Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 3.33 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Javna obravnava Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o orožju
Pozdrav vsem skupaj
Fantje marsikaj nam navadnim smrtnikom ni všeč in nam ne vstreza vendar tako ali drugače se moramo sprijazniti s tem da zakonodaje in pravila igre pišejo in postavljajo v veliki meri prav tisti ki se niti ne poglabljajo v samo bit nečesa kar propagirajo in sami niso temu dorasli pa so vseeno na teh pozicijah da bo moglo bit tako kot oni menijo da je ok. Tako da ne glede na razna argumentiranja posameznikov (z nekaterim se absolutno strinjam) in raznoraznih očitanj, pametovanj,... Zadeva bo takšna kot nama jo bodo postregli tisti tm gor ter prepiri in razne nebuloze kot tudi primerjave s tem ali onim žal ne bodo zalegle za spremembo idej tistih ki to počnejo. 
Vendar nekateri pač očitno nimajo kj druzga počet kot iz vsake teme naredit baaau baaau. 
Zadeva bo taka kot bo ne glede na vse debate in primerjave tukaj gor. 
Srečno 2019 vsem  Lp
Odgovori
(31-12-2018, 09:55)Ljutica Bogdan Napisal:
(30-12-2018, 23:36)Kristian Napisal: strelstvo je za večino tu prisotnih hobi, tako kot je hobi tudi dirkanje z avtomobili. Glede na število smrtnih žrtev povzročenih z avtomobili in tistih povzročenih z orožjem je očitno da bi morala ali oblast skrajno restriktivno regulirati avtomobile, njihovo posest in uporabo ali pa radikalno sprostiti zakonodajo povezano z orožjem...

Ja super argument, edina težava, da se na šiht ne vozim z rally specialko.

Ja argument je vrhunski. Samo ti ga ne razumeš. Ni težava v tem, da se ti ne voziš v službo z rally specialko; Težava je, da ne razumeš, da bi se lahko, ampak se iz samo tebi znanega razloga pač ne... Kar je konec koncec čisto OK. Samo zato, ker se pač ti ne voziš, verjetno ne boš isto prepovedal tudi meni, ali pač????
Odgovori
(31-12-2018, 09:55)Ljutica Bogdan Napisal:
(30-12-2018, 23:36)Kristian Napisal: strelstvo je za večino tu prisotnih hobi, tako kot je hobi tudi dirkanje z avtomobili. Glede na število smrtnih žrtev povzročenih z avtomobili in tistih povzročenih z orožjem je očitno da bi morala ali oblast skrajno restriktivno regulirati avtomobile, njihovo posest in uporabo ali pa radikalno sprostiti zakonodajo povezano z orožjem...

Ja super argument, edina težava, da se na šiht ne vozim z rally specialko.

Ja ampak za na šiht vozit je dovolj npr. avto s 50KM, el. blokada na 130km/h, pa še GSM jammer in prepoved el. naprav v avtomobilu, da bo voznik bolj z glavo na cesti,........... pa se bo promet precej bolj varen z manjšim št. nesreč. Če pa omejijo porabo na npr. 5l/moto ura, bo pa še precej manjše onesnaževanje okolja,......
Odgovori
(31-12-2018, 09:55)Ljutica Bogdan Napisal: Ja super argument, edina težava, da se na šiht ne vozim z rally specialko.

Ti mogoče ne, jaz tudi ne, eden od mojih zaposlenih fantov pa se vozi na šiht z Abarthom, drugi pa s Ford Focus RS s 360KM (preden ga je dal čipirat). BTW, na števcu ima 270km/h kaj pa zdaj? Bo kršil zakon, ki prepoveduje hitrost večjo kot 130km/h?
In potem mi hoče oblast povedat da sem nevaren in problematičen jaz, ki imam doma AR magacin za 30 nabojev... WTF?!?
Odgovori
(31-12-2018, 11:27)Kristian Napisal:
(31-12-2018, 09:55)Ljutica Bogdan Napisal: Ja super argument, edina težava, da se na šiht ne vozim z rally specialko.

