Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o ločevanju streliva in orožja in omarah in še čim
Mamaluk: kaj pa pravijo lovci glede 5-letne veljavnosti OL in glede 5-letnih zdravniskih pregledov? Jih tudi boli tam spodaj? Whistle
Odgovori
(27-07-2017, 17:59)JRC Napisal: Mamaluk: kaj pa pravijo lovci glede 5-letne veljavnosti OL in glede 5-letnih zdravniskih pregledov? Jih tudi boli tam spodaj? Whistle

Mislim da ti na to res ne rabim odgovoriti, saj odgovor poznaš.....

V glavnem upam da ti bo sedaj kaj lažje pri srcu, ko veš, da je vsaj en lovec v RS proti prekategorizaciji orožja iz B v A....

Lp
Odgovori
Sem ravno pred nakupom prve pištole in vsega pripadajočega, tudi sefa seveda. Ker je bil zaenkrat plan kupiti pač eno izmed teh poceni Merkur/Bauhaus sefov za nekje 80€ (30x30x38 cm npr.), mi prosim povejte, kok ta standard EN 1143-1.3 vse skupaj podraži. Sploh nimam občutka, kateri sefi dosegajo ta standard. Šele tisti za npr. 500+€?
Drugače vprašano, če je kdo kaj iskal v zadnjem času in ker na spletu v opisu teh cenejših izdelkov ponavadi standard ni napisan, kok bi me prišel najcenejši sef npr. 30x30x38€ z EN 1143-1.3?
Vsaj za občutek, da sem pomirjen oz. da me lahko v miru kap :D
Odgovori
takole... da te lahko v miru kap :)
https://www.toptresore.de/waffenaufbewah...e-n-0.html
Odgovori
hm. Hvala za link. To je pa kar precejšen naskok v ceni. Očitno je zdej res najslabši čas za vstop v strelstvo. Da bo res zahtevan ta standard, se pa verjetno še ne ve? So to bolj ugibanja (le na podlagi besedila predloga MNZ) ali se lahko že zanesljivo pričakuje ta standard? Zgolj za lastništvo pištole me zanima.
Odgovori
No, če bo še komu prav prišlo: kolikor sem prečesal slo trgovine, izgleda tole najcenejše (in najmanjše, heh), s standardom EN 1143-1. 
308€ za 11L volumna. https://www.blagajne-trezorji.si/prosigm...oa-26.html
Gužva, a za en kos orožja in nekaj škatel streliva bo.

Še eno vprašanje: znotraj tega standarda pa verjetno ni/ne bo pomembno, katera stopnja je (0, 1, 2,...)?
Odgovori
(09-03-2018, 21:48)Celerts Napisal: Sem ravno pred nakupom prve pištole in vsega pripadajočega, tudi sefa seveda. Ker je bil zaenkrat plan kupiti pač eno izmed teh poceni Merkur/Bauhaus sefov za nekje 80€ (30x30x38 cm npr.), mi prosim povejte, kok ta standard EN 1143-1.3 vse skupaj podraži. Sploh nimam občutka, kateri sefi dosegajo ta standard. Šele tisti za npr. 500+€?
Drugače vprašano, če je kdo kaj iskal v zadnjem času in ker na spletu v opisu teh cenejših izdelkov ponavadi standard ni napisan, kok bi me prišel najcenejši sef npr. 30x30x38€ z EN 1143-1.3?
Vsaj za občutek, da sem pomirjen oz. da me lahko v miru kap :D

mi lahko poveš kje si našel to zahtevo da potrebuješ sef po standardu EN 1143-1.3  ?
Odgovori
Napaka. Očitno le EN 1143-1. Komentar #28 na drugi strani te teme je omenjal te standarde, sem očitno napačnega gledal.

...oz. bolj natančno: Ga ne. A ga morda kmalu boš.
Odgovori
...samo moje skromno mnenje...
Greš v Hofer, kupiš sef, ki je bil 100€ (sem ga videl znižanega na 90), velikosti 32 x 47 x 33 cm (Š x V x G), teža 33kg, debelina vrat 6mm.
Je elektronski, pa na okroglo pomožno ključavnico (kar ima svoje pomankljivosti, poguglaj).

Dovolj dober za to, da ti naključni ropar ali kdo od domačih ne tika orožja in streliva. Kar se tega si potem miren. Če bo kdo namesko hotel tvoje orožje, pa ne dvomi da ga bo dobil.

