Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V Braziliji bo lahko skoraj vsakdo posedoval orožje
#1
https://www.rtvslo.si/svet/s-in-j-amerik...dem/476041
#2
tipo je car. 
ve kaj je svoboda (vsaj kar se tiče orožja) in ne želi tiranije. vsi levičarji pa jasno proti njemu...
#3
(30-12-2018, 14:58)Marks Napisal: tipo je car. 
ve kaj je svoboda (vsaj kar se tiče orožja) in ne želi tiranije. vsi levičarji pa jasno proti njemu...

Meni to bolj zgleda, da je država rahlo dvignila roke od delanja reda. Verjetno jim bo zato znižal davke.

Sicer sem gledal nekaj oddaj o narko kartelih in meni to bolj zgleda kot skupina ljudi, ki ne morejo/znajo zaslužiti drugače, kot da žokajo kokain ali kristalni meth.

Pač ni fabrike avtov, fabrike česarkoli, da bi ti ljudje lahko delali kaj solidnega. Prepričan sem, če bi jim ponudili neko solidno ekonomsko osnovo, bi večina pripadnikov tolp odšla. Ker pa ekonomske osnove ni (legalne ne) in  imajo "iniciacijo", da nekoga ubiješ ali karkoli, tolpe cvetijo.

Tako da tipo seveda ni car.
#4
(30-12-2018, 15:14)bbbbbb2011 Napisal:
(30-12-2018, 14:58)Marks Napisal: tipo je car. 
ve kaj je svoboda (vsaj kar se tiče orožja) in ne želi tiranije. vsi levičarji pa jasno proti njemu...

Meni to bolj zgleda, da je država rahlo dvignila roke od delanja reda. Verjetno jim bo zato znižal davke.

Sicer sem gledal nekaj oddaj o narko kartelih in meni to bolj zgleda kot skupina ljudi, ki ne morejo/znajo zaslužiti drugače, kot da žokajo kokain ali kristalni meth.

Pač ni fabrike avtov, fabrike česarkoli, da bi ti ljudje lahko delali kaj solidnega. Prepričan sem, če bi jim ponudili neko solidno ekonomsko osnovo, bi večina pripadnikov tolp odšla. Ker pa ekonomske osnove ni (legalne ne) in  imajo "iniciacijo", da nekoga ubiješ ali karkoli, tolpe cvetijo.

Tako da tipo seveda ni car.
A nimajo brazilci fabrike oklepnih vozil, fabrike vojaških letal in fabrike avtomobilov oziroma več jiih?
#5
(30-12-2018, 15:14)bbbbbb2011 Napisal:
(30-12-2018, 14:58)Marks Napisal: tipo je car. 
ve kaj je svoboda (vsaj kar se tiče orožja) in ne želi tiranije. vsi levičarji pa jasno proti njemu...

Meni to bolj zgleda, da je država rahlo dvignila roke od delanja reda. Verjetno jim bo zato znižal davke.

Sicer sem gledal nekaj oddaj o narko kartelih in meni to bolj zgleda kot skupina ljudi, ki ne morejo/znajo zaslužiti drugače, kot da žokajo kokain ali kristalni meth.

Pač ni fabrike avtov, fabrike česarkoli, da bi ti ljudje lahko delali kaj solidnega. Prepričan sem, če bi jim ponudili neko solidno ekonomsko osnovo, bi večina pripadnikov tolp odšla. Ker pa ekonomske osnove ni (legalne ne) in  imajo "iniciacijo", da nekoga ubiješ ali karkoli, tolpe cvetijo.

Tako da tipo seveda ni car.

'država' nima kaj delat red, ljudje se med sabo morajo zmeniti kaj bi radi. za to pa potrebujejo svobodo da se svobodno odločijo.
komu pa bo znižal davke?
ekonomska osnova vedno pride iz ekonomske in osebne svobode, tko da če bodo to dobili večjo (kar posedovanje orožja vsekakor je korak v to smer), potem na dolgi rok vsekakor gredo v pravo smer.
v takšnih skorumpiranih banana državah kot je brazilija je težko pričakovati da bo 'država' karkoli zagotavljala; nič ne bo zagotavljala, ker se bo vse pokradlo in izrodilo. zato je vedno nujno imeti čim manj 'države' in čim več osebne ter posledično ekonomske  svobode.
#6
Jaz sem levičar in sem proti temu psihopatu in populistu, ki bo posekal celoten Amazonski pragozd, saj mu dol visi za okolje in prihodnost. Z oboroževanjem vseh povprek brez izjem, bo pa povzročil še veliko več problemov in umorov.

