Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moderator zvoka
(07-12-2019, 23:06)krpan Napisal: Lovci hočemo da ornk ureže, da slišmo vsak strel v lovišču kar iz terase priljubljenega bifeja, pol pa k pride strelec na kofe ne more utajit, da je streljal in mora po lovski pravici in resnici obnovit celo zgodbo. Če bodo dušilci legalni ne bo teh zgodb. Zadovoljni bomo samo v primeru če bodo obvezni, ker potem bomo na skupnih jagah lahko Toneta poslali domov ker ga na bokarco ne bo mogel našraufat tako kot ga zdaj lahko pošljemo domov če pozabi odsevni brezrokavnik.

A je res treba vsako temo posrat s takšnimi idiotizmi? A je v omejeni betici morda še prostor za informacijo, da so nekateri lovci tudi športni strelci in da se ti ni treba pred vsemi hvaliti s predsodki in omejenostjo?  Rolleyes
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
Pozdravljeni,
tu imate možnost oddati svoj glas - predlog vladi. Predlog je že napisan. Nič vas ne stane ;)
https://predlagam.vladi.si/predlog/10686
Odgovori
(20-12-2019, 12:58)CargoX.io Napisal: Pozdravljeni,
tu imate možnost oddati svoj glas - predlog vladi. Predlog je že napisan. Nič vas ne stane ;)
https://predlagam.vladi.si/predlog/10686
 
Dobre lastnosti dušilca zvoka, so pa zelo optimistično predstavljene Pray
Odgovori
So, nič nas ne stane da glasujemo, mogoče se pa kam premakne ;) Pa dejansko so resnične (lastnosti) in res ne moreš najti razloga proti. Vsaj realnega ne...
https://predlagam.vladi.si/predlog/10686
Ajde, glasovanje ;)
Odgovori
(07-12-2019, 23:06)krpan Napisal: Lovci hočemo da ornk ureže, da slišmo vsak strel v lovišču kar iz terase priljubljenega bifeja, pol pa k pride strelec na kofe ne more utajit, da je streljal in mora po lovski pravici in resnici obnovit celo zgodbo. Če bodo dušilci legalni ne bo teh zgodb. Zadovoljni bomo samo v primeru če bodo obvezni, ker potem bomo na skupnih jagah lahko Toneta poslali domov ker ga na bokarco ne bo mogel našraufat tako kot ga zdaj lahko pošljemo domov če pozabi odsevni brezrokavnik.

Kar je res ni laz ;)
Mogoce bi pa morali uvest min kaliber za lovce... bi tudi bolj buškasti odpadli, ker ne bi zmogli nosit teze ali bi bili pa v ravnotezju, hmmm same dileme... ;)
Odgovori
(07-12-2019, 23:06)krpan Napisal: Lovci hočemo da ornk ureže, da slišmo vsak strel v lovišču kar iz terase priljubljenega bifeja, pol pa k pride strelec na kofe ne more utajit, da je streljal in mora po lovski pravici in resnici obnovit celo zgodbo. Če bodo dušilci legalni ne bo teh zgodb. Zadovoljni bomo samo v primeru če bodo obvezni, ker potem bomo na skupnih jagah lahko Toneta poslali domov ker ga na bokarco ne bo mogel našraufat tako kot ga zdaj lahko pošljemo domov če pozabi odsevni brezrokavnik.


