, 12:00)bozosemrov Napisal: Sam sem še iz davnih časov, ko so nas učili,  da je potrpljenje  božja mast, vendar tudi meni počasi zmanjkuje tega maziva. Verjamem, da je v vsej tej  limonadi še najmanj kriv g. Žnidarko, čudi pa me, da si ena taka firma, kot je Frankonia, ki ima za sabo več milijonski nemški trg, lahko  privošči tako slabo reklamo, da ne rečem šlamparijo. Najbrž  si res mislijo, da smo Balkanci navajeni na čakanje še iz časov bivše Juge.

S sinom sedaj res iščeva kakšno drugo opcijo, samo kaj, ko si je vbil v glavo ravno Sabattija TLD v omenjenem kalibru. Saj puška je res trenutno najboljša izbira glede cene v primerjavi s kakovostjo, samo to ne pomaga nič, če ni dobavljiva v nekem razumnem roku.

Vsekakor pa se mi zdi, da bi se bilo nekih obljubljenih rokov potrebno držati, vsaj jaz sem take sorte, da če nekaj obljubim se tega tudi držim, pa čeprav v svojo škodo.


Strelski pozdrav božo

Da je Frankonia v totalnem penisu oz. da odsvetujem kakršnekoli posle v zvezi z njo, sem že pred kakšnim letom in pol pisal na tem forumu: 
https://www.strelec.si/forum/thread-20198.html
Na kakršnekoli maile se sploh ne odzivajo. Na stvari, za katere na spletni strani  trdijo, da jih imajo na lagerju, pa čakaš tudi 6 mesecev ali več.  Samo beži stran od njih in "ne okreći se, sine" .   Se čudim, da tako solidna firma, kot je Proarmis, še ima kakšne posle s temi šalabajzerji.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#83
Ali je prekratka cev 56 cm za kaliber 6,5prc-gledam sauer pantero.
Odgovori
#84
Kaj pa 6,5 arisaka? :p
Odgovori
#85
(13-06-2019, 19:21)Ales Napisal: Kaj pa 6,5 arisaka? :p

JFK bi lahko povedal kaj o kvaliteti 6.5 Carcano :)
Odgovori
#86
In to iz različnih smeri...
Odgovori
#87
(13-06-2019, 21:29)Kristian Napisal:
(13-06-2019, 19:21)Ales Napisal: Kaj pa 6,5 arisaka? :p

JFK bi lahko povedal kaj o kvaliteti 6.5 Carcano :)
:-D Torej, če nadaljujem v tvojem stilu...nihče ne ve, bom moral vprašati Onodo? :P
Odgovori
#88
Če se oglasim še jaz z mojim mnenjem... Ko sem se odločal za nakup Vk sem si prvo definiral kakšen je budget potem pa kaj bi želel s tem dosečt. Po tehtnem premisleku sem se odločil za odlično Tikko T3x v .223 kalibru.... zakaj ? .. zato ker..večina tekem je pri nas od 100 do 300m kar sem z tem kalibrom še kako konkurenčen... dobra municija košta zmerno, če delaš sam pa je tam tam.. če ne drugega streljaš več... streljanje na 400+m je pri nas samo za elitne kroge...
In ker sem kakršen sem je meni vseeno kakšno ženo ma sosed in kolk velik avto vozi ter če hodi v saint tropez na morje, nima veze če ma sosed največga važn da teb nč ne manka... moja puška ravno tako poka (ceneje), ravno tako dela lepe okrogle luknje v tarčo, je lepa in črna ... Ker se eni ne ukvarjamo samo z strelstvom si moramo sredstva porazdelit racionalno tako pač je...
Moj predlog je da kupiš kar je zate najbolj smiselno in ne kar ma najbolše performance in ostala jajca, ker ma sosed tud tako ....

Pa Lp zdaj pa u senco ..
Lead me, follow me, or get the hell out of my way. -- George S. Patton Jr.
Odgovori
#89
(14-06-2019, 09:38)Jazzy Napisal: ...kar ma najbolše performance...

