Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
15. februarja je bil sestanek Vicky Ford - Firearms United.
Nisem vedel, ali pa sem spregledal... no, sedaj je tule objavljen članek o sestanku (še nisem prebral):

https://firearms-united.com/2017/03/01/m...trasbourg/

Očitno pa zdaj Vicky Ford prepričuje, da naj ne bi vlagali amandmajev, ker bi potem lahko EK še zaostrili, zato me prav zanima, ali bo Dita Charanzova vložila amandmaje.
Jo bom kar direkt vprašal, saj se datum razprave bliža (14.marec).

Je pa res, da bo ta direktiva dejansko omogočila, da članice EU potem s svojo nacionalno zakonodajo spiše tako, da lahko vse razvodeni (pač podelijo dovoljenja za A), ali pa zaostri. Vse bo kot kaže odvisno od tega, kaj bo prinesel novi ZORO (+podzakonski akti), Evropska komisija pa si bo umila roke.

No, takole se pa naredi dober video prispevek za osveščanje "civilistov":
https://www.youtube.com/watch?v=Hms2viwU...e=youtu.be

Dejstva, podatki, razlaga za nestrelsko publiko, da lahko razumejo v čem je problem prihajajoče direktive.

Če koga zanima, še pol-urni intervju s Tomasz Stiepin-om, predsednikom Firearms United (angleški podnapisi):
https://youtu.be/vjRd09MibEY

(zanimivo - pravi, da je že pred 14 meseci poskušal priti do sestanka z Vicky Ford, ampak ga je 12 mesecev ignorirala...)

Še ena cvetka iz Bruslja: en europoslanec mu je menda povedal, da naj bi prepovedali nabojnike za 30 nabojev zato, ker v primeru, ko se v polavtomatsko puško vstavi tak nabojnik, začne streljati avtomatsko  Doh
Odgovori
Junkerjev boj:
http://images.24ur.com/media/document//61894930.pdf
Odgovori
Jaz tej Vicky Ford nič ne verjamem, saj se je že preje izkazalo, da je pripravljena sklepati kompromise na škodo imetnikov orožja. Upam, da bo D. T. uspela vložiti amandmaje oz. da bo za to zbrala dovolj podpisov. To je lahko samo v korist, ne pa v škodo, kot grozi V. F..
Odgovori
Po mojih informacijah ima Dita Charanzova dovolj podpisnikov za vlozitev amandmajev, ne vem pa, kaj bo pripravila.
Odgovori
Za Vicky Ford so imeli včasih pravi izraz - peta kolona. Vso to njeno "prizadevanje" je na koncu še precej slabše kot je bil prvi predlog, za povrhu pa je evropska komisija potrdila njen stolček kljub Brexitu. Ob tem nikakor ne moreš mimo ideje da je to plačilo za ugoden izzid njenih akcij v okviru Firearms United.
Odgovori
Največje svinje so ravno raznorazni "strokovnjaki",  apologeti sistema, ki v danem trenutku zagovarjajo raznorazne "trezne", "argumentirane", "uravnotežene" pristope. Ki iz svoje lažne vzvišene pozicije delijo lažno moralo, etiko in strokovnost. Tipičen primer pri nas je Brglez, ki je hardcore komunjara in blefer preoblečen v leporečje in skrivanje za (lažno) intelektualnostjo in prosvetljenostjo.

Kar se tiče konkretnega zakona je povsem jasno kaj je namen, kdo ta namen podpira in kdo ga bo uvedel. Še bolj bo jasno kdo bo to prevedel v lokalno zakonodajo in kako (že sedaj je (vsaj meni) jasno kako bo to zgledalo).  Edino kar me veseli je, da bo par vas idiotov občutilo to vašo zaplankanost na lastni koži pa čeprav ste zgolj minorni del blejajoče populacije, ki ji itak nič ni (noče bit) jasno dokler seveda ne dobijo osebno i konkretno po pi...
Odgovori
Člani evropske unije imamo, ob upoštevanju sedanje ureditve nekaterih področij (npr. svoboden pretok ljudi in blaga), legitimen interes, da se določena vprašanja ureja na nivoju EU, za nekatera je to nujno, spet druga le priporočljivo. To velja tudi za orožno področje in v tem vidiku se sam v delu celo strinjam s Komisijo, da se doseže določene osnovne dogovore. Žal na drugi strani trdim, da je praktično celoten predlog Direktive, kot tudi že sprejeta Izvedbena direktiva, tako slabo zasnovana, da jo zgolj z amandmiranjem ni mogoče rešiti.

Nadalje so komentarji ga. Ford o nastali situaciji izrazito problematični; ali ne razume kako sistem deluje, kar je ob upoštevanju njenega staža v politiki malo verjetno, ali pa gre za čisto zavajanje. Tisto, kar ona zagovarja, kot kompromis, kar skozi oči politika nedvomno je, je iz tehničnega in pravnega vidika navadno skrpucalo. Kakšne so posledice odločitev nesposobnih politikov se lepo kaže tudi na področju orožne zakonodaje, natančneje izvedbene direktive o onesposobitvi orožja, s težavami implementacije katere se ubada tudi naša domovina. Tudi ga. Charanzová je žal dokajšen demagog in tipičen predstavnik politike; želi si podpore za nekaj, kar še ne obstaja, podpora pa naj bi temeljila na zaupanju v vanjo, torej politika. Ne nazadnje tudi Firearms United se je zadeve lotil naravnost katastrofalno, brez prave vizije nastopi pa so marsikdaj zbirka misli za katere je v danem trenutku in prostoru težko verjeti, da bi lahko dobili širšo družbeno podporo, ki pa je za možnost kakršnegakoli uspeha izrednega pomena, ne nazadnje brez ustreznega sklicevanja na nekatera osnovna načela pravne države.