Ko boste znali stvari videt širše, in ne le preko "desen = naš", "ne-desen = sovražnik", bo svet lepši. Tako levi kot desni politiki znajo naredit slabe in dobre stvari. Deljenje na naše in vaše, in podpiranje slabih dejanj "naših" bo samo naredilo svet še bolj nestabilen.
#7
Norveška desna vlada ,ki je nekako  ekvivalent SDS+ NSI+ Alenka Bratušek je svojim dala 2 leti ,da prodajo polavtomate v tujino potem pa poberejo in uničijo ostanek 

Tile fantje ,ki nam bodo v sloveniji poizkušal uničit strelstvo so ena od naplavin SDS ,ta jih je kadrovala v zadnjem mesecu svoje vlade , takrat ko je vsem jasno , da je konec a je treba čim več služb ''našim'' zrihtat . 

Tako ,da ne preveč glupit z levimi in desnimi ker oboji bi ti radi pobrali krepela. Ja pa jasno da je gostilniško možno marsikaj nakladat kar tako ko so na oblasti pade v vodo.
#8
(30-12-2018, 16:42)topostrelec Napisal: Jaz sem levičar in sem proti temu psihopatu in populistu, ki bo posekal celoten Amazonski pragozd, saj mu dol visi za okolje in prihodnost. Z oboroževanjem vseh povprek brez izjem, bo pa povzročil še veliko več problemov in umorov.

Ko boste znali stvari videt širše, in ne le preko "desen = naš", "ne-desen = sovražnik", bo svet lepši. Tako levi kot desni politiki znajo naredit slabe in dobre stvari. Deljenje na naše in vaše, in podpiranje slabih dejanj "naših" bo samo naredilo svet še bolj nestabilen.

si levičar in si za obilo regulacije ter tiranijo. razumem.

videti širše pa pomeni kaj? zavzemati se za tiranijo in nesvobodo? buzuriranje z namišljenimi okoljskimi problemi?
se pa strinjam da je delitev na deno-levo izredno pomešano in čudno; včasih se je desno povezovalo z nesvobodo in levo s svobodo, danes če popolnoma obratno!
#9
(30-12-2018, 18:22)mr.T Napisal: Norveška desna vlada ,ki je nekako  ekvivalent SDS+ NSI+ Alenka Bratušek je svojim dala 2 leti ,da prodajo polavtomate v tujino potem pa poberejo in uničijo ostanek 

Tile fantje ,ki nam bodo v sloveniji poizkušal uničit strelstvo so ena od naplavin SDS ,ta jih je kadrovala v zadnjem mesecu svoje vlade , takrat ko je vsem jasno , da je konec a je treba čim več služb ''našim'' zrihtat . 

Tako ,da ne preveč glupit z levimi in desnimi ker oboji bi ti radi pobrali krepela. Ja pa jasno da je gostilniško možno marsikaj nakladat kar tako ko so na oblasti pade v vodo.

smo se že dostikrat pogovarjali da so naše 'desne' stranke daleč od pravih desnih idej, zato specifično govorit da ni pravih desnih in levih strank v sloveniji je načeloma res, ker so vse za obilo regulacije in tiranijo, ampak govorit da na splošno ni 'desne' in 'leve' politične opcije ali pa še slabše da je to vse enako pa je čisto narobe.
#10
(30-12-2018, 18:29)Marks Napisal: si levičar in si za obilo regulacije ter tiranijo. razumem.

videti širše pa pomeni kaj? zavzemati se za tiranijo in nesvobodo? buzuriranje z namišljenimi okoljskimi problemi?
se pa strinjam da je delitev na deno-levo izredno pomešano in čudno; včasih se je desno povezovalo z nesvobodo in levo s svobodo, danes če popolnoma obratno!


Sem za svobodo. Ampak, če ta svoboda pomeni uničevanje narave, potem imam raje regulacijo nad svobodnimi podjetniškimi zamislimi. Tako enostavno je to. Če je tebi malo mar za naravo, in ti je vseeno, v kakem okolju bodo živeli tvoji potomci, ti pač ne morem pomagat.

Sicer pa mi ti ne govorit o svobodi, ko ste desničarji najbolj proti raznim homoseksualcem itd., ki vas v ničemer ne ogrožajo. Svoboda pomeni tudi toleriranje drugačnega mišljenja in obnašanja, dokler ne vpliva direktno name.
#11
topostrelec Napisal:Sem za svobodo. Ampak, če ta svoboda pomeni uničevanje narave, potem imam raje regulacijo nad svobodnimi podjetniškimi zamislimi. Tako enostavno je to. Če je tebi malo mar za naravo, in ti je vseeno, v kakem okolju bodo živeli tvoji potomci, ti pač ne morem pomagat.