ja, z žalostjo opažam da je zadnje čase pri marsikaterem proizvajalcu razmerje P/P šlo zelo južno... predvsem evropski proizvajalci še nekako držijo ceno 'tekmovalnih' kosov okoli 1,5k, kar je za slehernika še dosegljivo.
ampak po drugi strani pa so zaradi tega izdelki raznoraznih puškarjev, ki naredijo costum izdelek, postali cenovno dokaj dostopni zaradi manjšega pribitka cene glede na tovarniški kos kot pred leti... imho
Odgovori
#90
(14-06-2019, 09:38)Jazzy Napisal: Če se oglasim še jaz z mojim mnenjem... Ko sem se odločal za nakup Vk sem si prvo definiral kakšen je budget potem pa kaj bi želel s tem dosečt. Po tehtnem premisleku sem se odločil za odlično Tikko T3x v .223 kalibru.... zakaj ? .. zato ker..večina tekem je pri nas od 100 do 300m kar sem z tem kalibrom še kako konkurenčen... dobra municija košta zmerno, če delaš sam pa je tam tam.. če ne drugega streljaš več...  streljanje na 400+m je pri nas samo za elitne kroge...
In ker sem kakršen sem je meni vseeno kakšno ženo ma sosed in kolk velik avto vozi ter če hodi v saint tropez na morje, nima veze če ma sosed največga važn da teb nč ne manka... moja puška ravno tako poka (ceneje), ravno tako dela lepe okrogle luknje v tarčo, je lepa in črna ... Ker se eni ne ukvarjamo samo z strelstvom si moramo sredstva porazdelit racionalno tako pač je...
Moj predlog je da kupiš kar je zate najbolj smiselno in ne kar ma najbolše performance in ostala jajca, ker ma sosed tud tako ....

Pa Lp zdaj pa u senco ..

 Tu in tam se kak pameten komentar objavi :)) Hand Clap
Odgovori
#91
(13-06-2019, 21:29)Kristian Napisal:
(13-06-2019, 19:21)Ales Napisal: Kaj pa 6,5 arisaka? :p

JFK bi lahko povedal kaj o kvaliteti 6.5 Carcano :)

Prav gotovo ne ,kot tudi Oswald ne, carcano puško so dali ven za rajo,kot da bi psu vrgel kost da jo gloda
Naj bi bil pa mauser
Odgovori
#92
Tale J.S. Archer nikakor ne odneha. možak si je vzel za misijo da mi bo talal minuse ob tem pa očitno nima jajc da bi to povedal javno, zato objavljam njegov komentar:

Ne ne hvalimo vsi lastniki 308 win calibra pred 6.5 C, ker smo seznanjeni z novejšimi kalibri in njihovo balistiko. Se pa zavedamo prednosti, ki jih nudijo in posledično ne nabijamo tja v tri dni, zakaj bi morali vsi lastniki 308 win takoj vse proda

A. ne moreš hvalit 308 pred 6.5 ker za vsakega resnega uporabnika v športnem streljanju NIMA prednosti pred 6.5; v to pač ne štejem rekreativnce, ki za vikend poknejo škatlo kupljenih patronov na 100m. Tle je čisto vseeno kaj pokajo, ker je to razdalja na kateru tudi 9mm luger naredi pok in luknjo v pištolsko tarčo...

B. očitno se ne zavedat ne prednosti in ne pomankljivosti, ker potem ne bi budalil na pamet, brez konkretnih vrednosti. Ampak za to je že treba enkaj substance, ne pa samo ropotat v tri dni.  Ne vem kje sem rekel da bi 308 lasnitik moral vse prodati ampak če a razliko od tega bumbarja, ki nekaj budali na pamet napišem izmerjene vrednosti je to zelo konkretna razlika ki ima še kako velik vpliv pri strelih nad 500m...

P.S. in za to kar se greste (to je streljanje na 100 in 300m)  kaliber 6.5 ni optimalen ampa je to 6mm BR Norma...
Odgovori
#93
pa pojdimo. mislim da se prevec zgledujete po "6.5  guys" polno opreme in najnovejsih gluposti ko prigejo na tekmo pa ta in ta izgovor zakaj ni slo vse po planih saj imamo 6.5 in bi midva morala zmagat.tudi kristjan je padel na njihove fore najprej 308 ,potem 6.5, potem 223 trainer, potem 22 trainer SI SAMO CLOVEK IN ZATO TI OPROSTIM .  sam sledim strelstvu ene 20 let in veste koliko razlicnih vrst orozja in super duper nabojev se je pojavilo v tem casu?  bolj je pomenbno koliko jih je potonilo v pozabo in jih sedaj gledam na forgoten weapons . vsake par let se pojavi nekaj kar izstopi iz mnozice in tedaj je vse slabo samo ta tadeva je oh in ah .....itd. dokler ne pride do novega oh in aha...itd. vmes pa nisem opazil pomanjkanja 308win na policah .sem pa opazil dobesedno prosenje na kolenih naj vsaj eden trgovec nabavi 6.5 naboje in cudenje kako je mozno da je kupil pusko in da nobena trgovina nima nabojev tudi tista ki mu je pusko prodala.  to je bilo napisano pred manj kot enim letom na forumu. zato bi prosil da nehate srat in pustite da ima vsako tele svoje veselje tako kot ga jaz imam z mojo 308win in tudi ce bi jutri kupoval bi zopet kupil 308win.PUSTITE NAM NASE VESELJE IN NAS 308 WIN. VIVA LA REVOLUCION VIVA 308WIN
Odgovori
#94
Naša strelska scena sicer sanja long range a v glavnem kot je napisal Jazzy poka 90+% na 100m  občasno pa do 300m preciznjaka , kadar poka na 500m pa že poslušamo fantazijske pripovedke kjer bi brata Grim zardela,zato je relativno vseno v kakem kalibru tud .223 je ok. 

