Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 1 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O nemirih in streljanjih v ameristanu
Pravna država nikoli in nikjer ne obstaja oz ni obstajala , to je samo iluzija za rajo.

V ZDA imajo sicer svoj standard ,a ta zelo varira od države do države , funkcija sodnikov pa je zelo pay for play ,bog ne daj ,da prideš na sodišče v volilni sezoni in pa ,da tvoj odvetnik ni plačal volilne kampanje sodnika  Wall , na istem nivoju kot njihova politika ,totalen bananastan.
(04-09-2020, 21:04)LordICE Napisal:
(04-09-2020, 18:01)fritz Napisal: Mimogrede, Reinhoel ni bil noben Antifa v smislu kakšne organizacije temveč je zase trdil, da je 100% antifašist.

Žal nimaš pravih informacij: Zase je trdil, da je "100% ANTIFA all the way".

Bralno razumevanje?
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
(04-09-2020, 21:10)mr.T Napisal: Pravna država nikoli in nikjer ne obstaja oz ni obstajala , to je samo iluzija za rajo.

V ZDA imajo sicer svoj standard ,a ta zelo varira od države do države , funkcija sodnikov pa je zelo pay for play ,bog ne daj ,da prideš na sodišče v volilni sezoni in pa ,da tvoj odvetnik ni plačal volilne kampanje sodnika  Wall , na istem nivoju kot njihova politika ,totalen bananastan.

To drži. Tako v ZDA kot pri nas imaš veliko prednost, če imaš veliko denarja. Ni nobene prave enakosti pred zakonom. Vseeno pa vsaj malenkost bolj verjamem sodiščem in nekim postopkom in zbiranju dokazov s strani kriminalistov (čeprav tudi tem še zdaleč ne verjamem 100%), kot pa raznim nakladanjem posameznikov in spletnih portalov s specifično agendo. 

Od vsega najmanj zaupam MSM-jem, vendar je treba prav vse jemati z zdravo dozo skepse in ne nekaj jemati kot sveto resnico samo zato, ker je to ravno tisto, kar ustreza mojim predstavam ali mojim ideološkim preferencam.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Ena zadeva ,ki je folk ne pozna je ,da so tam sodniki voljeni in da nabirajo denar za volilne kampanije , tako da v osnovi silijo odvetnike ,da donirajo , v volilnem letu pa zelo veselo talajo zelo visoke kazni ,da bi se lahko izprsili kaki ' pravi desci' so , tako ,da če nekdo narajma na obravnavo v ta čas je resnično najebal ,če pa odvetnik ni plačal kampanji ali bog ne daj je dal denar drugemu kandidatu ,stranka najebe na polno to je lahko dobesedno razlika med mogojno ali 10 let čuze. Totalni bananastan.
@mr T
V ZDA imajo izjemno raznolike sisteme za izbiro v pravosodju. Ta sega od neposrednih volitev elektorskega telesa do imenovanja. V nekaterih primerih so funkcije trajne, v drugih ne. V nekaterih primerih gre za odkrito strankarsko opredeljene izbire, v drugih pa ne. Vsaka izmed rešitev ime tako pozitivne, kot tudi negativne posledice. Zaradi nevarnosti konflikta interesov imajo v veljavi vrsto pravil o donacijah in dolžnosti po izločitvi v kolikor so v pravni postopek vpleteni v poslovnem razmerju.

Prav tako pomembno, če ne celo bolj, je dejstvo, da so vodje tožilcev večinoma voljeni. Gre za osebe, ki imajo pogosto politične ambicije, posledično pa je njihovo delo marsikdaj izjemno politično, oziroma javno-mnenjsko opredeljeno. V nasprotju s sodniki, je njihova funcija praviloma omejena na mandate.

