Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Bacekjon: za spreminjanje javnega mnenja je ze zdavnaj prepozno. Ta vlak je odpeljal pred vec kot 20 leti; najbrz takrat, ko so ukinili naborniski sistem.
Da bo direktiva sprejeta, je meni jasno odkar je Fordova zakljucila trialog in poslala v parlamentarno proceduro. Sem pa polagal upe v amandmaje Charanzove.
Ker do sedaj nisem podrobno spremljal delovanja eu parlamenta, pa sem sedaj dobesedno 'na rit padel', ko sem spoznal, da se o amandmajih sploh ne bo razpravljalo in glasovalo, v kolikor predlog direktive ne bo zavrnjen.
Zato sedaj nisem vec tako optimisticen, kot sem bil vseskozi doslej, saj najvecja politicna grupacija ni izrazila nobenega nasprotovanja (vsaj jaz nisem zasledil), zgolj nasprotovanje Cehov, Italijanov, Poljakov in Fincev, ALDE in desnice, pa bo premalo, da bi do amandmajev sploh lahko prisli.
In zame bo res veliko presenecenje, ce se bo na koncu nabralo dovolj poslancev, ki bi direktivo zavrnili in omogocili razpravo o amandmajih.

Zase lahko trdim, da sem storil vse, kar je bilo v moji moci in imam zagotovilo, da bodo trije poslanci glasovali proti. Ja vem, slaba tolazba.
(Je pa Charanzova najavila, da bo nadaljevala do evropskega sodisca za clovekove pravice.)
Odgovori

Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od JRC - 12-03-2017, 13:29