Folk orožje kupuje ker se mu dopade . Čisto pošteno rečeno je treba vedt ,da se 6.5mm prijemlje predvsem zato ker čist lepo deluje z sistemih narejenimi za .308win , v športu se uveljavijo ponavadi najmanjši kalibri ,ki so še zadosti to je večinoma 6mm v preciznjaku ,5.56 v dinamiki ,7mm v Longrange etc.

6.5mm nikjer ni naj oh in sploh kaliber , vedno se pojavlja samo kot alternativa  , za preciznjaka naj oh in sploh je najbolj uveljavljen 6BR  ,problem 6BR je da ne špila idealno z sistemi na magazin in agrikulturnimi udarnimi iglami (večino serijskih pušk) . tekmovalno nauspešnejši 6.5mm je še vedno  6.5-284Norma , kaliber ,ki je šel v zadnjih 4 letih malce v pozabo zaradi dobrih 7mm krogel. Ostali 6.5mm so se vedno pojavljali kot manj razantna alternativa temu saj večina strelcev ni najbolj navdušena nad cevmi za 1000 ali manj strelov.  Največji bum 6.5mm pa se seveda pojavlja zadnje čase ker so strelci , proizvajalci in tudi vojska pogruntal da z .308win vedno bolj ščijejo proti vetru. 

Razlog za to je izjemen napredek v dostopnosti in kvaliteti balističnih kalkulatorjev ,baz podatkov krogel etc ,ki so na voljo strelcem ,kjub vsemu napredku 95+% strelcev nima pojma o balistiki ,tudi nekateri strelci ki zmagujejo na naših golaž tekmah so popolni analfabeti bomo enkrat drugč razlagal zgodbe F klas asov z 0 luknjam na 700m v 2x1.5m papirju po 100+ ustreljenih nabojih.

Bolj ko bo visoka 'izobrazba' glede balistike manj bo 'hendikepiranih' kalibrov na sceni.

Ko smo že pri 6.5Guys ,PRS se bo zelo vrjetno ustalil na 6BR zdaj ko so doteral magazine zanj.Od kar so na tarčah bliskači ni potrebno imeti presežne kinetične energije na tarči se 6.5mm pospešeno umika iz uporabe. V nestabilnih strelskih položajih pa je manj odsuna precej bolj pomembno kot par decimalk BC krogle, prav tako se že proizvaja malce krajše sisteme prav za 6BR ki bodo še malce lažji in hitrejši za repetirat.