Ti mogoče ne, jaz tudi ne, eden od mojih zaposlenih fantov pa se vozi na šiht z Abarthom, drugi pa s Ford Focus RS s 360KM (preden ga je dal čipirat). BTW, na števcu ima 270km/h kaj pa zdaj? Bo kršil zakon, ki prepoveduje hitrost večjo kot 130km/h?
In potem mi hoče oblast povedat da sem nevaren in problematičen jaz, ki imam doma AR magacin za 30 nabojev... WTF?!?

Na tvojem msetu bi mmu kar zaplenil avto... najbolje za vse nas.
Odgovori
(30-12-2018, 16:49)lamer Napisal: po mojem mnenju pac ni za enaciti hobija z orozjem, s hobijem branja knjig, gledanjem televizije ali kolesarjenjem. pika. pravzaprav sem mislil in predvideval, da je to jasno vsakemu strelcu. 

Ne, ni mi jasno. Ravno zaradi take mentalitete smo v tem položaju.

Vprašam tebe osebno - ali delaš razliko med sabo in nekom, ki recimo rad planinari? Ali se smatraš za bolj nevarnega družbi od njega? Ali smatraš Rajmonda Debevca za bolj nevarnega družbi? Te je na strelišču strah, ko si obdan s samimi strelci?

Sem miroljuben človek, ne zapletam se v težave, če je le možno, in streljam, ker me je orožje fasciniralo, odkar sem bil froc. Zanima me njegovo delovanje, njegova morebitna zgodovina, izziv mi je pošiljati oplaščene kose svinca v papir in čutim zadoščenje, ko se vsak mesec opazno veča delež tistih znotraj osrednjega kroga. Verjamem, da je takih večina strelcev. Vsaj za tiste, ki sem jih srečal, lahko to rečem. Nikoli nisem čutil, da mi je kdorkoli od njih bolj nevaren od nekoga, ki zbira znamke. Pravzaprav smo večinoma imeli kar prijetne debate. Tvojo izjavo bi prej pripisal nekomu, ki nikoli ni držal orožja v roki in se je "počutil nelagodno, ko je na bruseljskem letališču videl policista z brzostrelko okoli vratu" (dejanska izjava znanca). Sam pa trdim nasprotno od tebe ravno zato, ker sem strelec.
Odgovori
lamer, menim, da si dobro plačan za širjenje nebuloz, laži in ostalih natolcevanj proti športnim strelcem. 

Poleg tega, da trdiš - lažeš, da želimo športni strelci paradirati po naseljih z orožjem za pasom, to potrdiš z izjavo: "..in verjemi mi, da si ne bi zelel ziveti v okolju, kjer bi vsak za pasom nosil orozje.......in ze jaz, ki sem strelec, ne bi rad zivel v takem okolju, kaj sele nekdo , ki se ne ukvarja s tem oz. ni strelec..."

ps: če se ti ukvarjaš s športnim strelstvom, se jaz s projektom potovanja na Mars.
Odgovori
(31-12-2018, 12:00)Sherman Napisal:
(30-12-2018, 16:49)lamer Napisal: po mojem mnenju pac ni za enaciti hobija z orozjem, s hobijem branja knjig, gledanjem televizije ali kolesarjenjem. pika. pravzaprav sem mislil in predvideval, da je to jasno vsakemu strelcu. 

Ne, ni mi jasno. Ravno zaradi take mentalitete smo v tem položaju.

Vprašam tebe osebno - ali delaš razliko med sabo in nekom, ki recimo rad planinari? Ali se smatraš za bolj nevarnega družbi od njega? Ali smatraš Rajmonda Debevca za bolj nevarnega družbi? Te je na strelišču strah, ko si obdan s samimi strelci?

Sem miroljuben človek, ne zapletam se v težave, če je le možno, in streljam, ker me je orožje fasciniralo, odkar sem bil froc. Zanima me njegovo delovanje, njegova morebitna zgodovina, izziv mi je pošiljati oplaščene kose svinca v papir in čutim zadoščenje, ko se vsak mesec opazno veča delež tistih znotraj osrednjega kroga. Verjamem, da je takih večina strelcev. Vsaj za tiste, ki sem jih srečal, lahko to rečem. Nikoli nisem čutil, da mi je kdorkoli od njih bolj nevaren od nekoga, ki zbira znamke. Pravzaprav smo večinoma imeli kar prijetne debate. Tvojo izjavo bi prej pripisal nekomu, ki nikoli ni držal orožja v roki in se je "počutil nelagodno, ko je na bruseljskem letališču videl policista z brzostrelko okoli vratu" (dejanska izjava znanca). Sam pa trdim nasprotno od tebe ravno zato, ker sem strelec.

