Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
horizontalni premik zadetka?
#2
(09-02-2020, 18:59)ravnohrib Napisal: Testiram streljanje z MK strelivom na razdalje 50m in več in opažam, kako zadetki ne samo pričakovano padajo, ampak se tudi horizontalno premikajo nekoliko nepričakovano. 
Recimo na 35m so zadetki v piko, na 65m 1cm v levo in 8cm nižje (pričakovano), na 100m pa 3 cm DESNO! in 23cm nižje (slednje tudi pričakovano).
Zanima me, če gre tu za redimo znane krivulje leta krogle, ki recimo rotirajo nekoliko v desno in ne samo padajo, ali gre lahko za napako v montaži optike? Da recimo strižeta po horizontali linija cevi in linija optike.
 
Optiko sem namontiral sam, osnovni alu obročki za 11mm letev. Puška Anschutz match 54 in strelivo Eley Tenex.

Do sedaj imam izkušnje s streljanjem na +100m razdalje predvsem z večjimi kalibri, namenjenimi za lov. Podobna odstopanja sem sicer opažal, ampak sem jih vedno pripisoval napaki strelca, pa tudi sicer niso bila pomembna za lovske namene. Pri .22lr pa sem si lahko privoščil večje serije, napaka strelca je po moje manjša, pomembnost pri ev. lovu (kompenziranje padca z mildot optiko) pa vseeno pomembno.
Hvala za komentarje/mnenja/izkušnje.

Že sam opazil, da sem prekmalu spraševal, predno spet osvojim cel kup novih dejavnikov.   S-sniper
Lahko zbriše admin celo nit, ali pa pusti v poduk.  Shifty

http://www.szottesfold.co.uk/2012/03/hig...cient.html
Odgovori


Prispevkov v tej temi
horizontalni premik zadetka? - od ravnohrib - 09-02-2020, 18:59
RE: horizontalni premik zadetka? - od ravnohrib - 10-02-2020, 10:55
RE: horizontalni premik zadetka? - od alojz1 - 12-02-2020, 13:45
RE: horizontalni premik zadetka? - od Marks - 12-02-2020, 15:55



Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)