Ko/če se spremeni zakonodajo tudi na področju shranjevanja pištol, ga neseš nazaj, oz ga imaš za dokumente, al pa samo za diverzijo nekje na vidnem :D
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
No, to niti ni slaba ideja.
Odgovori
No jest se takih sefov kot je zadnji omenjeni z otroki pri hiši ne bi šel, ker če kaj vem bo 10 letni mulc znal pogooglat in odpret tak sef,

Poslano z mojega ONEPLUS A3003 z uporabo Tapatalk
Odgovori
se strinjam, kjer je volja, tam je pot... mulci so pa vedno bolj brihtni in še bolj nevzgojeni.
sam nimam teh skrbi.
v osnovi sem ga kupil za strelivo.

sem pa pristaš: da prilika dela tatu; česar ne vidiš, ne boli/srbi; ključavnice so za poštene ljudi

Priponke Male slike

Odgovori
(10-03-2018, 15:36)MadMan Napisal: se strinjam, kjer je volja, tam je pot... mulci so pa vedno bolj brihtni in še bolj nevzgojeni.
sam nimam teh skrbi.
v osnovi sem ga kupil za strelivo.

sem pa pristaš: da prilika dela tatu; česar ne vidiš, ne boli/srbi; ključavnice so za poštene ljudi

Odgovori
(10-03-2018, 14:08)Celerts Napisal: Napaka. Očitno le EN 1143-1. Komentar #28 na drugi strani te teme je omenjal te standarde, sem očitno napačnega gledal.

bom drugače vprašal:
kje si prebral, da za tvojo potrebo (nekako sklepam da (še) nisi zbiratelj),  potrebuješ sef, ki zadostuje temu standardu?
(raze če želiš imeti tak sef zaradi tvoje varnosti oz. boljšega občutka)
Odgovori
Ko je enkrat sef (oz. način zaklepanja) zadovoljive kvalitete, je pa najpomembneje to, da je sef pritrjen vsaj v dveh ravninah (stena-strop, stena-tla, stena-stena vogal), da se ga ne da enostavno odstranit od stene. Ker kajle pa pajsarji pa še kakšen bolj prefinjen pripomoček delajo čudeže.
Ker sef potem enostavno naložijo in se z odpiranjem ukvarjajo kje drugje.

Če sredi belega dneva odpeljejo toplotne črpalke in podobne zadeve...

Sam sem tudi razmišljal, da bi v sef namontiral tisti locator za pse. Ne vem pa, če bi lovil skozi vso to jeklo.
Odgovori
Ce prav razumem, je lokator ucinkovit ce se v blizini recimo ukradeneha sefa v katerem je lokator nahaja uporabnik taiste storitve, da selokator poveze preko bluetooth povezave z njim in tako tebi pokaze lokacijo, v kolikor ni  nobenega uporabnika v blizini storitev ne deluje.
Lahko pa se vstavi pameten telefon, ki si deli lokacijo recimo preko Googla...
Odgovori
(10-03-2018, 16:39)nejc_rx Napisal:
(10-03-2018, 14:08)Celerts Napisal: Napaka. Očitno le EN 1143-1. Komentar #28 na drugi strani te teme je omenjal te standarde, sem očitno napačnega gledal.

bom drugače vprašal:
kje si prebral, da za tvojo potrebo (nekako sklepam da (še) nisi zbiratelj),  potrebuješ sef, ki zadostuje temu standardu?
(raze če želiš imeti tak sef zaradi tvoje varnosti oz. boljšega občutka)

Ne potrebujem. Nikjer ne piše. Sem pa ravno pred nakupom prvega kosa orožja za strelske potrebe (ne zbirateljske) in sem opazil tole temo, v kateri se govori o spremembah ZORO-ta v delu, kjer v osnutku (ali delovni verziji, sej ne vem), piše, da bi bil ob morebitni potrditvi zahtevan standard EN-1143-1 (beri objavo #28 v tej temi, stran 2) in če sem prav sledil temi, naj bi to veljalo tudi za lastnike vseh kategorij strelnega orožja (se motim?). Ker bo, ČE bo, to verjetno sprejeto že letos, torej nedolgo po tem, ko bi si sef kupil, sem preveril, kok več bi me stalo, če bi že vnaprej preventivno kupil sef, ki bi temu standardu že zadovoljiv - da mi ne bo treba slučajno čez pol leta kupovati novega. Razumljivo?
Odgovori
glede lokatorja...
verjetno je minusev preveč, glede na pluse.
faradejeva kletka (GPS + oddajnikov signal), cena, mesečna naročnina za sim, kaj sploh smejo možje v modrem naredit na podlagi GPS signala, za katerega trdiš, da je od tvojega sefa (je to dovolj za hišno preiskavo oz. cestno kontrolo),...

mogoče bi ena velika nalepka ''GPS locaton inside'' zalegla več (pri predposatavki neumnega roparja), proti profesionalcem se je pa brezveze ščitit, ker jim je to glavna zadeva v življenju, nam pa ni.
Odgovori
Imaš SIM kartice z naročnino 0 eur na mesec (Bob).
lp Melly
Odgovori
Telefon ali lokator v sefu ne bo sprejemal nobenega signa. Saj je že prej en omenil.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)