Sicer pa mi ti ne govorit o svobodi, ko ste desničarji najbolj proti raznim homoseksualcem itd., ki vas v ničemer ne ogrožajo. Svoboda pomeni tudi toleriranje drugačnega mišljenja in obnašanja, dokler ne vpliva direktno name.

vedno obstaja nak konsenz med vsemi v neki skupnosti, temu pravimo civilizacija pa tudi demokracija ko so vsi enako vključeni, vendar vseeno lahko rečemo da so eni zakoni bolj svobodni in drugi nesvobodni.
zato lahko enostavno zaključimo da tvoja (prevelika) skrb za okolje pomeni tiranijo. tako enostavno je to. če je to konsenz celotne skupnosti lahko rečemo da gre za tiranijo večine.
prav tako če je nekdo proti drugačenmu, v svobodnem svetu mu je to dovoljeno. nima popolnoma nobene prisile da s takšnim človekom sodeluje na kakšenkoli način. to nesvobodo vsiljujete samo 'levičarji'. ampak kot sem že napisal, družba se lahko izjasni okoli teh zadev, ni potrebno da neki aktivisti vsiljujejo svoje poglede na celotno družbo. pa naj si bo to svobodno ali nesvobodno, je pa vsekakor lahko demokratično.

pravzaprav si vse kar si zapisal v tej temi (glede treh področij), da podpiraš regulacijo in tiranijo. zato ne razumem točno kaj pomeni ko si zapisal da si za svobodo?
#12
(30-12-2018, 15:20)Ales Napisal:
(30-12-2018, 15:14)bbbbbb2011 Napisal:
(30-12-2018, 14:58)Marks Napisal: tipo je car. 
ve kaj je svoboda (vsaj kar se tiče orožja) in ne želi tiranije. vsi levičarji pa jasno proti njemu...

Meni to bolj zgleda, da je država rahlo dvignila roke od delanja reda. Verjetno jim bo zato znižal davke.

Sicer sem gledal nekaj oddaj o narko kartelih in meni to bolj zgleda kot skupina ljudi, ki ne morejo/znajo zaslužiti drugače, kot da žokajo kokain ali kristalni meth.

Pač ni fabrike avtov, fabrike česarkoli, da bi ti ljudje lahko delali kaj solidnega. Prepričan sem, če bi jim ponudili neko solidno ekonomsko osnovo, bi večina pripadnikov tolp odšla. Ker pa ekonomske osnove ni (legalne ne) in  imajo "iniciacijo", da nekoga ubiješ ali karkoli, tolpe cvetijo.

Tako da tipo seveda ni car.
A nimajo brazilci fabrike oklepnih vozil, fabrike vojaških letal in fabrike avtomobilov oziroma več jiih?

Največja tovarna Mrgreen
https://cbcdefense.com
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
#13
(30-12-2018, 18:22)mr.T Napisal: Norveška desna vlada ,ki je nekako  ekvivalent SDS+ NSI+ Alenka Bratušek je svojim dala 2 leti ,da prodajo polavtomate v tujino potem pa poberejo in uničijo ostanek 

Tile fantje ,ki nam bodo v sloveniji poizkušal uničit strelstvo so ena od naplavin SDS ,ta jih je kadrovala v zadnjem mesecu svoje vlade , takrat ko je vsem jasno , da je konec a je treba čim več služb ''našim'' zrihtat . 

Tako ,da ne preveč glupit z levimi in desnimi ker oboji bi ti radi pobrali krepela. Ja pa jasno da je gostilniško možno marsikaj nakladat kar tako ko so na oblasti pade v vodo.

A bodo dali Norvežani odškodnine, ko bodo/so pobrali halbautomate?
#14
(30-12-2018, 18:22)mr.T Napisal: Norveška desna vlada ,ki je nekako  ekvivalent SDS+ NSI+ Alenka Bratušek je svojim dala 2 leti ,da prodajo polavtomate v tujino potem pa poberejo in uničijo ostanek 

Tile fantje ,ki nam bodo v sloveniji poizkušal uničit strelstvo so ena od naplavin SDS ,ta jih je kadrovala v zadnjem mesecu svoje vlade , takrat ko je vsem jasno , da je konec a je treba čim več služb ''našim'' zrihtat . 

