Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inšpekcija zaprla strelišče Čebulovec
#81
@romunov - lahko prilepiš povezavo zakona ( nekaj mi nagaja )?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#82
357, če v http://www.pisrs.si/ vpišeš "pravilnik o tehničnih pogojih varovanja prostorov", se ti tale povezava pojavi kot prvi zadetek. Če želiš, dai zgine rumena barva, ki označuje besede iz iskanja, pritisneš F5 (ali klikneš "reload"). Enak postopek je za "zakon o orožju" (mi je šele zdle kliknilo, da se tvoj post nanaša na mojo predprejšnjo objavo).
Odgovori
#83
Gres semle http://www.strelec.si/zakoni/ in poklikas kar te zanima.
Odgovori
#84
To je tisto, kar oba z AF že nekaj časa tle tupiva. Folk nekaj na pamet nabija in pametuje a tud tok niso, da bi (roko na srce že nkrat prežvečene vsebine z linki ipd...) se pozanimal kaj konkretno piše v zakonodaji, ko pa tako eklatantno šlamparijo in lenobo nekdo izpostavi je pa žaljiv pa nespoštljiv pa še kaj drugega.

Meni osebno se zdijo bistveno bolj žaljivi sogovorniki, ki iz neke kvazi visoke moralne ali pokroviteljske drže želijo deliti svoj prav ne glede na to, da so njihovi umotvori nelogični, neresnični ali pomankljivi ali nimajo nič z (lahko preverljivo) realnostjo. Ampak v današnjem času je to ok, označevanje takega diskurza za bullshit in bedarijo pa ne.
Odgovori
#85
Mii lahko kdo "prevede" ta del ( tretji odstavek ) 50.čl.ZO-ro?
"Določbe tega zakona o civilnih streliščih ne veljajo za strelišča ali zemljišča, ki jih uporabljajo posamezniki in strelske organizacije, razen določb 54. in 56. člena tega zakona in določb predpisov, ki urejajo red in varnost na strelišču."
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#86
Za strelišča ki jih uporabljajo posamezniki in strelske organizacije veljajo zgolj pravilniki, ki urejajo red in varnost na strelišču ter 54 in 56 člena ZORO.

Se pravi, če nimaš komercialnega strelišča potem upoštevaš 54/56 ter pravilnike.
Odgovori
#87
Žal je tako, da če zamudiš rok za pritožbo, bo odločba postala pravnomočna,  tožba na Upravnem sodišču pa  zavržena kot nedovoljena.
Odgovori
#88
Upam da rok za pritožbo ni zamujen...
Odgovori
#89
(15-09-2015, 12:12)Mato Napisal: Za strelišča ki jih uporabljajo posamezniki in strelske organizacije veljajo zgolj pravilniki, ki urejajo red in varnost na strelišču ter 54 in 56 člena ZORO.

Se pravi, če nimaš komercialnega strelišča potem upoštevaš 54/56 ter pravilnike.

Potem na takšnih streliščih ne smeš izvajati ( javno razpisanih ) strelskih tekmovanj?

Vprašanje ni provokativno in tudi odgovora ni treba posredovati, čeprav je povezano s "težavo", o kateri smo se razpisali.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#90
(16-09-2015, 10:28)357 Napisal:
(15-09-2015, 12:12)Mato Napisal: Za strelišča ki jih uporabljajo posamezniki in strelske organizacije veljajo zgolj pravilniki, ki urejajo red in varnost na strelišču ter 54 in 56 člena ZORO.

Se pravi, če nimaš komercialnega strelišča potem upoštevaš 54/56 ter pravilnike.

Potem na takšnih streliščih ne smeš izvajati ( javno razpisanih ) strelskih tekmovanj?

Vprašanje ni provokativno in tudi odgovora ni treba posredovati, čeprav je povezano s "težavo", o kateri smo se razpisali.

verjetno bi jo s tem se odnesel dokler bi bilo brezplacno
Odgovori
#91
če je brezplačno potem ni komercialno!
Odgovori
#92
"Javno razpisano" - ni nikakršen pravni termin tako, da odpade :).

Prvo kot prvo tako ali tako ne sme biti javna prireditev oz. je lahko vendar jo je potem potrebno prijaviti na UE in seveda poskrbeti za stvari, ki sodijo k javni prireditvi (varovanje itd...).

Če ni javna prireditev (povsod tam, kamor lahko pride zgolj vabljena oseba in je vsem ostalim vstop onemogočen) potem ni težav, kar se pa štartnine tiče, organizacije gostinske ponudbe pa zadeva spada pod FURS/Tržni inšpektorat in ne IRSZN.


Kakor jaz razumem razliko je komercialna dejavnost strelišča, da se tam hrani orožje in da lahko pride kadarkoli (seveda ko je odprto - da ne bo kdo dlakocepil ::) ), kdorkoli streljat, klubsko pa seveda da zgolj člani kluba in povabljeni in da se tam ne hrani nič.

PS: Glede štartnine in FURS sem mislil v smislu, da je organizator prvič registriran za dejavnost (prodaja pijač/hrane) in da kot drugo seveda izda račun za opravljeno storitev.
Odgovori
#93
Kolikor poznam se na streliščih ne prodaja ne hrana in ne pijača. Zberejo se pa prostovoljni prispevki za nabavo le teh.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)