Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o ločevanju streliva in orožja in omarah in še čim
#1
(09-04-2017, 14:43)fire Napisal: Slišal da bodo omejil oziroma uvedli nekakšne kvote za strelivo in omejili ali zaostrili izdajo OL,ker jih je letos izdanih bistveno več kot v preteklih letih. Očitno je aparat že zalavfal. Tappingfoot

Dokler bodo pri vsem tem vsi mastno zaslužili ne verjamem v omejitve.
Odgovori
#2
Tisti ,ki po tvoje mastno služijo in tisti,ki te bi radi omejevali nimajo veze med seboj , sploh se ne gre za $$$ ampak moč kontrolo na ljudmi.
Odgovori
#3
Nove sefe boste itak kupovali ,saj zdaj stari niso več ok ker nimajo EU normatiov po novem je boljše plehnata garderobna omara z EN kot Primatov sef z JUS , oz ta primatov sef ne šteje več.
Odgovori
#4
(04-05-2017, 12:40)topostrelec Napisal: Mr.T: kaki sefi pa naj bi potem po novem prišli v poštev in kje v sloveniji se jih lahko kupi? Jaz ko gledam razne kataloge sefov, nikjer ne vidim EU normativov, ali pač samo narobe berem.

Na Primatovi strani so vsi artikli opremljeni tudi z oznakami EU
Odgovori
#5
A potem se boste potrudili, da bo narasla tudi prodaja sefov?
Odgovori
#6
(04-05-2017, 19:11)milans Napisal:
(04-05-2017, 12:40)topostrelec Napisal: Mr.T: kaki sefi pa naj bi potem po novem prišli v poštev in kje v sloveniji se jih lahko kupi? Jaz ko gledam razne kataloge sefov, nikjer ne vidim EU normativov, ali pač samo narobe berem.

Na Primatovi strani so vsi artikli opremljeni tudi z oznakami EU

Ali niso sedaj predpisani standardi CE in ne DIN.
Odgovori
#7
CE niso standardi.
Odgovori
#8
(04-05-2017, 01:09)mr.T Napisal: Tisti ,ki po tvoje mastno služijo in tisti,ki te bi radi omejevali nimajo veze med seboj , sploh se ne gre za $$$ ampak moč kontrolo na ljudmi.

Se ne strinjam v celoti, a pozabil si, da tudi vsa dovoljenja na UE nekaj koštajo in ni nas malo in nimajo vsi OL ampak posest.
Se pa strinjam "o moči kontrole nad ljudmi"
Odgovori
#9
Zaradi tega denarja se nihče ne sekira se ga drugje takoj not dobit.. davek na deževnico, na obrabljene gume itd, od slovencev lahko pokasiraš kjer želiš....
Odgovori
#10
Seveda niso, vendar je danes za večino stvari potrebno pridobiti CE oznako. Če kupim kuhalnik me nič ne briga katerim stadardom ustreza, zato mi je oznaka CE dovolj. Pišem pa zato, da ne bi šli na vrat na nos kupovati novih omar, predno ne bo (in upam da ne bo) jasno, kaj se bo sploh zahtevalo.

Če jaz na žićnici zamenjam navadno stikalo za luč. ki nima oznake CE sem naredil napako zaradi katere je žičnica izven predpisov, pa ne glede na to, da ima stikalo vse potrebne DIN oznake, ki ustrezajo za pridobitev certifikata.
Odgovori
#11
Ni ravno tako. Če ne upoštevaš CENELEC te lahko zašijejo če pride do napake ali nesreče. CE je samo potrdilo da ustreza Evropski skladnosti. Ampak ja , tudi mene zanima kaj je narobe s starimi omarami.
Odgovori
#12
(04-05-2017, 19:11)milans Napisal:
(04-05-2017, 12:40)topostrelec Napisal: Mr.T: kaki sefi pa naj bi potem po novem prišli v poštev in kje v sloveniji se jih lahko kupi? Jaz ko gledam razne kataloge sefov, nikjer ne vidim EU normativov, ali pač samo narobe berem.