Sherman...Lamer ima svoje poglede na orožje in kot sem reku mu je dopuščeno, da izrazi svoje mnenje [še] je pa tudi moj pogled, kar se tiče orožja in branja knjig, zanimivo enak kot njegov in kot pravi je to jasno večini strelcev samo neki bluzijo z neustreznimi primerjavami, ki ne držijo in ne bodo nikoli držale.

Orožje bo tretirano drugače kot neki drug hobi tako je in tako bo pa pika in tole enačenje tuki z vsem drugim ob sprejetju strožje zakonodaje je popolnoma brez veze, ker ne bo nikoli isto kar je in ni prav, do te mere da sedaj po zakonu orožja za lastno varnost nek pošten normalen državljan ne more dobiti, gre edino preko poznanstev kar apsolutno ni prav Thumbdown

Ampak poglejmo še iz drugega zornega kota...Lamer ali misliš da bi pobesneli ex partizan moril na sestanku hišnega sveta če bi tam bilo neki tet prav tako z pištolo prisotnih in bi on to vedel, po moje mu na kraj pameti ne bi prišlo  Question

Ali tisti Norvežan ki je postrelu ljudi na otoku kot za šalo, a misliš da bi mu uspelo če bi bilo med prisotnimi neki njih oboroženih in res usposobljenih za njegovo rabo...mislim da ne, pravzaprav sem kar 100% prepričan da ne ker bi bil sam hitro pokojni.

Tako da marsikdaj je bolje svoje mnenje kar zase zadržat in bit nevtralen  Hand
Odgovori
(31-12-2018, 13:36)jabolko Napisal:
(31-12-2018, 12:00)Sherman Napisal:
(30-12-2018, 16:49)lamer Napisal: po mojem mnenju pac ni za enaciti hobija z orozjem, s hobijem branja knjig, gledanjem televizije ali kolesarjenjem. pika. pravzaprav sem mislil in predvideval, da je to jasno vsakemu strelcu. 

Ne, ni mi jasno. Ravno zaradi take mentalitete smo v tem položaju.

Vprašam tebe osebno - ali delaš razliko med sabo in nekom, ki recimo rad planinari? Ali se smatraš za bolj nevarnega družbi od njega? Ali smatraš Rajmonda Debevca za bolj nevarnega družbi? Te je na strelišču strah, ko si obdan s samimi strelci?

Sem miroljuben človek, ne zapletam se v težave, če je le možno, in streljam, ker me je orožje fasciniralo, odkar sem bil froc. Zanima me njegovo delovanje, njegova morebitna zgodovina, izziv mi je pošiljati oplaščene kose svinca v papir in čutim zadoščenje, ko se vsak mesec opazno veča delež tistih znotraj osrednjega kroga. Verjamem, da je takih večina strelcev. Vsaj za tiste, ki sem jih srečal, lahko to rečem. Nikoli nisem čutil, da mi je kdorkoli od njih bolj nevaren od nekoga, ki zbira znamke. Pravzaprav smo večinoma imeli kar prijetne debate. Tvojo izjavo bi prej pripisal nekomu, ki nikoli ni držal orožja v roki in se je "počutil nelagodno, ko je na bruseljskem letališču videl policista z brzostrelko okoli vratu" (dejanska izjava znanca). Sam pa trdim nasprotno od tebe ravno zato, ker sem strelec.

Sherman...Lamer ima svoje poglede na orožje in kot sem reku mu je dopuščeno, da izrazi svoje mnenje [še] je pa tudi moj pogled, kar se tiče orožja in branja knjig, zanimivo enak kot njegov in kot pravi je to jasno večini strelcev samo neki bluzijo z neustreznimi primerjavami, ki ne držijo in ne bodo nikoli držale.

