Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predlogi za novi zakon o Orožju
#21
(29-11-2018, 20:28)Kristian Napisal:
(29-11-2018, 18:47)Primoz Napisal:
(29-11-2018, 18:32)Kristian Napisal: Na ministrstvu ni nič uradnega. Ali velecenjeni gospod Štupar spet solira po svoje in piše svoje blodnje kot je že v preteklosti in daje vodo na mlin MNZ ali pa je dobil interne informacije mimo vseh kanalov in oradnih dogovorov med pogajalsko skupino in MNZ.

Pogajalska skupina in MNZ? Kdo jo sestavlja in kdaj je bila ustanovljena? Koliko je znano, je samo delovna skupina (posameznik) glede zakonodaje o streliščih in ne ZORO kot takšnega/implementacija EU direktive.
Primoz, o tem je bilo napisano ze vec kot 134 strani komentarjev pa si jih preberi. Res ti ne bom razlagal, ce te ne zanima kaj drugi delajo v skupno dobro.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

V skupno dobro...mislim da bodo v končni fazi to naredili sprejeli po svoje
brez upoštevanja drugih + še dodatna zaostritev pogojev po njihovem bo sprejeta grem stavit...bomo obveščeni ko bo sprejeto in pozvani z strani UE kaj narediti neč bat pride vse. Doh
Odgovori
#22
IPSC zna bit zanimiv


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
#23
Bomo videli. 
Je pa res da pri enih zadevah smo bolj papeski od papeza, dolocene zadeve se pa izogibajo kot kristus kriza. 
Cudna drzava.
Odgovori
#24
(29-11-2018, 19:53)mr.T Napisal: bodo ločil na Jurišni revolver klasa A in single action za rajo

Bojim se, da bi znalo res se izcimiti kaj tako genialnega. Shootme
Odgovori
#25
(29-11-2018, 20:28)Kristian Napisal:
(29-11-2018, 18:47)Primoz Napisal:
(29-11-2018, 18:32)Kristian Napisal: Na ministrstvu ni nič uradnega. Ali velecenjeni gospod Štupar spet solira po svoje in piše svoje blodnje kot je že v preteklosti in daje vodo na mlin MNZ ali pa je dobil interne informacije mimo vseh kanalov in oradnih dogovorov med pogajalsko skupino in MNZ.

Pogajalska skupina in MNZ? Kdo jo sestavlja in kdaj je bila ustanovljena? Koliko je znano, je samo delovna skupina (posameznik) glede zakonodaje o streliščih in ne ZORO kot takšnega/implementacija EU direktive.
Primoz, o tem je bilo napisano ze vec kot 134 strani komentarjev pa si jih preberi. Res ti ne bom razlagal, ce te ne zanima kaj drugi delajo v skupno dobro.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Kristjan, to me zanima predvsem zaradi tega, ker je oseba, ki je bila pooblaščena, predvsem v zadevi urejanja problematike glede strelišč, da zastopa interese vseh strelcev, tudi mene, dopise s strani MNZ vztrajno skrivala/tajila pred ostalimi posamezniki, kaj šele, da bi na njih odgovarjala. To je trajalo skoraj dve leti. Spomin, še posebaj, če je kratek, je zanimiva zadeva.

Zato me upravičeno zanima, kako je kaj z zadevo in komu utrgati jajca v primeru, če se bo zgodba ponovila.
Odgovori
#26
(29-11-2018, 21:42)Primoz Napisal: Zato me upravičeno zanima, kako je kaj z zadevo in komu utrgati jajca v primeru, če se bo zgodba ponovila.

Predlagam, da si potem kar izbereš orodje s katerim si boš kastriral jajčka. Ker se ne spomnim, da bi TI kadarkoli karkoli prispeval k “zadevi”. In ne, stokanje po forumu ni “ukrepanje”. Prvi korak bi recimo bil, da si ta članek sploh prebereš.

Mi gre na bruhanje vse to forumsko jokanje in stokanje. Članek je avtorjev pogled na februarski predlog spremembe Zakona, ki je (očitno preuranjeno) prišel v javnost pred več kot pol leta in se je o njem na forumu in v ostalih medijih na dolgo in široko že klobasalo. Skratka nič novega, pravzaprav je povzel večino stvari s katerimi se strelci (oziroma strokovna javnost) ne strinja in je že bilo podano v odgovoru MNZ. 