Na Primatovi strani so vsi artikli opremljeni tudi z oznakami EU

Misliš da so ti ki jih ima folk doma in so stari 20 ,30 ali več let , sveda ne EN standardi s zdaj od kar smo v EU na vseh kosih v prodaji na starejših tega sveda ni kar ne pomeni, da je omara ali sef slabši a po novem ne bo izpolnjeval pogojev   ker nima EN , v trenutno veljavem pravilniku tudi ni govora o standardih ampak vsaj na pol po ZKP , tritočkovno zaklepanje in debeline materiala , zdaj pa ........
Malo me jezi ker smo se zadnjem sestanku med drugim tudi to z njimi dogovorili in so se strinjali da Zdrava kmečka pamet prevlada nad EN- abecedo in da je trenutni standard zadosten , in novi EN xxyy ne prinašajo nič razen stroška. Celo obratno , marikdo(tud sam imam nekaj starih primatov) kupi zelo kvalitetno rabljeno omaro ali sef za dobr denar medtem ko si nove z ENxxxx enake kvalitete ne bo kupil ker košta 4-5x več kot tista stara 20 let.
Odgovori
#13
Citiram trenutno obstoječi zakon, kjer nikjer ne piše kakšna more biti omara za hrambo orožja. Piše lepo razločno, da mora biti zaklenjeno in ločeno od streliva . Včasih je bilo celo dovolj, da je za hrambo orožja ,bila skozi varovalo prožilca napeta zajla. Sem kaj spregledal?

"Posameznik mora orožje, ki ga ima v posesti, hraniti tako, da ne pride v roke neupravičeni osebi.
Orožje se mora hraniti zaklenjeno in sicer ločeno od streliva, razen če sta orožje in strelivo shranjena v ognjevarni omari, sefu ali v posebej zavarovanem prostoru.
Posameznik, ki zbira orožje in v zbirki poseduje tudi orožje iz kategorije A, ki ga je dovoljeno zbirati, mora omogočiti policistu, da preveri kako hrani orožje. Minister, pristojen za notranje zadeve predpiše podroben način in vsebino preverjanja hrambe orožja.
Posameznik, ki zbira orožje po določbah tega zakona, ga mora hraniti v posebej za to določenem prostoru, ki je tehnično varovan in v zaklenjeni vitrini ali sefu."
https://zakonodaja.com/zakon/zoro-1/25-c...posameznik
Odgovori
#14
Ja spregledal si da se bo to spremenilo.
Odgovori
#15
Pa to spreminjajo na lepe oči nekaj, ali je točno določeno čemu in koliko časa se mora zadeva upirat, preden se odpre?
Odgovori
#16
Po stari uredbi strelivo sploh ni potrebno, da je ločeno.
Citat:Orožje se mora hraniti zaklenjeno in sicer ločeno od streliva, razen če sta orožje in strelivo shranjena v ognjevarni omari, sefu ali v posebej zavarovanem prostoru.

Na tečaju so rekli, da je vsaka kovinska omara takorekoč ognjevarna. Trenutno ni zahtev po standardih. Orožje imaš lahko napolnjeno in metek v cevi.

Načeloma lahko omaro iz dil skup zbiješ pa z žabico zakleneš in je po tem zakonu vredu (sicer tukaj mora biti ločeno od streliva). Ampak pojem ločeno od streliva je spet opredeljen in pravi, da je to takrat, ko se strelivo fizično ne dotika orožja, enako če je strelivo v nabojniku (nabojnik se ne sme dotikati orožja). Torej je lahko v istem prostoru/predelu sefa.
Odgovori
#17
Nam je g Pučnik razlagal podobno ampak z eno bistveno razliko. Orožje v omarah ne sme biti napolnjeno zaradi ker ti lahko ubije gasilca, če ti pridejo gasit. Če je orožje v sefu je pa vseeno.
Odgovori
#18
A pa so dejansko bile kaksna tezave v praksi zaradi neustrezne hrambe orozja po trenutnih predpisih. Ali se spet spreminja nekaj samo zato da se spreminja?!
Odgovori
#19
Ne spreminja se zato, da se spreminja, ampak zato, da se strelce privije na čim več možnih koncih in da pridejo do zaključka, da se nima smisla ukvarjat s strelstvom in da najdejo nek drug hobi.

Boleče pa je brat objave nekaterih, ki že razmišljate o nakupu novih omar. Če se vam ta točka glede standardov omar in sefov zdi smiselna in menjava omare nekaj samoumevnega potem vam ni pomoči. Žalost od žalosti.
Odgovori
#20
Clap
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)