Orožje bo tretirano drugače kot neki drug hobi tako je in tako bo pa pika in tole enačenje tuki z vsem drugim ob sprejetju strožje zakonodaje je popolnoma brez veze, ker ne bo nikoli isto kar je in ni prav, do te mere da sedaj po zakonu orožja za lastno varnost nek pošten normalen državljan ne more dobiti, gre edino preko poznanstev kar apsolutno ni prav Thumbdown

Ampak poglejmo še iz drugega zornega kota...Lamer ali misliš da bi pobesneli ex partizan moril na sestanku hišnega sveta če bi tam bilo neki tet prav tako z pištolo prisotnih in bi on to vedel, po moje mu na kraj pameti ne bi prišlo  Question

Ali tisti Norvežan ki je postrelu ljudi na otoku kot za šalo, a misliš da bi mu uspelo če bi bilo med prisotnimi neki njih oboroženih in res usposobljenih za njegovo rabo...mislim da ne, pravzaprav sem kar 100% prepričan da ne ker bi bil sam hitro pokojni.

Tako da marsikdaj je bolje svoje mnenje kar zase zadržat in bit nevtralen  Hand

Super je če ima vsak svoje mnenje in je prav, da ga izraža, ampak nikakor ne more nihče pričakovati, da bo v svojem mnenju lahko z avtokrativnim izražanjem mnenja pričakoval, da mu nihče ne bo nasprotoval. Če izraža le mnenje, super. Ampak, ko v mnenju pove, tako bo in pika, bo pač naletel na nasprotovanje... saj kar je prav meni je prav le meni in kar je prav le njemu je lahko prav le njemu.
Odgovori
(31-12-2018, 13:47)davidgrajzl Napisal:
(31-12-2018, 13:36)jabolko Napisal:
(31-12-2018, 12:00)Sherman Napisal:
(30-12-2018, 16:49)lamer Napisal: po mojem mnenju pac ni za enaciti hobija z orozjem, s hobijem branja knjig, gledanjem televizije ali kolesarjenjem. pika. pravzaprav sem mislil in predvideval, da je to jasno vsakemu strelcu. 

Ne, ni mi jasno. Ravno zaradi take mentalitete smo v tem položaju.

Vprašam tebe osebno - ali delaš razliko med sabo in nekom, ki recimo rad planinari? Ali se smatraš za bolj nevarnega družbi od njega? Ali smatraš Rajmonda Debevca za bolj nevarnega družbi? Te je na strelišču strah, ko si obdan s samimi strelci?

Sem miroljuben človek, ne zapletam se v težave, če je le možno, in streljam, ker me je orožje fasciniralo, odkar sem bil froc. Zanima me njegovo delovanje, njegova morebitna zgodovina, izziv mi je pošiljati oplaščene kose svinca v papir in čutim zadoščenje, ko se vsak mesec opazno veča delež tistih znotraj osrednjega kroga. Verjamem, da je takih večina strelcev. Vsaj za tiste, ki sem jih srečal, lahko to rečem. Nikoli nisem čutil, da mi je kdorkoli od njih bolj nevaren od nekoga, ki zbira znamke. Pravzaprav smo večinoma imeli kar prijetne debate. Tvojo izjavo bi prej pripisal nekomu, ki nikoli ni držal orožja v roki in se je "počutil nelagodno, ko je na bruseljskem letališču videl policista z brzostrelko okoli vratu" (dejanska izjava znanca). Sam pa trdim nasprotno od tebe ravno zato, ker sem strelec.

Sherman...Lamer ima svoje poglede na orožje in kot sem reku mu je dopuščeno, da izrazi svoje mnenje [še] je pa tudi moj pogled, kar se tiče orožja in branja knjig, zanimivo enak kot njegov in kot pravi je to jasno večini strelcev samo neki bluzijo z neustreznimi primerjavami, ki ne držijo in ne bodo nikoli držale.