Tako ,da ne preveč glupit z levimi in desnimi ker oboji bi ti radi pobrali krepela. Ja pa jasno da je gostilniško možno marsikaj nakladat kar tako ko so na oblasti pade v vodo.

Ne dajat Norveške niti za zgled, niti je ne omenjat v debati.
Ti kekci so se Hitlerju vrgli na kolena, ko Hitler tri čiste ni imel kaj bi uni domorodci sploh radi.

Norvežani so bili tudi eni redkih prostovoljcev, ko so odšli na fronto, preden so jih sploh prosili za to:
https://en.wikipedia.org/wiki/Norwegian_Legion

Ime po izdajalcih je dejansko ime po Norvežanu:
https://en.wikipedia.org/wiki/Quisling_regime

Breivik (Norvežan) je v obrambo svojih pred muslimani vsekal po - svojih:
https://en.wikipedia.org/wiki/Anders_Behring_Breivik

Morda pa je bolje, da ta narod nima pušk. Jaz jim ne bi dal scati v umazano vedro stoje, kamoli puško v roke. Ne daj bože, nabito.

Ker bodo fstrelili mene, če ne mene, pa sebe.
#15
Fatnje, če ste bili kdaj v Braziliji vidiš da je to ena taka neskončna jada in beda, bolj ko greš proti severu, večje sranje je. V državi je nekaj %ljudi, ki imajo denar in ti se skrivajo za zidovi s stolpi, reflektorji, bodečo žico in oboroženimi stražarji medtem ko raja hara in išče kje bo kaj našla zase. Belec je v teh koncih kot samohodni bankomat zato moraš res pazit kam gerš in kako greš, ker obstaja velika priložnost da bodo pobrali prispevke, včasih še kaj več. Medtem ko je od Ria proti jugu mogoče malo manj problematično je proti severu, od Sao Paola proti Salvadorju in naprej še kar štala. Na avtocestah je običaj da naredi vojska blokado z oklepniki in težkimi strojnicami, ker se kao klatijo bande in ravbajo tistega ki pač prode blizu. Ni fajn če prehitro pripelješ, bognedaj pa če ne ustaviš pravočasno (in dovolj daleč stran)...
da o favelah, kjer živi večina sirotinje niti ne začenjamo. Skratka, življenje je dosti poceni, zato hoče Bolsonaro omogočit premožnim (ker a. premožni ga podpirajo in b.sirotinje itak nimajo denarja) da bi se branili pred sirotinjo. Da so takšni ukrepi populizem in precej bolj enostavni kot pa zmanjševanje revščine kar se je šel Lula da Silva, pa verjetno ni treba preveč razlagat...
#16
(30-12-2018, 12:53)Ales Napisal: https://www.rtvslo.si/svet/s-in-j-amerik...dem/476041

Preseli se v Brazilijo...srečno :)
#17
(30-12-2018, 23:50)Kristian Napisal: Fatnje, če ste bili kdaj v Braziliji vidiš da je to ena taka neskončna jada in beda, bolj ko greš proti severu, večje sranje je. V državi je nekaj %ljudi, ki imajo denar in ti se skrivajo za zidovi s stolpi, reflektorji, bodečo žico in oboroženimi stražarji medtem ko raja hara in išče kje bo kaj našla zase. Belec je v teh koncih kot samohodni bankomat zato moraš res pazit kam gerš in kako greš, ker obstaja velika priložnost da bodo pobrali prispevke, včasih še kaj več. Medtem ko je od Ria proti jugu mogoče malo manj problematično je proti severu, od Sao Paola proti Salvadorju in naprej še kar štala. Na avtocestah je običaj da naredi vojska blokado z oklepniki in težkimi strojnicami, ker se kao klatijo bande in ravbajo tistega ki pač prode blizu. Ni fajn če prehitro pripelješ, bognedaj pa če ne ustaviš pravočasno (in dovolj daleč stran)...
da o favelah, kjer živi večina sirotinje niti ne začenjamo. Skratka, življenje je dosti poceni, zato hoče Bolsonaro omogočit premožnim (ker a. premožni ga podpirajo in b.sirotinje itak nimajo denarja) da bi se branili pred sirotinjo. Da so takšni ukrepi populizem in precej bolj enostavni kot pa zmanjševanje revščine kar se je šel Lula da Silva, pa verjetno ni treba preveč razlagat...

Hvala za oris stanja v Braziliji. Ne vem pa, azkaj se v SLO 'desničarjem' vedno lepi oznaka 'populist', kto drugo, če ga podpira samo tistih nekaj % premožnih, kako je pa uspel na volitvah (predpostavljam, da so bile regularne)?

