Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
#1
Vzamite si čas in izpolnite anketo glede zaostrovanja EU zakonodaje v zvezi z orožjem

Tole sem prejel od strelske zveze po e-pošti, verjetno ste tudi vsi strelci.
_"V preteklih dneh smo bili s strani ESC obveščeni o začetem postopku javne razprave glede želenih postrožitev zakonodaje EU, ki ureja nabavo, posest in prenašanje civilnega orožja, kamor spada tudi športno orožje. Če bo postopek za strožjo zakonodajo uspešen, bo s spremembo do leta 2015 dopolnjena Direktiva EU, ki ureja to področje, to pa za strelski šport ni dobro. Zaradi tega so različne organizacije, ki se zavzemajo za strelski šport že pozvale svoje člane, da se ustrezno zoperstavijo tej pobudi. Svoje nasprotovanje želenim spremembam lahko izrazite na način, da izpolnite anketni vprašalnik s pomočjo napotila kot izhaja iz 2. strani tega dopisa najkasneje do 17. junija 2013. Navodila in vprašanja so na spletni strani objavljena tudi v slovenskem jeziku. Na koncu si izpolnjene vprašalnike izvozite in shranite ter jih posredujte na sedež ESC, na navedeni e-naslov: esc@escsport.eu "_

Anketo ste verjetno vsi prejeli, zato povezave tu ne bom pripenjal

Vprašanja žal kar napeljujejo na to, da je potrebno dodatno urediti zakonodajo, zato odgovor pod 1 praktično pomeni, PUSTITE ZADEVE TAKE KOT SO
Zakonodaja na tem področju je povsem urejena, čeprav to iz vprašalnika ni razvidno in dobi nepoučen bralec predstavo, da je v EU WILD WEST na tem področju.
Pamet v roke, miško in tipkovnico in na delo. Za prihodnost našega in strelstva otrok gre.
Odgovori
#2
Bi pa jaz prosil za link, nisem ničesar prejel :(
Odgovori
#3
navodila in link

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/99/2...6fa4d2.pdf (108.3 KB)Â
Odgovori
#4
Sem izpolnil anketo (same 1-nke). Komentarji ki sem jih dal so predvsem govorili o:
- nobenih dodatnih omejitev
- nobene dodatne harmonizacije - suverenost drzav clanic
- samovarovanje je legitimen in najboljsi razlog za posest orozja postenih evropejcev

Anketa je grozljivka! Dejansko gre za anketo, ki ima popolnoma prohibicionisticno ozadje. Popoln populizem - ali imamo v EU tudi prodajo po internetu in "gun showe" - bog ne dej - treba je zavarovati otroke. Nebi se cudil, ce bido populistu poskusali spraviti omejitve kapacitete nabojnikov, military style, nezivljenske pogoje hrambe, sluzbe za oblastnike ( EU urad za nadzor nad orozjem), prepoved prenosa prepovedanih kategorij, sistem obvescanja pri prenosu med drzavami clanicami ...
Skratka imamo EU-prohibicioniste in nobene EU-NRA.

We are fucked.

Ali sva res samo dva na tem forumu, ki sva oddala anketo?

ROK ZA ODDAJO ANKETE JE 17.6.2013
Ce imate kakrsne tezave pri izpolnjevanju z veseljem pomagam
O41 82o 257
ANKETA:
http://ec.europa.eu/yourvoice/ipm/forms/...rearmsRisk
Odgovori
#5
ne nista samo dva :)
Odgovori
#6
Dajmo, vzelo vam bo le par minut, ne pozabite na koncu ustvariti PDF in ga poslati ESC. Dobil sem povratni mail ESC-a , v katerem se mi zahvaljujejo (za izpolnjeno anketo)
Odgovori
#7
Izpolnil v svojem imenu in imenu društva, ki ga zastopam.
Odgovori
#8
Čimprej izpolnit in poslat nazaj. čeprow mi ni jasno zakaj je treba izvozit v pdf obliko, ker lahko daš direktno submit.ampak sem naredil oboje tako da:)
dajmo vsi strelci to izpolnit, ker nas bojo očitno zajebali če ne :(|)
Odgovori
#9
Izpolnil in oddal online.
Odgovori
#10
Oddal. Dobil povratni mail.
lp Melly
Odgovori
#11
Melly prosim pripni mi email kamor si poslal, ker meni ne poveže direkt, da pošljem še PDF.
Hvala,
lp
Odgovori
#12
Za svoje pravice se je potrebno boriti z vsemi sredstvi.
Odgovori
#13
sem odgovoril na anketo, vendar dobim formirano neodgovorjeno anketo v .pdf obliki. Ker imam samo acrobat reder, ne morem izponiti ankete v .pdf obliki...
Odgovori
#14
Izpolnjeno, SUBMIT na koncu je dovolj, izvažanje v PDF in shranjevanje na disk je le opcija, če hočeš imet dokument za svoj arhiv, kaj si izpolnjeval.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#15
Hvala Robert, sem se že bal, da je šel moj glas v nič...
Odgovori
#16
No Ferpob tole sem še malce internacionalno razbobnal pa upamo, da bo vsaj en del vzorca ankete pozitven večina folka bo sevda odgovarjala precej drugače kot mi pa tudi anketa je tako zastavljena.
Odgovori
#17
Najbolje je dati zraven navodila" obkroži vse pod 1" ...
kot sem napisal, nepoučeni bralec dobi občutek, da na tem področju vlada anarhija...
Golazen EU birokratska bi rada vse pod ključ spravila in še par nečakov na šiht v razne nove urade in komisije zrinila :(
Odgovori
#18
Že anketa sama je nastavljena tako, da se na daleč vidi kako hoče Evropska komisija (vsemogočni izvršilni organ brez vsake legitimnosti) narediti vse, da se poštenim državljanom čim bolj omeji dostop do orožja. Mislim da bo večina ljudi na tem forumu odgovorila enako kot jaz, torej same 1ke.

Vse skupaj je zavito v celofan, kako je namen zaostrovanja zakonodaje borba proti nelegalnemu orožju. Kako omejevanje poštenih ljudi vpliva na oboroženost kriminalcev...pa noben ne zna povedat. Ampak glavno da se grdo in hudobno orožje prepove in da ima nekdo zaradi tega občutek, da je naredil nekaj dobrega.

Golazen. Komisarji nam bodo povedali, kaj lahko in kaj ne. Kot leta 1941, samo da se takrat ljudem ki so nam pisali pravila ni reklo komisarji.
Odgovori
#19
mi smo mačji kašelj- žal- na količino ljudi v EU. nemci (predvsem ekofašisti- gutmenschen) in VB imajo negativno mnenje glede orožja oz. so že banali določene cevi. glede zakonodaje EU pa ne vem, če morajo naši kimavci takoj sprejet uredbe? recimo v AT so komponente za polnjenje v prosti prodaji in izpiti tudi niso potrebni. kaj so nam lagali pred vstopom v EU in kaj smo dobili? Živela EU! Živela skrb za prebivalce (vse pod pretvezo varnosti)! Živela STASI 2.0! bandalopovskapokvarjena!
Odgovori
#20
Evo, poslal! :D/
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 14 Gost(ov)