Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero strelivo 9/19 mnenja, pripombe.
#41
S&b brez problemov z 75TS
Odgovori
#42
(23-06-2016, 19:52)upor500 Napisal:
(23-06-2016, 17:57)ales1a Napisal: maxxtech 9x19 medeninast tulec 
od 110 strelov 14 zastojev - (od naboja tulec je ostal v ležiču, ko je hotlo novga notr dat)
pištola Tanfoglio stock 3 (komplet original), z obema nabojnikoma je bilo enako

LP Aleš

(23-06-2016, 18:17)smrkec Napisal: Z isto pistolo meni to dela tudi pri s&b...
Vzrok moram pa se ugotovit...

... zanimivo ... različno strelivo, isti tip pištole, identičen zastoj ...  Dare 

... drugače pa pri meni ca 10.000 S&B pa samo 1 komad neustrezen (zakasnel vžig po ca 5 sek) ... in to na nekonkurenčnem Čehu ...  :))

lp upor500

po 5 sekundah ...teško verjamem, daj kaj več povej Doh
Odgovori
#43
... enostavno ... sprožim, pa nič ... pištola še zmeraj v smeri tarč, prst umaknjen s sprožilca, potem pa pok ... ni bil sicer plasiran v črno, tarčo sem pa kljub vsemu uporabil ...  Nod

... šalo na stran ... če ne bi sam tega doživel, bi tudi težko verjel ... sem pa od takrat naprej zmeraj skeptičen in zaradi tega še bolj previden ... 

... je pa tudi res, da se v večji količini prav tako lahko najde kakšen "grdi raček" ...

lp upor500
Odgovori
#44
Pet sekund je ogromno casa....tezko si predstavljam, da bi kdo cakal 5 sekund po pritisku na sprozilec me da bi zacel odpravljati zastoj, oz. ugotavljati kaj se je zgodilo, da ni pocilo....
Odgovori
#45
To je sila redko  sem pa videl v živo kako izgleda, človek je ponovno repetiral pištolo ki ni ustrelila in je naboj razneslo ob izmetu zraven pištole v zraku... posledic nič omembe urednega... ja je pametno počakat zlasti puška z kakimi starimi naboji je problematična 
Dobr da nisi gledal v cev [šala] tako kot en mojster na yu tube ko gleda v pumpo in mu prestreli kapo.... Nod
Odgovori
#46
... pet sekund ni veliko časa ... ko ne poči, začneš razmišljati, kaj je šlo narobe ... potem zašvicaš ... pa spet razmišljaš ... 

... vsaj pri meni je tako ... nobene naglice, ampak lepo razumsko pristopiti k reševanju problema ... zamujen strel. serija. tekma je pač mala stvar v primerjavi z stihijskim ukrepanjem ...

... sicer pa če me spomin ne vara ... na tečaju so menda govorili, da v primeru zatajenega strela najprej počakaš 30 sek, šele nato začneš ukrepati ... in seveda se ve, kam mora biti v tem času obrnjeno železje ...


lp upor500
Odgovori
#47
(23-06-2016, 22:22)JRC Napisal: Pet sekund je ogromno casa....tezko si predstavljam, da bi kdo cakal 5 sekund po pritisku na sprozilec me da bi zacel odpravljati zastoj, oz. ugotavljati kaj se je zgodilo, da ni pocilo....

  Ja saj veš ni lih meru pa mal se naloži in si koj na pet, u resnic je blo recimo 2,87  :)) Hand
Odgovori
#48
Vem kako je, ko ne poci.
Sem imel kaksnih 30,40 komadov od 100...jaz sem samo ponovno repetiral in res je, ni prijetno potem gledati sledi udarne igle na neizstreljenem naboju...ko jih zlagas na kup, ki raste.
Odgovori
#49
... sploh ni bilo panike ... sem itak kupil celo tarčo (črno + belo polje) ...  :))

... ampak da še enkrat ponovim: S&B rinfuza je solidno strelivo in ga kljub vsemu še naprej uporabljam ...