Tako da res ne razumem vse te gnojnice. A je konec sezone, so kafiči zaprti, volitve končane, žena pri frizerju in nimate kaj bolj pametnega početi? Dajte najprej pred svojim pragom pomesti. Ker očitno naš “nasprotnik” ni država (MNZ, EU...), ampak kar mi sami sebi.
Odgovori
#27
(29-11-2018, 22:23)Krgolob Napisal:
(29-11-2018, 21:42)Primoz Napisal: Zato me upravičeno zanima, kako je kaj z zadevo in komu utrgati jajca v primeru, če se bo zgodba ponovila.

Predlagam, da si potem kar izbereš orodje s katerim si boš kastriral jajčka. Ker se ne spomnim, da bi TI kadarkoli karkoli prispeval k “zadevi”. In ne, stokanje po forumu ni “ukrepanje”. Prvi korak bi recimo bil, da si ta članek sploh prebereš.

Mi gre na bruhanje vse to forumsko jokanje in stokanje. Članek je avtorjev pogled na februarski predlog spremembe Zakona, ki je (očitno preuranjeno) prišel v javnost pred več kot pol leta in se je o njem na forumu in v ostalih medijih na dolgo in široko že klobasalo. Skratka nič novega, pravzaprav je povzel večino stvari s katerimi se strelci (oziroma strokovna javnost) ne strinja in je že bilo podano v odgovoru MNZ. 

Tako da res ne razumem vse te gnojnice. A je konec sezone, so kafiči zaprti, volitve končane, žena pri frizerju in nimate kaj bolj pametnega početi? Dajte najprej pred svojim pragom pomesti. Ker očitno naš “nasprotnik” ni država (MNZ, EU...), ampak kar mi sami sebi.

Krgolob, ne se razburjati. In tudi ne stokam po forumu. Gre se samo za to, da je tvoj predhodnik, aktivno nedeloval in vlekel za nos vse, ki so sodelovali in bili pripravljeni sodelovati, ko se je pričela gonja v zvezi s strelišči. Tudi različne govorice so se širile kot fasada za prikrivanje neaktivnosti. Posledično so vsi ti posamezniki stigamtizirani in tudi, ko se je razvedelo in razkrilo njegovo nepočetje, le-ti niso bili "rehabilitirani". Verjetno je bil posredi konflikt interesov... Ampak, to je bilo pred tvojim časom. Posledice pa si tudi ti moral sanirati. 

Dober glas seže v deseto vas. In glas je, da delaš dobro. Zato se nikar ne prepoznaj v mojem pisanju.
Odgovori
#28
https://drive.google.com/open?id=1S8BPYo...4xNchh7dpS  Tukaj je članek, hvala na pomoči vsem.

lp
Odgovori
#29
Hvala za link. Meni pa se zdi kar dobro napisano. Avtor razčleni posamezne točke zaostritve in navede protiargumente. Predlog, če je res tak, kot napisano,  je res hlapčevsko pretirano zaostren. Veliko je tehničnih napak (npr. pri prevajanju) in nejasnosti. Bomo videli, kaj se skuha iz te godlje. Če kdo pozna kakšnega poslanca, naj ga povabi na pir in razloži zadevo. Če kakšen poslanec to bere, pa: fantje, ne ga biksat!  :)
Odgovori
#30
(29-11-2018, 22:57)Primoz Napisal:
(29-11-2018, 22:23)Krgolob Napisal:
(29-11-2018, 21:42)Primoz Napisal: Zato me upravičeno zanima, kako je kaj z zadevo in komu utrgati jajca v primeru, če se bo zgodba ponovila.

Predlagam, da si potem kar izbereš orodje s katerim si boš kastriral jajčka. Ker se ne spomnim, da bi TI kadarkoli karkoli prispeval k “zadevi”. In ne, stokanje po forumu ni “ukrepanje”. Prvi korak bi recimo bil, da si ta članek sploh prebereš.

Mi gre na bruhanje vse to forumsko jokanje in stokanje. Članek je avtorjev pogled na februarski predlog spremembe Zakona, ki je (očitno preuranjeno) prišel v javnost pred več kot pol leta in se je o njem na forumu in v ostalih medijih na dolgo in široko že klobasalo. Skratka nič novega, pravzaprav je povzel večino stvari s katerimi se strelci (oziroma strokovna javnost) ne strinja in je že bilo podano v odgovoru MNZ. 

Tako da res ne razumem vse te gnojnice. A je konec sezone, so kafiči zaprti, volitve končane, žena pri frizerju in nimate kaj bolj pametnega početi? Dajte najprej pred svojim pragom pomesti. Ker očitno naš “nasprotnik” ni država (MNZ, EU...), ampak kar mi sami sebi.

