Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
(05-05-2016, 00:11)Ales Napisal: Gre za počasno ukinjanje gotovine, ker je precej lažje imeti folk pod nadzorom na ta način plus nihče ne more dvinigt denarja iz bank, kot je bilo v grčiji recimo...ni ni bankovcev, ne morejo ti dati denarja v roke.

Pomiri se Aleš.

Skoraj nihče ne printa denarja (ki bi bil v uporabi) s tako visoko nominalno (face value) vrednostjo.

Še Amerikanci printajo $100.

Američani imajo dolgo zgodovino printanja papirja (iz bombaža) in so ugotovili, kaj je najbolje printati:
https://en.wikipedia.org/wiki/Large_deno...s_currency

Evropa pač ugotavlja, da je 500 evrskih bankovcev nenormalno dosti, ter da se vrtijo, samo pač ne v legalnih dejavnostih:
http://www.welt.de/finanzen/article15245...e-hin.html

Je pa treba vedeti, da so s tem zafrknili Nemce, ki so tradicionalno za gotovino. V Nemčiji ni nenavadno, da pridete in kupite rabljen avto s kešem. Prodajalec dobi keš, vi pa takoj avto. In ni spora o kilometrih, stanju, napakah in blokadah račna in še čemu.

Samo pač tako je. Gotovina pa ne bo izginila. Hitro se bodo pojavili kakšni srebrniki ali zlatniki.

Tega Evropejci ne bodo tvegali. Ker čim ti regulacija denarja uide, pffff.

(21-05-2016, 09:54)matjaz43 Napisal: Če mene kdo kaj vpraša: v ustavi bi moralo biti zapisano, da ima vsakdo pravico branit sebe, svoje bližne, svoj dom na kakršenkoli način.

Lopovu, kriminalcu, posiljevalcu,... mora biti že v naprej jasno, da pri svojih kriminalnih dejanjih uperjenih proti življenje, zdravje, dom,... ljudi, lahko izgubi življenje in to povsme legalno in legitimno.

Jaz bi dal še medaljo tistemu, ki bi barabo pihnil.

Ne, to ne piše.

Piše: Slovenija je pravna država.

Od časov Rima so modreci švicali zelo in študirali kako bi spore urihtavali.

In so se domislili prava in zakonov.

To se celo strinjam.

Ker verjemi mi, alternative so 'krvna osveta', sekanje rok, kot v Kongu, sežiganje na grmadi.

Nema da nema.

To bi rad? Menda ne, no.
Odgovori


Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od bbbbbb2011 - 21-05-2016, 10:48



Uporabnikov, ki berejo to temo: 28 Gost(ov)