lp upor500
Odgovori
#50
(23-06-2016, 22:33)upor500 Napisal: ... sicer pa če me spomin ne vara ... na tečaju so menda govorili, da v primeru zatajenega strela najprej počakaš 30 sek, šele nato začneš ukrepati ... in seveda se ve, kam mora biti v tem času obrnjeno železje ...
To so bila pravila službe za metanje bombe M52. Da nisi kaj zamešal?
Odgovori
#51
(24-06-2016, 00:46)bbbbbb2011 Napisal:
(23-06-2016, 22:33)upor500 Napisal: ... sicer pa če me spomin ne vara ... na tečaju so menda govorili, da v primeru zatajenega strela najprej počakaš 30 sek, šele nato začneš ukrepati ... in seveda se ve, kam mora biti v tem času obrnjeno železje ...
To so bila pravila službe za metanje bombe M52. Da nisi kaj zamešal?

... nisem ...

... to so povedali na tečaju ... in definitivno nisem delal nič takšnega v zvezi z M52 ...

lp upor500
Odgovori
#52
Strelivo S&B 9x19 FMJ 124gr je super zadeva. Najbolj prodajni pri nas. Na zalogi ga imamo v Trgovina Lovec Grosuplje - 041 760 654 - Večje količine že od 0.182€/kom.
Odgovori
#53
Zelo zadovoljen z refuzo...zelo zanesljiva, dokaj natancna in najpomembnejse brez zastojev
Uporabljam na HS XDM in CZ 75 TS
Odgovori
#54
(18-07-2016, 16:46)maticmarinc Napisal: Strelivo S&B 9x19 FMJ 124gr je super zadeva. Najbolj prodajni pri nas. Na zalogi ga imamo v Trgovina Lovec Grosuplje - 041 760 654 - Večje količine že od 0.182€/kom.

Ej frajer, če si trgovc in oglašuješ naredi tako kot se spodobi. Plačaj svoj oglasni prostor in oglašuj tam, kakor počnejo ostali pošteni trgovci na tem forumu....
Odgovori
#55
Mislim da bi bilo ta za brisat ?! Ali se motim?
Odgovori
#56
So določene pištole res tako občutljive na različno strelivo kot v tem primeru?

Sam streljam s CZ 75 TS (tarča), pištola je nova, strelivo je Sellier&Bellot refusa. Nobenega zastoja, vse deluje odlično. Druga pištola v društvu je Tanfoglio Xtreme Match, torej še enkrat dražja. Je tudi nova, čez njo je šlo kakih 500 strelov, predvsem strelivo Geco. Pojavljali so se občasni zastoji, ampak se je s časom izboljševalo. V zadnji rundi se je streljajo skozi strelivo S&B in zastoji so se dogajali zelo pogosto (vsaj 1x do 2x na 10 strelov).
Odgovori
#57
...tanfoglio match - do 500 veliko zastojev,
od 500 dalje se več ne spomnim zastoja,
ne glede na vrsto streliva, ppu, svt, s&b
lphrib
Odgovori
#58
Tanfoglio Limited Custom Xtreme. Brez zastojev že več kot 2000 nabojev razen začetnega problema s PPU municijo, ki ima menda trše netilke in ni prišlo do "vžiga"... tudi 4-5x od 10ih. Isti naboj v Glocka, pa ga je "pojedel" bp.
Po zamenjavi vzmeti udarne igle ni bilo več nobenih problemov. Večinoma sedaj uporabljam S&B.

Tanfoglio Gold Match Xtreme: brez zastojev, kakšnih 1000-1500 nabojev (TopShot, S&B). Je pa bila pištola zelo suha, praktično konzervirana in jo je bilo potrebno dobro očistiti in naoljiti. Že v trgovini pa so zamenjali vzmet (za medium).
Odgovori
#59
Strelivo S&B 9x19 rinfuza pištola rex iztreljenih približno 2000 nabojev brez zastoja
Odgovori
#60
Še jst,še jst: skozi 75B omega je šlo tkole: cca. 2500kom S&B rinfuze, pa cca. 350kom GECCO, pa cca 100 kom GFL, pa cca. 120 kom PPU-ja. Vse je požrla brez enega problema.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)