Krgolob, ne se razburjati. In tudi ne stokam po forumu. Gre se samo za to, da je tvoj predhodnik, aktivno nedeloval in vlekel za nos vse, ki so sodelovali in bili pripravljeni sodelovati, ko se je pričela gonja v zvezi s strelišči. Tudi različne govorice so se širile kot fasada za prikrivanje neaktivnosti. Posledično so vsi ti posamezniki stigamtizirani in tudi, ko se je razvedelo in razkrilo njegovo nepočetje, le-ti niso bili "rehabilitirani". Verjetno je bil posredi konflikt interesov... Ampak, to je bilo pred tvojim časom. Posledice pa si tudi ti moral sanirati. 

Dober glas seže v deseto vas. In glas je, da delaš dobro. Zato se nikar ne prepoznaj v mojem pisanju.

Koliko je njegov predhodnik aktivno nedeloval in skrival zadeve ti lahko povedo tisti, ki so sodelovali pri vsej tej zadevi. Tisti, ki so pa sodelovanje v štartu zavrnili zaradi svojih osebnih interesov/zamer pa imajo seveda drugačen pogleda na celo zadevo.

Je pa res, da sem to tudi že v štartu pričakoval, tako da nisi nič presenetil... :)

Upam da prideš danes, da se lahko ob pivu še malce oba nasmejiva komentarjem.
Odgovori
#31
res ne vem, kje nekateri vidite problem v tem članku. Ravno obratno, kar se mene tiče, je članek napisan zelo dobro in strokovno. pika.
Odgovori
#32
članek je ok, kaj točno bi naj motilo elito strelstva?
Odgovori
#33
Bom napisal zase.Mene ne moti članek niti avtor, skrbi- moti me kako je Prevedeno in Predlagano z strani MNZ, z tem namenom sem tudi dal na forum. Kako lahko ukrepamo , če lahko bi pa bilo zelo dobro zvedeti, tako kod posameznik ali pa skozi društvo?
  Za komentarje drugih forumašev glede avtorja pa je njihovo osebno mišljenje! 

lp
Odgovori
#34
Pravkar prebral članek in moram reči da je povsem korektno napisan.
Se pa seveda strinjam da bo novela (če bo sprejeta v takšni obliki) katastrofa za strelski šport pri nas. Raje kot bentenje nad takšnimi spremembami se vprašajte(mo) kaj ste (smo) sami storili v tej smeri? Davili nas bodo kolikor se bomo pustili.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#35
V normalni demokratični državi naj bi bila oblast ločena na tri neodvisne veje, zakonodajno, izvršilno in sodno...
Ko represivni organi prevzamejo iniciativo za oblikovanje in vodenje zakonodajnega postopka, je država že globoko na poti k diktaturi in z njo povezanem enoumju.
Odgovori
#36
Članek je korektno napisan, to je dejstvo.

Me pa v noveli med drugim skrbi kot je napisal avtor članka, napačno oz nestrokovno uporabljena terminologija sestavnih delov orožja.

Prav tako je zaskrbljujoče glede definicije "prepovedanega polavtomatskega orožja s snemljivimi nabojnikom ki omogoča izstrelitev več kot 21 nabojev brez ponovnega polnjenja" ....Govori namreč o orožju in ne o nabojnikih!
Teoretično lahko oblasti v to definicijo uvrstijo vsako polavtomatsko pištolo, npr. tudi v Glock se lahko vstavi 33 strelni nabojnik. V tem primeru je prepoved polavtomatskih pištol v celoti.

Vsekakor bi moralo ("če že") pisati pravilno "ko je vanj vstavljen več kot 20 strelni nabojnik+1 v cevi) in ne definirano kot samo orožje.

Na koncu bomo imeli samo še enostrelne pištole, pa še za prednjačo boš potreboval "varnostni orožni list".
Odgovori
#37
(01-12-2018, 16:46)mojster Napisal: V normalni demokratični državi naj bi bila oblast ločena na tri neodvisne veje, zakonodajno, izvršilno in sodno...
Ko represivni organi prevzamejo iniciativo za oblikovanje in vodenje zakonodajnega postopka, je država že globoko na poti k diktaturi in z njo povezanem enoumju.


Tega, žal večina ne razume in še naprej kleče nastavlja r..

Odgovori
#38
Temu se v žargonu reče "strokovne službe"...

Ala butalci izberejo predstavnike butalcev izmed butalcev.
ala slednji nimajo vpliva na strokovnjake v službi "vej oblasti"

V realnosti pa to zgleda kot Don Kihot in njegova borba zoper "ekologijo"...
Odgovori
#39
imam deja vu ali se res vsake pol leta odpre enaka tema?
Odgovori
#40
Nobena župa se ne poje tako vroca kot se skuha.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)