Orožje bo tretirano drugače kot neki drug hobi tako je in tako bo pa pika in tole enačenje tuki z vsem drugim ob sprejetju strožje zakonodaje je popolnoma brez veze, ker ne bo nikoli isto kar je in ni prav, do te mere da sedaj po zakonu orožja za lastno varnost nek pošten normalen državljan ne more dobiti, gre edino preko poznanstev kar apsolutno ni prav Thumbdown

Ampak poglejmo še iz drugega zornega kota...Lamer ali misliš da bi pobesneli ex partizan moril na sestanku hišnega sveta če bi tam bilo neki tet prav tako z pištolo prisotnih in bi on to vedel, po moje mu na kraj pameti ne bi prišlo  Question

Ali tisti Norvežan ki je postrelu ljudi na otoku kot za šalo, a misliš da bi mu uspelo če bi bilo med prisotnimi neki njih oboroženih in res usposobljenih za njegovo rabo...mislim da ne, pravzaprav sem kar 100% prepričan da ne ker bi bil sam hitro pokojni.

Tako da marsikdaj je bolje svoje mnenje kar zase zadržat in bit nevtralen  Hand

Super je če ima vsak svoje mnenje in je prav, da ga izraža, ampak nikakor ne more nihče pričakovati, da bo v svojem mnenju lahko z avtokrativnim izražanjem mnenja pričakoval, da mu nihče ne bo nasprotoval. Če izraža le mnenje, super. Ampak, ko v mnenju pove, tako bo in pika, bo pač naletel na nasprotovanje... saj kar je prav meni je prav le meni in kar je prav le njemu je lahko prav le njemu.

Hand :))
Odgovori
(31-12-2018, 11:27)Kristian Napisal:
(31-12-2018, 09:55)Ljutica Bogdan Napisal: Ja super argument, edina težava, da se na šiht ne vozim z rally specialko.

Ti mogoče ne, jaz tudi ne, eden od mojih zaposlenih fantov pa se vozi na šiht z Abarthom, drugi pa s Ford Focus RS s 360KM (preden ga je dal čipirat). BTW, na števcu ima 270km/h kaj pa zdaj? Bo kršil zakon, ki prepoveduje hitrost večjo kot 130km/h?
In potem mi hoče oblast povedat da sem nevaren in problematičen jaz, ki imam doma AR magacin za 30 nabojev... WTF?!?

Kristjan se veš za kaj gre. Brez avta danes ne gre in ni hobi, brez puške pa seveda brez težav. Zato argument nima smisla, da ne govorim o tem, da goviš sočasno o dirkalniku kot hobiju, potem pa to preneseš kar na vse avtomobile. 

Meni se pač zdi boljši argument, da se predlagatalj zakona v uvodu predloga sklicuje na teroristične napade v Franciji, omenja predelano orožje in nelegalno avtomatsko, potem pa restriktivno regulira legalno športno orožje, ki je v osnovi nadzorovano in ni bilo nikoli uporabljeno v terorističnih napadih.