Zaradi tega so njihove odločitve pogosto strokovno vprašljive, vendar javnosti, ali politiki všečne. Posledica tega je, da je lahko obravnava različnih storilcev za enako kaznivo dejanje docela različna, še posebej tik pred volitvami.
evo, za intermezzo:

Republican: I will shoot anyone that breaks into my home and tries to take my stuff.
Liberal: So you value your stuff more than you value someones life?
Republican: No, "someone" values my stuff more than he values his life

A:How many black people do you need to start a riot?
B: -1
kolk se vi sekirate za nekaj kar se dogaja na drugi strani sveta. NE ŽIVITE V AMERIKI tisti ki teh besed ne razumete ste ...... pri nas pride drhal na dom in grozi z umorom, tip poci enega od njih 17 let zapora.drhal po 6 mesecih doma . cakam na 5 strani debat kako je bila to samoobramba itd...... čakam na 5 strani ogorčenja za njega. malo manj gledat kaj se dogaja tam ampak se sekirajte kaj se dogaja tu ker ste vsi lastniki orozja in se lahko to zgodi tudi vam.
Dej zajemi sapo preden pišeš pa spravi pulz pod 140; tule smo pisali o zgodbi iz domačih logov: https://www.strelec.si/forum/thread-26219.html

Streljanje ljudi v hrbet ni odobravano ne na tej, ne na oni strani luže. Četudi na drhal. O kazni bi lahko debatirali, o tem koliko se sekiram zaradi tega, ker sem lastnik orožja, pa raje nebi.
jaz sem cist uredu .sam eni mal prevec gledate yutube in facbok .se enkrat MI NE ZIVIMO V AMERIKI!!!. sam pravim da cakam na 5 strani ogorcenj zardi zadev doma in poznavanje zadev glede nase zakonodaje kot poznate amerisko .potem pa teme -kaksen trezor kupit,-kako prenasat orozje itd. pametni za vse potem pa ne poznajo osnov zoro, tako da se vprasas ali so KUPILI tecaj o varnem rokovanju z orozjem.
Ti je že jernejm napisal. Imaš drugo temo, kjer lahko o tem pišeš, če si ogorčen zaradi streljanja v Vurberku.
ma jebe se meni za streljanje v vunbreku. niti ti niti on nista skuzila .5 strani foruma za enega v ameriki ki ne ve niti kje on zivi kamoli da ve kje slovenistan .veste vec o njihovih zakonih ter ustavi kot o nasem zorotu.potem pa neumne teme .pridete na upravno enoto in vas vsak pildek pelje scat kaj rabite izpolnjevat glede papirjev!! potem pa veselo jokat na forum in drugi pridejo na pomoc resavat kar nisi sam znal resit .ampak samo da vsi vemo kako in kaj v ameriki laufa ker smo videli na tubu in tam je sveta resnica. se enkrat ne zivimo v ameriki . ce bi se ukvarjali z dezelo v kateri zivite toliko kot z land of the free, bi mogoce se kaj bilo od koga in ne samo en kup ........
JAGDSPORT --- Se strinjam… ampak kaj, lahko narediš, ko imaš strelce in ljudi, ki zagovarjajo »kriminalce« in govorijo,… da jim je namerno streljal v hrbet… Odzunaj pa je bila mrka tema… Preveč omejenih ljudi je v Sloveniji.

Žalostno.
jagdsport: posredno vsi živimo v Ameriki, ameriška kultura je vpeta v naša življenja, večina stvari, ki nas zabava filmi, glasba, nanizanke, youtube, tehnologija, znanost... Vse kar se zgodi v ZDA vpliva na ostali svet, posebej na evropske države, tudi naši mediji nas bombardirajo z novicami o ZDA dnevno in zelo intezivno. Na žalost zelo pristransko in manipulativno. Recimo novice o Kitajski so zelo redke, ali Afriki.

Banalno je, ko na strelskem forumu bereš antiameriško navijanje, brez katerih ne bi bilo ljudskega strelskega športa, še manj pa strelcev.
mi imamo boljso zakonodajo kot oni. to kar se vidi na tubi so bolj ali manj kanali iz parih drzav v ameriki in ni vsepovsod stacuna kruh pasteta ak47 pa domov. to kar oni pedalajo ni kultura ampak american dream kljucna zadnja beseda. odklopi se za 1 mesec z sodobnih tehnologij in bos videl koliko vplivajo americani nate. ogromno strelcev dobiva info od tretje razrednih tuberjev in jih citirajo za sveto mozakarji pa veselo pedalajo biznis. imamo pa v sloveniji prvake v vseh kategorijah strelstva !!!!katere od njih se pocuka kdaj za rokav in vprasa za nasvet.
(06-09-2020, 15:40)jagdsport Napisal: kolk se vi sekirate za nekaj kar se dogaja na drugi strani sveta. NE ŽIVITE V AMERIKI tisti ki teh besed  ne razumete ste ......    pri nas pride drhal na dom in grozi z umorom, tip poci enega od njih 17 let zapora.drhal po 6 mesecih doma . cakam na 5 strani debat kako je bila to samoobramba itd......  čakam na 5 strani ogorčenja za njega.  malo manj gledat kaj se dogaja tam ampak se sekirajte kaj se dogaja tu ker ste vsi lastniki orozja in se lahko to zgodi tudi vam.