6.5mm ni nikjer res top izbira a ker je zelo balansirana kompromis konkurenčen od 100m do preko 1000m iz čisto običajnih veleserijskih pušk pa hkrati večinoma ni pretiran kurilec cevi ,bo ostal na sceni a nikjer ne bo dominaten kaliber. za 308win pa ostajajo rezervati kjer je zaščiten pred konkurenco tako ,da se bo obdržal (na taktikal tekmah kamor smo hodili na češko je na primer prepovedna raba 'športnih' ne vojaških kalibrov ),vsaka golaž tekma ima TR kategorijo za .308 kot F klasa.
Odgovori
#95
mr.T v vsakem tvojem drugem postu objavljaš vojska vojska......prosim povej mi katera vojska to uporablja. Odmisli tistih par mandelcev od SF ki uporabljajo opremo za točno določene operacije in naloge.....KDO.
Proizvajalci se trudijo vse mogoče prodat samo nebo slo isto kot ni šel tako oh in sploh pred časom upevan 6.8x43 so ameri govoril to je to samo še "što nije" pa so se kr na 5.56mm.
Srbi se strudijo spravit 6.5 na tržišče samo nebo slo.
zakaj nebo šlo zato ker ni superioren naboj proti 308 in če pride do večje razdalje je tukaj 338. Neprebojni jopič tudi ne prebije prav tako kot ne zid.In ob poplavi 308 in skladiščah streliva nebo iz tega nič povedano po domače prodajaš buče.
Teb in podobnim asom še nekaj resničnega iz bojišča koliko pa misliš da se high priority tarč likvidira z ostrostrelno pusko zadnje čase nič ker se kliče avijacija in za ziher pade 250kg bomba. Strelja se samo še one navadne reveže.....
Odgovori
#96
(14-06-2019, 18:29)jagdsport Napisal: pa pojdimo. mislim da se prevec zgledujete po "6.5  guys" polno opreme in najnovejsih gluposti ko prigejo na tekmo pa ta in ta izgovor zakaj ni slo vse po planih saj imamo 6.5 in bi midva morala zmagat.tudi kristjan je padel na njihove fore najprej 308 ,potem 6.5, potem 223 trainer, potem 22 trainer SI SAMO CLOVEK IN ZATO TI OPROSTIM .  sam sledim strelstvu ene 20 let in veste koliko razlicnih vrst orozja in super duper nabojev se je pojavilo v tem casu?  bolj je pomenbno koliko jih je potonilo v pozabo in jih sedaj gledam na forgoten weapons . vsake par let se pojavi nekaj kar izstopi iz mnozice in tedaj je vse slabo samo ta tadeva je oh in ah .....itd. dokler ne pride do novega oh in aha...itd. vmes pa nisem opazil pomanjkanja 308win na policah .sem pa opazil dobesedno prosenje na kolenih naj vsaj eden trgovec nabavi 6.5 naboje in cudenje kako je mozno da je kupil pusko in da nobena trgovina nima nabojev tudi tista ki mu je pusko prodala.  to je bilo napisano pred manj kot enim letom na forumu. zato bi prosil da nehate srat in pustite da ima vsako tele svoje veselje tako kot ga jaz imam z mojo 308win in tudi ce bi jutri kupoval bi zopet kupil 308win.PUSTITE NAM NASE VESELJE IN NAS 308 WIN. VIVA LA REVOLUCION VIVA 308WIN


Prosenje na kolenih? Dej ne pretiravaj no... Ja, bil pripravljen placati da jih nekdo pripelje, a je zal vecina slo prodajalcev izjemno fleksibilna... Sem bil tudi ‘blondinka ki kupuje torbico, etc). Danes berem od vecine fantov ki so imeli toliko za povedati kolk je 6.5 brez veze - kako fajn kaliber je (v primerjavi s 308). Pa mi je vseeno. Ce kdo rabi zdraviti ego na forumu naj ga, jaz uzivam na streliscu - med drugim tudi s 6.5CRM


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
#97
(14-06-2019, 23:31)Shooter Napisal: mr.T v vsakem tvojem drugem postu objavljaš vojska vojska......prosim povej mi katera vojska to uporablja. Odmisli tistih par mandelcev od SF ki uporabljajo opremo za točno določene operacije in naloge.....KDO.
Proizvajalci se trudijo vse mogoče prodat samo nebo slo isto kot ni šel tako oh in sploh pred časom upevan 6.8x43 so ameri govoril to je to samo še "što nije" pa so se kr na 5.56mm.
Srbi se strudijo spravit 6.5 na tržišče samo nebo slo.
zakaj nebo šlo zato ker ni superioren naboj proti 308 in če pride do večje razdalje je tukaj 338. Neprebojni jopič tudi ne prebije prav tako kot ne zid.In ob poplavi 308 in skladiščah streliva nebo iz tega nič povedano po domače prodajaš buče.
Teb in podobnim asom še nekaj resničnega iz bojišča koliko pa misliš da se high priority tarč likvidira z ostrostrelno pusko zadnje čase nič ker se kliče avijacija in za ziher pade 250kg bomba. Strelja se samo še one navadne reveže.....
Ne vem sicer kaj te moti a naj bo.

Kolikor je vidt je  6.5mm creedmoor zdaj uvaja SOCOM tako v  DMR kot puškomitraljezu , v puško mitraljezu M48 se pripravlja kit kjer bo lahko obstoječe mitraljeza predelat na kaliber brez večjih posegov . To samo pomeni da bo nabor streliva in komponent zelo širok 

Opremt celo vojsko je seveda drago predvsem pa udari v en kup prstov v marmeladi. Zato se nič ne premakne. SOCOM in podobni pa delajo an precej bolj fleksibilni bazi.In zelo pogosto se oprema ,ki so jo razvili in vpeljali za njih potem ,ko ima enkrat že vse kljukce odkljukane predvsem pa ko dobi NATO kodo širi dalje . Brez tega bi bil M16 še vedno glavni kos pa o optikah bi samo sanjal .