Aja, pa med nami je ena taka krasna navada, da se vsakogar, ki bi sprostil dostop do orožja, na veliko popljuva. JA, potem pa ne biti presenečeni, če naša in evropska oblast lepo počasi jemljeta naše orožne pravice/privilegije.

(30-12-2018, 23:58)Ivan 22Lr Napisal:
(30-12-2018, 12:53)Ales Napisal: https://www.rtvslo.si/svet/s-in-j-amerik...dem/476041

Preseli se v Brazilijo...srečno :)

Če že, v Urugvaj ali pa Čile.
#18
(31-12-2018, 00:11)Ales Napisal: Hvala za oris stanja v Braziliji. Ne vem pa, azkaj se v SLO 'desničarjem' vedno lepi oznaka 'populist', kto drugo, če ga podpira samo tistih nekaj % premožnih, kako je pa uspel na volitvah (predpostavljam, da so bile regularne)?

Aja, pa med nami je ena taka krasna navada, da se vsakogar, ki bi sprostil dostop do orožja, na veliko popljuva. JA, potem pa ne biti presenečeni, če naša in evropska oblast lepo počasi jemljeta naše orožne pravice/privilegije.

ker je trenutna 'leva' svetovna struja še bolj zlizana s korporacijami kot desna in se gre globalizem, tiranijo in enoumje v veliko višji prestavi kot nacioanlistični in vase zaprti programi raznih 'populistov' v okolici slovenije. 
in to levo enoumje dandanes  propagirajo VSI glavni in državni mediji.

najbolj žalostno pri vsem tem pa je, da so ljudje tako oprani, da ne dojamejo da jih ravno 'leva' in 'povezovalna' stran tera k temu da izgubimo (nacionalno) identiteto in da postanemo univerzalni narod sveta = univerzalni potročniki, ki jih obvladujejo in manipulirajo nadnacionalne korporacije. in ravno prave 'desne' in 'populistične' stranke se proti temu borijo; kar je bilo kakšno desetletje ali več totalno nepredstavljivo.

skratka politični kompas se je tako obrnil da nam dejansko dandanes 'leve' stranke ponujajo multikultiralizem, enoumje, tiranijo ter seveda masovno potrošništvo, desne pa protiutež temu.

kako je stvar pereča se vidi v sosednji, totalno odpeljani temi o novem zakonu, kjer še celo strelcem, ki bi jim morala biti sveti gral svoboda, da se lahko ukvarjajo s tem hobijem ki je vedno na udaru represije, jim je ljubša represija, enoumje in tiranija; ker morda želijo strelstvo imeti kot elitni hobij in ne svobodno odločitev posameznika.

žal pa gremo v sloveniji (in evropi) pospešeno v smer enoumja in tiranije.
ampak hej, če nič drugega, trgovski centri bodo pa na veliko vabili !
Mrgreen
#19
(31-12-2018, 00:11)Ales Napisal: koto drugo, če ga podpira samo tistih nekaj % premožnih, kako je pa uspel na volitvah (predpostavljam, da so bile regularne)?

kot prvo, "regularnost" je bullshit, ki se lepi tam kjer je koristen in/ali po volji šefom. Recimo kosovski referendom je bil regularen in volja ljudstva, krimski pa ni regularen in je ruska okupacija. V isto kategorijo padejo analize javnega mnenja, trendi in podobne miškulance.
Kot drugo: kdo pa misliš da hodi na volitve v BRA? Vsi tisti miljoni sirotinje iz favel in iz raznoraznih zabiti zagotovo ne, ker preden pride do njih novica da so volitve in da dobijo volilne lističe, ter jih pošljejo nazaj, je možak že oddelal najmanj pol mandata. V Braziliji je blazno razslojena družba in volijo večinoma tisti ki so v mestih in ki so dovolj visoko na družbeni lestvici. O volilnem pragu pa verjetno ni treba razglabljati.
#20
Marks, težko boš koga prepričal, da levi, levičarji furajo nadnacionalne korporacije, nadnacionalni kapitalizem. Težko boš koga prepričal, da so levičarji tisti, ki folk tiščijo v proizvajalna stredstva in potrošnike z namenom kopičenja bogastva elite, ki fura mednarodne korporacije,..... In tudi boš težko koga prepričal, da so levičarji tisti, ki v imenu svetega kapitala še sveteših korporacij, multinacionalk,...želijo zminimalizirat državo, njene regulatorje....




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)