Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sankcioniranje imitiranja izvajanja policijskih in vojaških nalog
#81
(24-11-2019, 23:14)mojster Napisal: Če je lahko Serpentinšek postal predsednik vlade, bo posledično Šiško postal minister za notranje zadeve...
Ne samo to, tudi precej lepo odškodnino bo dobil... Ne moreš sprejeti zakona s katerim kar lepo povozis slovensko ustavo, v kateri imamo (med drugim) tudi zapisano demokracijo in svobodo govora.
SRAMOTNO je to, da so šli po hitrem postopku spreminjat 10b člen zakona o tujcih (ja, o ilegalcih) medtem ko druge točke zakona o tujcih (ki so resnično diskrimintorne in kjer nas lahko npr. tuji šoferji z lahkoto tožijo) ne bodo prišle na obravnavo nikoli.
#82
Odskodnino za kaj bo dobil?
#83
Krsenje pravic, protipraven odvzem airsoft orozja (policisti so ga poslali na analizo ). Dober odvetnik bo nasel se marsikaj.
Fantje, demokracija ni nekaj kar lahko nekaj kekcev v demokraticni drzavi kar poteptajo.
Potem lahko sledi tozba iz strani airsoft organizacij, vsakega posameznika v koncni fazi ki ima doma hlace z maskirnim vzorcem.
Saj imamo stvari zapisane v ustavi, a ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
#84
me prav zanima, če bi jaz s pištolo za pasom in škorpionom okoli vratu (brez nabojnikov in nabojev) španciral po Ljubljani ...  kaj pravite .. bi mi ljudje ploskali in vzklikali, da imam vse državljanske pravice to počet  Whistle

najmanj v umobolnico bi se pravili za nekaj časa in vse pobrali  Dumb
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
#85
   

Če vam je težko dojet v čem je problem, da se gre amaterska skupina graničarje, si za ilustracijo predstavljajte, da so se v vardi odločili recimo v prostem času malo usmerjati promet - oboje sta nalogi policije. Jim pustimo, ali ne?
#86
(25-11-2019, 11:35)maus Napisal: me prav zanima, če bi jaz s pištolo za pasom in škorpionom okoli vratu (brez nabojnikov in nabojev) španciral po Ljubljani ...  kaj pravite .. bi mi ljudje ploskali in vzklikali, da imam vse državljanske pravice to počet  Whistle

najmanj v umobolnico bi se pravili za nekaj časa in vse pobrali  Dumb


Mavs, za taksne primere je ze danes zakon dovolj expliciten in tudi kazen je predvidena :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
#87
(25-11-2019, 11:36)bob78 Napisal:
oboje sta nalogi policije. Jim pustimo, ali ne?

Ocitno imate resnicno tezave z gledanjem sirse slike.
Ne, seveda jim ne pustimo - to je delo policije.
Da pa uzakonis kaj smes kot drzavljan imeti obleceno (in kaj ne) pa nima veze z vardami. In verjemi, ce se izdajajo za uradno osebo (da legitimirajo ljudi) oz ‘urejajo’ promet - pa (verjel ali ne) ze v obstojecem zakonu obstaja pravna podlaga za spis kaksnega placilnega naloga (oz kaz. predloga na tozilstvo).
Danes so v Precni ujeli skupino carovnikov ki se je prezarcila preko neprodusno zaprte meje



Sent from my iPhone using Tapatalk
#88
(25-11-2019, 11:41)CargoX.io Napisal:
(25-11-2019, 11:35)maus Napisal: me prav zanima, če bi jaz s pištolo za pasom in škorpionom okoli vratu (brez nabojnikov in nabojev) španciral po Ljubljani ...  kaj pravite .. bi mi ljudje ploskali in vzklikali, da imam vse državljanske pravice to počet  Whistle

najmanj v umobolnico bi se pravili za nekaj časa in vse pobrali  Dumb


Mavs, za taksne primere je ze danes zakon dovolj expliciten in tudi kazen je predvidena :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

sj sem bolj za provokacijo napisal  ... pa ne samo za tak primer, kot sem jaz opisal .. tudi za varde, kjer se s predmeti, podobnim pravemu orožju, sprehajajo po državnih gozdovih in v območju prepovedanega prostega gibanja  Razz
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
#89
Cargo malo manj ameriske serije a sodisc gledat...
#90
Dani_79, point taken
Bom nabavil TV da lahko gledam RTV Slovenijo (vse 4 kanale oz kolikor jih ze ponujajo). Vsebina je baje vrhunska, novinarji pa nepristanski