Osebno ocenjujem, da smo trenutek, ko bi se zadeve dalo lotiti na EU nivoju, že zamudili, zato bo v bodoče izrednega pomena, da korektno opravimo delo vsaj na domačem terenu.
Odgovori
No jaz sem proti federalni EU. Mnenje anketirane zainteresirane javnosti je, da le ta nasprotuje vmešavanju je v notranje zadeve  članic, ki z varnostjo drugih držav članic nima nobene zveze (99% kaznivih dejanj s strelnih orožjem se zgodi z orožjem, ki je nezabeleženo). Kontrola nad orožjem je mit. Kolektivisti hočejo kontrolo nad posameznikom.
Odgovori
Takole znajo pa birokrati na otoku vse zj*bat


https://www.gov.uk/government/uploads/sy..._FINAL.pdf
Odgovori
Pa se to nanaša EU, glede na brexit?
Odgovori
to daje lep zgled.. takšen, ki ga znajo naši hitro implementirat
Odgovori
@kimber
Zgolj mimogrede. Evropski prostor bi po mojem mnenju moral temeljiti na suverenih državah, ki se lahko povezujejo oziroma skupinsko uresničujejo lastne interese pri tem pa naj bi se sklepalo čim manj kompromisov; v tem smislu je bila zamišljena tudi osamosvojitev Slovenije leta 91'. Žal sedanje stanje ter smer razvoja dogodkov, temu nekako ne sledi.

Naj nekoliko natančnejše pojasnim mojo navedbo, da so določene omejitve na ob prostem pretoku ljudi in blaga so potrebne, oziroma smiselne, spet druge priporočljive. V primeru, da bi neka država omogočala prosto nabavo določene kategorije orožja ali streliva za državljana druge države (primer je bil pri predelanem akustičnem orožju), ta pa ob poznavanju razmer v lastni državni, tovrstnih sredstev za lastne državljane ne dopušča, potem je nedvomno razumna zahteva, da se na nivoju povezave sprejme ukrepe, ki zmanjšujejo negativne posledice. Rešitev je, da se dopusti le oskrbo s tovrstnimi sredstvi za lastne državljane. Na drugi strani je lahko med državami dogovor, da omogočijo enostavnejšo medsebojno trgovanje z reguliranimi predmeti. Njihova enotna kategorizacija (trenutno je ta vse prej, kot posrečena, predlog EU pa stanje le še slabša) tako ta vidik nedvomno poenostavi nekatere procese, ki potekajo med državljani različnih držav povezave, oziroma med njimi in državami.

Sam nisem nikoli nasprotoval obstoju orožne zakonodaje, le ta mora biti spisana na ustrezen način, sedanja, niti prihajajoča to žal ni.

@mr.T
Strošek povezan s posestvijo, kompleksnost pridobivanja dovoljenja, ipd. so vse sekundarni načini, kako zmanjšati število posestnikov. Tudi obstoječa zakonodaja ima vrsto takšnih rešitev, ki temeljijo na nepotrebnih administrativnih ovirah. Te niso legitimne in bi jih veljalo odpraviti, žal pa je tendenca ravno obratna.
Odgovori
Čehi so carji.
Vložen amandma k njihovi Ustavi za pravico do orožja za obrambo.
In od 21 njihovih europoslancev, jih bo 20 glasovalo proti direktivi.

http://www.euractiv.com/section/politics...bear-arms/
Odgovori
Zadnjič sem zelo na hitro objavil besedilo o doseženih kompromisih za Direktivo v pogajanjih pri trilogiji. Nekatere so se spotaknili nad tam zapisanimi zaključki in mi oporekali njihovo točnost. Objavljeno besedilo ni moj izdelek, temveč gre za dokument, ki so ga pripravili v uradu ga. Ford.
Odgovori
JRC, in kateri naši evroposranci bodo glasovali proti direktivi? IMHO noben.
Odgovori
(03-03-2017, 13:15)matjaz43 Napisal: JRC, in kateri naši evroposranci bodo glasovali proti direktivi? IMHO noben.

[attachment=6921]
Odgovori
Mislim, kera nagraužna buzarantska fotka
Odgovori
(03-03-2017, 13:33)matjaz43 Napisal: Mislim, kera nagraužna buzarantska fotka

Ja res je, predigra pred glasovanjem...kaj sledi si lahko predstavljaš.
Odgovori
In taki nam krojijo življenje
Odgovori
(03-03-2017, 13:43)matjaz43 Napisal: In taki nam krojijo življenje

seveda...ker lahko...dokler samo jamramo tukaj na forumu.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 11 Gost(ov)