Pa še to je en drek vredno, ker je direktiva sprejeta. Pomembno je tisto, ker je lepo napisal MrT: nebuloza z OKS (kar je Slo kurioziteta) in podrejeni predpis hrambe kosov kategorije A. Tu je potrebno najbolj pritisniti, v smislu predlogov in pripomb javnosti.
Odgovori
Vse so posledice odlocitev in pripritet naroda. Majhna je cena odrect se brezveznemu hobiju ki samo zre denar onesnazuje okolje in trosi cas ki bi bil bolje prezivet z druzino. Zato je edino pravilno da se omeji in v koncni fazi onemogoci tovrstno nevarno zapravljamje casa. Tistih 200 pravih strelcev je pljunek v morje in popolnoma nepomembna populacija. Cimprej odvzet vse in zagotoviti varnost postenim drzavljanom tem kavbojcem bo pa pac potrebno najt drug hobi....
Odgovori
(31-12-2018, 14:22)Ljutica Bogdan Napisal: Kristjan se veš za kaj gre. Brez avta danes ne gre in ni hobi, brez puške pa seveda brez težav. Zato argument nima smisla, da ne govorim o tem, da goviš sočasno o dirkalniku kot hobiju, potem pa to preneseš kar na vse avtomobile.
vem z kaj gre, zato pa pišem. Mogoče bo še kdo spregledal mogoče je pa to samo vaja v slogu, ampak vseeno. Analogija je popolnoma pravilna in v liniji z dogodki, le-ti očitno nisi dovolj pozorno bral. Ne prenesem na vse avtomobile ampak na take, ki jih ne potrebuješ ampak jih ljudje imajo za svoj hobi. RS, Abarth, AGM, BMW M pa vse do Pick-up s 5.6L mašino.
Nič od tega ne potrebuješ, za na piht in otroke v šolo je dobra tudi Fiesta z 1.0 mašino. Kdo bo pa jpkal za tiste par sto posameznikov, ki si privoščijo tako drag hobi. Saj veš, za otroke in varnost gre...
Vse ostalo je zato ker ti je všeč in ti omogoča debelo kršit prometne predpise. Zdej pa cepi to s številom žrtev na cestah pa se vprašaj kaj je nevarno in zakaj se to dopušča. Ne Fiesta ampak avti s 300+konji itd.
Vse skupaj gre pa za načrtno in sistematizirano omejevanje svoboščin, od svobode govora pod pretvezo politične korektnosti in sovražnega govora, do omejevanja vsega in vsakega kar se pač nekomu digne kurac.
Odgovori
Dejmo se držat teme, fantje. Dve strani in skoraj nič pametnega povedanega na temo v naslovu.
Odgovori
tPa se kako ima to veze s tocno konkretno stvarjo. Problem je ker se vtaknete v tehnikalije nabojnikov 6a 7b 8a 24.clen bla bla... Smoke and mirrors  v osnovi gre pa za osnovna vprasanja
bivanja kot jih je kolega gaber nastel in budalo lamer komentiral... Kdor razume je pac clovek kdor ne pa moderen clovek...
Odgovori
Potrdila
-samo NPZ v OKS 
-potrjeni uradni tekmovalni sistemi
-veljavnost že predloženih potrdil?


Ministrova lista orožja in kalibrov !?

Pripustitev orožja v rabo 

Hramba ''novih A'' kosov

Posebna oprema bivši A9 - selektivno kdo lahko 

Nejasnosti z že vpisanim orožjem 'novi A' in daumom 13.6.2017

D6 slaba definicja omejive 20J in 200ms

Potrdila so glavni išias .
Odgovori
Ne me zbrcat, ker nisem prebral predloga zakona. Kaj pa je v njem zdaj naumotvorjeno na temo klubskih nekomercialnih strelišč v gozdnih dolinicah in/ali zasebnih zemljiščih, pa v lastnih zaprtih prostorih?
Odgovori
nič ker je to v podrejenih pravilnikih ,ki pridejo kasneje.  Obeta pa se nič dobrega oz zaostritve po celi liniji
Odgovori
pravilnik o streliščih je že napisan ?
Odgovori
(31-12-2018, 14:24)Mato Napisal: Vse so posledice odlocitev in pripritet naroda. Majhna je cena odrect se brezveznemu hobiju ki samo zre denar onesnazuje okolje in trosi cas ki bi bil bolje prezivet z druzino. Zato je edino pravilno da se omeji in v koncni fazi onemogoci tovrstno nevarno zapravljamje casa. Tistih 200 pravih strelcev je pljunek v morje in popolnoma nepomembna populacija. Cimprej odvzet vse in zagotoviti varnost postenim drzavljanom tem kavbojcem bo pa pac potrebno najt drug hobi....

Vsak hobi je brezvezen za nekoga, ki se z njim ne ukvarja. Alkohol ki ga Slovenci radi pijejo odžre veliko več denarja in uniči veliko več družin, pijani vozniki in mularija ki si lahko kupijo močne avtomobile in motorje predstavljajo veliko večjo nevarnost in zaradi svojega števila niso nikakor pljunek v morje za tiste katere pobijejo na cesti. Nepomembna in nevarna  populacija si ti in tebi podobni egocentriki ki previsoko cenijo svoje mnenje. Kdo bo postenim državljanom zagotovil varnost? Ti , naivnež, ali policija, ki ima odzivni čas 5 min v Ljubljani, 15+ min pa na periferiji? Policija ni zato , da bi nas varovala , ampak zato da popiše posledice za potrebe sodnega postopka. Da ne omenjam, da športni strelci svoje orožje ne smatrajo za varnostni faktor... In last but not least - kavbojci se ukvarjajo s kravami, zato ime cowboy in ne gunboy...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)