Ne vem kdo je tebi dal licenco za orpžje oziroma orožno listino. Nam je inštruktor lepo razložil člen zakona , ki omenja silobran. Silobran mora biti premosorazmeren napadu. Tudi, če te napade na tvojem večje štwvilo nepridipravom je prav , da z opozorilnim strelom poizkusiš prekiniti napad. V dotični zadevi pa je strelec-obtoženi streljal v hrbet napadalca. Kaj to pove ? Napadeni se je umikal.
Nadaljne razpredanje je brezpredmetno.
se enkrat za bolj trde (pa ne mislim v hlacah). vumbrek je bil samo primer podobnega primera si napaden,drhal,nekdo lezi na tleh,kaj je bilo noben ne ve, povdarjam podobnosti .ne sledim nobenem primeru samo bi rad toliko pameti in ogorcenja tud za zadeve ki se dogajajo pri nas.
J. S. Archer --- »tebi je inštruktor razložil«… Zakaj ne vzameš sam KZ- 1 in prebereš kaj pomeni silobran oz 22. Člen KZ- 1… In spet to neko dopolnjevanje po principu »vsak po svoje« določb na področju kazenskega prava, kjer je to izrecno prepovedano.

Zakaj mislite, da imate pravico dopolnjevati zakone in še to v vašo škodo… Dobesedno na bruhanje mi gre, ko preberem takšne komentarje… Vse bolj spoznavam oziroma sem prepričan, da osebe brez pravne izobrazbe, ne bi smele komentirati, kaj šele razlagati  zakone… Velja za 99% ljudi.

Postavi lubenico za tarčo… Na 20m… In v mrki temi jo poskušaj zadeti… Pa nam sporoči... Pa glej, da ti ne bo pobegnila... Sem prepričan, da vidiš, kot kača.
(06-09-2020, 21:32)Martin1 Napisal: J. S. Archer --- »tebi je inštruktor razložil«… Zakaj ne vzameš sam KZ- 1 in prebereš kaj pomeni silobran oz 22. Člen KZ- 1… In spet to neko dopolnjevanje po principu »vsak po svoje« določb na področju kazenskega prava, kjer je to izrecno prepovedano.

Zakaj mislite, da imate pravico dopolnjevati zakone in še to v vašo škodo… Dobesedno na bruhanje mi gre, ko preberem takšne komentarje… Vse bolj spoznavam oziroma sem prepričan, da osebe brez pravne izobrazbe, ne bi smele komentirati, kaj šele razlagati  zakone… Velja za 99% ljudi.

Postavi lubenico za tarčo… Na 20m… In v mrki temi jo poskušaj zadeti… Pa nam sporoči... Pa glej, da ti ne bo pobegnila... Sem prepričan, da vidiš, kot kača.
Model ti če streljaš na nekoga na razdalji 20 metrov si psihopat. Z 20 metrov te nihče golorok oziroma z hladnim orožjem ne ogroža. Tvoji mami al pa ženi lahk razložim kaj je pravna izobrazba tele mamino.
Če bi rad še kaj dodal pridi, da ti razlozim malo smisel življenja.
Glede na to, da vemo, skoraj vsi na tem forumu, vemo kdo si in poznamo tvoje pravo ime in priimek, ti ni na čast, da se tako obnašaš… Ampak po drugi strani, kaj pa ti veš, kaj je čast in ne-primitivnost. LP :)
Čestitam za dosego nove meje podna debate ><

Meni je samo malo smešno, ko kdo omeni, da bo sodišče že odločilo kaj se je zares zgodilo v primeru tega mulca.
Američani (v nobeni zvezni državi) ne poznajo načela “materialne resnice”, na katerega bi bili sodniki vezani pri odločanju. Aja saj sodniki sploh ne odločajo, porota odloča, dokler ne odloči :)
Verjetno ni nikomur v poroti v interesu bit izoliran od domačih in izgubit v teh časih morda celo službo zaradi odsotnosto, ergo bodo prej nekoga obsodili kot oprostili, samo da lahko greso domov.

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)