Brez skrbi še naprej se bo lahko lagalo o lovskih podvigih


[Image: Otto%20von%20Bismarck-2484912-828100.png]
Odgovori
Mr.T dobra :-)
Odgovori
Tale predlog vladi je napisan tako,
- da sem najprej razumel, da se zavzema za OBVEZNO uporabo 'moderatorjev' - nikjer ne pove, da je mišljena DOVOLJENA uporaba
- da so prednosti  opisane malo v rožicah, stvarna dejstva bi bila boljša
- da se bodo krave smejale razliki med moderatorjem in dušilcem, ki je 'čisto nekaj drugega' - daj, vsaj to zbriši.
Pa zakaj se posebej poudarja dolgocevno orožje? Saj kradkocevno tudi poka.
Sicer pa bravo, da se je nekdo vsaj spravil predlagati, namesto da bi samo jamral na forumu.
Odgovori
Sem ravnokar odal glas za uzakonitev dokler še kaj slišim.Tole bi po moje moralo biti poslano tudi lovskim družinam.
Odgovori
(21-12-2019, 10:16)travac Napisal: Sem ravnokar odal glas za uzakonitev dokler še kaj slišim.Tole bi po moje moralo biti poslano tudi lovskim družinam.
LZS dela na tem brez vašega priganjanja.
Odgovori
Je vsi so proti oni se pa ze leta trudijo uredit
Odgovori
(21-12-2019, 14:40)dani_79 Napisal: Je vsi so proti oni se pa ze leta trudijo uredit
Dani, tiste čveke niso merodajne. Pomembno je kako se lobira in kaj se napiše. Gremo naprej kot cela EU. 
Zaenkrat dobro kaže. Bomo pa videli kmalu.
Odgovori
(21-12-2019, 13:59)alojz1 Napisal:
(21-12-2019, 10:16)travac Napisal: Sem ravnokar odal glas za uzakonitev dokler še kaj slišim.Tole bi po moje moralo biti poslano tudi lovskim družinam.
LZS dela na tem brez vašega priganjanja.


Kdo pa koga priganja?? Je pa zalostno to, da je le 25 ljudi zrtvovalo minutko svojega zivljenja in podprlo predlog do sedaj. Tolk o enotnosti, ocitno res ne potrebujemo moderatorjev :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
No vidiš "enotnost".
Pri lovcih pa pristojni pišejo v imenu 22.000 članov. To je okroglo 1000x več.
Odgovori
Lahko da pisejo, vendar nisem zasledil nikjer nic. In sem sam spisal ta predlog. Nekje treba zaceti. Ce pa bo se LZS podala svoj predlog pa bo se bolje. Iz dveh koncev iste zahteve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
V decemberski izdaji revije Lovec ( izdajatelj LZS), je bil objavljen kar obsežen članek na temo prednosti uporabe dušilcev/moderatorjev zvoka.
Odgovori
(22-12-2019, 09:47)kimber Napisal: V decemberski izdaji revije Lovec ( izdajatelj LZS), je bil objavljen kar obsežen članek na temo prednosti uporabe dušilcev/moderatorjev zvoka.
Res je. Ljudem je treba najprej prikazati zadevo z argumenti. Nato se prične lobiranje pri strankah. Ena je že izrazila podporo. Ni nepomembna saj po njeni zaslugi lovimo tako kot sedaj in lov ter divjad nista privatna. 
Nekateri tule pa še kar pišete o raubšicih in kako mora dobro usekat. Takšni posamezniki lahko razlagajo svoje poglede med vse ožjim krogom sebi enakih, ki hočejo nazaj v preteklost. Čas pa gre naprej.
Odgovori
Jaz nisem glasoval, ker se mi zdi predlog rahlo nedodelan. Menim, da bi moral zakon dušilce dovoljevati in ne obvezovati in to za dolgocevno in kratkocevno orožje, tudi za malokalibrsko in morali bi biti v prosti prodaji brez vpisa v orožno listino. Vse ostale podrobnosti glede obveznosti uporabe in drugi pogoji pa bi morali urejati interni akti deležnikov npr. lovski predpisi glede uporabe pri lovu ali tekmovalna pravila za uporabo na tekmah.
Lp
Mare

Poslano z mojega Armor_2 z uporabo Tapatalk
Odgovori
sem oddal glas ZA

tudi sam se za dovoljeno in ne obvezno uporabo dušilcev.
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
(22-12-2019, 11:43)gasilc Napisal: Jaz nisem glasoval, ker se mi zdi predlog rahlo nedodelan. Menim, da bi moral zakon dušilce dovoljevati in ne obvezovati in to za dolgocevno in kratkocevno orožje, tudi za malokalibrsko in morali bi biti v prosti prodaji brez vpisa v orožno listino. Vse ostale podrobnosti glede obveznosti uporabe in drugi pogoji pa bi morali urejati interni akti deležnikov npr. lovski predpisi glede uporabe pri lovu ali tekmovalna pravila za uporabo na tekmah.
Lp
Mare

Poslano z mojega Armor_2 z uporabo Tapatalk
Pa saj ni mogoče na vse orožje zmontirati dušilcev! Če predlagatelji to predvidevajo so še bolj neumni, kot zgledajo.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)