Sent from my iPhone using Tapatalk
#91
Ce ti je rtv vsec zakaj pa ne... Lej jaz ti dam jurja na roko takrat ko bo dobil 1eur odskodnine...
#92
(25-11-2019, 11:59)dani_79 Napisal: Ce ti je rtv vsec zakaj pa ne... Lej jaz ti dam jurja na roko takrat ko bo dobil 1eur odskodnine...


Thx! Jih vlozim nazaj med sportne strelce :)
Print screen narejen (admin rad brise objave kje se komu zalomi).
To je dober ponedeljek :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
#93
Ko so se tam okoli leta 1940 formirale skupine, je verjetno obstajal kak zakon, da so bile prepovedane. Pa tam okol leta 1990 mogoče tudi. Še dobro, da sem pa tja kdo kaj naredi na "svojo roko", in se bori proti agresorju. Zunanjemu ali notranjemu.
Varda se mi dopade, ker so pokazali, da se znajo zorganizirati, pa poskrbeti za svojo varnost. Ker policija nima časa. Ima bolj pomembne naloge. Radarji in "martinovi" vozniki so nacionalna nevarnost. Tko sem uspel preko medijev zasledit.
#94
Cargo - Saj ne prepovedujejo maskirnih oblek in airsofta. A t.i. varda trenira za airsoft tekmo, ali počnejo kaj drugega? Če je namen njihovega obstoja le pomoč obmejni policiji, kot pravijo sami, zakaj pa ne grejo v rezervo policije? Praviš, da urejanje prometa ni isto. Zakaj ne? Obmejna kontrola je enako naloga uradnih oseb in če to počneš, se po definiciji izdajaš za uradno osebo. Slovence bolj kot migranti ogroža promet. Pa naj malo ustavljajo voznike, itd. Saj bodo itak samo javili policiji, če odkrijejo kršitelja. To pa res ni nič takega - gospodu vardistu pokažeš dokumente, morda ti da pihat in greš dalje. Kako boš drugače dokazal, da nisi migrant? Zakaj pa bi imeli vardo le ob meji? Dajmo jo imeti povsod, saj si vendar vsi Slovenci zaslužimo zaščito. Vidiš, kam pes taco moli? Ta varda ni ne strelsko društvo, ne airsoft društvo, ne domoljubno društvo. Gre za skupino nekih marginalcev, ki se najde v vsaki izjemni situaciji, ko imajo ljudje občutek, da stvari uhajajo nadzoru. Določene politične opcije paniko še podpihujejo, ker jim ribarjenje v kalnem ustreza. Migracije so danes dejstvo, ti uniformirani fuzbal navijači pa niso prava rešitev.
#95
(24-11-2019, 17:30)CargoX.io Napisal:
(24-11-2019, 16:24)95krogov Napisal: Sedaj je SLO meja več ali manj neprepustno zaprta. Varujejo jo z fizičnimi in tehničnimi sredstvi, s terena, zraka. Na meji situacijo nadzira in ureja policija in vojska. Redko kdo se še lahko izmuzne.


Dobra :) Pojdi malo ven iz Lj vsake toliko proti dolenjski in Beli Krajini.



Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.dolenjskanews.com/foto-ilega...ci-precne/  Ninđam Maročanom je očitno uspelo predreti to našo "zaprto mejo", je pa zanimivo da očitno španska policija opravlja svoje delo glede na to da sta Maroko in Španija nekaj kilometrov narazen, Maroko in Bela krajina pa kar nekaj km več.
#96
(25-11-2019, 11:36)bob78 Napisal:
Če vam je težko dojet v čem je problem, da se gre amaterska skupina graničarje, si za ilustracijo predstavljajte, da so se v vardi odločili recimo v prostem času malo usmerjati promet - oboje sta nalogi policije. Jim pustimo, ali ne?
Ni čisto tako. Za usmerjat promet potrebuješ pooblastila, za sprehajanje po gozdu, tudi če je ob meji, pač ne.
#97
(25-11-2019, 12:23)bob78 Napisal: Cargo - Saj ne prepovedujejo maskirnih oblek in airsofta.

