Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup 9x19mm Pištole
#1
Pozdravljeni!

Sam se odločam za nakup 9x19mm pištole, namen uporabe bo bolj streljanje na tarčo ter uporabljal bi jo tudi za lovske namene.
Za pištolo bi odštel do okoli 800€.
Razmišljam o kakšnem Sig Sauerju P320, Waltherju PPQ M2 Navy SD, HK P30L, REXu zero1S, CZ P-09 in Glocku 17 Gen4.

Seznam je sicer kar obširen, vendar najbolj me muči, če je vredno plačati razliko med Glocku in SigSauerjem ali Waltherju. Všeč mi je tudi dizajn HK P30L, vendar ne vem pa kako se obnese za nošnjo.
Tako kot HK P30L sta mi pa REX in CZ P-09 všeč zaradi decockerja.

Prosil bi vas za mnenja in priporočila.
Odgovori
#2
Tole je bilo že večkrat prežvečeno... poglej si teme v tej sekciji:

http://www.strelec.si/forum/forum-65.html

so bile obdelane praktično vse pištole, ki jih omenjaš.
Odgovori
#3
Nucej isto taktiko ko pr babah. Tisto k ti je ušeč. Sej ne greš prjatle spraševat kero bi pa ti kresnu.
Odgovori
#4
Ja saj glih zato : bi jo pa jo še ni - pol se pa lahk hvalmo! :-D
Odgovori
#5
Razmisli tudi o XDM-u.
Odgovori
#6
@jrc, nekaj sem našel,  vsega pa še vedno ne, rad bi dobil kako informacijo iz prve roke, če je P320 res toliko boljši, da se splača mal več dat za to pištolo ali razlika zanemarljiva med 17 in se ne splača. 

@mat kurja, to je res, ampak pri pištolah oz. kakršnokoli stvari je kakšno mnenje oz. izkušnja vedno dobrodošla, glede na to, da že kdo uporablja enako stvar. 

@mgerkman hvala, bom pregledal, sem videl na forumu, da jo kar veliko uporabljajo
Odgovori
#7
(22-02-2017, 18:47)Tajfun Napisal: @mat kurja, to je res, ampak pri pištolah oz. kakršnokoli stvari je kakšno mnenje oz. izkušnja vedno dobrodošla, glede na to, da že kdo uporablja enako stvar. 
Tut jest sem prej Oča vprašal, ja. In je reku "Sine, ti sam glej da bo mel še fotr kej od tega."
Sicer nisem razumel kaj misli s tem, ampak mislim da je letelo na njeno mamo.
Odgovori
#8
Če misliš iti 3x na leto na strelišče in 1/2 ure oddati 10 strelov na 15-25 m bi bil verjetno za ego najboljši Rex. 
Če resno nameravaš pištolo nositi pri lovu pretežno ves čas, pa bi bil smiselen Glock 19, 5.000 kosov streliva pa 3 trenerji.
Odgovori
#9
Poglej na to spletno :

http://www.thetruthaboutguns.com/ttag-reviews/?c=C1

tu je dosti tega rangiranega z opisi preiskusov glede na točnost, uporabnost prilagodljivost, zanesljivost...

Jaz sem zamenjal že 6 kosov. sedaj sem super zadovoljen z Glock 19 g4 (seveda z rahlimi prilagoditvami)
Odgovori
#10
za Walther-ja PPQ M2 Navy ti lah povem iz prve roke,ker ga imam - ergonomija boljša od Glock-a ( saj zame ) ,tovarniški sprožilec zelo mehak in kratek ( naredil primerjavo na "suho" z kolegovim Glock-om 17 4 gen in CZ P09 - Walther sprožilec BOLJŠI ),merki na navy izvedbi "nočni" - je pa izrez na zadnjem merku precej širok in namenjen predvsem hitremu streljanju. Je pa vse odvisen od strelca kaj se bo pokazal na tarči.........
Odgovori
#11
@mat kurja še boljše si sam odgovoril kot sem sam mislo hehe

@kimber verjetno bom na leto postrelil okoli 1000 streliva, oz kolikor mi bo dopuščala denarnica. Pomembno je tudi, da pištola ni zbirčna glede streliva. 

Katere krogle niso priporočljive priporočljive za Glocka zaradi cevi?
Odgovori
#12
Pa tole?
http://www.strelec.si/forum/thread-17498.html
Odgovori
#13
@95 krogov hvala, tu sem tudi že malo sam bral, se mi zdijo kar vredu predstavitve pa od hickok45 sem tut gledal,  hvala za odgovor 

@Jonas hvala,  nekaj takšnega sem hotel slišat,  najceneje sem jo našel za 800, zanima me še če nima težave s cenejšo municijo, pa če so na voljo futrole?
Odgovori
#14
Mehke svinčenke (neoplaščene) krogle niso primerne za Glocke.
Odgovori
#15
moj Walther je do sedaj goltal vse : S&B refuzo,Top shot,PPU,STV, Magtech JHP.... Tud na raznih forumih so ga pohvalil,da prebavlja vse. Futrolo pa jaz uporabljam usnjeno Walther"palačinko" za P99,ki paše tud za PPQ.
Odgovori
#16
A kdo ve kdaj bo na trg prišla CZ P10c?
Odgovori
#17
(22-02-2017, 19:11)kimber Napisal: Če misliš iti 3x na leto na strelišče in 1/2 ure oddati 10 strelov na 15-25 m bi bil verjetno za ego najboljši Rex. 
Če resno nameravaš pištolo nositi pri lovu pretežno ves čas, pa bi bil smiselen Glock 19, 5.000 kosov streliva pa 3 trenerji.
Kimber kimber...za to kar si ti naštel je edino smiseln glock 43 nič drugega Hand
Odgovori
#18
(22-02-2017, 15:28)Mat Kurja Napisal: Nucej isto taktiko ko pr babah. Tisto k ti je ušeč. Sej ne greš prjatle spraševat kero bi pa ti kresnu.

Tale tvoja taktika, ne vem no mislim da je zgrešena tako za babe kot za pištole...če boš gledu tiste, ki so ti [je] ušeč jih ne boš dosti kresnu Snooty kajti če je ušeč tebi je še mnogo drugim he he... seveda je pri pištoli drugače, načeloma delajo vse ta ušeč in one ki ti niso je pa še dost drugega zravn za poštudirat, da boš zadovoljn pravzaprav saj nobedn ni zato se pa kup več tega Idea

(22-02-2017, 19:41)kimber Napisal: Mehke svinčenke (neoplaščene) krogle niso primerne za Glocke.

Kje pa boš dobil mehke svinčenke ...tisti resni ki jih še delajo, delajo normalne take pa glock čist normalno strelja...
Odgovori
#19
Glock 34 si najbrz mislil  Mrgreen
Odgovori
#20
(22-02-2017, 21:01)JRC Napisal: Glock 34 si najbrz mislil  Mrgreen

[Image: glock43-left.png]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)