Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9x19 naboji kateri so najboljsi?
#1
Torej zanima me katera znamka in polnitev ali je to jhp ali hp in fmj so trenutno za kaliber 9x19 9mm najboljse.prosim za
razlago in kje jih dobit.

lp
Odgovori
#2
> rkajtn said:
> Torej zanima me katera znamka in polnitev ali je to jhp ali hp in fmj so trenutno za kaliber 9x19 9mm najboljse.prosim za
> razlago in kje jih dobit.
>
> lp
>
>

Domača prilagojena polnitev tako za precizno los123 gre HP, kot za dinamiko los145 gre ne glede na obliko krogle.
Odgovori
#3
Če jih rabiš kot prilogo solati so HP kar v redu, za med testenine pa vsekakor FMJ
Odgovori
#4
se opravicujem da sem odprl 1 temo v dveh rubrikah.kako mislis z to tvojo izjavo.zanima me natancnost krogle ter expanzija krogle v tarco oz iz nje.nevem ce sem se prav izrazil.

lp robi
Odgovori
#5
Za ekspanzijo priporočam Federal hydra shok 9mm.Za točnost ti je pa Jabolko odgovoril.
Odgovori
#6
Pozdravljen Robi,

s kakšno pištolo boš streljal?
Jabolko nove krogle 123 gr spredaj odrezane ne HP gredo za moj ukus in samozavest zelo dobro. Tulec mešano, ker jih ne prebiram za trening. Smodnik vv 330 5,1gr, železje pa STI target master 1911 model. Grupa, da se še poštar čudi ko pripelje pošto naokrog.
PROARMIS d.o.o. Trgovina za strelce in lovce 
Odgovori
#7
Bojan, 5,1gr je pa na bolj topli strani filunge. Kakšen imaš OAL?
Odgovori
#8
> Orien said:
> Bojan, 5,1gr je pa na bolj topli strani filunge. Kakšen imaš OAL?

Vse kar je bilo manj je razmetavalo in zaklep se je vračal zelo počas.
PROARMIS d.o.o. Trgovina za strelce in lovce 
Odgovori
#9
Kaj mislis s delovanjem v tarci? Se pogovarjamo o npr. Umirjanju ranjene divjadi ali odvrnitvi protipravnega napada?

Nazadnje sem kupil Federal Golden Sabre 124 grains +P v trgovini Rebec v Postojni.
Imel je tudi Hornady 135 grain z FTX kroglo, ki je odlicna polnitev - malce draga za moj budget.
(Ce gre za pistolo, ki prenese +P, vsekakor vzemi +P)

Zelo dobra polnitev je se Speer Gold Dot 124 grs +P, ki se jo obcasno dobi pri Rebcu ali v Rimmskih Toplicah pri podjetju Artek.
Odgovori
#10
Gre se za pistolo m70a crvena zastava.Recimo odvrnitvi napada divjadi ali odvrnitvi protipravnega napada.

lp robi
Odgovori
#11
Hornady 135 FTX +P. kupi eno skatlo (20 kom). Preiskusi zanesljivost ter lego zadetkov.
Odgovori
#12
> kimber said:
> Hornady 135 FTX +P. kupi eno skatlo (20 kom). Preiskusi zanesljivost ter lego zadetkov.

Kimber daj mi prosim povej hitrost za te naboje me prav zanima kak faktor dosegajo v m/s ali fps vseeno...
Odgovori
#13
Oznake +P ali +P+ uporabljajo predvsem Američani. V evropi se prav tako dobi močnejše strelivo, ki pa nima dodatnih oznak. Pomembno je le, da je narejeno tako, da ustreza CIP normam. Naprimer Fiocchi 9x19 Black Mamba 100gr presega večino ameriških "vročih" polnitev, saj izstrelek dosega 660 joulov kineticne energije.
Druga stvar , ki jo Američani obvladajo in zasledujejo pri konstrukciji krogel pa je ekspanzijski učinek, tukaj pa imajo celo paleto presežkov.
Odgovori
#14
Mislim, da rabiš to: http://www.mibullet.com/ , zrezke naredi sama, pol pa v vrečke in v skrinjo :D Raje kot drago strelivo si privošči čim več izletov na strelišče. Dober zadetek odtehta več kot katera koli polnitev, krogla, proizvajalec, ...
Odgovori
#15
Najboljsi youtube chanel za ciljno balistiko:
http://www.youtube.com/user/tnoutdoors9

Hornady sem predlagal, ker nima izpostavljene votle konice in bi ga Zastava znala papcati brez polivanja.

Pri Speer Gold Dot 124 +P sem iz Glockom 19 naracunal 650 Joulov.Vecino "akcijske" FMJ rinfuze se ustavi pod 450 J.
Odgovori
#16
> kimber said:
> Najboljsi youtube chanel za ciljno balistiko:
> http://www.youtube.com/user/tnoutdoors9
>
> Hornady sem predlagal, ker nima izpostavljene votle konice in bi ga Zastava znala papcati brez polivanja.
>
> Pri Speer Gold Dot 124 +P sem iz Glockom 19 naracunal 650 Joulov.Vecino "akcijske" FMJ rinfuze se ustavi pod 450 J.
>

kimber hitrost krogle če bi šlo...prosim
Odgovori
#17
> jabolko said:
> > Pri Speer Gold Dot 124 +P sem iz Glockom 19 naracunal 650 Joulov.Vecino "akcijske" FMJ rinfuze se ustavi pod 450 J.
>
> kimber hitrost krogle če bi šlo...prosim

Sem se zatipkal:
Hitrost iz G19 je za Speer 124 grs +P ca.370 m/s- ca.560J.

Za Remington Golden Sabre +P, 124grs sem iz G19, pri 20 stopinjah izmeril:
355
358
351
343
345
338
Kar da povprecno hitrost 348 m/s in povprecno energijio 487 J.
Odgovori
#18
torej zanima me kje dobiti critical duty 9mm 135gr hornady ali speer gold dot 124gr ali 147gr in kako bi to delovalo v m70a 9mm.

hvala in lp
Odgovori
#19
Hvala. Moč nabojev računam isključno na ipsc faktor in ne na energijo v J zato te spašujem po hitrosti krogle.
Ti kar povem da je škoda dnarja za tele švoh zveneče +p in ne vem kaj še naboje, ko pa z domačo polnitvijo tole, kot za šalo presežem...348m/s je komaj 1145 fps ali faktor 140,8 naboj ki res neki, da od sebe mora imeti preko 420m/s ali 1400 fps, kar da faktor 172 govorim za 123 gre kroglo to je normalen naboj, ki se strelja na ipsc tekmovanjih v open klasi in verjemi lahko ga prebavi tud pištola brez kompenzatorja,če ga ležišče sprejme seveda, no ne v takih količinah kot open tu in tam pa ne bo nič narobe...preiskušeno po drugi strani pa čist brez veze je vsak naboj dost močen važen je zadetek in obvladovanje orožja...
Odgovori
#20
> jabolko said:
> .... Domača prilagojena polnitev tako za precizno los123 gre HP....


Katero izhodišče (polnitev, COAL) priporočaš?
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)