Preskok z 6.5mm v primerjavi z .308win je zelo velik 2x večja šansa zadetka do 1000m, 40% večji efektivni doseg in 30 % manj zanosa zaradi vetra ,25% večja energija na tarči na 1000m .Zaradi večje hitrosti izstrelka bo tudi prebojni iztrelek imel večjo prebojnost.

Trosiš bučke ,orožja ,ki se uvajajo so DMR in puškomitraljez  dva kosa ,ki sta v tako ali tako na čisto svojem strelivu v primerjavi z orožji ostalih vojakov .poleg tega sta to dva kosa ,ki sta v med najpomembnejšimi .
Glede zalog streliva ,ponovno bučke Nato pri strelivu nima pretirano dolgih rokov trajanja (Nato je pač v prvi vrsti poslovni model prodaje orožja in opreme)poleg tega ameri tolk trošijo ,da se ni bat pretiranih zalog. Če lahko 14 menijev futra na dan lifrajo bodo tudi par zabojev streliva zmogl.

Srbi nekaj motovilijo z 6.5 Grendel ,ki ga proizvaja Prvi Partizan ,na AK47 platformi.  AK platforma rabi najprej začet  obvezno uporabljat optike , potem šele kar koli motovilit z kalibri saj ima tri cisto uporabne 5.45x39 ,7.62x39 in 9x39. 
Pošteno povedano ima AK kar težavo res dobro integrirat optiko tako da ni več konkurenčen kos čeprav bo vrjetno v uporabi še zelo dolgo.
Največji napredek v jurišnih puškah pa je uporaba optike

V ostrostrelskih puškah pa je trentno res kraljuje .338 Lapua Magnum ,a ker so želje po lažjem kosu orožja z manj odsuna je zdaj zamenjava v obliki .300 Norma že v omejeni rabi. Prav tako se razvija par miraljezov v .338 Norma kot lažja alternativa 50BMG mitraljezom.
 
.338 LM ima malce zanimivo zgodovino , prav tako so ga začeli razvijat za Amere a potem so  ameri opustili projekt ker niso uspeli naredit prave visokotlačne čavre in je razvoj nadaljeval Lapua na svoj račun(finski kolega Jane avtor .338 LM naju je z Kristianom večkrat peljal nastreljevat orožje) , ta postane vojaški kaliber po tem ko ga uvedjo v rabo Danci in dobi Nato kodo , ko jo bo imel 6.5 CRM bo tudi ostalim vojskam precej bolj enostavno nabavljat take kose .

Vojska v glavnem vedno strelja na navadne reveže
Odgovori
#98
cargox.io - te nisem obsojal niti kritiziral si bil zrtev situacije in dobronamernih nasvetov. si bil samo dober primer ko so vsi nekaj govorili a niso vsega povedali in tega je bilo na tem forumu kar nekaj, ceno si pa placal ti . delaj kar delas se naprej in se ne sekiraj .     vsak tukaj je zakladnica znanja in izskusenj vendar naj se vsak zaveda da je samo clovek (beri zmotljiv kar cas vedno dokaze vsakemu ).lpm
Odgovori
#99
Svoje dni he bila mauser mafia tu zelo popularna.
Predlagam ,da ustanovimo 6,5 Mafio.
Odgovori
Ne vem, ali je pomagala objava na tem forumu, ali so bile zraven kakšne višje sile, namreč včeraj so sineta obvestili, da je puška v Frankoniji, čez kakšnih 14 dni bo pa v Proarmisu, tako da bo, če se ne bo še kje zapletlo ravno še ujel rok pred iztekom nabavnega dovoljenja. Mulo je seveda vesel kot radio, fotr pa najbrž ne bo več, če me bo zdaj na vsaki tekmi peljal scat Snooty , ker bo imel flinto, ki bo 38,74% nesla bolš kot moja.
Upam, da sem napisal zadost natančno, kajti jaz sem tisti, ki so ga pred par leti peglali ravno na tem forumu, ker nisem pravilno izračunal 2% mešanice :)) :)) :)) .

No zdaj pa manj pisat in več trenirat, ker take puške, ki bi sama pokala desetke še niso naredili, pa naj bo u kalibru 6 BR Norma ali pa 50 BMG.

Strelski pozdrav božo
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 3 Gost(ov)