na eni strani imaš skupino ljudi v maskirnih cunjah z airsoft replikami orožja in na drugi strani imaš skupino ljudi v maskirnih cunjah z airsoft replikami orožja. In seveda policista, ki bo na podlagi svojega trenutnega navdiha ocenil ali nekdo vznemirja okolico kot varda ali pa je nenevarno airsoft društvo...
#98
Tako je. Sem prepričan, da povprečen slovenski policaj zna prepoznati airsoft repliko in so bile poslane v kategorizacijo “zanalašč” (ker se je recimo kakšen pameten vardist ven metal) in ne iz dejanske potrebe po kategorizaciji. Bi se upal trditi, da bi prepoznali tudi nenevaren airsoft trening oz. tekmo in tam končali postopek pred kategorizacijo in plačilnimi nalogi.
#99
(25-11-2019, 11:36)bob78 Napisal:
Če vam je težko dojet v čem je problem, da se gre amaterska skupina graničarje, si za ilustracijo predstavljajte, da so se v vardi odločili recimo v prostem času malo usmerjati promet - oboje sta nalogi policije. Jim pustimo, ali ne?

(25-11-2019, 12:25)pacman87 Napisal:
(24-11-2019, 17:30)CargoX.io Napisal:
(24-11-2019, 16:24)95krogov Napisal: Sedaj je SLO meja več ali manj neprepustno zaprta. Varujejo jo z fizičnimi in tehničnimi sredstvi, s terena, zraka. Na meji situacijo nadzira in ureja policija in vojska. Redko kdo se še lahko izmuzne.


Dobra :) Pojdi malo ven iz Lj vsake toliko proti dolenjski in Beli Krajini.



Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.dolenjskanews.com/foto-ilega...ci-precne/  Ninđam Maročanom je očitno uspelo predreti to našo "zaprto mejo", je pa zanimivo da očitno španska policija opravlja svoje delo glede na to da sta Maroko in Španija nekaj kilometrov narazen, Maroko in Bela krajina pa kar nekaj km več.
Hmm, ne vem zakaj ni objavilo teksta, ki sem ga napisal?? Lahko kak admin zbriše nepotreben balast, bom poskušal še enkrat.
V glavnem odgovor na prvi citat. Policija je sama pozivala naj jih ljudje ob meji pokličejo, ko opazijo sumljive neznance. In varda dela ravno to. Sprehaja se po hosti. Zakaj so tako oblečeni? Sam bi rekel, da zato ker kolikor sem slišal, so tudi migranti bolj "mirni" ko vidijo vojsko, kot, ko vidijo policijo. Je pa res žalostno, kako hitro so se lotili zakona zaradi parih štajercev, ki se sprehajajo po gozdu. Saj se bojo pa oblekli v lovske obleke in rekli, da iščejo gobe.

Odgovor na drug citat. Maroko in Bangladeš sta od Slovenije, če gremo peš preko 7 in 8000 kilometrov stran. Pakistan 6000 kilometrov. V teh državah ni vojne. Vmes na pohodu grejo čez polno bolj uspešnih in še bolj mirnih držav kot so njihove. Ampak se ne ustavijo. Oni bi šli v Evropo, Evropejci smo pa potem grdi ker se nam zdi to absurdno?!? Pa prosim vas. Povprečen Slovenec še na dvorišču nerad vidi trgovske potnike, cigane, ki nabirajo pleh, in anketarje. Kaj šele, da bi v hišo sprejemal take ljudi, pa so naši državljani. Po kateri logiki bi potem mogli sprejemati tujca iz tako zelo drugačne kulture, da pogosto ne sprejemajo ali razumejo našega načina življenja, naše vere, kulture? Še vseh ciganov (eni so čisto ok lahko trdim iz prve roke), ki tu živijo stoletja ne more ta država spraviti v red, bo pa nekega Pakistanca.

Sicer pa kot v večini političnih debat tudi tu ne bo nihče spremenil mnenje drugi strani. Težko je nekomu razložiti, da če ujamejo par tisoč migrantov, še ne pomeni, da ujamejo vse ampak, da jih je polno šlo mimo. Saj veste, tudi vseh pijancev in prehitrih voznikov na cesti ne ujamejo, ampak ujamejo le vrh ledene gore.




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)